Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

29 minut temu, TomekN napisał:

No właśnie przecieram oczy ze zdumienia ile kasy można wydać na audiofilską homeopatię.
Nieźle Cię w tych salonach "przerobili" przez te kilka miesięcy 😅
Teraz już nie pozostaje Ci nic innego, niż kupno drogich kabli bi-wire.
Wszystkie one są w systemie PCB, więc chociaż staraj się nie przekroczyć średniej krajowej..

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

Powiem tak - akurat w pułap średniej krajowej celowałem przy kablach - trafiłeś 😛Zauważyłem że wydawanie pieniędzy na sprzęt audio sprawia mi prawie taką samą frajdę jak na motoryzację. Jednak czuje ze będę miał nowe hobby - Codziennie będę oglądał te kabelki z każdej strony myśląc o tobie i o tym jak cie dup.a boli wiedząc ze ktoś wydaje tyle siana na kabelki. Więcej nie mam zamiaru wchodzić z tobą w dyskusje na temat czy to dużo czy mało, nie tego dotyczyło moje pytanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

A czemu chcesz podwójne okablowanie do głośników?

Listwa Gigawatta lepsza od mojej "jedynki" ale ogranicza wzmacniacz, przez filtrowanie wszystkich gniazd, piecyk wpinaj w ścianę.

PS. Widzę, że już poznałeś się na koledze od zawracania Wisły kijem, co zrobić, taka jego "karma" na tym forum.

Cześć, - polecano mi takie rozwiązanie, oczywiście nie muszę z niego korzystać, mogę śmiało wybrać pojedyncze przewody, zastanawiam się również nad wymianą zworek w kolumnach. 
 

Właśnie polecano mi ta listwę ze względu na filtrowanie - może dostarczy trochę lepszy jakościowo prąd do wzmaka, dziwna sprawa ponieważ jaki jest w ogóle sens. jej posiadania jeżeli wzmak ma być podpięty bezposrednio do ściany. 
 

Zalecałbym inne rozwiązanie ? 
 

tak naprawdę to gato i opery mam opłacone a listwę i okablowanie jeszcze nie - chciałem porównać na miejscu z listwa i okablowaniem transparenta. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sergiusz007 napisał:

Cześć, - polecano mi takie rozwiązanie, oczywiście nie muszę z niego korzystać, mogę śmiało wybrać pojedyncze przewody, zastanawiam się również nad wymianą zworek w kolumnach. 
 

Właśnie polecano mi ta listwę ze względu na filtrowanie - może dostarczy trochę lepszy jakościowo prąd do wzmaka, dziwna sprawa ponieważ jaki jest w ogóle sens. jej posiadania jeżeli wzmak ma być podpięty bezposrednio do ściany. 
 

Zalecałbym inne rozwiązanie ? 
 

tak naprawdę to gato i opery mam opłacone a listwę i okablowanie jeszcze nie - chciałem porównać na miejscu z listwa i okablowaniem transparenta. 

Z zasady, odpowiednie listwy mają wydzielone gniazdo wysoko prądowe dla wzmacniaczy i to gniazdo jest nie filtrowane (np. AQ Niagara 1200 albo taniej http://wstereo.pl/test-taga-harmony-pf-2000-czyste-okno-do-muzyki/2/   albo  https://sklep.audiocolor.pl/produkt/furutech-e-tp80-es-ncf-terminal-zasilajacy/  )

Chociaż od pewnego czasu u mnie na zasilaniu listwy Gigawatta jest AQ thunder i w końcu granie wzmacniacza nie jest tłumione, to i tak zostanie wymieniona.

Wpierw zworki.... nie wiem jakie masz u Siebie w kolumnach, ale często są one wystarczające. Tylko w tych mocno tanich kolumnach trzeba je wymienić.

Zaś same głośnikowe ... sądzę, że lepiej kupić o klasę lepsze, ale pojedyncze. 

Transparenta kable zawsze chciałem pożyczyć i posłuchać, ale się jakoś nie złożyło, więc nic nie powiem.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiusz007, gratuluję zestawu. A możesz powiedzieć czy słuchałeś też "firmowego" zestawu gato, opartego na ich amplifikacji i kolumnach? I jeśli tak to czemu padło na opery? Ja znam zestaw gato z AVS i zrobił on na mnie największe wrażenie na tej wystawie. Fajnie też byłoby gdybyś podzielił się swoimi wrażeniami na forum. Oczywiście znajdą się osoby, które będą krytykowały to czy tamto, ale to chyba normalne na tego typu portalach. Także jeszcze raz proszę - opisz swoją drogę do celu - być może ktoś skorzysta. 

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Z zasady, odpowiednie listwy mają wydzielone gniazdo wysoko prądowe dla wzmacniaczy i to gniazdo jest nie filtrowane (np. AQ Niagara 1200 albo taniej http://wstereo.pl/test-taga-harmony-pf-2000-czyste-okno-do-muzyki/2/   albo  https://sklep.audiocolor.pl/produkt/furutech-e-tp80-es-ncf-terminal-zasilajacy/  )

Chociaż od pewnego czasu u mnie na zasilaniu listwy Gigawatta jest AQ thunder i w końcu granie wzmacniacza nie jest tłumione, to i tak zostanie wymieniona.

No jasne bo 200-300W to potrzebuje nie wiadomo jakiego systemu zasilania 🤣

Dodaj jeszcze że wzmacniacz musi być wetknięty w gniazdko jako pierwszy żeby nic nie zabierało mu prądu😈

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Powiem tak - akurat w pułap średniej krajowej celowałem przy kablach - trafiłeś 😛Zauważyłem że wydawanie pieniędzy na sprzęt audio sprawia mi prawie taką samą frajdę jak na motoryzację

Gdyby porównać ten wydatek do motoryzacji, to kupiłeś magnetyzer paliwa za prawie 10 tys. zł, bo ktoś Ci w sklepie powiedział, że dodaje mocy.
Czy taki zakup może sprawić frajdę? - Jasne, że tak. Przede wszystkim sprzedawcy 😂
Tylko że na rynku nie istnieją magnetyzery za 10 tys. bo nie ma frajerów którzy byliby skłonni widać tyle kasy na kotylionerstwo.
Co innego z audio, tutaj to zupełnie inna bajka 😉

 

7 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Codziennie będę oglądał te kabelki z każdej strony myśląc o tobie i o tym jak cie dup.a boli wiedząc ze ktoś wydaje tyle siana na kabelki.i

Mam nadzieję! Mam nadzieję, że codziennie będziesz oglądał te kabelki, myśląc ile siana na nie wydałeś.
A najłatwiej oglądać, gdy powiesisz sobie je na ścianie. Tak pewnie zrobisz, gdy uświadomisz sobie że nic nie robią lub są kompletnie zbędne w Twoim przypadku.
3, 2, 1, start....
 

5 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Właśnie polecano mi ta listwę ze względu na filtrowanie - może dostarczy trochę lepszy jakościowo prąd do wzmaka, dziwna sprawa ponieważ jaki jest w ogóle sens. jej posiadania jeżeli wzmak ma być podpięty bezposrednio do ściany. 

🤣😂🤣😂🤣



 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Codziennie będę oglądał te kabelki z każdej strony myśląc o tobie i o tym jak cie dup.a boli wiedząc ze ktoś wydaje tyle siana na kabelki

Jednak czuje ze będę miał nowe hobby -

Wydawaj ile chcesz na ściemy dla naiwnych. Też ciekawe hobby :D

I nie zapomnij się potem tym pochwalić. No bo wiesz. Hajs ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Stolarz napisał:

Wydawaj ile chcesz na ściemy dla naiwnych. Też ciekawe hobby :D

I nie zapomnij się potem tym pochwalić. No bo wiesz. Hajs ;)

 

19 minut temu, TomekN napisał:

Mam nadzieję! Mam nadzieję, że codziennie będziesz oglądał te kabelki, myśląc ile siana na nie wydałeś.
A najłatwiej oglądać, gdy powiesisz sobie je na ścianie. Tak pewnie zrobisz, gdy uświadomisz sobie że nic nie robią lub są kompletnie zbędne w Twoim przypadku.
3, 2, 1, start....

 

19 minut temu, TomekN napisał:

🤣😂🤣😂🤣

Piękne przykłady kulturalnej i miłej koleżeńskiej rozmowy na forum. Brawo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Widzę, że już poznałeś się na koledze od zawracania Wisły kijem, co zrobić, taka jego "karma" na tym forum.

Nie potrafię gościa pojąć , choć od trzydziestu ponad lat mam codziennie kontakt z bardzo różnymi ludźmi. 

9 godzin temu, sergiusz007 napisał:

wzmacniacz: gato audio 400s npm

Był taki moment , że już klikałem kup na 

https://www.gato-audio.com/eu/amp-150.html

ale jednak zdecydowałem się na lampy.

Gato zawsze robiło na mnie wrażenie , szczególnie z ich monitorami. Słuchałem 400S z kolumnami Yb audio / prototyp/  , Dali Epicon 6 Ruby . Gratuluję zakupu , świetny sprzęt.

22 minuty temu, TomekN napisał:

bo nie ma frajerów którzy byliby skłonni widać tyle kasy na kotylionerstwo.
Co innego z audio, tutaj to zupełnie inna bajka 😉

A teraz coś na Twoim poziomie.

Jak wychodzę na balkon to codziennie słyszę śmiech gości ,co sprzedali facetowi końcówkę NAD-a do kina domowego , by miał lepsze stereo :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, sergiusz007 napisał:

wzmacniacz: gato audio 400s npm

może kiedyś.. używany... zastąpi malucha s5pro (czy jak mu tam)

 

tzn. raczej ten (prędzej będzie kosztować rozsądne pieniądze (rozsądne dla mnie)

https://www.q21.pl/gato-audio-dia-250s.html

Edytowano przez Fafniak
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, tomek4446 napisał:

codziennie słyszę śmiech gości ,co sprzedali facetowi końcówkę NAD-a do kina domowego , by miał lepsze stereo :) 

Jak każdy audiofil, słyszysz rzeczy niemożliwe do usłyszenia 😁
To jest z pewnością niemożliwe, bo nikt mi tego NADa nie sprzedał - sam wybrałem i sam kupiłem (on-line).
Zupełnie na marginesie dodam, że dałem za ten obiektywnie doskonały wzmacniacz wydałem mniej, niż @sergiusz007 za listwę prądową i dwa kabelki zasilające 😎😁

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie potrafię gościa pojąć , choć od trzydziestu ponad lat mam codziennie kontakt z bardzo różnymi ludźmi. 

Sądzę, że jak będzie dalej tak upierdliwy to pogadamy z szefową. To co głoszą on i jego podobni nie ma nic wspólnego z hobby Audio

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Felix1 napisał:

Taka kopalnia wiedzy wszelakiej powinna wszak wiedzieć, że nic nie jest obiektywnie doskonałe, a już na pewno doskonały nie jest wzmacniacz NADa 😉

No tak, to był skrót myślowy. Nie chodziło mi o doskonały w sensie nieskazitelny / bez zniekształceń i szumu, bo takie coś oczywiście nie istnieje. Chodziło o "obiektywne bardzo, bardzo dobry", a przynajmniej plasujący się w ścisłej czołówce wzmacniaczy w tej kategorii 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Z zasady, odpowiednie listwy mają wydzielone gniazdo wysoko prądowe dla wzmacniaczy i to gniazdo jest nie filtrowane (np. AQ Niagara 1200 albo taniej http://wstereo.pl/test-taga-harmony-pf-2000-czyste-okno-do-muzyki/2/   albo  https://sklep.audiocolor.pl/produkt/furutech-e-tp80-es-ncf-terminal-zasilajacy/  )

Chociaż od pewnego czasu u mnie na zasilaniu listwy Gigawatta jest AQ thunder i w końcu granie wzmacniacza nie jest tłumione, to i tak zostanie wymieniona.

Wpierw zworki.... nie wiem jakie masz u Siebie w kolumnach, ale często są one wystarczające. Tylko w tych mocno tanich kolumnach trzeba je wymienić.

Zaś same głośnikowe ... sądzę, że lepiej kupić o klasę lepsze, ale pojedyncze. 

Transparenta kable zawsze chciałem pożyczyć i posłuchać, ale się jakoś nie złożyło, więc nic nie powiem.

 

Kolego dzięki za opinie, tak to wygląda że na dzień dzisiejszy zamówione oparte na gigawatt, mam zamiar porównać u siebie w domu jak to zagra porównując do transparenta: 

https://www.transparentcable.com/products/premium-power-cord

https://www.transparentcable.com/products/powerwave

https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable

Dopiero wtedy podejmę decyzje czy wybieram jedno czy drugie rozwiązanie. 

Zworki miałem zamiar sobie podarować bo wyglądają w porządku 

Na pewno wezmę pod uwagę to co mówiłeś o wydzielonym gnieździe prądowym w listwie i zweryfikuje jak to wyglada w http://www.gigawatt.pl/produkt/filtrujaca-listwa-sieciowa-gigawatt-pf-2-evo/

EE9AD876-077E-4C2C-9AEE-23EECAA086B3.jpeg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Sądzę, że jak będzie dalej tak upierdliwy to pogadamy z szefową. To co głoszą on i jego podobni nie ma nic wspólnego z hobby Audio

Dobrze rozumiem, że chcesz mnie podkablować do właścicielki forum, aby mnie tutaj zbanowała, bo nie opieram swojego stosunku do audio o mity, stereotypy i bełkot marketingowy producentów? 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, seba3002 napisał:

@sergiusz007, gratuluję zestawu. A możesz powiedzieć czy słuchałeś też "firmowego" zestawu gato, opartego na ich amplifikacji i kolumnach? I jeśli tak to czemu padło na opery? Ja znam zestaw gato z AVS i zrobił on na mnie największe wrażenie na tej wystawie. Fajnie też byłoby gdybyś podzielił się swoimi wrażeniami na forum. Oczywiście znajdą się osoby, które będą krytykowały to czy tamto, ale to chyba normalne na tego typu portalach. Także jeszcze raz proszę - opisz swoją drogę do celu - być może ktoś skorzysta. 

Ciekawe spostrzeżenie, ponieważ o ile nie mailem niestety okazji posłuchać i porównać bezposrednio oper quint se do gato 400s npm i kolumn gato fm-50 o tyle dobrze ze miałem okazje posłuchać samych fm-50 z 400s. i szczerze to odniosłem wrażenie po odsłuchu że opery grały dla mnie lepiej - bardziej równo w całym paśmie, i lepiej dla mnie znaczy bardziej neutralnie, - a tego szukałem w kolumnach, słucham tak rożnej muzyki ze szukałem w sprzęcie neutralności, poza tym podoba mi się wykonanie oper - wyglada to na robotę rzemieślniczą w sumie tak nawet można powiedzieć - obszyte skórą - 45 kg kloce. Uważam że to później oddają. 

1 godzinę temu, Tomasz S. napisał:

To musi świetnie grać. Pokaż fotę jak wygląda i jak ustawiłeś kolumny. Gdyby gato nie było poza moim  zasięgiem cenowym chyba też bym wybrał wzmacniacz od nich. Piękne sprzęty.

Jasne podeślę. :) 

56 minut temu, RLC napisał:

Panowie kolega @sergiusz007 wydał pieniądze na taki zestaw jaki chciał po co te dyskusję na ten temat! 

Pocieszę was jak bym miał też bym tyle wydał 😁

Zasilające, listę i głośnikowe zamówiłem ale porównam jeszcze przez zakupem, jak to się sprawdza w praktyce, najważniejsze ze „baza” już jest. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...