Skocz do zawartości

Co zamiast R-N803D?


martin

Recommended Posts

Witam,

Już miałem wszystko w koszyku, już miałem kliknąć kupuj... jednak tchnęło mnie by zmierzyć szafkę RTV. I tu mały zonk gdyż wybrana Yamaha R-N803D będzie wystawać z szafki na co moja piękniejsza połowa się nie zgadza :)

I tu mam prośbę do Was, na co mogę wymienić wspominaną Yamahę R-N803D by zachować mniej więcej zbliżony poziom a zmniejszyć nieco rozmiary sprzętu (głównym problemem jest głębokość).

Zestawiłem sobie taki oto zestaw: Yamahę R-N803D + Dali Oberon 3. Odsłuchiwałem taką konfigurację i bardzo mi pasowała. Muzyka będzie bardzo różna, od rocka i bluesa po różne chillouty. Zależy mi przede wszystkim na funkcjach sieciowych (Tidal, radio internetowe).

Jak skonfigurować teraz ten zestaw by w całości zamknąć się w kwiecie 6-6.5 tys.

Czy podmiana Yamahy na  NAD C338 ma sens? (NAD C368 jest jeszcze głębszy niż Yamaha) Nie korzystałem nigdy z chromcasta czy przez niego można odpalać jakieś radia internetowe czy tylko Tidal/spotify?

Może zaproponujecie na co jeszcze można zamienić wspomnianą Yamahę? Zakładam że może będzie trzeba zmienić też kolumny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co sądzicie o poniższych propozycjach? Mieliście okazje je odsłuchać i wypróbować funkcjonalność?

  • Marantz NR1200
  • NAD C356 BEE + Yamaha WXAD-10

  • Rotel A12 + Yamaha WXAD-10

5 minut temu, lysyrafal napisał:

@martin Można wiedzieć jakie są wymiary tej szafki do której chcesz pchać ten sprzęt?

Szerokość max 44 cm, głębokość tak max 37 cm

Edytowano przez martin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do kwestii brzmieniowo-użytkowych mieliście możliwość porównania Marantza NR1200 oraz Audiolaba 6000A Play ?

Jak wypadają w tych sprzętach kwestie użytkowania muzyki z siecy. W pierwszym jest Heos w drugim DTS Play-Fi. Tego drugiego nie miałem możliwości przetestować.

Edytowano przez martin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mieliśmy niejednokrotnie i Marantz NR1200 to zdecydowanie ostrzejsze brzmienie z mocną górą ( chyba jedną z najmocniejszych jakie słyszałem). Audiolab 6000a Play to większy spokój i równowaga tonalna, masz tutaj więcej masy i szerszą scenę dźwiękową. Jeśli chodzi o funkcjonalność to praktycznie jest taka sama, no może poza HDMI. 
DTS Play Fi oceniam oczko wyżej od Heosa ale nie jest to jakaś przepaść. Czekam na dużą aktualizację DTS, w której będzie natywna obsługa Tidala. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteście jako dystrybutor obiektywni w opiniach w porównaniu audiolaba do ...... Czegokolwiek.

Ale go sprawdź kolego. Ja jednak uważam podobnie jak Rafał że strzelasz sobie w kolano z wysokością. Będziesz tym problem. Yamaha i audiolaba nie brzmią tak samo.

Może łatwiej zostawić to co masz a wymienić kobietę?

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...