Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

10 godzin temu, Felix1 napisał:

Znowu, nie mówię o żadnych wartościach nieznanych fizyce. Mówię tylko o tym, że pomiary nie są kompletne. Sam wymieniłeś więcej parametrów, niż mierzy osławione ASR. Abstrahując od tego, że wzmacniacze mierzy się z obciążeniem rezystancyjnym, co już zamazuje obraz, gdzie choćby czas narastania napięcia? Gdzie prąd wyjściowy? Co z wpływem przebiegu impedancji głośnika na zachowanie wzmacniacza i np. problemy z fazą, która to będzie miała wpływ na scenę?

Piszesz, jakbyś nigdy nie czytał testów/pomiarów ASR. Tylko SINAD? Zjedź myszą trochę niżej..
Jeżeli uważasz, że w tych pomiarach nie ma jakiegoś istotnego parametru, który miałby cokolwiek znaczący wpływ na dźwięk i tym samym na ocenę testowanych komponentów, to dlaczego nie zwrócisz uwagę na to na forum ASR? Wszystkie testy są poddawane dyskusji na forum i jeśli ktoś chciałby udzielić ASR "lekcję" w prawidłowego pomiarowania, to może. Od czasu do czasu nawet są takie wątki, tylko niestety "pouczyciele" po paru postach szybko znikają z żywopłocie nie będąc w stanie wesprzeć merytorycznie swoich argumentów, wobec mocnych argumentów obecnych tam ludzi z dużą wiedzą i doświadczeniem.

 

12 godzin temu, marcinmarcin napisał:

A ja słuchałem Teaca z listwa i bez i różnica była bardzo duża, więc schowaj swoje mądrości dla siebie.

"Ale ja słyszę różnicę" - w przypadku drobnych różnic, a w szczególności różnic niemożliwych do usłyszenia, jest to zazwyczaj złudzenie słuchowe. To zjawisko jest dość dobrze znane. No chyba, że te różnice usłyszałeś w ślepym teście ABX, który możesz nam tu przedstawić. Byłoby to bardzie ciekawe.

 

10 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Jeżeli możemy powrócić do tematu i porozmawiać konstruktywnie
[...]

3. Zrezygnować ze wszystkiego i spiąć gato do gniazda załączonym kablem zasilającym z zestawu. Bez listwy - bez dodatkowych kosztów. 

O, to to.
Zaoszczędzisz XXXX zł. Daj z tej kwoty 10% na Orkiestrę albo na jakieś schronisko dla psów, a 90% zachowaj sobie do kieszeni na cokolwiek sensowne wydatki.

A teraz, jak już otworzyłeś głowę na argumenty, to jeszcze poczytaj o tym dlaczego bi-wiring to nonsens i dlaczego mówi się o tym systemie "bi-paying" 😉
Jak masz 10 tys. do wydania na kable to czemu nie, ale - tak z moich obserwacji - większość ludzi z kasą nie lubi być ordynarnie robiona w...... konia.

Edytowano przez TomekN
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

11 godzin temu, sergiusz007 napisał:

Zrezygnować ze wszystkiego i spiąć gato do gniazda załączonym kablem zasilającym z zestawu. Bez listwy - bez dodatkowych kosztów. 

Mogę napisać jak ja bym to zrobił , to powyżej to punkt pierwszy. Jak sprzęt dotrze to posłuchaj go bez żadnych dodatków , tak jak fabryka dała. Osłuchaj się z nim , pokombinuj z ustawieniem kolumn , kątami dogięcia . Spójrz jak w danym ustawieniu kolumn zachowuje się akustyka pomieszczenia. Co należałoby poprawić , przydały by się pomiary REW-em , będziesz wiedział, czy potrzebna jest korekcja DSP , czy można dać spokój. Jak masz Spotify , czy Tidal to wrzuć sobie jakąś płytę testową / zdjęcie/ posłuchaj jak zachowują się kolumny na poszczególnych częstotliwościach w odniesieniu do akustyki pomieszczenia. 

Co do listew i kabli to jak masz listę od Bogusława możesz wypożyczać i sprawdzić na własne ucho , czy warto. Ja zasilających " nie słyszę " , ale nie gram na fabrycznych , bo po prostu mam trochę luźnej kasy i kable traktuje jak biżuterię :) Listwę " słyszę" , polecam jednak jak już będziesz kupował to z choćby dwoma gniazdami bez filtracji , ot tak na wszelki wypadek. I oczywiście nie kupuj w ciemno , najpierw wypożycz i sam się przekonaj. Bazowanie przy zakupach sprzętu do własnej chałupy, na tym co ktoś przedstawił na jakimś forum za wyznacznik jakości , bo tak mu wyszło na pomiarach jest raczej mało poważne , ale jak widać po niektórych możliwe. 

test.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, do tej pory, bierny obserwator tegoż tematu...

Prośba serdeczna do dwu wiadomych person o założenie osobnego wątku związanego z audio krucjatą...

Jeśli ktoś będzie miał ochotę na słowne potyczki, zapewniam, odniesie się do waszych uwag, wpisów, przekonań etc...

Panowie, miejcie resztki klasy - opuśćcie nas; produkujcie się w swoim temacie.

Ja mam Was już dość... Psujecie mi (... i nie tylko) całą przyjemność obcowania z forum😔

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli w imię tolerancji mamy się nie odzywać bo kogoś boli prawda? Uważasz za normalne, że propaguje się temat grających kabli zasilających?

Miejcie resztę klasy i przestańcie uprawiać audio voodoo. Załóżcie osobny wątek gdzie będziecie wmawiać ludziom, że wydanie 2k na kabel zasilający ma sens i odmieni brzmienie. Itp. Itd. Magnetyzery audio też kupujcie.

Ja odpadam. Dyskusja z audio homeopatami do szczęścia mi nie jest potrzebna. Audiofile. Tia. A potem się okazuje, że ktoś miał dziwne dźwięki w systemie bo ma burdel za szafką albo coś źle podłączone :>>>

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Felix1 napisał:

które w podstawowych pomiarach wypadają kiepsko. Jednak z jakiegoś powodu dla mnie brzmią najprzyjemniej dla ucha. 

Moje lampy w testach też nie wypadają najlepiej / a'propos jak mi koledzy pomogą to taki test mogę zrobić , bo sprzęt do pomiaru mam , tylko wiedza znikoma/ a przesiadłem się na nie z tranzystorów o idealnych parametrach. może dlatego , że częściej słucham muzyki niż czytam ASR ?  ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Felix1 napisał:

Najzabawniejsze na tym forum jest to, że dla (prawie) nikogo nie ma znaczenia jak ten sprzęt gra, liczą się tylko cyferki. Oczywiście odbiór dźwięku jest subiektywny, ale twierdzenie że mimo tysięcy zadowolonych klientów, którzy twierdzą że coś gra świetnie, to nie może grać dobrze bo Amirowi wyszedł kiepski SINAD w pomiarze (być może błędnym) jest czystym absurdem, nie uważasz? 

[...]

I jakoś dziwnym trafem najbardziej podobają mi się wzmacniacze SET, które w podstawowych pomiarach wypadają kiepsko. Jednak z jakiegoś powodu dla mnie brzmią najprzyjemniej dla ucha. 

ASR dokonuje możliwie najbardziej obiektywne testy, które - nieobciążone uprzedzaniami - umożliwiają obiektywne porównywanie produktów.
Umożliwiają także weryfikację czy faktyczne parametry zgadzają się z podawanymi. A już zupełnie przy okazji można się dowiedzieć, czy coś ma wpływ / znaczenie, czy nie.

ASR nie ocenia, czy "coś" dla "kogoś" będzie grało świetnie, czy słabo. Indywidualna percepcja jest jest bardzo indywidualna i jak pokazuje życie - niektórzy nawet preferują zniekształcony dźwięk nad dźwięk wierny / transparentny. Pewnie dlatego sektor wzmacniaczy lampowych nadal ma się dobrze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomek4446 napisał:

Mogę napisać jak ja bym to zrobił , to powyżej to punkt pierwszy. Jak sprzęt dotrze to posłuchaj go bez żadnych dodatków , tak jak fabryka dała. Osłuchaj się z nim , pokombinuj z ustawieniem kolumn , kątami dogięcia . Spójrz jak w danym ustawieniu kolumn zachowuje się akustyka pomieszczenia. Co należałoby poprawić , przydały by się pomiary REW-em , będziesz wiedział, czy potrzebna jest korekcja DSP , czy można dać spokój. Jak masz Spotify , czy Tidal to wrzuć sobie jakąś płytę testową / zdjęcie/ posłuchaj jak zachowują się kolumny na poszczególnych częstotliwościach w odniesieniu do akustyki pomieszczenia. 

Co do listew i kabli to jak masz listę od Bogusława możesz wypożyczać i sprawdzić na własne ucho , czy warto. Ja zasilających " nie słyszę " , ale nie gram na fabrycznych , bo po prostu mam trochę luźnej kasy i kable traktuje jak biżuterię :) Listwę " słyszę" , polecam jednak jak już będziesz kupował to z choćby dwoma gniazdami bez filtracji , ot tak na wszelki wypadek. I oczywiście nie kupuj w ciemno , najpierw wypożycz i sam się przekonaj. Bazowanie przy zakupach sprzętu do własnej chałupy, na tym co ktoś przedstawił na jakimś forum za wyznacznik jakości , bo tak mu wyszło na pomiarach jest raczej mało poważne , ale jak widać po niektórych możliwe. 

test.jpg

Porównam sobie na spokojnie, wezmę ze sklepu 3 kable od gigawatta - sprawdzę jak każdy z osobna z nich gra i porównam z kablem fabrycznym i z kablami głośnikowymi zrobię to samo, listwę - jakakolwiek by nie była, zostawię ją sobie na koniec, do tego porównam z okablowaniem transparenta i być może jeszcze jakimś. @tomek4446 i tak samo jak ty za równo z samochodami jak i ze sprzętem - lubię czasem sobie na nie popatrzeć. - będę korzystał z roona prze tidala hifi. - mam już swoje playlisty porobione z którymi jeździłem i robiłem odsłuchy także spokojnie. Dla mnie najważniejsze jest jak sprzęt mi zagra, - dlatego też mam za sobą pół roku odsłuchów kolumn, wzmacniaczy, streamerów - i kupiłem to co mi obiektywnie zagrało najlepiej. - Jeżeli usłyszę różnice miedzy kablami zasilającym, kablami głośnikowymi, to wtedy na pewno nie będzie to próba usprawiedliwienia wydania dodatkowych kilku tysięcy i wtedy oczywiście opisze Wam swoje odczucia. Jeżeli troll @TomekN ma rację i będę musiał mu ją przyznać w kontekście tego ze kable głośnikowe - ich rodzaje, użyte materiały np. srebro, wiele różnych technologii produkcyjnych, - nie mają kompletnie wpływu na odczucia dźwiękowe, - oraz że w gniazdku jest czysty prąd bez syfu - który poprzez następnie listwy, kondycjonery jest „czyszczony z syfu” a salony audio maja za grube tysiące pokupowania kondycjonery/kable do sal odsłuchowych - bo po prostu takie puszki ładnie wyglądają - a cała branża audio - użytkowników, nie producentów to czarownice - to przyznam racje, jeżeli rzeczywiście się okaże „że nie ma żadnej różnicy” @TomekN wspomniałeś o dobroczynności - mogę ci powiedzieć ze ja wspieram fundacje „znajdź pomoc” - rocznie większymi kwotami niż ten cały sprzęt + roczny CIT - % +% z pitów. - wspieram tez orkiestrę, moja zona regularnie również pomaga rożnym fundacjom -  nie znam cię i nie mów mi tu o  dobroczynności, chyba ze sam się w to mocno angażujesz. - nie rozumiem po prostu jak można być tak bezczelnym aby doradzać innym co maja robić ze swoimi pieniędzmi, - przecież jesteśmy na forum zajmującym się audio - i rozmawiamy o audio a nie o tym czy kogoś boli serce, czy coś innego i czy powinien wydać na to czy na tamto, znam ludzi którzy mają audio za kilka razy więcej a idąc twoim tokiem myślenia powinno się ich zlinczować, sprzęt - upłynnić a kasę na orkiestrę ? - szczytny cel, ale ciekawe czy ty byś się tak łatwo wyprzedał na ten cel. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, sergiusz007 napisał:

Jeżeli troll @TomekN ma rację i będę musiał mu ją przyznać w kontekście tego ze kable głośnikowe - ich rodzaje, użyte materiały np. srebro, wiele różnych technologii produkcyjnych, - nie mają kompletnie wpływu na odczucia dźwiękowe, - oraz że w gniazdku jest czysty prąd bez syfu - który poprzez następnie listwy, kondycjonery jest „czyszczony z syfu” a salony audio maja za grube tysiące pokupowania kondycjonery/kable do sal odsłuchowych - bo po prostu takie puszki ładnie wyglądają - a cała branża audio - użytkowników, nie producentów to czarownice - to przyznam racje.

Ok, deal. Trzymam Cię za słowo. Tylko jedna prośba z mojej strony - porównuj brzmienie na tych kablach w drodze ślepego testu (abyś nie wiedział co aktualnie jest wpięte), a najlepiej w drodze testu podwójnie ślepego (tj. aby dodatkowo osoba przepinająca kable nie wiedziała co wpina). Tylko w ten sposób wyeliminujesz uprzedzenia różnego typu, które zawsze mają wpływ na percepcję.

Jeśli propozycja przeznaczenia 10% możliwych tu oszczędności na szczytny cel Cię uraziła, to przepraszam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sergiusz007 napisał:

mogę ci powiedzieć ze ja wspieram fundacje „znajdź pomoc” - rocznie większymi kwotami niż ten cały sprzęt + roczny CIT - % +% z pitów.

Daj spokój , dyskusja z tym człowiekiem nie ma sensu. Po prostu jest taki trend i widocznie propaganda przynosi efekty , ma być szaro , buro , każdy mam żyć na tym samym poziomie i mieć w chałupie to samo. Jak ktoś ma kabel za 5 zł. to znaczy , że wszyscy tak muszą mieć , jak kupisz za 10 zł . to 5 zł musisz oddać , bo już podlegasz pod kastę. A Suweren kasty nie lubi , tylko że Suweren nie ma pojęcia jak ciężko jest do czegoś dojść i że leżeniem się tego nie osiągnie. Tak ja , jak i WSZYSCY moi znajomi , niektórzy z naprawdę dużą kasą , dzielą się nią , wspierając albo fundacje , albo  osobiście wspierając finansowo leczenie dzieci tak Polskich jak i z państw objętych wojną . Wszystkie dzieci z zagranicy po zakończeniu leczenia są zapraszane na Święta do Polski , są to naprawdę bardzo wzruszające chwile. Sergiusz co do niektórych wypowiedzi , jak widać dysponowanie nie swoją kasą niektórym weszło w krew , przykład wszak idzie z góry :) Mamy tu na Forum nieraz akcje pomocowe , jak dotąd odzew forumowiczów natychmiastowy.

Co do słyszenia , czy nie słyszenia różnic akcesoriów audio to idealną postawę wg. mnie obrał kolega @Bogusław Kożyczkowski. On po prostu od lat robi to dla siebie , konsekwentnie , bez emocji , na chłodno . To jego system i ma prawo wpiąć tam takie kable jakie chce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

ma być szaro , buro , każdy mam żyć na tym samym poziomie i mieć w chałupie to samo. Jak ktoś ma kabel za 5 zł. to znaczy , że wszyscy tak muszą mieć , jak kupisz za 10 zł . to 5 zł musisz oddać , bo już podlegasz pod kastę.

Wskaż gdzie ktoś coś takiego zasugerował. Gratuluję pisania kolejnych bzdur byle tylko kogoś zdyskredytować w imię innych bzdur.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Ekstremizm , rodzi ekstremizm :) Czasem dopóki kogoś nie walniesz "bejsboloem" to nie zrozumie .

Musiałbym się walnąć bejsbolem żebym uwierzył, że ten audio bullshit kablów zasilających (i nie tylko) to prawda a nie wymysł dla naiwnych. No bo przecież jak kupuję sprzęt za 18k to zapewne dołączony kabel zasilający jest tak dramatycznie słaby a sprzęt nie ma filtrów AC, że trzeba dokupić pasujący cenowo kabel i listwę filtrującą :D

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TomekN napisał:

Ok, deal. Trzymam Cię za słowo. Tylko jedna prośba z mojej strony - porównuj brzmienie na tych kablach w drodze ślepego testu (abyś nie wiedział co aktualnie jest wpięte), a najlepiej w drodze testu podwójnie ślepego (tj. aby dodatkowo osoba przepinająca kable nie wiedziała co wpina). Tylko w ten sposób wyeliminujesz uprzedzenia różnego typu, które zawsze mają wpływ na percepcję.

Jeśli propozycja przeznaczenia 10% możliwych tu oszczędności na szczytny cel Cię uraziła, to przepraszam.

 

@TomekN - masz moje słowo, że w kwestii oceny będę obiektywny, - powiem więcej jeżeli się okaże, - że miałeś rację i wersja na fabrycznym okablowaniu będzie grała tak samo jak zestaw za 10 tys. - to masz moje przeprosiny a na wskazany przez ciebie adres wysyłam ci flaszkę 20 letniej łychy. - nie z tego powodu że ta kasa została a za twój upór i być może w tym wypadku dowód - ze masz racje. - zobaczymy. 

@TomekN bez przesady nie uraziłeś mnie, po prostu chciałem ci wyjaśnić ze nie ma co zaglądać ludziom po kieszeniach - bo nie wiesz kto jest po drugiej stronie - ile inwestuje i w co, np. doskonale się stało że wspomniałeś o pomaganiu - trafiłeś w coś w co się osobiście nie angażuje ale przeznaczam na to jakies tam środki, - dla jednych spore dla innych nie duże, - ważne ile kto może, - wieże że bez takiej postawy, ogólnie u nas wszystkich - nie było by w tym kraju sprzętu w szpitalach - a wiele osób nie mogłoby pozwolić sobie na leczenie. Skoro o tym wspomniałeś i do tego namawiasz innych to wnioskować można że tez się angażujesz. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiusz007 robiłeś pomiar jakości prądu w miejscu gdzie będziesz miał podłączony sprzęt audio? I to nie jest pytanie dla żartów tylko temat poważny.
Ile z tych osób co tutaj się tak oburzają sprawdziły jakość swojego prądu zanim zaczęło myśleć o kupnie listwy za 4k i kabla zasilającego za 2k?
Ile z tych samych osób sprawdziło w ogóle czy ich sprzęt za Xk ma wbudowane filtry sieciowe?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, tomek4446 napisał:

Co do słyszenia , czy nie słyszenia różnic akcesoriów audio to idealną postawę wg. mnie obrał kolega @Bogusław Kożyczkowski. On po prostu od lat robi to dla siebie , konsekwentnie , bez emocji , na chłodno . To jego system i ma prawo wpiąć tam takie kable jakie chce.

Tomek! Dzięki za dobre słowo. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Stolarz napisał:

@sergiusz007 robiłeś pomiar jakości prądu w miejscu gdzie będziesz miał podłączony sprzęt audio? I to nie jest pytanie dla żartów tylko temat poważny.
Ile z tych osób co tutaj się tak oburzają sprawdziły jakość swojego prądu zanim zaczęło myśleć o kupnie listwy za 4k i kabla zasilającego za 2k?
Ile z tych samych osób sprawdziło w ogóle czy ich sprzęt za Xk ma wbudowane filtry sieciowe?

@Stolarz - nie robiłem pomiarów jakości prądu, - gdzie można się zgłosić aby ktoś podjechał i to zrobił ? - jeżeli chodzi o filtry sieciowe to tak sprawdzałem przed zakupem, odświeżone Gato ma miedzy innymi „ zoptymalizowany filtr sieciowy” - cokolwiek to oznacza, - aczkolwiek przynajmniej oznacza to ze takowy filtr posiada.   

10 minut temu, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Tomek! Dzięki za dobre słowo. 

Również uważam że to jedyna słuszna droga, dlatego tez najpierw sprawdzę czy słychać różnie na kablach zasilających następnie głośnikowych a na końcu sprawdzę na listwach co się dzieje. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, sergiusz007 napisał:

@Stolarz - nie robiłem pomiarów jakości prądu, - gdzie można się zgłosić aby ktoś podjechał i to zrobił ? - jeżeli chodzi o filtry sieciowe to tak sprawdzałem przed zakupem, odświeżone Gato ma miedzy innymi „ zoptymalizowany filtr sieciowy” - cokolwiek to oznacza, - aczkolwiek przynajmniej oznacza to ze takowy filtr posiada.  

Są firmy świadczące takie usługi. Znajdziesz bez problemu. A temat zarzuciłem gdyż jest to powiązane z tematem listw/filtrów/kabli zasilających.
Jeśli sprzęt ma filtr sieciowy i kabel zasilający w komplecie (zapewne przetestowane odpowiednio) to jak ...... musiałaby być instalacja elektryczna żeby potrzebna była listwa i magiczny kabel za 2k? Dlatego zapytałem o to kto z tutaj obecnych osób robił takie testy w ogóle. Jeśli nie to dlaczego skoro to tak istotna cześć audio. Zakładają te osoby, że z prądem jest ok wszystko czy zakładając, że może coś być nie tak na wszelki wypadek wrzucają jakieś magiczne urządzenia/kable etc.?

Edytowano przez Stolarz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wbudowanych filtrów sieciowych to warto zdać sobie sprawę, iż w obecnych czasach taki filtr to jest żadna nowość ..ot chleb powszedni. Taki filtr ma prawie każde urządzenie bo i cena gniazda zasilania z filtrem to jest cena 1 piwa,.. i tak często gęsto mamy filtr w listwie a potem w urządzeniu:) Podobno od przybytku głowa nie boli, można filtrować i 3 stopniowo.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, sergiusz007 napisał:

Również uważam że to jedyna słuszna droga, dlatego tez najpierw sprawdzę czy słychać różnie na kablach zasilających następnie głośnikowych a na końcu sprawdzę na listwach co się dzieje. 

Nowe głośnikowe muszą pograć z ... tydzień, potem zamiana na poprzednie i ... już wiadomo.

Sieciowe? tu jest ciężko. Pół roku zajęło mi dobranie sieciówki pod każdy element z osobna tak by razem wszystko finalnie, dobrze zaśpiewało.

Co do listwy to tylko zacytuje kolegę ....

001.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 8.03.2021 o 13:28, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Nowe głośnikowe muszą pograć z ... tydzień, potem zamiana na poprzednie i ... już wiadomo.

Sieciowe? tu jest ciężko. Pół roku zajęło mi dobranie sieciówki pod każdy element z osobna tak by razem wszystko finalnie, dobrze zaśpiewało.

Co do listwy to tylko zacytuje kolegę ....

001.jpg

Dzięki, - w moim temacie to porządane informacje. Zabiorę się za testowanie sprzętu i podzielę się z wami spostrzeżeniami. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

w nawiązaniu do miłej lektury przypominam tylko tym, którzy o tym zapomnieli, że sarkazm i ironia nie są środkami wyrazu mającymi cokolwiek konstruktywnego wnieść do jakiejkolwiek rozmowy. A lepiej wnosić wartość merytoryczną niż zamęt. Rozumiem, że niektóre tematy mogą się wydawać niektórym kontrowersyjne, mimo wszystko forum ma służyć rzeczowej wymianie poglądów na temat zainteresowań, prześmiewcze heheszki lepiej zostawić na boku. Tak to widzę.

Pozdarwiam serdecznie i życzę wszystkim miłego piątku oraz weekendu i składam spóźnione życznia spokoju i pozytywnego myślenia z okazji Dnia Mężczyzn  :)
Ola

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 10.03.2021 o 19:32, sergiusz007 napisał:

Dzięki, - w moim temacie to porządane informacje. Zabiorę się za testowanie sprzętu i podzielę się z wami spostrzeżeniami. 

 

Dnia 8.03.2021 o 13:28, Bogusław Kożyczkowski napisał:

Co do listwy to tylko zacytuje kolegę ....

001.jpg

i tak rodzi się kolejne ogniwo łańcuszka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...