Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

24 minuty temu, seba3002 napisał:

Jeszcze przed "drugą falą" koronawirusa byłem w lokalnym salonie @Top Hi-Fi & Video Designi okazało się, że nie mają zbyt wiele z tego co można znaleźć na ich stronie. Dzwoniłem ostatnio, już po otwarciu galerii, gdyż chciałem posłuchać KEF R3 i dopiero po nowym roku ma być większa dostawa dostępnych u nich urządzeń. Sprzedawców raczej bym nie winił gdyż chyba po prostu nie mają czym handlować. 

A z warszawskich salonów polecam jeszcze Super hi fi, sąsiadów @Na Temat Audio. Mają dość szeroki wybór popularnych marek. 

Nie chce się rozwodzić dalej na temat TopHIFI, zrobiłem dwa podejścia odbiłem się w zasadzie od klamki i tyle w temacie. Szczerze to nie ważne, naprawdę jest tyle sklepów w tym mieście które z chęcią przytula moja gotóweczkę. 

Seba 3002 - byłem dzisiaj, wspomniałem o tym w poście, w porządku podejście, było sympatycznie i nie tylko o kolumnach. Panowie zrobili ze mną wywiad, czekam od nich na wiadomość w której ma być kilka zestawień i będziemy się w przyszłym tygodniu umawiać na odsłuch. 

15 minut temu, lysyrafal napisał:

@Inferno Czyli do kogo klient ma mieć pretensje są na magazynie, a w sklepie ich nie ma chociaż pisze iż są dostępne w danym salonie?

Właśnie o to chodzi, zapytałem z czym jest problem skoro na stronie jest informacja ze wszystkie wymienione kolumny są dostępne ale jeszcze nikt mi nie odpisał. 

21 minut temu, seba3002 napisał:

@Inferno, Na Woronicza. Też słuchałem tam kefòw, z tym że ls50. Byłem tam bardzo krótko ale z tego co zauważyłem mają bardzo duży wybór kolumn. 

Kefow i klipsch^ów cały sklep nimi zawalony. Ale wcale to nie przeszkadza. Panowie mieli dostawę właśnie od razu o tym wspomnieli co nam nie przeszkodziło pogadać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lysyrafal napisał:

@Inferno Czyli do kogo klient ma mieć pretensje są na magazynie, a w sklepie ich nie ma chociaż pisze iż są dostępne w danym salonie?

@lysyrafal, ale my mówimy o sklepie super hi-fi w Warszawie a nie o o top hi fi 🙂. Akurat na Woronicza Ci Panowie mają szeroką gamę kolumn, także tych, które teoretycznie są dostępne w @Top Hi-Fi & Video Design.

58 minut temu, sergiusz007 napisał:

Kefow i klipsch^ów cały sklep nimi zawalony. Ale wcale to nie przeszkadza. Panowie mieli dostawę właśnie od razu o tym wspomnieli co nam nie przeszkodziło pogadać. 

Akurat klipsche i KEFy mieliśmy podłączone do jednego wzmacniacza bo ja szukałem kolumn do stereo a kolega do KD. Ciekawe doświadczenie, które pokazało mi dlaczego branża nie poleca do stereo klipschy serii R. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, sergiusz007 napisał:

Nie chce się rozwodzić dalej na temat TopHIFI, zrobiłem dwa podejścia odbiłem się w zasadzie od klamki i tyle w temacie. Szczerze to nie ważne, naprawdę jest tyle sklepów w tym mieście które z chęcią przytula moja gotóweczkę. 

 

To nie zapomnij o wspominanym wcześniej salonie Planeta Dźwięku. Ja niestety u nich nic jeszcze nie kupiłem, choć parę razy na odsłuchu byłem. Podejście do klienta mają diametralnie odmienne od panów z tych dwóch salonów Top HiFi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

@lysyrafal, ale my mówimy o sklepie super hi-fi w Warszawie a nie o o top hi fi 🙂. Akurat na Woronicza Ci Panowie mają szeroką gamę kolumn, także tych, które teoretycznie są dostępne w @Top Hi-Fi & Video Design.

Akurat klipsche i KEFy mieliśmy podłączone do jednego wzmacniacza bo ja szukałem kolumn do stereo a kolega do KD. Ciekawe doświadczenie, które pokazało mi dlaczego branża nie poleca do stereo klipschy serii R. 

Dokładnie, sprawdziłem zdjecia w necie mówimy o tym samym sklepie, czyli super hifi, który jest dosłownie obok  „na temat audio” w tym samym budynku Panowie maja tez sklep z szyldem Pioneera. Za równo oni, czyli „super hifi” oraz Pan z „na temat audio” - bez zastrzeżeń z mojej strony. W top hifi&video na Naruszewicza byłem przed wczoraj i próbowałem się umówić na do nich na Andersa i tam jest drama. 

40 minut temu, maxredaktor napisał:

To nie zapomnij o wspominanym wcześniej salonie Planeta Dźwięku. Ja niestety u nich nic jeszcze nie kupiłem, choć parę razy na odsłuchu byłem. Podejście do klienta mają diametralnie odmienne od panów z tych dwóch salonów Top HiFi.

Haha miałem dziś wbite w nawigacji jechałem z okolic Mokotowa ale jak spadł śnieg a ja mam jeszcze letnie... napęd na tył w dodatku sporo kucy to postanowiłem zawrócić i pojechać do domu... Jak to mówią, pogoda znów zaskoczyła kierowców :) powracając do temu napewno tam zajrzę. 

52 minuty temu, Felix1 napisał:

@tomek4446 byłem w Topach tylko we Wrocławiu. Nie było aż tak źle jak opisuje autor, ale daleko do dobrej obsługi klienta. Ale przynajmniej udało mi się posłuchać tego, co chciałem i to od ręki.

Czytam też ich wpisy na obu forach i chyba nigdy nie widziałem, żeby polecili lub chociaż pochwalili coś spoza ich oferty. Czasem są też próby dyskredytowania konkurencji (z tym spotkałem się na pewno w salonie).

Dla mnie w większości ludzie nastawieni na wyrobienie norm sprzedaży, żeby właściciele mogli kupić kolejną Panamerę. Tak nie buduje się relacji z klientem. 

Być może kogoś takim osądem krzywdzę, ale opisuje to tylko tak, jak widzę. 

Dlatego ja również omijam ich raczej szerokim łukiem i nie zamierzam nic od nich kupować.

Można to opisać jednym słowem „korporacja” i wszystko staje się jasne 

Edytowano przez sergiusz007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

@lysyrafal, ale my mówimy o sklepie super hi-fi w Warszawie a nie o o top hi fi 🙂. Akurat na Woronicza Ci Panowie mają szeroką gamę kolumn, także tych, które teoretycznie są dostępne w @Top Hi-Fi & Video Design.

Ale kto my bo ja odniosłem się do tego co napisał autor w poście nr 21, a ja odpowiedziałem w poście nr 23 i się zrozumieliśmy?

Edytowano przez lysyrafal
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Felix1 napisał:

Szczerze mówiąc z mojego doświadczenia to jednak korporacje często bardziej dbają o klientów i pracowników (do pewnego stopnia oczywiście).

A wiele małych firm robi wszystko, żeby wydusić i jednych i drugich, byle właściciel szybko się nachapał. Niestety cały czas mam w oczach taką przykładową scenkę, jak podjeżdża pan wspomnianą Panamerą i tłumaczy pracownikowi, że nie może mu dać podwyżki (z minimalnej krajowej), bo firmy na to nie stać...

Oczywiście w jednym i drugim przypadku to uogólnienie.

Audio Klan (czyli Top Hi-Fi) to firma rodzinna.

"Audio Klan is a family owned company founded in 1994. We started as a distributor with specialized showroom, located in the downtown of Warsaw."

Swoją drogą postępowanie kłóci mi się z "misją" :)

"Our mission has remained unchanged since we started back in mid-nineties. We are committed to providing music lovers the best sound quality and true value for money, as their satisfaction has always been our top priority."

Ale kończąc off-top :)

Mówiłeś o odsłuchach również droższych konstrukcji. Posłuchaj może Monitor Audio Gold 200 jak będziesz miał okazję. Między seriami Silver i Gold jest przepaść (niestety również cenowa ;) ), ale warto

wiesz co rzeczywiście robi się Off topic, oczywiście że każdy ma swoją racje, ja opisuje tylko i wyłącznie to z czym sam się zetknąłem, być może zbieg okoliczności, nieodpowiednie osoby brak humoru nie wiem ale jedno jest pewne brak kontaktu, brak zainteresowania, kolumny na magazynie są, dostępne w sprzedaży ale do odsłuchu nie możesz ich posłuchać. Miałem tam wybrane jak wspominałem drugi odsłuch miał być ma droższym sprzęcie ale niestety nie doszło do spotkania :) a z drugiej strony dzisiaj odwiedziłem trzy sklepy niezależne i jestem miło zaskoczony tym jak zostałem obsłużony. 

A Goldy stały właśnie u Panów w Super Hifi rozmawialiśmy o nich także myśle nie powinno być problemu z odsłuchem kwestia czy nie będzie z portfelem w razie jak się spodobają :) - także dzięki za info napewno odsłucham 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Felix1 napisał:

@tomek4446 byłem w Topach tylko we Wrocławiu. Nie było aż tak źle jak opisuje autor, ale daleko do dobrej obsługi klienta. Ale przynajmniej udało mi się posłuchać tego, co chciałem i to od ręki.

Czytam też ich wpisy na obu forach i chyba nigdy nie widziałem, żeby polecili lub chociaż pochwalili coś spoza ich oferty. Czasem są też próby dyskredytowania konkurencji (z tym spotkałem się na pewno w salonie).

Dla mnie w większości ludzie nastawieni na wyrobienie norm sprzedaży, żeby właściciele mogli kupić kolejną Panamerę. Tak nie buduje się relacji z klientem. 

Być może kogoś takim osądem krzywdzę, ale opisuje to tylko tak, jak widzę. 

Dlatego ja również omijam ich raczej szerokim łukiem i nie zamierzam nic od nich kupować.

Felix, a czym Ty się zajmujesz w życiu jeśli można wiedzieć? 

Nie chcę bronić żadnej ze stron, bo nie widziałem jak wyglądała obsługa, jednakże to naturalne że własne produkty są chwalone przez sprzedających. Obiektywizm, owszem jest potrzebny, ale trzeba umieć się nim posługiwać. 

A to, czy właściciele kupują Panamery czy jachty to chyba nie powinno nas interesować, bo nikt nie wnika na co Ty wydajesz swoje pieniądze, które zarobiłeś na ludziach.

Jeżeli chcesz mieć, tak samo to załóż sklep ze sprzętem i spróbuj swoich sił :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Top Hi-Fi & Video Design napisał:

Felix, a czym Ty się zajmujesz w życiu jeśli można wiedzieć? 

Nie chce nikogo bronić, wcześniej się za Wami wstawiłem, ale chyba jako sklep to raczej na takie wycieczki prywatne nie powinniście sobie pozwalać co? Jednak marka zobowiązuje, czy może jednak nie? Mam nadzieje że to takie nieprzemyślane i żałujecie tam w Top Hi-Fi co?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maxredaktor napisał:

To nie zapomnij o wspominanym wcześniej salonie Planeta Dźwięku. Ja niestety u nich nic jeszcze nie kupiłem, choć parę razy na odsłuchu byłem. Podejście do klienta mają diametralnie odmienne od panów z tych dwóch salonów Top HiFi.

Wspominałem o dwóch różnych salonach oba z tej samej sieci dotyczących w zasadzie tego samego. Pisałem tez o salonie denona, tam od razu zrobiliśmy odsłuch którego nawet nie planowałem i to oczywiście na plus, jednak tam sprzedaż jest ukierunkowana, wiedza co maja sprzedać i będą cię namawiać twierdząc że coś jest super jak słyszę ze nie jest :) a w top hifi, o podejściu do klienta plus braku możliwości odsłuchu. ( nie wiem czym spowodowane ) z dzisiaj  „na temat audio”, super hifi, audiopunk - jak najbardziej spoko. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Felix1 napisał:

Ja? Zarządzam sobie IT dla kilku polskich oddziałów dużej międzynarodowej firmy. Zwykły pracownik najemy, w innej niż Wasza branży. 

Nie, nie jestem z konkurencji i nie próbuję Was dyskredytować. Przedstawiam tylko swoje obserwacje. 

Oczywiście, że naturalne jest chwalenie swoich produktów, ale jednak obiektywizm też jest potrzebny. Inne sklepy potrafią np. doradzić coś używanego, jeżeli uważają, że to będzie lepsze rozwiązanie dla danego klienta. Tak właśnie buduje się więź z klientem i jego zaufanie. Top Hi-Fi jako firma potrafi polecać zestawy przy których leci krew z uszu, byle tylko nowe i byle od Was.

Możecie się nie zgadzać z tym co napisałem, ale jeszcze raz - takie są moje doświadczenia. Przykro mi.

Może pisząc następnego posta na forum warto wziąć pod uwagę, jak jesteście postrzegani? ;)

Nie zaglądam nikomu do kieszeni. Panamera była tylko przykładem (z życia wziętym niestety) tego, jak działa spora część tzw. "przedsiębiorców" w Polsce. Byle nachapać się szybko i dużo,  kosztem klientów i pracowników. 

Czy należą do nich również właściciele Audio Klanu? Nie wiem. Ale patrząc z zewnątrz jak działa firma, można odnieść takie wrażenie. 

Nie mam kilku baniek, żeby zainwestować w salon i nawet nie wiem, czy bym chciał (inwestować, bo miec kilka baniek na pewno ;) ). Ale na swój byt nie narzekam, a przy okazji robię to, co lubię :)

 

@sergiusz007 napisałem o tych goldach, bo pisałeś też o Velach 407. To podobna półka cenowa, więc jeżeli Elaci poważnie brałeś pod uwagę, to MA też w tym budżecie zmieścisz. Warto posłuchać. Fajne paczki.

 

@Inferno dzięki za obronę, ale niestety nie widzę w tej wycieczce osobistej nic niezwykłego. Nic, co by się kłóciło z tym, jak widzę Topów ;)

Na szczęście nie mam problemów z wycieczkami osobistymi, bo ani nie jestem na swoim punkcie przewrażliwiony, ani nie mam do tego powodów :)

W temacie w zasadzie małego ataku na Ciebie, takiej małej zaczepki, zachęty do złapania się za koszulę, uważam że ładnie to wyraził przedmówca @Inferno jako profesjonaliści nie powinni urządzać sobie takich „prywatnych wycieczek” i wyłożyłeś im zgrabnie anatomię swojego myślenia. @Top Hi-Fi & Video Design W takim wypadku powinno się główkę troszeczkę pochylić w dół i powiedzieć „przepraszamy Pana, czy napije się Pan herbatki ?, z cukrem bez cytrynki ?” Zapraszamy ponownie mieliśmy gorszy dzień. Ale atakowanie użytkowników tylko dlatego że wyrazili swoją opinie ? Co innego jak sklep jedzie po innym sklepie.

Powracając do tematu: Goldy będą na liście u Panów z superHifi. Zrobimy tak samo próbę bardziej budżetowa i tą z trochę wyższej półki. Sporo maja towaru, napisze jak wrażenia po odsłuchu i co było grane. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Na Temat Audio napisał:

Jak Goldy będą na odsłuchu to koniecznie rekomenduję posłuchać również kolumn PMC.

Pozdrawiam,

Michał

Nie znam MA Gold ale miałem przyjemność słuchać PMC. Bardzo fajne kolumny, niestety poza na razie poza moim budżetem 🙂. Ale generalnie też polecam je odsłuchać. Tym bardziej że Panów z Na Temat Audio i Super hifi dzieli tylko ściana 😉

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, S4Home napisał:

Czy ja mogę wtrącić mały off Top?

Jakie kolumny sa teraz na tapecie? Jaki jest plan na najbliższą przyszłość?

P.S. Proponuję zmienić tytuł tematu :)

Piotr

 

Słuszna uwaga :) Wróćmy do tematu: 

W Denon słuchałem dali oberonów 7/5 na chwile miałem podpięte tez opticony 8 i wilsony. Na sprzęcie Marantza i co ciekawe to największe wrażenie zrobił na mnie oberon 5. 

Chciałem sprawdzić: B&W 603, B&W 603s2, Elac Fs 267, Majik 140, B&W 703S2, Fela Fs 407 (z wiadomych powodów nie sprawdzę :) ) ale nie ma problemu jest tyle sprzętu że szok

W planach: 

@AUDIOPUNKT

1. Pylon Diamond 30

2. Aria Focal 926

3. Klipsch rp800f

4. Amphion Argon 3 ls 5.

5. Monitor Audio silver 300 - w razie jakby dźwięk podpasował to zestawimy z większymi czyli wersja 500

Zestawione z ca CXA61 oraz cx CXA81 i arcam( niestety nie pamietam modelu. 
@Na Temat Audio

1. Fyne 501/502 2.

2. Tannoy Revolution XT 8F 3/

3. Tannoy Precision6.2 

4. Audio Physic Classic 8/15 

5. PMC ;) 

na sprzęcie: audiolab 6000a play oraz Cyrus one Cast

@SuperHifi

Narazie wiadomo ze będzie MA Gold, jutro będę wiedział więcej. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat remontu kuchni wymęczył mnie tak (nie tylko finansowo), że nawet się nie zorientowałem, jak mnie święta zastały :) Więc darowałem sobie wypożyczenie KEFów i planowałem wycieczkę na odsłuchy po świętach, czy po nowym roku, żeby najpierw zweryfikować kilka sztuk, które w między czasie wpadły mi w oko, zanim docelowy wybór wypożyczę do domu. Tylko lista się powiększyła, potencjalny zakładany budżet niestety również, a jeszcze nawet uchem na nic nie rzuciłem ;) Dlatego obserwuję temat kolegi Sergiusza z dużym zaciekawieniem

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Markcox napisał:

kolego @sergiusz007, coś ruszyło więcej w temacie? :) 

Próbowałem się umówić z @superhifi niestety ale ciężko z terminami. Byłem tez w @AudioForte i tam mam do odsłuchu: 1. Atohm Sirocco 3.0 / 2. Phonar Veritas P 6 Next, 3. Qba cex na elektronice Atoll in 200 S i Simaudio Moon Neo 240i być może uda się złapać w poniedziałek. Za to jutro mam odsłuch w @Na Temat Audio kolumny: 1. Fyne Audio F502SP / 2. PMC Twenty5.24 / 3. Opera Quinta SE / 4. Quadra Aurum Rodan 9 na elektronice: Atoll In200 S, Unison Unico Due, Rega Elex R. Dam znać jak wrażenia. Napewno będę chciał odwiedzić jeszcze @Planeta Dźwięku No i mam nadzieje na spotkanie w @super hifi. Jest jeszcze @Hi-ton @hifi club @audio forum i @ministerstwo dźwięku . także nie brakuje sklepów. Od Panów z @AUDIOPUNKT najbardziej przypadły mi podczas odsłuchów Ampion Argon 3 LS. - fajne kolumny, ładna stolarka, poziom wykonania. 

2 minuty temu, sergiusz007 napisał:

Próbowałem się umówić z @superhifi niestety ale ciężko z terminami. Byłem tez w @AudioForte i tam mam do odsłuchu: 1. Atohm Sirocco 3.0 / 2. Phonar Veritas P 6 Next, 3. Qba cex na elektronice Atoll in 200 S i Simaudio Moon Neo 240i być może uda się złapać w poniedziałek. Za to jutro mam odsłuch w @Na Temat Audio kolumny: 1. Fyne Audio F502SP / 2. PMC Twenty5.24 / 3. Opera Quinta SE / 4. Quadra Aurum Rodan 9 na elektronice: Atoll In200 S, Unison Unico Due, Rega Elex R. Dam znać jak wrażenia. Napewno będę chciał odwiedzić jeszcze @Planeta Dźwięku No i mam nadzieje na spotkanie w @super hifi. Jest jeszcze @Hi-ton @hifi club @audio forum i @ministerstwo dźwięku . także nie brakuje sklepów. Od Panów z @AUDIOPUNKT najbardziej przypadły mi podczas odsłuchów Ampion Argon 3 LS. - fajne kolumny, ładna stolarka, poziom wykonania. 

Nasunęły mi się również pewne przemyślenia podczas odsłuchu w @audiopunkt, a propo konstrukcji kolumn, mianowicie po mimo tego ze argon nie jest trójdrożna kolumna a leżała mi najbardziej to jednak nastawiam się na poszukiwanie konstrukcji trójdrożnej. Elektronika w audiopunkcie to był CA CXA81 - i byłem zadowolony z tej elektroniki. 

35 minut temu, Markcox napisał:

Temat remontu kuchni wymęczył mnie tak (nie tylko finansowo), że nawet się nie zorientowałem, jak mnie święta zastały :) Więc darowałem sobie wypożyczenie KEFów i planowałem wycieczkę na odsłuchy po świętach, czy po nowym roku, żeby najpierw zweryfikować kilka sztuk, które w między czasie wpadły mi w oko, zanim docelowy wybór wypożyczę do domu. Tylko lista się powiększyła, potencjalny zakładany budżet niestety również, a jeszcze nawet uchem na nic nie rzuciłem ;) Dlatego obserwuję temat kolegi Sergiusza z dużym zaciekawieniem

Spoko. @Markcox - fajnie ze to się może komuś przydać. Czy ktoś się orientuje czy można edytować nazwę posta ? Ponieważ totalnie odjechał temat. ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, sergiusz007 napisał:

Spoko. @Markcox - fajnie ze to się może komuś przydać.

Ja z totalnego zajawkowicza kina, wchodzę teraz w temat stereo, stąd każde takie relacje są dla mnie jakąś lekcją. Tym bardziej, że w wymienianych przez Ciebie listach przewijają się sztuki, które teoretycznie też biorę pod uwagę, aby wziąć je na warsztat. Więc czekam na kilka słów po kolejnych doświadczeniach ;)

25 minut temu, sergiusz007 napisał:

Czy ktoś się orientuje czy można edytować nazwę posta ?

spróbuj zgłosić do moderacji - raczej jedyna ścieżka

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...