Skocz do zawartości

Stereo do 40 tys. zł, dylemat kupującego (poprzednio: "Kolumny do 5-6 tys. brutto nowe/outlet")


sergiusz007

Recommended Posts

9 minut temu, sergiusz007 napisał:

Kolego dzięki za opinie, tak to wygląda że na dzień dzisiejszy zamówione oparte na gigawatt, mam zamiar porównać u siebie w domu jak to zagra porównując do transparenta: 

https://www.transparentcable.com/products/premium-power-cord

https://www.transparentcable.com/products/powerwave

https://www.transparentcable.com/products/musicwave-speaker-cable

Dopiero wtedy podejmę decyzje czy wybieram jedno czy drugie rozwiązanie. 

Zworki miałem zamiar sobie podarować bo wyglądają w porządku 

Na pewno wezmę pod uwagę to co mówiłeś o wydzielonym gnieździe prądowym w listwie i zweryfikuje jak to wyglada w http://www.gigawatt.pl/produkt/filtrujaca-listwa-sieciowa-gigawatt-pf-2-evo/

 

Transpareta mam w salonie AntraxAudio, może kiedyś pożyczę jakieś druty testowo, ale dopowiem jeszcze, że tam jedną z listew za sprzętem jest PF-2, niestety tylko CD było tam wpięte. Reszta (piece Mac i gramofon) pod dwie pozostałe listwy i nie były to już Gigawatty.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatnia odpowiedź

Top Posters In This Topic

58 minut temu, tomek4446 napisał:

Nie potrafię gościa pojąć , choć od trzydziestu ponad lat mam codziennie kontakt z bardzo różnymi ludźmi. 

Był taki moment , że już klikałem kup na 

https://www.gato-audio.com/eu/amp-150.html

ale jednak zdecydowałem się na lampy.

Gato zawsze robiło na mnie wrażenie , szczególnie z ich monitorami. Słuchałem 400S z kolumnami Yb audio / prototyp/  , Dali Epicon 6 Ruby . Gratuluję zakupu , świetny sprzęt.

A teraz coś na Twoim poziomie.

Jak wychodzę na balkon to codziennie słyszę śmiech gości ,co sprzedali facetowi końcówkę NAD-a do kina domowego , by miał lepsze stereo :) 

Dzięki za opinię, - sporo osłuchałem za nim zdecydowałem się na ten model ale warto było ponieważ teraz uważam to za słuszny wybór :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, sergiusz007 napisał:

Na pewno wezmę pod uwagę to co mówiłeś o wydzielonym gnieździe prądowym w listwie i zweryfikuje jak to wyglada w http://www.gigawatt.pl/produkt/filtrujaca-listwa-sieciowa-gigawatt-pf-2-evo/

Warto przećwiczyć podłączenie tego wzmacniacza pod gniazdo niefiltrowane (RFI/EMI). Ten Twój wzmacniacz to D klasa chyba i ma wbudowany filtr w zasilaczu. Dwa filtry (listwa + zasilacz) to proszenie się o kłopoty. W jakimś skrajnym przypadku może być tak, że zaistnieje jakiś rezonans podbijając wybiórczo zakres zakłóceń wysokoczęstotliwościowych, które mogą wpływać na pracę innych urządzeń w zestawie.

Mam taki przypadek u siebie. Filtr Schaffnera we wzmacniaczu nie lubi się z gniazdami filtrowanymi listwy od Tagi. Po podłączeniu słychać jak listwa brzęczy, normalnie aż się trzęsie. Słychać to nawet nie przykładając ucha do listwy. Nawet nie myślę co się dzieje z elektronami z sieci ;)  Po włączeniu do gniazda niefiltrowanego wszystko jest OK.

Listwa filtrowana jak najbardziej wskazana jest ale dla urządzeń niejako obok tych, które mogą zakłócać poprzez swoje zasilacze smps, które tak czy inaczej powinny być filtrem oddzielone od sieci energetycznej i urządzeń do niej podłączonych.

Warto wykorzystywać listwy, które mają gniazda filtrowane i niefiltrowane i odpowiednio grupować urządzenia by zachować kompatybilność EM, żeby się wzajemnie nie zakłócały.  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, TomekN napisał:

wydał sporo więcej, niż 6k. Szkoda że nie chciał się pochwalić publicznie.

To ja się pochwalę , moje zasilanie / listwy / i same kable głośnikowe bez IC / jak bym podał kwotę IC to mógłbyś nie zasnąć :) / to ok. 15k. zł.

Czy ma to jakieś znaczenie , zapewne nie , bo nie o kwoty tu chodzi ,tylko podejście do audio jako hobby. Każdy może spokojnie sprawdzić u siebie czy filtry coś wnoszą czy nie kupując filtr za 130 zł i podłączając go pod zwykły przedłużacz. Ale trzeba chcieć.

18 minut temu, sergiusz007 napisał:

Zworki miałem zamiar sobie podarować bo wyglądają w porządku 

Zawsze możesz dać jakiś kawałek kabla głośnikowego i sprawdzić , to niewiele kosztuje , a będziesz pewien.

@Bogusław Kożyczkowski nie warto wg. mnie nic zgłaszać , jacyś komicy zawsze się przydają.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MariuszZ napisał:

Warto przećwiczyć podłączenie tego wzmacniacza pod gniazdo niefiltrowane (RFI/EMI). Ten Twój wzmacniacz to D klasa chyba i ma wbudowany filtr w zasilaczu. Dwa filtry (listwa + zasilacz) to proszenie się o kłopoty. W jakimś skrajnym przypadku może być tak, że zaistnieje jakiś rezonans podbijając wybiórczo zakres zakłóceń wysokoczęstotliwościowych, które mogą wpływać na pracę innych urządzeń w zestawie.

Mam taki przypadek u siebie. Filtr Schaffnera we wzmacniaczu nie lubi się z gniazdami filtrowanymi listwy od Tagi. Po podłączeniu słychać jak listwa brzęczy, normalnie aż się trzęsie. Słychać to nawet nie przykładając ucha do listwy. Nawet nie myślę co się dzieje z elektronami z sieci ;)  Po włączeniu do gniazda niefiltrowanego wszystko jest OK.

Listwa filtrowana jak najbardziej wskazana jest ale dla urządzeń niejako obok tych, które mogą zakłócać poprzez swoje zasilacze smps, które tak czy inaczej powinny być filtrem oddzielone od sieci energetycznej i urządzeń do niej podłączonych.

Warto wykorzystywać listwy, które mają gniazda filtrowane i niefiltrowane i odpowiednio grupować urządzenia by zachować kompatybilność EM, żeby się wzajemnie nie zakłócały.  

Zobaczymy jak to się sprawdzi, co o tym sądzisz, dzięki za spostrzeżenia. 
 

https://www.transparentcable.com/products/powerwave

6 minut temu, tomek4446 napisał:

To ja się pochwalę , moje zasilanie / listwy / i same kable głośnikowe bez IC / jak bym podał kwotę IC to mógłbyś nie zasnąć :) / to ok. 15k. zł.

Czy ma to jakieś znaczenie , zapewne nie , bo nie o kwoty tu chodzi ,tylko podejście do audio jako hobby. Każdy może spokojnie sprawdzić u siebie czy filtry coś wnoszą czy nie kupując filtr za 130 zł i podłączając go pod zwykły przedłużacz. Ale trzeba chcieć.

Zawsze możesz dać jakiś kawałek kabla głośnikowego i sprawdzić , to niewiele kosztuje , a będziesz pewien.

@Bogusław Kożyczkowski nie warto wg. mnie nic zgłaszać , jacyś komicy zawsze się przydają.

Zdecydowanie się z Tobą zgadzam.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, tomek4446 napisał:

Tylko zwróć uwagę co jest na końcu tych kabelków i listwy . Dla ułatwienie powiem , że nie chodzi o kolumny i gniazdko w ścianie.

 

Ta, widziałem, bajerancki wzmacniacz za 18k. A zanim kolumny za 16k. Czy to uzasadnia wydanie prawie 10k na kabelki zasilające? Uważasz że to właściwe audiofilskie proporcje?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, MariuszZ napisał:

Warto przećwiczyć podłączenie tego wzmacniacza pod gniazdo niefiltrowane (RFI/EMI).

Co prawda zaraz opiszę to w innym wątku i podziękuję pomysłodawcy , ale to co w tej chwili opisałeś przed chwilą przetestowałem zupełnie niezależnie od Twojego wpisu u siebie. Nie mam już przydźwięku :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, TomekN napisał:

Dobrze rozumiem, że chcesz mnie podkablować do właścicielki forum, aby mnie tutaj zbanowała, bo nie opieram swojego stosunku do audio o mity, stereotypy i bełkot marketingowy producentów? 😉

Możesz wyrażać swoją opinię na dany temat, ba nawet powinieneś.

Tylko nie wolno Ci nabijać się z poglądów kogoś innego i próbować go ośmieszać. M

Swoje poglądy należy wyrażać z poszanowaniem osoby która ma nawet całkowicie odmienne poglądy niż my.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, TomekN napisał:

Ta, widziałem, bajerancki wzmacniacz za 18k. A zanim kolumny za 16k. Czy to uzasadnia wydanie prawie 10k na kabelki zasilające? Uważasz że to właściwe audiofilskie proporcje?

Proporcje ustala każdy wg. własnego portfela.  I skończ z tym audiofilizmem , bo to naprawdę jest nudne i krzywdzi sporo osób ,które tej pasji poświęciły szmat życia i wiedzą więcej, niż Ty kiedykolwiek się dowiesz z forum Audio Science. Słuchałeś kiedykolwiek Gato ? To najlepszy wzmacniacz kl.D jaki słyszałem , znam producentów kolumn używających go do testów swoich wyrobów , jakoś nie słyszałem , by ktokolwiek z nich sprawdzał kolumny na KD. Zrozum , tu nie chodzi o to, czy ktoś wyłoży na kabel 100 zł , czy 10k. , to jego prywatna sprawa. Ważne za to jest , by nie pisać bzdur typu / to akurat nie o tobie / , że jak nie kupisz kabla za 10k. to Twój system nie zagra właściwie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, HQ150 napisał:

Kogo wypowiedzi uważasz za zabobony i kogoś uważasz za troglodytę?

Wpływ kabelkow, filtorwanych rozdzielaczy, podporek pod kable na dzwięk, coraz bardziej dochodze do wniosku ze nowoczesne DACe i wzmacniacze też. 

Nikogo nie uwazam za troglodytę. Uwazam ze niezaleznie od stanu umysłu jaki by nie był upośledzony to  kazdemu nalezy się szacunek.

Edytowano przez Kenobi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, HQ150 napisał:

To naprawdę jest kuriozum.

Ktoś kto ma stereo z amplitunera wyśmiewa innego forumowicza, bo miał czelność zbudować swoje solidne stereo za drogo.

I to nie u cioci na imieninach ale na forum audio entuzjastów.

Niezła jazda.

Z tego co doczytałen to tylko sie pytal czy to uzasadnione wydawac tyle na kabelki a nie naśmiewał ale moze nie zglebilem sie wystarczajaco wstecz wątku.

Jesli ktos ma za dużo kasy i musi się jej pozbyć to spoko

Jesli musi wydac 10k na kabel bo mu sie podoba to spoko

Ale jesli wydal na niego bo lepiej gra to .... zabobony.

Jesli to ostatnie to poproszę link , to też się po cichu pośmieje, samemu nie chce mi sie kopać.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, JaZz napisał:

Wiem, ja napisałem o trollowaniu 👍

A ja mam wrazenie, że jednak jest to trollowanie. Nawiasem mówiąc prawie zawsze najwięcej do powiedzenia mają Ci którzy są tu najkrócej. Nie twierdzę, ze w pewnych aspektach nie mają racji, ale ja, np wchodząc do czyjegoś domu, nie zaczynam konwersacji od zwracania uwagi gospodarzowi, że ma niemodne meble, jego dywan należałoby wymienić już przed dziesieciu laty, a muzyka jakiej słucha jest zwyczajnym kiczem. Jeśli ma się inne zdanie niż uczestnicy , którzy są tu od dawna, to po co tu wchodzić jeśli właśnie nie po to aby potrollować? Są inne miejsca, gdzie można sie wykazać.

PS nie zaglądajmy nikomu do kieszeni i nie komentujmy ile wydał na sprzęt. To jego kasa i może z nią robić co chce, a nam NIC DO TEGO.

Edytowano przez Rega
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Felix1 napisał:

Jakimi badaniami? Pokaż mi badania, które dowodzą, że filtrowanie zasilania nic nie daje. 

Można się spierać o różne rzeczy. Też uważam, że wpływ kabli jest przez niektórych wyolbrzymiany (choć uważam, że jednak jakiś wpływ mają), a w podstawki i oleje węża nie wierzę. Ale akurat filtrowanie zasilania na sens, a "śmieci" w zasilaniu dość łatwo zmierzyć. 

Natomiast zaglądanie komuś do kieszeni w sposób, w jaki niektórzy tutaj pokazują, jest co najmniej mało kulturalne. 

Rozumiem bronienie kogoś, kto nie ma kasy, a na forum wmawiają mu, że po podłączeniu wzmacniacza za 500zł sieciówką za 2tys system zagra zupełnie inaczej i koc spadnie mu z kolumn. Też będę go bronił przed wtopieniem kasy. 

Ale jeżeli gość, który najwyraźniej kasę ma, kupuje sprzęt za 30tys i do tego kabelki za 10tys, to jego sprawa. Nawet, jeżeli to miałoby być placebo.

A publiczne naśmiewanie się z tego jest tylko wyrazem chamstwa.

 

@sergiusz007 może mi gdzieś to umknęło, ale jakie źródło masz w tym systemie? Używasz czegoś poza streamerem wbudowanym w Gato? 

Tak się po prostu zastanawiam nad sensem tej listwy, bo akurat ten wzmacniacz ma z tego co wiem dość dobre filtry już wbudowane.

@Felix1 moim zdaniem również filtrowanie zasilania ma jak najbardziej sens. Narazie mam zamiar korzystać z roona połączonego z gato. Twierdzisz że ta listwa to przesada ? Zostawiłbyś sam zasilający do lc-3 wpięty bezposrednio do sieci ? Czy jednak warto by mieć listwę gniazdami filtrującym i nie filtrującym jak wspominał kolega powyżej - RMI ?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Kenobi napisał:

Z tego co doczytałen to tylko sie pytal czy to uzasadnione wydawac tyle na kabelki a nie naśmiewał ale moze nie zglebilem sie wystarczajaco wstecz wątku.

Masz rację. Nie śledziłeś wystarczająco i nie zgłębiłeś.

@Stolarzrz napisał:

Wydawaj ile chcesz na ściemy dla naiwnych. Też ciekawe hobby

I nie zapomnij się potem tym pochwalić. No bo wiesz. Hajs

 

  2 godziny temu, TomekN napisał:

Mam nadzieję! Mam nadzieję, że codziennie będziesz oglądał te kabelki, myśląc ile siana na nie wydałeś.
A najłatwiej oglądać, gdy powiesisz sobie je na ścianie. Tak pewnie zrobisz, gdy uświadomisz sobie że nic nie robią lub są kompletnie zbędne w Twoim przypadku.
3, 2, 1, start....

 

  2 godziny temu, TomekN napisał:

🤣😂🤣😂🤣

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, sergiusz007 napisał:

@Felix1 moim zdaniem również filtrowanie zasilania ma jak najbardziej sens. Narazie mam zamiar korzystać z roona połączonego z gato. Twierdzisz że ta listwa to przesada ? Zostawiłbyś sam zasilający do lc-3 wpięty bezposrednio do sieci ? Czy jednak warto by mieć listwę gniazdami filtrującym i nie filtrującym jak wspominał kolega powyżej - RMI ?

Ja generalnie nie jestem zwolennikiem listw filtrujących, ale kiedyś znajomy mi puszczał na zmianę jakiegoś D klasowego Teaca z listwą i bez. Różnica była duża. Bez listwy dźwięk był ostry i męczący, z listwa robił się zaskakujaco naturalny. Musisz posłuchać. Co do kabli - słyszę zmiany interkonekta, ale już głośnikowe jak są miedziane i mają porządnie polutowane koncowki mają dla mnie marginalne znaczenie... 

Gato jest chyba właśnie D klasowe? 

I jeszcze jedno - coś co Ci się spodoba na pierwszy rzut ucha po tygodniu może zmęczyć... 

Edytowano przez marcinmarcin
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, HQ150 napisał:

Masz rację. Nie śledziłeś wystarczająco i nie zgłębiłeś.

@Stolarzrz napisał:

Wydawaj ile chcesz na ściemy dla naiwnych. Też ciekawe hobby

I nie zapomnij się potem tym pochwalić. No bo wiesz. Hajs

 

  2 godziny temu, TomekN napisał:

Mam nadzieję! Mam nadzieję, że codziennie będziesz oglądał te kabelki, myśląc ile siana na nie wydałeś.
A najłatwiej oglądać, gdy powiesisz sobie je na ścianie. Tak pewnie zrobisz, gdy uświadomisz sobie że nic nie robią lub są kompletnie zbędne w Twoim przypadku.
3, 2, 1, start....

 

  2 godziny temu, TomekN napisał:

🤣😂🤣😂🤣

 

@HQ150-Wiesz co najlepsze jest to że jeżeli o mnie chodzi kompletnie nie mam problemu z tymi opiniami a nawet więcej, uśmiecham się sam do siebie że powstało z tego powodu aż takie poruszenie na forum. Myśle jednocześnie o moim przyjacielu który pomagał mi dokonać wyboru, jeździł ze mną na odsłuchy, dyskutował z handlowcami itd, - facet ma w domu stereo za ponad 100 tys. zł - idąc tym torem - czy takim ludziom należy się lincz ? - ponieważ inwestują w swoją pasje ? otrząśnijcie się - tu nie chodzi o to kto ma za ile sprzęt - szanujmy się po prostu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Felix1 napisał:

Jakimi badaniami? Pokaż mi badania, które dowodzą, że filtrowanie zasilania nic nie daje. 

Ale akurat filtrowanie zasilania na sens, a "śmieci" w zasilaniu dość łatwo zmierzyć.

 

Eksperymentów bylo wrzucanych sporo, chocby dziś.

Tak latwo zmierzyć w gniazdku. Troche bedzie trudniej je zmierzyc na wyjsciu zasilacza. Czym wyzsze czestotliwosci tym kondensatory bardziej je pochloną. Jedynym problemem moze byc emitowanie zaklocen w eter i zbieranie potem przez kable sygnalowe oraz szumienie na masie pomędzy klockami . Ale przy dobrze połaczonym systemie do AC, tam gdzie masa (uziemienie) nie jest połaczone z żyłami fazy , z polączeniami rozsadnie zaekranowanymi, nie mówiąc o połączeniach zbalansowanych nie ma prawa byc tego słychać, a jak filtrowanie takiej listwy jest powyzej 20khz to juz wogóle taki filtr jest nie do audio.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo na bank chodzi o to za ile kto ma sprzęt audio. Tak. Na pewno. Tu chodzi o wciskanie ludziom kitu za ciężkie pieniądze. Sorry. Jeśli ktoś wierzy, że kabel zasilający za 2k uczyni cuda z brzmieniem to jest po prostu głupi albo brakuje mu podstawowej wiedzy i jest łatwowierny. No ale czego się nie robi w ramach hobby :]

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.




×
×
  • Utwórz nowe...