Skocz do zawartości

Marantz czy Audiolab?


honer@o2.pl

Recommended Posts

Cześć.

Pomóżcie w doborze pierwszego zestawu stereo. Pokój ma ok 25m2 jest otwarty na kuchnię i przedpokój, ale z samej kanapy do głośników będzie max 3m.

Muzyka jaka będzie słuchana to prawie każda z naciskiem na klimaty: John Mayer, Ed Sheeran ale czasem też jakiś rock w stylu ACDC. Na pewno nie będzie metalu, techno itp.

 

Na polu bitwy zostały mi do wyboru:

1. Marantz PM6007

2. Audiolab 6000A

 

Oraz monitory do tego zestawu:

1. Elac Uni-Fi BS U5

2. Dali Oberon 3

 

Co wybrać? Doradzicie?

Edytowano przez honer@o2.pl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, honer@o2.pl napisał:

Cześć.

Pomóżcie w doborze pierwszego zestawu stereo. Pokój ma ok 25m2 jest otwarty na kuchnię i przedpokój, ale z samej kanapy do głośników będzie max 3m.

Muzyka jaka będzie słuchana to prawie każda z naciskiem na klimaty: John Mayer, Ed Sheeran ale czasem też jakiś rock w stylu ACDC. Na pewno nie będzie metalu, techno itp.

 

Na polu bitwy zostały mi do wyboru:

1. Marantz PM6007

2. Audiolab 6000A

 

Oraz monitory do tego zestawu:

1. Elac Uni-Fi BS U5

2. Dali Oberon 3

 

Co wybrać? Doradzicie?

Ja też bardzo lubię monitory ale może do 25 metrów warto byłoby pomyśleć o kolumnach podstawkowych. To raz. 

A słuchałeś tych kolumn i wzmacniaczy? A jeśli tak to w jakich konfiguracjach? I czemu akurat te sprzęty? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, seba3002 napisał:

Ja też bardzo lubię monitory ale może do 25 metrów warto byłoby pomyśleć o kolumnach podstawkowych. To raz. 

A słuchałeś tych kolumn i wzmacniaczy? A jeśli tak to w jakich konfiguracjach? I czemu akurat te sprzęty? 

Słuchałem zarówno Dali i Elac i te kolumny najbardziej mi przypasiły dźwiękowo z wszystkich odsluchanych. Niestety odslłuchiwalem je z amplitunerem Yamaha R‑N602 a pojawiła się u mnie koncepcja żeby iść we wzmacniacz. 

Te wzmacniacze wybrałem z uwagi na niewielkie rozmiary i dobre opinie. Nad-y ostatnio nie mają dobrych opinii w internetach. Cambridge mi nie pasuje kolorystycznie, bo muszę iść w czernie żeby się dostosować do reszty sprzętu 😀

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja słuchałem dali oberon 3 z Marantzem 7000n. Wg mnie te oberony w tym połączeniu nie wypadły dobrze. Miały zbyt rozlazły bas. Być może ta Yamaha, której słuchałeś lepiej kontrolowała dół pasma. O elakach i audiolabie się nie wypowiem bo ich nie znam. Ja do dali proponowałbym posłuchać Cyrusa one. Być może on zapanuje nad tym basem. A jeśli w grę wchodzą inne kolumny, to zwróć uwagę na dynaudio emit m20, bardzo fajne paczki w swojej cenie. Jeśli wolisz trochę jaśniejsze granie z dobrym basem to posłuchałbym jeszcze polk audio s20, które z Marantzem wg mnie grają ok. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiektywnie Audiolab to klasa wyżej niż Marantz PM6007. Dźwiękowo Audiolab jest bardziej żywy, swobodny i dynamiczny. Marantz natomiast łagodniejszy, spokojniejszy i bardziej ciepły. Przechodząc do kolumn, to także poleciłbym do Twojego salonu raczej kolumny podłogowe. Jeśli koniecznie muszą być monitory, to Twoją uwagę skierowałbym raczej na Focal Chorus 806, mocne Pylon Audio Ruby Monitor lub niestety znacznie droższe, ale nieporównywalnie lepsze i przede wszystkim potrafiące dobrze nagłośnić Twój salon Buchardt Audio S300 mkii. Jeśli natomiast możemy zastosować podłogówki, jest kilka ciekawych propozycji, m.in. Fyne Audio F303Heco Aurora 700 czy bardziej rockowe Polk Audio S55E.

To tylko kilka konkretnych propozycji, na miejscu mamy dziesiątki urządzeń i kolumn, które w komfortowych warunkach możesz posłuchać, porównać. Zapraszam serdecznie na odsłuchy do naszego salonu, zawsze dla forumowiczów indywidualna, atrakcyjna oferta cenowa.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...