Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

57 minut temu, sergiusz007 napisał:

Rozumiem Cię, ale i tak nie ma opcji :) w każdym bądź razie dzięki za propozycje 😛

@S4Home kolumny oddalone są od siebie około 4 metry od kolumn do słuchacza na kanapie masz około 6 metrów. Kolumny działają w trybie zamkniętym. Oba bass refleksy są zatkane nie odczuwam takiej potrzeby oraz efektu aby „brakowało mi basu”

Tu nie chodzi o ilość basu, tylko o pogłos.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

2 godziny temu, sergiusz007 napisał:

Kolumny działają w trybie zamkniętym. Oba bass refleksy są zatkane nie odczuwam takiej potrzeby oraz efektu aby „brakowało mi basu”

Skoro tak jest dobrze to życzę miłych odsłuchów 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, RLC napisał:

Skoro tak jest dobrze to życzę miłych odsłuchów 🙂

Jeżeli masz jakies rady to śmiało, z chęcią posłucham. Miałeś na myśli jakis produkt jeżeli chodzi o tej pled ? Podeślij coś przykładowego jak masz chwile. 

2 godziny temu, kacper.kaps napisał:

Tu nie chodzi o ilość basu, tylko o pogłos.

Jakies sugestie w kwestii oddalenia kolumn od ciebie, od ściany bądź od słuchacza ?

8 godzin temu, S4Home napisał:

Dokładnie. Tu nie chodzi o podobanie czy lubienie. Akustycznie by pomogło.

Ze zdjęcia widać te kolumny dośc daleko.

Jak daleko je masz od siebie?

Piotr

W sumie jeżeli miałoby to pomoc i przy tym nie najgorzej wyglądać to dlaczego nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, sergiusz007 napisał:

Miałeś na myśli jakis produkt jeżeli chodzi o tej pled ?

Generalnie chodziło mi o dywan taki który tobie się podoba 😉 tylko dlatego o nim wspomniałem, widząc zdjęcia twojego systemu jak i pomieszczenia. Tutaj większość z nas ma coś przed kolumnami to naprawdę pomaga na pogłosy. 

Do niczego nie namawiam tylko taka mała sugestia z mojej strony 🙂 

Warto chociaż spróbować.

Edytowano przez Gość
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RLC napisał:

Generalnie chodziło mi o dywan taki który tobie się podoba 😉 tylko dlatego o nim wspomniałem, widząc zdjęcia twojego systemu jak i pomieszczenia. Tutaj większość z nas ma coś przed kolumnami to naprawdę pomaga na pogłosy. 

Do niczego nie namawiam tylko taka mała sugestia z mojej strony 🙂 

Warto chociaż spróbować.

@RLC

Rozumiem, myślałem że masz na myśli jakies dedykowane rozwiązane - i tak się zacząłem zastanawiać co ten koles proponuje abym sobie w salonie wywalił jakis pled wygłuszający. 💁😀

Jasna sprawa. Wrzucę jakis dywanik. Poza tym i tak kable są do wymiany bo to wypożyczone ze sklepu - na czas aż nie przypłyną moje do sklepu. Wiec to będzie dobra okazja aby dorzucić tam jakis dywanik 🙌

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@sergiusz007  

Cześć. Śledzę wątek od początku więc też się wypowiem ;)

Na początek to gratulacje za zestaw:)

A odnośnie ustawien. Miałem trochę podobna sytuację jak ty. Odległość od kolumn miałem większa niż odległość między kolumnami. Kanapę miałem pod przeciwna ściana.

W końcu pewnego dnia wziąłem miarkę i zacząłem się bawić z ustawieniem. Rozsunięcie kolumn na taka odległość jak od kolumn do kanapy, oraz odsunięcie kanapy o 10 cm od ściany, spowodowało że scena stała się szerszą a dźwięk bardziej odkleił się od kolumn.

Zmieniałem też odległość kolumn od ściany. U mnie było tak że im dalej od ściany w kierunku środku pokoju (i bliżej kanapy) tym scena się pogłębiała. Podobało mi się tak ale niestety nie mogę trzymać kolumn na środku salonu ;)

Ogólnie to najlepiej eksperymentować bo każde pomieszczenie jest inne i też każdy lubi inne granie.

 

Pzdr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.05.2021 o 19:36, RLC napisał:

Z tym pledem 😉 to miałem na myśli dywan 😉 ale widzę że kolega zrozumiał 👍

Byłem przekonany ze chodzi ci o coś innego, wydaje mi się ze w sali odsłuchowej jeden ze sklepów miałem do czynienia z takim rozwiązaniem - ale to coś bardziej w kontekście silikonowej maty - dobra nieważne :) 

Wjedzie coś na parkiet jak przyjadą kable. 

6 godzin temu, braap napisał:

@sergiusz007  

Cześć. Śledzę wątek od początku więc też się wypowiem ;)

Na początek to gratulacje za zestaw:)

A odnośnie ustawien. Miałem trochę podobna sytuację jak ty. Odległość od kolumn miałem większa niż odległość między kolumnami. Kanapę miałem pod przeciwna ściana.

W końcu pewnego dnia wziąłem miarkę i zacząłem się bawić z ustawieniem. Rozsunięcie kolumn na taka odległość jak od kolumn do kanapy, oraz odsunięcie kanapy o 10 cm od ściany, spowodowało że scena stała się szerszą a dźwięk bardziej odkleił się od kolumn.

Zmieniałem też odległość kolumn od ściany. U mnie było tak że im dalej od ściany w kierunku środku pokoju (i bliżej kanapy) tym scena się pogłębiała. Podobało mi się tak ale niestety nie mogę trzymać kolumn na środku salonu ;)

Ogólnie to najlepiej eksperymentować bo każde pomieszczenie jest inne i też każdy lubi inne granie.

 

Pzdr

@braap dobrze wiedzieć że jednak ktoś to czyta:) dzięki za graty.

Jeżeli chodzi o ustawienie to one teraz i tak działają w systemie zamkniętym, - oba tunele zatkane, - próbowałem z jednym i dwoma otwartymi - 1,5 m od ściany i wtedy jest ciut więcej sceny i przestrzeni ... reasumując na pewno warto bawić się ustawieniami kolumn, ale są pewne ograniczenia których nie przeskoczymy. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...