Skocz do zawartości

Kino domowe, salon 30m2, ok 10-12 tys zł


Marwys

Recommended Posts

Witam,

Chciałbym sprezentować sobie "pod choinkę" zestaw audio/KD. Cenię sobie wysokiej jakości brzmienie stereo i dynamiczne, wyraźnie brzmiące KD.

Muzyka głównie Spotify ewentualnie Tidal praktycznie wszelkiego gatunku. 

Niestety z uwagi na charakter pracy nie jestem w stanie wygospodarować czasu na odsłuch.

Dlatego też chciałbym prosić o poradę i dokonać właściwego wyboru opierając się na wiedzy i doświadczeniu forumowiczów.

Zaznaczę, że preferowałbym głośniki tylne połączone bezprzewodowo.

Z góry dziękuję i pozdrawiam.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Markcox napisał:

Serio chcesz wyłożyć 12 koła na sprzęty, tylko i wyłącznie w oparciu o opinie z internetów?

Masz jaja, ale to nie te święta ;) 

Z resztą już podjąłeś raz temat, gdzie kilka propozycji padło. Jakieś wnioski z tamtej dyskusji się pojawiły? 

tak poruszałem ten temat, dość dawno i przez ten czas trochę śledziłem różne wątki, które jeszcze bardziej zamieszały mi w głowie. Jednocześnie zauważyłem, że pojawiły się nowości, które są proponowane w różnych tematach. Między innymi następca Yamaha rx-v685 - rx-v6a jeśli dobrze pamiętam. Dlatego trochę zmęczony rozczytywaniem się w temacie podjąłem próbę wznowienia pytania w nadziei na "odświeżone" propozycje, po których intuicyjnie podejmę decyzję i będę mógł  cieszyć się sprzętem na święta. Mam nadzieję, że zdążę ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@maciek72, bez złośliwości 😉. Kolego @Marwys, większość salonów otwarta jest też w sobotę. Przypuszczam, że w okresie przedświątecznym także w niedzielę. Może jednak warto wygospodarować dzień wolnego i wybrać się do któregoś z salonów, bo zdając się na nas możesz wyrzucić pieniądze w błoto.

Ale jeśli nie masz czasu no to może klasyka : Yamaha 685 plus heco aurora 700 🙂. Powinno zostać jeszcze kasy na ładną choinkę. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Marwys napisał:

Cenię sobie wysokiej jakości brzmienie stereo

Kupując jakikolwiek amplituner KD , nawet flagowca o tym zapomnij . Jak chcesz kino skup się na kinie, a więc przede wszystkim prawidłowym rozmieszczeniem kolumn. Weź kartkę , ołówek , rozrysuj , pomierz w chałupie , zaznacz sobie miejsca gdzie umieścisz kolumny i zobacz jak to się będzie miało do funkcjonowania w życiu codziennym. Czy nie będzie zaburzona komunikacja . Taki plan to podstawa.

8 godzin temu, Markcox napisał:

Serio chcesz wyłożyć 12 koła na sprzęty, tylko i wyłącznie w oparciu o opinie z internetów?

Wbrew pozorom 12 k. na kino to nie jest wysoka kwota biorąc pod uwagę ilość sprzętu który musimy nabyć / ja w tej sumie zmieściłem się jedynie z amp. KD i ........centralnym :) /. Ale masz rację , że kupowanie w ciemno , szczególnie jak wchodzi w grę" wysokiej jakości brzmienie stereo " to trochę loteria , w kinie będzie dobrze z "klasykami" proponowanymi wielokrotnie , zresztą w kinie zawsze jest dobrze.

A tu podstawowy schemacik :

kd.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, tomek4446 napisał:

Wbrew pozorom 12 k. na kino to nie jest wysoka kwota

To fakt, u mnie cena samego ampli KD. Ale to w dalszym ciągu jest (tylko, czy aż?!) 12k ciężko zarobionych pieniędzy ;) 

@Marwys to przynajmniej zminimalizuj ryzyko i wypożycz sprzęt od tutejszych chłopaków z branży - podpasuje, zostawisz, nie podpasuje, to przynajmniej będziesz mógł zwrócić, a nie pluć sobie w brodę, że umoczyłeś 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

W kinie będzie dobrze z "klasykami" proponowanymi wielokrotnie , zresztą w kinie zawsze jest dobrze.

A tu podstawowy schemacik :

kd.jpg

Nie wiem czy to ironia czy kolega mówi poważnie 🙂

A tak na poważnie. Dla mnie 12000 PLN to dość pokaźna kwota i w życiu nie powierzył bym jej rozdysponowana obcym ludziom (nawet jeśli są tak mili jak tutejsi forumowicze 😉).

I tak. Jeśli chcesz przyzwoite stereo to nie obejdzie się bez wzmacniacza. A jeśli wzmacniacz ma być zintegrowany z KD, powinien posiadać wejście main in/by pass. I tutaj cena zaczyna się od 1500 PLN za Pioneera a40 idąc przez atolla, audiolaba, creeka, Cyrusa i wiele innych. Dla przyzwoitości przyjmijmy cenę w granicach 2500 - 3500. Szukałbym też takich kolumn frontowych, które nie będą tylko "łupać" w KD ale też fajnie zagrają w stereo. I tu, moim zdaniem, prościej i taniej jest z monitorami. Przyzwoite (moim zdaniem oczywiście 🙂) możesz kupić już za 2000-2500. Oczywiście za troszkę więcej możesz mieć tak fajne paczki jak dynaudio emit m20 bądź wyżej coś takiego jak audio physic classic 3. Do kina będziesz potrzebował też przyzwoitego centralnego, i tu myślę, że kwota 1000-1500 PLN powinna podołać. Kolejna rzecz - sub. Polecane przez branże kosztują w granicach 1500-3000 PLN. Satelitki to następne 1000-2000. No i serce całego KD czyli ampli. Najtańszy, który możesz zintegrować ze wzmacniaczem to Marantz nr1510, ale jest średnio polecany, więc go pomijam. Dalej mamy onkyo 696, który niestety jest niedostępny na rynku i Yamaha 685, która niestety chyba powoli wychodzi. Pozostaje więc jej młodszy brat, który kosztuje ok 3500 PLN. No i do stereo jakiś streamer/cd/gramofon. Tutaj można zacząć od chromecasta za stówkę a potem myśleć co dalej. 

I tak - jeśli pójdziesz po najmniejszej linii oporu - możesz złożyć budżetowy zestaw, który mniej więcej zmieści się w 12000 PLN. Chyba, że masz większe pomieszczenie, wtedy nie obejdzie się bez kolumn podłogowych, a to już może być większy wydatek. 

A wszystko to pisze na podstawie swoich doświadczeń 😁

Edytowano przez seba3002
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, maciek72 napisał:

A , że względu na wykonywaną pracę będziesz miał czas na słuchanie  muzyki i oglądanie  filmów ? ☺

 

Święta prawda. Jedynie weekend kiedy wracam do domu. I święta bo będzie dłuższa przerwa, dlatego tak się zerwałem może trochę na ostatnią chwilę ;) Choć o sprzęcie marzę od kilku lat...

2 godziny temu, seba3002 napisał:

Ale jeśli nie masz czasu no to może klasyka : Yamaha 685 plus heco aurora 700 🙂. Powinno zostać jeszcze kasy na ładną choinkę. 

 

Rzeczywiście myślałem o tym zestawieniu, ale przeczytałem ostatnio że te kolumny słabo wypadają w KD. Może to kwestia kabli....

1 godzinę temu, tomek4446 napisał:

Kupując jakikolwiek amplituner KD , nawet flagowca o tym zapomnij . Jak chcesz kino skup się na kinie, a więc przede wszystkim prawidłowym rozmieszczeniem kolumn. Weź kartkę , ołówek , rozrysuj , pomierz w chałupie , zaznacz sobie miejsca gdzie umieścisz kolumny i zobacz jak to się będzie miało do funkcjonowania w życiu codziennym. Czy nie będzie zaburzona komunikacja . Taki plan to podstawa.

Wbrew pozorom 12 k. na kino to nie jest wysoka kwota biorąc pod uwagę ilość sprzętu który musimy nabyć / ja w tej sumie zmieściłem się jedynie z amp. KD i ........centralnym :) /. Ale masz rację , że kupowanie w ciemno , szczególnie jak wchodzi w grę" wysokiej jakości brzmienie stereo " to trochę loteria , w kinie będzie dobrze z "klasykami" proponowanymi wielokrotnie , zresztą w kinie zawsze jest dobrze.

A tu podstawowy schemacik :

kd.jpg

Jeśli napiszecie mi, że jeśli wydam 17 tys to różnica jakości powali mnie na kolana - jestem na to gotowy. Przecież są np zestawy Bose, które tyle kosztują, a wszędzie mówi się że to pewien kompromis. Planuję także w późniejszym czasie do pół roku dokupić wzmacniacz, bo piszecie, że znacznie poprawia jakość stereo. 

Zdając się na Wasze opinie, wychodzę z założenia, że jest w pewnym sensie uniwersalne piękno brzmienia, które uzyskamy składając jakiś zestaw. A wybierając się na odsłuch boję się tzw. kłopotu z nadmiaru - który nie ułatwi, a utrudni mi wybór ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Marwys, jaki masz metraż i czy słuchałeś już czegokolwiek? 

Salon ma ok 30m2, ale jest wysoki bo 3,5m. Jest otwarty na holl, kuchnię. 

Tak słuchałem kiedyś B&W 603 i PSB imagine x2t w połączeniu z Yamahą 685. Nie wiem jaki był sub, ale w KD brakowało mi dynamiki, przestrzeni. Miałem wrażenie, że gra gorzej od soundbara za 3tys zł. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli monitory odpadają. Niestety bowersow nie znam, a PSB słuchałem okolo 2 lata temu i to z amplitunerem stereo Yamahy. Podjedź jeszcze raz na spokojnie, określ swoje oczekiwania, odsłuchaj kilku kolumn i wyznacz sobie kierunek, w którym chcesz iść. Inaczej mogą to być pieniądze wyrzucone w błoto. 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, seba3002 napisał:

Nie wiem czy to ironia czy kolega mówi poważnie

Niestety poważnie :) Opis 30 m2 kuchnio - salonu sugeruje , że kalibracja będzie miała co robić więc nie ma znaczenia czy kupmy amplituner za 4k. czy za 12 k. Nie mając oddzielnego kinowego pomieszczenia nie powinniśmy odczuć różnicy. W stereo nie ma znaczenia bo i tak będzie średnio w obu przypadkach.

7 godzin temu, Marwys napisał:

Jeśli napiszecie mi, że jeśli wydam 17 tys to różnica jakości powali mnie na kolana - jestem na to gotowy. Przecież są np zestawy Bose, które tyle kosztują, a wszędzie mówi się że to pewien kompromis. Planuję także w późniejszym czasie do pół roku dokupić wzmacniacz, bo piszecie, że znacznie poprawia jakość stereo. 

Powiem Ci co ja bym zrobił . Zacząłbym od ogarnięcia stereo czyli dobry wzmacniacz + kolumny / używane lub nowe w zależności od budżetu , w używanych zawsze będziesz miał o oczko wyższy poziom/, które z czasem staną się frontami do kina domowego. A w późniejszym czasie kupiłbym amplituner KD max do 4 k. ,  centralny , tyły i sub. / używane lub nowe/

.Nie ma wg. mnie żadnej różnicy czy wydamy na Kd 12k. , 17k, 25 k. jeżeli to wszystko i tak będzie funkcjonować w niezaadaptowanym pomieszczeniu. W stereo różnica 5 tys. w budżecie to już poważne zmiany.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem podobny dylemat kilka tygodni temu. Trochę większy salon i zakładany budżet, ale podobne wymagania. Poczytałem, porozmawiałem, ale przede wszystkim posłuchałem. Skończyło się na Denon 3700 i zestawie Dali Oberon 7 (5.1). Tych głośników nikt mi nie polecał, ale dla mnie grały lepiej niż inne (droższe). Warto posłuchać rad, ale sprawdzić na własne uszy, Jestem bardzo zadowolony, nie tylko ze względu na jakość stereo i KD, ale także sterowanie, kompatybilność z Deezer oraz TV, łatwość obsługi.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, speedofsound napisał:

Miałem podobny dylemat kilka tygodni temu. Trochę większy salon i zakładany budżet, ale podobne wymagania. Poczytałem, porozmawiałem, ale przede wszystkim posłuchałem. Skończyło się na Denon 3700 i zestawie Dali Oberon 7 (5.1). Tych głośników nikt mi nie polecał, ale dla mnie grały lepiej niż inne (droższe). Warto posłuchać rad, ale sprawdzić na własne uszy, Jestem bardzo zadowolony, nie tylko ze względu na jakość stereo i KD, ale także sterowanie, kompatybilność z Deezer oraz TV, łatwość obsługi.

I przede wszystkim kierować się własnymi preferencjami. Na forum branża nie poleca zestawienia Denona z Dali oberon a Tobie jak widać ono odpowiada 🙂. I super. Ja mam tylko pytanie czy do stereo masz oddzielny wzmak czy grasz na amplitunerze ? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, speedofsound napisał:

Miałem podobny dylemat kilka tygodni temu. Trochę większy salon i zakładany budżet, ale podobne wymagania. Poczytałem, porozmawiałem, ale przede wszystkim posłuchałem. Skończyło się na Denon 3700 i zestawie Dali Oberon 7 (5.1). Tych głośników nikt mi nie polecał, ale dla mnie grały lepiej niż inne (droższe). Warto posłuchać rad, ale sprawdzić na własne uszy, Jestem bardzo zadowolony, nie tylko ze względu na jakość stereo i KD, ale także sterowanie, kompatybilność z Deezer oraz TV, łatwość obsługi.

Także zastanawiałem się nad jakimś modelem Denona, lub Marantz ponieważ często pojawiają się w propozycjach. Nie wiem jak wypadają w porównaniu z Yamahą. Nie wiem także jak sprawuje się aplikacja na androidzie. W tej chwili mam podstawowe głośniki yamaha a musicast działa rewelacyjnie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zostajesz przy tych tyłach bez kabli to wybór jest prosty

Yamaha 6a + aurora 1000 set a na tyły dajesz musiccasty. I już.

Zagra ci to dobrze w kinie i nienagannie w stereo.

Ewentualnie gdyby tyły mogły być kablowe to denon x2700 z setem o jaśniejszym brzmieniu jak monitor audio bronze 500 lub magnat signature 507.

Zapraszam po wyceny i na odsłuch.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przez miesiąc z kawałkiem szukałem KD i dzisiaj uważam, że brak odsłuchu to wielka krzywda jaką można zrobić.

Kolumny i ampy grają zwyczajnie różnie i różne ma się gusta/słuch, tego nie da się po prostu opisać. Sam tak myślałem, poczytam w necie i kupię co polecane. Miał być więc Denona i Heco a po odsłuchu skończyłem na Yamaha 6a i Elacu Debut 2.0 -po prostu grały dla mnie lepiej. 

Ja gdzieś w tych okolicach się zatrzymałem za zestaw 5.2.2. Dzisiaj uważam, że to był najlepszy zakup w dziedzinie rozrywka.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...