Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

Witam,

Jakie kolumny możecie polecić do 5-6 tys brutto za pare ? Nowe/outlet - ważne aby dało radę je dorwać na pełna fakturę VAT. 

Preferencje dźwiękowe: 

Lubię gdy scena jest blisko, gdy jest dokładna i w odpowiednich sektorach, gdy słyszę że dany instrument jest bliżej z kolei inny dalej, bas mnie nie interesuje walę za miast tego przestrzeń w muzyce. Dokładny wokal oraz szeroka scena, nie musi szarpać nie musi być nie wiadomo jakiej dynamiki, silnego basu tez nie potrzeba. 

Do czego: 

Ponieważ jestem kinomanem, uwielbiam obejrzeć film w dobrej jakości ze świetna muzyką. 50 % będą działać jako film. Netlix, hbo, Apple TV, amazon prime. Telewizja sporadycznie, 25% konsola - series x już jest, drugie 25 % streaming z TIDAL, Spotify.

Rozmiar: 

Dali oberon 5 (830 x 162 x 283) był by idealny do obecnego salonu, aczkolwiek biorąc pod uwagę przeprowadzkę ( dopiero za rok - tam będzie salon ponad 40m2, myślałem coś na zasadzie opticonow 6 (1000 x 195 x 330). - chyba ze i ten rozmiar nie da rady „nadmuchać” w takim salonie ? Teraz jest salon około 25m2. 

Wizualnie:

Najlepiej całe białe lakierowane na połysk. Czarne tez ok, ważne aby wzornictwo było nowoczesne. Ponieważ w tym klimacie mam zaaranżowany obecny salon, białe pismo bądź czarne piano na połysk. Maskownice musowo zdjęte. 

Po wyborze kolumn będę szukał wzmacniacza 

Z chęcią zrobię odsłuch wybranych modeli w salonie na terenie Warszawy bądź okolic. 

Edytowano przez RoRo
Zmiana tytułu wątku - na prośbę jego autora
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Pozwoliłem sobie na wybranie kilku modeli i podzielenie ich względem ceny, wybierzcie jeden model z każdego przedziału cenowego i dajcie znać w komentarzach dlaczego taki a nie inny wybór: ( chyba ze możecie zaproponować coś lepszego ja to proszę bardzo ) mam nadzieje że te zestawienie pod względem ceny pomoże kolejnym osobom poszukującym kolumn w tym przedziale cenowym. Ja osobiście chciałbym wybrać finalnie po 1  modelu z każdej grupy i umówić się w jednym bądź dwóch polecanych tutaj na forum sklepów w Warszawie bądź okolicach na ich odsłuch ze swoim materiałem. Dzięki z góry !

1.

Heco Aurora 1000

Fyne audio - F501

2. 

Audio Physic - Classic 5

Pylon - Diamond 25

3. 

Fyne audio - 502

Dali, - Opticon 6 

Monitor Audio - 6G Silver 200 

Monitor Audio silver10 

Pylon - Diamond 28 

4.

Elac fs247 

Audio Physic - Classic 8

Audiovector QR3 

Piega Classic 7.0.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

@sergiusz007 Szanowny kolego po co zakładasz drugi temat i robisz zamieszanie jak możesz kontynuować w tym pierwszym? 

Sory nie chciałem wprowadzać bałaganu. Założyłem aby uporządkować sprawę. Tamten można zamknąć bo temat jest zupełnie inny. Sprawdzę czy mogę to zrobić l. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, RLC napisał:

Napisz do moderatora zamknie z przyjemnością 😉

Rozjechał się tamten wątek bo zacząłem od elektroniki a słusznie kolega Szymon zauważył ze to jest błędne założenie elektronika dobierze się sama do kolumn dlatego tez powstał ten wątek aby był po prostu „na temat” 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Khedron napisał:

Nikt nie wybierze za Ciebie, musisz ich posłuchać i zdecydować, które pasują Ci najbardziej. Właściwie sam sobie odpowiedziales znajdując tak dużo kolumn do maksymalnej ceny. Przy okazji - są one bardzo zróżnicowane pod względem dźwięku. Musisz odluchac, najlepiej u siebie wybrane zestawy i podjąć decyzję. 

Może i masz racje kolumn jest za dużo aby zabierać się za ich odsłuch. Trzeba ta listę skrócić o połowę. Bazując chociażby na recenzjach, odczuciach innych i z 4-5 sztuk wybrać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Khedron napisał:

Biorąc pod uwagę docelowe pomieszczenie to celowałbym raczej w kolumny większe. Jak Heco Aurora to 1000 jak Polk Audio to RTiA9. Niestety te ostatnie chyba zdrożały a poza tym są bardzo duże. 

Te aurory 1000 są w porządku cenowo i naprawdę wiele osób je chwali także napewno wezmę je pod uwagę. 
 

Pytanie odnośnie zestawu kolumn proszę o opinie co sądzicie o poniższych modelach być może ktoś miał styczność i mógłby się podzielić swoją opinią. ?  
 

1. B&W 603 S2 

2. ELAC CARINA 247.4 

3. B&W 703 S2 

4. B&W 704 S2 

5. B&W 705 S2 

6. RESPONSE DT8

7. ELAC VELA FS 407 

8. B&W 702 S2 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 4.12.2020 o 21:02, sergiusz007 napisał:

aczkolwiek biorąc pod uwagę przeprowadzkę ( dopiero za rok - tam będzie salon ponad 40m2, myślałem

W takim razie proponuję podłogowe, jedź posłuchaj co ci pasuje i kup.

Dnia 4.12.2020 o 21:02, sergiusz007 napisał:

Po wyborze kolumn będę szukał wzmacniacza

Popieram.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Khedron napisał:

 

Masz racje trzeba iść w podłogowe: 

1. B&W 603 S2 

2. ELAC CARINA 247.4 

3. B&W 703 S2 

4. B&W 704 S2 

5. RESPONSE DT8

6. ELAC VELA FS 407 

Elac Carina 247.4 oraz Elac Vela Fs 407 podobają mi się najbardziej pod względem wizualnym są „zgrabne” w białym zestawieniu siedziałyby mi idealnie w salonie. Kwestia czy później nadmuchają mi 40 metrowy salon. ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem totalnie jak wybierasz .... Nic a nic

 

Pierwszy post że oberon 5 bylby idealny a w kolejnym propozycja aurora 1000 gdzie do jednej paczki pewnie zmieszczą się dwa oberony.

Później cena. 

Powiem tak

Vela 407 to rewelacyjna kolumna. Ale nie zawsze dla nowego odbiorcy. To kolumna którą trzeba docenić. Znać brzmienie. Wiedzieć że się takowego szuka. Z proac będzie podobnie.

Oczywiście odsłuchaj i porównaj do bezpieczniejszego fyne czy audiophsyic.

Piotr

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.12.2020 o 10:01, RLC napisał:

W takim razie proponuję podłogowe, jedź posłuchaj co ci pasuje i kup.

Popieram.

Dzięki za komentarze, sugerując się przecenami jakie wprowadziła top hifi postanowiłem umówić się tam na odsłuchy. Na pierwszym rzut chce zestawić kolumny do 5 tys brutto sztuka czyli: 

1. B&W 603 - 2999

2. B&W 603s2 A.E. - 3999

3. Elac Fs 267 - 4599


odsłuch na : nad c368+mdc bluOs vs. rotel a14 vs. Hegel H90 

zapewne przy doborze elektroniki uda się jeszcze coś ugrać na cenie finalnej kompletu aczkolwiek teraz chce się skupić na odsłuchu. 

( tak na marginesie po między b&w 603 a 603s2 A.E. jest aż -1000 zł różnicy, chce sprawdzić na własnej skórze czy jest sens dopłacać aż 1/3 ceny modelu 603 do 603s2 A.E ) 

na drugim odsłuchu posiadając już wiedzę i wyrobione zdanie z pierwszej „sesji” chcę sprawdzić modele: 

Majik 140 - 5278 

B&W 703S2 - 5999 

Fela Fs 407 - 7799

odsłuch na: nad m10, vs hegel 190

Pytanie do was z czy dobrze zestawiłem oba odsłuchy -  jeżeli chodzi o elektronikę ? 

Pamiętajcie proszę, wspominałem o tym na początku że zestaw będzie służył nie tylko do muzyki a przede wszystkim jako kino domowe, konsola, a muzykę będę przesyłał strumieniowo z TIDAL, Spotify bądź AirPlay, dlatego zależy mi na funkcjach sieciowych i jakości dźwięki jaki otrzymam podczas seansu filmowego/gamingowego czy to podczas streamowania muzyki przesyłając materiał  poprzez Apple TV bądź xboxa series x. 
 

napewno rezygnuje z wszystkich mniejszych bądź średnich konstrukcji oraz kolumn podstawkowych. 

Z chęcią odwiedzę kolegę z q21 oraz salon denona, jakie sklepy w Warszawie i okolicach polecacie ? Chciałbym sprawdzić jak spisuje się spisuje CXA61/81 oraz z kolumn na pewno Audio Physic Classic 8, oraz Fyne Audio F502. Do Oświęcimia mam kawał drogi ale nie wykluczam przy ze może bym podjechał przy okazji. 
 

w kolejnym poście napiszę jakie modele i w jakim zestawieniu będą w salonie denona. 
 

( mam nadzieje ze komuś się przyda ta korespondencja i pomoże w wyborze który teraz mnie czeka - z czego oczywiście się bardzo cieszę ) 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiusz007 Widzę,że masz wpisaną Warszawę jako lokalizację. Zainwestuj trochę czasu i przejdź się po salonach, żeby wyrobić sobie trochę zdanie o tym czego szukasz. Masz pełno opcji od małych salek w piwnicy ze świetnym klimatem jak na przykład Audiopunkt na Batorego gdzie będziesz mógł dowiedzieć się dlaczego potrzebujesz 3 gramofonów :D do pięknych bardzo profesjonalnych salonów ze wspaniałym sprzętem jak @Na Temat Audio gdzie w sumie ograniczeniem może być tylko portfel. Wszystkie niezależne salony dadzą Ci przekrój marek i zakresów cenowych taki,że znajdziesz coś dla siebie.  Masz na przykład Planetę dzwięku na Tarczyńskiej gdzie znajdziesz wszystkie popularne marki na miejscu, a z drugiej strony masz Audioforte gdzie znajdziesz kolumny "egzotyczne " jak Athom czy Equilibrium Audio. Na odsłuchy spokojnie zdążysz się umówić na miejscu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, S4Home napisał:

Jest ok. z tym że moim zdaniem musisz odwiedzić jakiś niezalezny salon.

Top HiFi i Salony Denon to jeśli chcesz posłuchać konkretnego sprzetu. Ale jesli chcesz porady to musi być salon niezależny.

Piotr

Szkoda ze mam do Ciebie taki kawał drogi

16 godzin temu, S4Home napisał:

Jest ok. z tym że moim zdaniem musisz odwiedzić jakiś niezalezny salon.

Top HiFi i Salony Denon to jeśli chcesz posłuchać konkretnego sprzetu. Ale jesli chcesz porady to musi być salon niezależny.

Piotr

Byłem w jednym słonie TopHIFI, odsłuch dopiero po świętach, umawiałem się w drugim ich salonie tym głównym na Andersa i otrzymałem e-mail ze jedynie mogę odsłuchać 603s2 ponieważ ani „zwykłych” 603 nie maja ani Elac Fs 267. A widzę u nich na stronie ze wszystkie z tych modeli są dostępne - czy to jest normalne traktowanie klienta ? - standardowa praktyka ? Czy nie powinni ich ściągnąć dla mnie z magazynku i udostępnić mi do odsłuchu ? 

Dnia 6.12.2020 o 18:16, Q21 napisał:

Cześć,
W mojej ocenie warto szukać kolumn już pod większy metraż. Jeśli stawiasz na przestrzenne brzmienie to polecam koniecznie posłuchać Audio Physic Classic 8, System AUdio Saxo 60 czy Fyne Audio F502. 
Zapraszam oczywiście na odsłuch w naszym salonie oraz po wyceny. 

Kolego z q21 na kiedy moglibyśmy się umówić ? Na kogo mam się powołać ?  

Edytowano przez sergiusz007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Tomasz S. napisał:

@sergiusz007 Widzę,że masz wpisaną Warszawę jako lokalizację. Zainwestuj trochę czasu i przejdź się po salonach, żeby wyrobić sobie trochę zdanie o tym czego szukasz. Masz pełno opcji od małych salek w piwnicy ze świetnym klimatem jak na przykład Audiopunkt na Batorego gdzie będziesz mógł dowiedzieć się dlaczego potrzebujesz 3 gramofonów :D do pięknych bardzo profesjonalnych salonów ze wspaniałym sprzętem jak @Na Temat Audio gdzie w sumie ograniczeniem może być tylko portfel. Wszystkie niezależne salony dadzą Ci przekrój marek i zakresów cenowych taki,że znajdziesz coś dla siebie.  Masz na przykład Planetę dzwięku na Tarczyńskiej gdzie znajdziesz wszystkie popularne marki na miejscu, a z drugiej strony masz Audioforte gdzie znajdziesz kolumny "egzotyczne " jak Athom czy Equilibrium Audio. Na odsłuchy spokojnie zdążysz się umówić na miejscu.

Dzięki bardzo mi pomogłeś. Napewno przejadę się po tych salonach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Byłem w jednym słonie TopHIFI, odsłuch dopiero po świętach, umawiałem się w drugim ich salonie tym głównym na Andersa i otrzymałem e-mail ze jedynie mogę odsłuchać 603s2 ponieważ ani „zwykłych” 603 nie maja ani Elac Fs 267. A widzę u nich na stronie ze wszystkie z tych modeli są dostępne - czy to jest normalne traktowanie klienta ? - standardowa praktyka ? Czy nie powinni ich ściągnąć dla mnie z magazynku i udostępnić mi do odsłuchu ? 

Nie jest to normalne traktowanie klienta i jakby im zależało to by je ściągnęli czy to z magazynu lub innego salonu. Poszukaj innych salonów gdzie mają lepsze podejście do klienta.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Nie jest to normalne traktowanie klienta i jakby im zależało to by je ściągnęli czy to z magazynu lub innego salonu. Poszukaj innych salonów gdzie mają lepsze podejście do klienta.

Tak tez zrobiłem, olewam ich, salony denon również byłem w jednym i nie koniecznie... Zdecydowanie lepsze odczucia mam po wizycie w „audiopunkcie”( póki co nikt nie wspominał o gramofonach :) ) - umówiliśmy się na odsłuch 1.Pylon Diamond 30, 2. Aria Focal 926, 3. Klipsch rp800f, 4. Amphion Argon 3 ls 5. Monitor Audio silver 300 - w razie jakby dźwięk podpasował to zestawimy z większymi czyli wersja 500. - zestawione z ca CXA61 oraz cx CXA81 i arcam( niestety nie pamietam modelu) - także Panowie chcą poświecić dla mnie sporo wysiłku - i to trzeba doceniać. 
Jestem umówiony również w salonie „na temat audio” i tutaj również profesjonalne podeście, kolumny: 1. Fyne 501/502 2. Tannoy Revolution XT 8F 3/ Tannoy Precision 6.2 Audio Physic Classic 8/15 na sprzęcie: audiolab 6000a play oraz Cyrus one Cast. Byłem również po sąsiedzku w superHifi - tutaj miła rozmowa zagadaliśmy się wręcz i ciach uciekło pół godziny. Na podstawie krótkiego wywiadu ze mną wyślą mi Panowie na e-mail kilka propozycji po czym będziemy się umawiać na odsłuch. Także każdemu szczerze polecam skorzystanie z oferty sklepów niezależnych i również szczerze odradzam Top Hifi & Video. - miałem do czynienia z dwoma salonami. W jednym wysłali mnie na „ po świętach” i to tez bez żadnych deklaracji nic kompletnie „jajca wywalone” w drugim gdzie miał być organizowany odsłuch ze podłącza mi jedne kolumny z 3-4 z czego wszystkie są dostępne u nich w sklepie do zakupu. - żałuje trochę ze nie słyszę 603 bo maja dobra cenę, nagrodę eisa. - trudno. Być może w którymś niezależnym będzie opcja posłuchać tych jak i elacow. 
 

Napisałem również do nich e-mail kilka dni temu dlaczego tylko to mogą mi zaproponować skoro na stronie wszystkie kolumny są dostępne, ( plus poprzednio dzwoniłem aby się umówić na odsłuch ) - do tej pory brak odpowiedzi. Nie ma co się nadal nad tym rozwodzić, warto jeździć aby sobie wyrobić zdanie na temat sklepu ponieważ tak jak podchodzą do ciebie jako klienta tak samo podejmą w kwestii zamowienia lub tym bardziej ewentualnej reklamacji. Narazie starszy tych odsłuchów na przyszły tydzień. 3 salony. Kilkanaście modeli kolumn i kilka elektroniki. Podzielę się z chęcią odczuciami po odsłuchach. - mam nadzieje ze to się komuś przyda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, sergiusz007 napisał:

i również szczerze odradzam Top Hifi & Video. - miałem do czynienia z dwoma salonami.

Nie uogólniałbym i nie rozciągał negatywnych odczuć do całej sieci na podstawie wrażeń z dwóch Salonów. Salonów jest 18-ście i taką opinią krzywdzisz ludzi pracujących w pozostałych 16 -tu których nie znasz i nie masz bladego pojęcia jak pracują , jakie mają podejście do klienta. Jestem może nie częstym, ale od lat stałym klientem Top HI FI w Łodzi i mam z goła odmienne odczucia . Zapamiętaj , że nigdy nie jest winna marka tylko ludzie .  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

Nie jest to normalne traktowanie klienta i jakby im zależało to by je ściągnęli czy to z magazynu lub innego salonu. Poszukaj innych salonów gdzie mają lepsze podejście do klienta.

Jeszcze przed "drugą falą" koronawirusa byłem w lokalnym salonie @Top Hi-Fi & Video Designi okazało się, że nie mają zbyt wiele z tego co można znaleźć na ich stronie. Dzwoniłem ostatnio, już po otwarciu galerii, gdyż chciałem posłuchać KEF R3 i dopiero po nowym roku ma być większa dostawa dostępnych u nich urządzeń. Sprzedawców raczej bym nie winił gdyż chyba po prostu nie mają czym handlować. 

A z warszawskich salonów polecam jeszcze Super hi fi, sąsiadów @Na Temat Audio. Mają dość szeroki wybór popularnych marek. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...