Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

55 minut temu, Markcox napisał:

Ja z totalnego zajawkowicza kina, wchodzę teraz w temat stereo, stąd każde takie relacje są dla mnie jakąś lekcją. Tym bardziej, że w wymienianych przez Ciebie listach przewijają się sztuki, które teoretycznie też biorę pod uwagę, aby wziąć je na warsztat. Więc czekam na kilka słów po kolejnych doświadczeniach ;)

spróbuj zgłosić do moderacji - raczej jedyna ścieżka

Jest jakas lista @Moderator ów ? Do których można się odezwać w tej sprawie ? Napisze z chęcią bezposrednio aby zmienili tytuł posta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

1 godzinę temu, Markcox napisał:

Ja z totalnego zajawkowicza kina, wchodzę teraz w temat stereo, stąd każde takie relacje są dla mnie jakąś lekcją. Tym bardziej, że w wymienianych przez Ciebie listach przewijają się sztuki, które teoretycznie też biorę pod uwagę, aby wziąć je na warsztat. Więc czekam na kilka słów po kolejnych doświadczeniach ;)

spróbuj zgłosić do moderacji - raczej jedyna ścieżka

Zdecydowanie również siebie nazwał bym „totalnym zajawkowiczem kina” , jak sam widzisz nie tylko sytuacja tu jest podobna. Nie przepadam za efekciarstwem w kinie nie wiem jak ty, no chyba ze jest w miarę wyważone. Jeżeli lubisz w kinie efekciarstwo, wybuchy, kino akcji, to mogą ci przypaść do gustu JBL Hdi3600. - słuchałem ich i albo się w tym dźwięku zakochasz albo od razu znienawidzisz specyficzny dźwięk. Estradowo i efekciarsko graja tez Klipsche np RF-7 III. Albo jak ci pasuje taki retro wygląd Klipsch Heresy IV - tych drugich muszę zdecydowanie jeszcze posłuchać. 

Edytowano przez sergiusz007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie kino z zasady powinno być efekciarskie ;) Ale ja nie szukam kina, już je mam, właśnie oparte o Klipscha. Natomiast wyszło w praniu, w tej całej zwariowanej w ostatnich miesiącach sytuacji, że muzyka zaczyna grać u nas w domu coraz większą rolę, zwłaszcza, jak z nudów odkopałem ze strychu starego 20 letniego CDka i zainwestowałem w parę płyt. Na tym, co posiadam, przy dłuższym (kilku godzinnym słuchaniu) najzwyczajniej zaczyna męczyć - nawet mnie, gdzie wydawało mi się, że lubię jasne granie. Jednak nie we wszystkich gatunkach. Może to też jest kwestia zmiany priorytetów z biegiem lat?! W każdym razie to było pokłosiem uruchomienia tematu stereo i moich poszukiwań

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jasne. Szukasz stereo do dużego pomieszczenia ? Streamujesz czy raczej płyty/gramofon ? Jeżeli Twoje pomieszczenie odsłuchowe nie jest duże powiedzmy do 25m2 to możesz posłuchać wspomnianych przeze mnie amfionów. Słuchałem tez pylonów diamondów 30, dali -  oberonów, opticonow, i szczerze to bym ci odradzał. 
 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post poprzednika - nie ma sensu cytować całej wypowiedzi...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @sergiusz007, patrząc na listę kolumn i wzmacniaczy to budżet raczej przekroczy 5-6k PLN 😉. Jesli już celujesz w PMC, proponuję też posłuchać audio physic classic 8. Porównywałem, co prawda podstawkowe, obie marki i mimo trzykrotnej różnicy w cenie wg mnie niemieckie paczki grają w tym porownaniu bardzo dobrze. Opery to natomiast zupełnie inne granie. Analogowe. Na temat reszty nic nie powiem bo nie znam, ale patrząc na marki wnoszę, że celujesz w "poważne" granie. Pozdrawiam i życzę udanego wyboru 🙂

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Szukasz stereo do dużego pomieszczenia ? Streamujesz czy raczej płyty/gramofon ?

31m2, do tego jeszcze otwarte na kilkunastometrowy korytarz. A będzie i stream i płyty, ale CD. Aczkolwiek nie wykluczam, że i vinyl za czas jakiś może wjechać pod strzechę. Niedawno mój brat uzbroił się w "patefon" i przyznam, że byłem mile zaskoczony, jak to brzmi ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, sergiusz007 napisał:

to jednak nastawiam się na poszukiwanie konstrukcji trójdrożnej.

jednak posłuchałbym jeszcze jednej dwudrożnej

https://allegro.pl/oferta/kudos-c20-brytyjski-hi-end-cena-katal-17-400-pln-9842292206

wg. mnie granie bardzo detaliczne , trochę studyjne.

lub cieplejsze trójdrożne

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dali-grand-kolumny-podlogowe

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

Nie bójmy się tego powiedzieć ! Twój nowy sprzęt za 20 000 zł po wyjściu z nim ze sklepu jest wart już ok. 12 000 zł. Zupełnie inaczej to wygląda w przypadku sprzętu z drugiej ręki , tam strata to albo "0" , albo 5-10 %.

🙂Też miałem napisać o dwunastu tysiacach🙂.

Z tym, że są zwolennicy używek i zwolennicy sprzętu nowego. Bardziej doświadczeni wiedzą czego szukać w sprzęcie z drugiej ręki. Jednak dla kogoś, kto w tym hobby robi pierwsze kroki, ciężko jest w tym morzu sprzętu znaleźć coś co będzie odpowiadało jego gustowi, zwłaszcza że każdy sprzedający pisze o swoim sprzęcie w samych superlatywach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, tomek4446 napisał:

@seba3002W jednym i drugim przypadku kluczem do sukcesu jest odsłuch.

Z tym, że z odsłuchem w uzywkach jest trochę więcej "zabawy". Bo po pierwsze trzeba wiedzieć czego się szuka, po drugie trzeba jeździć często kawał drogi żeby posłuchać jednych kolumn. Jadąc do salonu audio możemy przy jednej wizycie odsłuchać kilku zestawów i ukierunkować nasze poszukiwania. No i jest też możliwość wypożyczenia sprzętu do domu (wiem, na allegro też można oddać towar🙂) co dla mnie jest mega plusem. 

I żeby nie było - nie jestem przeciwnikiem używek 🙂. Sam obecnie poluję na pewne paczuszki i jeśli się trafia w dobrej cenie, być może je kupię 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, seba3002 napisał:

Z tym, że z odsłuchem w uzywkach jest trochę więcej "zabawy". Bo po pierwsze trzeba wiedzieć czego się szuka, po drugie trzeba jeździć często kawał drogi żeby posłuchać jednych kolumn. Jadąc do salonu audio możemy przy jednej wizycie odsłuchać kilku zestawów i ukierunkować nasze poszukiwania. No i jest też możliwość wypożyczenia sprzętu do domu (wiem, na allegro też można oddać towar🙂) co dla mnie jest mega plusem. 

I żeby nie było - nie jestem przeciwnikiem używek 🙂. Sam obecnie poluję na pewne paczuszki i jeśli się trafia w dobrej cenie, być może je kupię 🙂

@seba3002 dokładnie tak jak mówisz z tym ze wspomniałem o tym na początku tematu, sprzęt który kupuje biorę na firmę z F-VAT 23 wiec odliczenie sobie jeszcze 23% mniej, dodajcie gwarancje serwis, możliwość odsłuchu w warunkach domowych, elastyczność gdyby cokolwiek było nie tak plus rabat bo wiadomo ze nikt tu nie mówi o cenach katalogowych a o cenach transakcyjnych za cały zestaw razem z kablami z listwa itd. Trzeba brać wszystko pod uwagę. @seba3002 nie pije tutaj do Ciebie bo Twoja podejście do tematu ma dla mnie sens a do niektórych użytkowników powyżej czyli @tomek4446  kolego wyjściem z tematu jest moja chęć kupienia na fakturę sprzętu nowego bądź demo, pisałem o tym na samym początku tematu, nikt tu nie mówi o cenach transakcyjnych a o rzeczywistych po rabatach minus 23 % faktura, jak dobrze liczę gdyby sprzęt kosztował 20 brutto transakcyjnie to po wszystkim mnie kosztuje np. 12,320,  i to nie jest wcale koniec negocjacji bo nie jeden sklep aby zejść z magazyny na koniec roku zejdzie niżej, jak się to ma w stosunku do niewątpliwych plusów zakupu sprzętu nowego - oszczędność w wysokości 320 zł gdy musisz za tym biegać po Polsce bez żadnej gwarancji ? 

12 godzin temu, tomek4446 napisał:

jednak posłuchałbym jeszcze jednej dwudrożnej

https://allegro.pl/oferta/kudos-c20-brytyjski-hi-end-cena-katal-17-400-pln-9842292206

wg. mnie granie bardzo detaliczne , trochę studyjne.

lub cieplejsze trójdrożne

https://allegrolokalnie.pl/oferta/dali-grand-kolumny-podlogowe

Dzięki za linki @tomek4446 ale nie interesuje mnie sprzęt z drugiej ręki 

9 godzin temu, tomek4446 napisał:

@seba3002 czy nowy , czy używki to droga jest ta sama, tylko w przypadku sprzętu używanego dłuższa. Za to zawsze jeżeli chodzi o używki , mamy przy tym samym budżecie do czynienia ze sprzętem z wyższej półki. W jednym i drugim przypadku kluczem do sukcesu jest odsłuch.

I tu się. Toba zgadzam „ kluczem jest odsłuch”

12 godzin temu, RoRo napisał:

Zmieniłem tytuł wątku - zgodnie z prośbą autora 🙂

Pozdrawiam

Dzięki 

 

12 godzin temu, Markcox napisał:

i to jest właśnie ten wzrost apetytu, o którym wspominałem w innym wątku. Już z 5-6k zrobiło się 20k. A kolega Sergiusz nie powiedział jeszcze ostatniego słowa ;) 

 

12 godzin temu, Markcox napisał:

31m2, do tego jeszcze otwarte na kilkunastometrowy korytarz. A będzie i stream i płyty, ale CD. Aczkolwiek nie wykluczam, że i vinyl za czas jakiś może wjechać pod strzechę. Niedawno mój brat uzbroił się w "patefon" i przyznam, że byłem mile zaskoczony, jak to brzmi ;) 

Trochę trzeszczy ale potrafi trzeszczeć pięknie, mikro kurz, igła, fizyka to nie laser tego nie oszukasz, ale tyle ciepła co wyjdzie z gramofonu nie wyjdzie z żadnego cd. Coś pięknego docelowo będę szedł w tym kierunku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.12.2020 o 17:55, tomek4446 napisał:

Nie uogólniałbym i nie rozciągał negatywnych odczuć do całej sieci na podstawie wrażeń z dwóch Salonów. Salonów jest 18-ście i taką opinią krzywdzisz ludzi pracujących w pozostałych 16 -tu których nie znasz i nie masz bladego pojęcia jak pracują , jakie mają podejście do klienta. Jestem może nie częstym, ale od lat stałym klientem Top HI FI w Łodzi i mam z goła odmienne odczucia . Zapamiętaj , że nigdy nie jest winna marka tylko ludzie .  

Ja natomiast uważam, że jak najbardziej trzeba się dzielić takimi opiniami. Wypadałoby jednak napisać więcej na ten temat. Nikogo to nie obchodzi czy to jeden salon, dwa czy pięć. Jeśli firma jest profesjonalna, to z takich opinii coś wyciągnie. Zamiatanie pod dywan i zwalanie na to, że to kwestia salonu, niczego dobrego nie przynosi dla potencjonalnego nabywcy. Lepiej wiedzieć niż nie. 

Nie miałem żadnych przykrych doświadczeń z Top Hi-Fi. Miałem natomiast  w innym salonie innej firmy. Trzeba o tym pisać dokładnie takim jakie jest. 

Edytowano przez renoxd
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, renoxd napisał:

Ja natomiast uważam, że jak najbardziej trzeba się dzielić takimi opiniami. Wypadałoby jednak napisać więcej na ten temat. Nikogo to nie obchodzi czy to jeden salon, dwa czy pięć.
Jeśli firma jest profesjonalna, to z takich opinii coś wyciągnie. Zamiatanie pod dywan i zwalanie na to, że to kwestia salonu, niczego dobrego nie przynosi dla potencjonalnego nabywcy. Lepiej wiedzieć niż nie. 

@renoxd w 100 % się z Tobą kolego zgadzam, to ja Ty lub inni tu obecni są konsumentami, to za nami trzeba biegać za naszą intencją i uwagą a nie odwrotnie - za intencja sklepu bądź handlowca. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@renoxd , @sergiusz007 odniosę się do Waszych wypowiedzi na temat przykrych doświadczeń w Salonach. Mówicie należy pisać . O CZYM? Co takiego się stało ? Jak długo mieliście traumę ? Jakie straty moralne, zdrowotne lub finansowe ponieśliście ?

Bo na razie widzę , że to Salon nie zarobił i to On poniósł konsekwencje. Jestem handlowcem od ponad 30 lat i wiem jak to wygląda w praktyce. Jak bym miał wybór sfinalizować Umowy gdzie zapadła już konkretna decyzja i wpłynęły pieniądze , albo ściągać towar , by ktoś go obejrzał i może kupi , to wybór jest prosty. Handlowiec nie ma obowiązku sprzedaży , o ile nie przedstawił oferty / wycena nie jest ofertą, o ile zawiera pewną formułę/ i czasem gdy jest natłok zamówień trzeba kalkulować co wybrać.

40 minut temu, sergiusz007 napisał:

to za nami trzeba biegać za naszą intencją i uwagą a nie odwrotnie

Handlowiec za nikim nie biega , to klient podejmuje świadomy wybór . Jak "biega" to znaczy , że ma towar do dupy , a akurat ma dobry dzień, bo trafił na klientów idiotów.

Powtarzam , do Sklepu , Salonu idziemy by świadomie zaspokoić swoją potrzebę posiadania , a nie dla obsługi. Sprzedawca nie ma nam zrobić dobrze, tylko profesjonalnie znać się na tym co sprzedaje. Za podjętą decyzję odpowiadamy sami. Generalizowanie jest zawsze krzywdzące i powinno się go wystrzegać.

  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...