Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

16 minut temu, Fafniak napisał:

@Bogusław Kożyczkowski staraj sie czytać ze zrozumieniem :) 

"Kolejne ogniwo" oznacza ze łańcuch już istnieje, tu i teraz rodzi sie kolejne ogniwo. Strasznie się dziwię że nie załapałeś tego, toż to podobne do opisów kabli... ;)

No dobra, ... taki żarcik ode mnie.

----------

Bogus18 to wiarygodny pacjent, można mu ufać, bo ja listew nie testowałem, zaś o różnych wtykach już było w moim temacie.

Edytowano przez Bogusław Kożyczkowski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Dnia 7.03.2021 o 11:30, sergiusz007 napisał:

Porównam sobie na spokojnie, wezmę ze sklepu 3 kable od gigawatta - sprawdzę jak każdy z osobna z nich gra i porównam z kablem fabrycznym i z kablami głośnikowymi zrobię to samo, listwę - jakakolwiek by nie była, zostawię ją sobie na koniec, do tego porównam z okablowaniem transparenta i być może jeszcze jakimś. @tomek4446 i tak samo jak ty za równo z samochodami jak i ze sprzętem - lubię czasem sobie na nie popatrzeć. - będę korzystał z roona prze tidala hifi. - mam już swoje playlisty porobione z którymi jeździłem i robiłem odsłuchy także spokojnie. Dla mnie najważniejsze jest jak sprzęt mi zagra, - dlatego też mam za sobą pół roku odsłuchów kolumn, wzmacniaczy, streamerów - i kupiłem to co mi obiektywnie zagrało najlepiej. - Jeżeli usłyszę różnice miedzy kablami zasilającym, kablami głośnikowymi, to wtedy na pewno nie będzie to próba usprawiedliwienia wydania dodatkowych kilku tysięcy i wtedy oczywiście opisze Wam swoje odczucia. Jeżeli troll @TomekN ma rację i będę musiał mu ją przyznać w kontekście tego ze kable głośnikowe - ich rodzaje, użyte materiały np. srebro, wiele różnych technologii produkcyjnych, - nie mają kompletnie wpływu na odczucia dźwiękowe, - oraz że w gniazdku jest czysty prąd bez syfu - który poprzez następnie listwy, kondycjonery jest „czyszczony z syfu” a salony audio maja za grube tysiące pokupowania kondycjonery/kable do sal odsłuchowych - bo po prostu takie puszki ładnie wyglądają - a cała branża audio - użytkowników, nie producentów to czarownice - to przyznam racje,

@sergiusz007 miałeś już może sposobność obiektywnie ocenić wpływ na brzmienie swojego systemu tych trzech drogich kabli od Gigawata oraz tej audiofilskiej listwy filtrującej?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Cześć wszystkim, 

Odnosząc się do Waszych komentarzy, testowałem wyżej wymienione przeze mnie kable polskiej marki gigawatt, porównując ten sprzęt do kabli budżetowych oraz sytuacji bez listwy filtrującej. Dodatkowo przez ten czas testowałem również okablowanie marki transparent:

https://www.transparentcable.com/products/premium-power-cord

https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable

I ten zestaw gra u mnie teraz, po testach zrezygnowałem z gigawatta na rzecz transparenta, czekam już drugi miesiąc aż te przypłyną nowe zza oceanu, narazie grają u mnie te ze sklepu. W przyszłości zamierzam zainwestować również w listwę: https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable

Finalnie wiec tak to wyglada: 

https://www.gato-audio.com/eu/dia-400s-npm.html

http://www.operaloudspeakers.com/en/collections/classica-line/opera-quinta.html ( z 91 dB ) 

https://www.transparentcable.com/products/premium-power-cord

https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable?variant=28436055326784

( w opcji bi-wiring ) 

wszystko chodzi na Roon - podłączony do sieci jest dedykowany laptop który pracuje jako Roon Core a Muza leci poprzez Roon-a - Tidala MQA z iPada. 

Taki build mam teraz i już niedługo jak dojdą kabelki będę miał go na stałe - już na swoim sprzęcie a nie użyczonych kablach 

W przyszłości chciałbym doinwestować w listwę Transparenta a później rozejrzę się za jakimś streamerem który zagra odpowiednio z całością. 
 

Moja osobista subiektywna opinia po ponad dwóch miesiącach testów - oczywiście ze słychać druty, w porównaniu z budżetowymi jak i brakiem listwy filtrującej. Teraz jestem zdania ze lepiej graja mi z tym sprzętem kable transpareta bez listy niż gigawatt z listwa. Poza tym od samego początku skupiałem się na tym aby dźwięk był z tego sprzętu taki - jaki został nagrany. Odniosłem wrażenie ze kable gigawatta dodawały trochę energii przyspieszały utwory, stawały się one dzięki temu ciut bardziej rytmiczne szybsze - w sam raz dla kogoś kto słucha muzyki elektronicznej. Po zamianie na transparenta wszystko zwolniło, nabrało ciut więcej głebi scena za mną zrobiła się szersza. Od początku takich wrażeń szukałem dlatego tez postanowiłem zainwestować w ta markę. 
 

Reasumujac jestem bardzo zadowolony ze swoich wyborów - aby się zdecydować potrzebowałem kilku miesięcy testów różnych marek - przede wszystkim dużo było kolumn, nie żałuje tego czasu. Dzięki temu jestem pewniejszy podjęcia świadomych zakupów. Ciekawa przygoda. Teraz czas na kontynuowanie jej. Sprzęt codziennie jest używany wiec kurzu nie zbiera a naprawdę daje radość. 

Jak tylko dojdą kable porobię fotki podeśle Wam tutaj, jakies filmiki wrzucę. Może komuś się przyda. 
 

pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 22.05.2021 o 11:26, marcinmarcin napisał:

Fajny sprzęt i do tego Tidal... 😐 spróbuj Deezer na dedykowanym laptopie jako apka ze sklepu windows

Marcin, 

Deezer to u mnie przez dłuższy okres, długo przed zakupem była główna apka do streamingu audio, algorytm podpowiedzi i ogólnie sama aplikacja leżała mi bardziej niż TIDAL - jednak ten jest wspierany przez Roona ( Deezer niestety nie ) Odpowiednie ustawienie Roona daje z Tidalem pożądany efekt - brakuje tego algorytmu „Flow” z Deezera ale jest do przeżycia jak wiesz czego chcesz słuchać. No i jakoś dźwięku w Tidalu w Master MQA - robi robotę. 

Rynek streamingu ciagle się rozwija, i to prężnie ostatnio, tylko w tym roku Spotify wchodzi do gry z bezstratną jakością i Apple Music również atakuje twierdząc że od czerwca ruszają a do końca roku będą mieć 75 mil bezstratnych utworów czyli cała swoją dostępna bibliotekę i wtedy zrobi się ciekawie, a konkurencja dla nas konsumentów jest najlepsza. Poniżej linki dla ciekawskich zainteresowanych: 

https://www.google.com/amp/s/www.whathifi.com/amp/advice/spotify-hifi-quality-price-release-date-free-trial-and-latest-news

https://www.apple.com/pl/newsroom/2021/05/apple-music-announces-spatial-audio-and-lossless-audio/

Wiec póki chłopaki się nie rozkręca albo do momentu aż Deezer dołączy do Roona pozostaje przy Tidalu Master chociaż z punktu widzenia użyteczności wolałbym bym Spotify bądź Deezera. 

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, marcinmarcin napisał:

Sergiusz, zrób jeszcze porównanie dokładne. U mnie Tidal kłuję w uszy, bas jest lekko przesterowany, rock brzmi sucho i ostro. Niestety słychać ingerencję w dźwięk 🙄

U mnie brzmi Tidal dobrze,tylko to co dziwi to jak puszczam z fona przez apkę Mconnect to do tej pory pisało MQA ,a obecnie jest napisane Master.Na samym Arcamie gdy leciały pliki w MQA to było to widać,teraz gdy lecą z napisem Master na wyświetlaczu nic z tego nie jest naznaczone. Wygląda to tak jak by nie było MQA.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marcinmarcin napisał:

Sergiusz, zrób jeszcze porównanie dokładne. U mnie Tidal kłuję w uszy, bas jest lekko przesterowany, rock brzmi sucho i ostro. Niestety słychać ingerencję w dźwięk 🙄

 @marcinmarcin sam TIDAL zagra ci inaczej niż Poprzez Roona - który tak naprawdę robi tutaj kupę roboty. Deezer w Hifi poprzez mConnect porównałem sobie dzisiaj dla pewności kilka utworów - wniosek jest taki że jest niebo a ziemia miedzy tym jak to gra. Żałuje ze Deezer nie wspiera Roona - wtedy byłby z goła inny temat. 

2 godziny temu, Tomasz Kluczynski napisał:

U mnie brzmi Tidal dobrze,tylko to co dziwi to jak puszczam z fona przez apkę Mconnect to do tej pory pisało MQA ,a obecnie jest napisane Master.Na samym Arcamie gdy leciały pliki w MQA to było to widać,teraz gdy lecą z napisem Master na wyświetlaczu nic z tego nie jest naznaczone. Wygląda to tak jak by nie było MQA.

@Tomasz Kluczynski mógłbyś mi podpowiedzieć w którym miejscu w aplikacji mConnect masz jakiekolwiek info czy to mqa czy master ? Jakoś nie mogę tego namierzyć ? A to bardzo istotne info podczas odsłuchu. :)

3 godziny temu, JaZz napisał:

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiusz007 a nie chcesz spróbować Deezer po prostu z apki pod Windows?

I przyznam że nie zrozumiałem do końca co jak gra, napiszesz prościej? 

10 minut temu, sergiusz007 napisał:

Deezer w Hifi poprzez mConnect porównałem sobie dzisiaj dla pewności kilka utworów - wniosek jest taki że jest niebo a ziemia miedzy tym jak to gra

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marcinmarcin napisał:

@sergiusz007 a nie chcesz spróbować Deezer po prostu z apki pod Windows?

I przyznam że nie zrozumiałem do końca co jak gra, napiszesz prościej? 

 

Deezer HiFi mam postawiony przez aplikację mConnect która ogarnia moduł npm z gato. Porównałem sobie kilka utworów Daft Punk aby długo nie szukać, wszystkie w Deezer są Hifi a na TIDAL poprzez Roona jest w MQA 44Hz, różnica miedzy odsłuchami jest naprawdę ogromna. 

 

940DD9BD-CDC7-48A1-88AD-EAB26507F4D2.png

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, sergiusz007 napisał:

 @marcinmarcin sam TIDAL zagra ci inaczej niż Poprzez Roona - który tak naprawdę robi tutaj kupę roboty. Deezer w Hifi poprzez mConnect porównałem sobie dzisiaj dla pewności kilka utworów - wniosek jest taki że jest niebo a ziemia miedzy tym jak to gra. Żałuje ze Deezer nie wspiera Roona - wtedy byłby z goła inny temat. 

@Tomasz Kluczynski mógłbyś mi podpowiedzieć w którym miejscu w aplikacji mConnect masz jakiekolwiek info czy to mqa czy master ? Jakoś nie mogę tego namierzyć ? A to bardzo istotne info podczas odsłuchu. :)

 

Jutro odpiszę i wstawię fotki bo już kompa wyłączyłem i piszę z fona. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, JaZz napisał:

Ja nie miałem styczności z MQA. Ja tylko zostawiłem link. Ogólnie to wydaję mi się że płaskoziemców bardziej można porównać do tych co wierzą że MQA jest lepsze od FLAC. Chyba że nie zrozumiałem Twojego posta... ale ok, ja znikam. Pozdr.

 

@JaZz Prawda jest jak zawsze trochę bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Zachęcam do lektury: 

https://audiophilestyle.com/forums/topic/62527-testing-mqa-is-it-worse-than-flac/

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, sergiusz007 napisał:

Deezer HiFi mam postawiony przez aplikację mConnect która ogarnia moduł npm z gato. Porównałem sobie kilka utworów Daft Punk aby długo nie szukać, wszystkie w Deezer są Hifi a na TIDAL poprzez Roona jest w MQA 44Hz, różnica miedzy odsłuchami jest naprawdę ogromna. 

Ale różnica ogromna na korzyść czego? Jak używasz zewnętrznych apek, to każda wprowadza śmietnik, łącznie z roonem. Puść czysty Deezer na lapku, ustaw kartę dźwiękową na 16/44.1 i zobacz jak to brzmi. Bo to co mi wychodzi porównując na czystym win 10 przygotowanym do audio, aplikacje natywne D do T to przepaść na korzyść Deezera, choć w pierwszym momencie może się komuś wydać lepszy Tidal - bo jest ostrzejsze, dynamiczniejsze, podkręcone brzmienie

14 minut temu, sergiusz007 napisał:

@JaZz Prawda jest jak zawsze trochę bardziej skomplikowana niż nam się wydaje. Zachęcam do lektury: 

Też to czytałem. Przyznam że owszem z założenia bardzo mi się nie podoba manipulacja oryginalnym brzmieniem i kompresja stratna. Ale faktycznie porównując utwór w utwór Tidal brzmi ostro, niepokojąco i mało spójnie. U mnie muzyka leci prawie non stop. Zmieniłem 3 pary kolumny bo męczył mnie jakiś świst na wysokich tonach. Na Deezer tego nie słyszę. Jak ruszę korektą fazy w Apo Equalizer -dodam plik konwolucyjny, to Deezer się słucha dalej przyjemnie, tu jest dla mnie jeszcze ostrzej. Posłuchaj basu - i zwróć uwagę czy nie jest bardziej dudniący i przesterowany. Przez parę lat byłem przyzwyczajony do Tidal, ale wole flac i nie chce sponsorować nowych, niejasnych standardów kompresji w muzyce.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak dużo wcześniej zrobiłem zrzut ekranu z aplikacji ekranu przy na graniu Princa i dolny napis był MQA Orignal 192.0kHz,na zrzucie ekranu zrobionym dzisiaj dolny napis to tylko MASTER.Jeśli samo z siebie ci się to nie wyświetla to przesuń w górę lub w dół palcem po okładce albumu ,wtedy na pewno to ci się pokaże,pokazuje się wtedy również to pomaranczowe kółeczko ,którym możesz przesunąć nagranie bliżej końca lub początku.

1422577679_mconnectjako.jpg.cf46155db54944623f5d45170d4f77f1.jpg

mconnect jakość 2.jpg

Edytowano przez Tomasz Kluczynski
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 23.05.2021 o 19:16, sergiusz007 napisał:

Marcin, 

Deezer to u mnie przez dłuższy okres, długo przed zakupem była główna apka do streamingu audio, algorytm podpowiedzi i ogólnie sama aplikacja leżała mi bardziej niż TIDAL - jednak ten jest wspierany przez Roona ( Deezer niestety nie ) Odpowiednie ustawienie Roona daje z Tidalem pożądany efekt - brakuje tego algorytmu „Flow” z Deezera ale jest do przeżycia jak wiesz czego chcesz słuchać. No i jakoś dźwięku w Tidalu w Master MQA - robi robotę. 

Rynek streamingu ciagle się rozwija, i to prężnie ostatnio, tylko w tym roku Spotify wchodzi do gry z bezstratną jakością i Apple Music również atakuje twierdząc że od czerwca ruszają a do końca roku będą mieć 75 mil bezstratnych utworów czyli cała swoją dostępna bibliotekę i wtedy zrobi się ciekawie, a konkurencja dla nas konsumentów jest najlepsza. Poniżej linki dla ciekawskich zainteresowanych: 

https://www.google.com/amp/s/www.whathifi.com/amp/advice/spotify-hifi-quality-price-release-date-free-trial-and-latest-news

https://www.apple.com/pl/newsroom/2021/05/apple-music-announces-spatial-audio-and-lossless-audio/

Wiec póki chłopaki się nie rozkręca albo do momentu aż Deezer dołączy do Roona pozostaje przy Tidalu Master chociaż z punktu widzenia użyteczności wolałbym bym Spotify bądź Deezera. 

 

 

Poniżej fotki jak zestaw się prezentuje 

25D779A8-2A64-4829-A29D-EEE7CDCDFFEA.jpeg

77C4934C-4925-4C6F-894D-307EA9CF5025.jpeg

74396F2C-4C5A-495C-B4AD-A4300F444D1D.jpeg

8 minut temu, sergiusz007 napisał:

Poniżej fotki jak zestaw się prezentuje 

25D779A8-2A64-4829-A29D-EEE7CDCDFFEA.jpeg

77C4934C-4925-4C6F-894D-307EA9CF5025.jpeg

74396F2C-4C5A-495C-B4AD-A4300F444D1D.jpeg

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RLC napisał:

Ale tu nie ma co lubić poprostu trochę taki pled pomaga 🙂

Rozumiem Cię, ale i tak nie ma opcji :) w każdym bądź razie dzięki za propozycje 😛

5 godzin temu, S4Home napisał:

Dokładnie. Tu nie chodzi o podobanie czy lubienie. Akustycznie by pomogło.

Ze zdjęcia widać te kolumny dośc daleko.

Jak daleko je masz od siebie?

Piotr

@S4Home kolumny oddalone są od siebie około 4 metry od kolumn do słuchacza na kanapie masz około 6 metrów. Kolumny działają w trybie zamkniętym. Oba bass refleksy są zatkane nie odczuwam takiej potrzeby oraz efektu aby „brakowało mi basu”

Edytowano przez sergiusz007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...