Skocz do zawartości

Gra to gorzej niż myslałem


Lechan

Recommended Posts

Witam. Kilka krótkich zdań wprowadzenia. jakieś ponad 20 lat temu szarpnąłem się na fajny sprzęt wprost ze sklepu/studia odsłuchowego. Były to jeśli pamietam NAD C520 i wzmacniacz 304, kolumny Dali 104, interkonekt QED qnect, kabel do glośników Van den Hul Clearwater. Może dziwić, że pamiętam, ale w tamtych czasach  takie zapupy nie były czymś tak oczywiście łatwym jak obecnie wiec utkwiły mi w pamięci. Poza tym słuchaliśmy różnych konfiguracji w studiu i taka zabrzmiała najlepiej. Dodam, że słucham cięższych odmian muzyki. I tu dwie uwagi, pierwsza; znam opinię, że "metalu" można słuchać na byle czym bo to hałas w zasadzie, nie chcę się nad tym rozwodzić, i druga uwaga; wiem , że NAD postrzegany jest raczej jako sprzęt dający ciepłe, miękkie brzmienie, przepraszam  za zły dobór słów, nie jestem audiofilem, jednak mi zabrzmiał lepiej niż inne zestawienia w tamtym czasie, byłem zachwycony, i górą i dołem. Na "Master of Puppets" usłyszałem dźwięki o których istnieniu nie miałem wcześniej pojęcia a DEATH "Spiritual Healing" wcisnęło w fotel.

To tytułem wprowadzenia. Chciałbym znów posłuchać muzyki w dobrej jakości, nie wyśmienitej, bo pewnie mnie niestać ( i w końcu "to tylko metal") ale tak, żeby było chociaż niewielkie woow. Mój salon ma 22m2, jest wysoki, otwarty na resztę domu, słabo wygłuszony - jest niewielki pogłos. Zrobiłem zakupy używanych elementów, kierując się bardziej uczuciami niż wiedzą. I chyba zbłądziłem ponieważ, to wg mnie nie gra. Na razie  nie mam CD i słucham  amplitunera ale mimo wszystko chyba  to i tak nie gra. W następnej kolejności chcę dokupić  jakiś CD, może muzyka  z płyt jest w stanie uratować  ten zestaw. Czy w ogóle można dobrać jakiś CD do tego zestawu czy też jest nie do uratowania?  Kupiłem: amplituner NAD C740 i kolumny BOSE 401, oczywiście na kablach Van den Hul Clearwater (nostalgia daje znac). Właczam to, i słyszę radiową muzykę o jakości dobrego boomboxa.  Czy po prostu z tunera lepiej nie będzie a z CD będzie jak należy? Jeśli tak, to jaki starszy CD  za 200-400PLN? Pewnie NADa odradzicie, szkoda bo pasowałby kolorystycznie? A może jakiś slim bo planowana  póka na niegow  sumie trochę niska...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...