Skocz do zawartości

Kolumny aktywne do pokoju 32 m2 i do gabinetu Klipsch The Fives czy Edifier S3000pro


Łukasz Shamman

Recommended Posts

Stoję przed dylematem przy wyborze kolumn do nagłośnienia średniej wielkości salonu, 32 m2 cały, część dzienna około 20m2, do tego aneks kuchenny. Pokój w formie prostokąta 8x4 gdzie część dzienna zajmuje skrajne 5x4 m2. 

Długo się zastanawiałem nad wydaniem większej kasy na zestaw 5.1 do kina domowego, potem przez głowę na chwilę przeleciał mi soundbar, potem chciałem postawić na jakiś amplituner na przyszłość + 2 kolumny stojące do STEREO. Ostatecznie, ze względu na dzieciaki i rozmiar zrezygnowałem z kolumn i zdecydowałem się na małe głośniki na standach które w sporadycznych sytuacjach mogę zabrać ze sobą do gabinetu (gabinet około 8m2)

Dzięki radzie z forum już prawie zdecydowałem się na Klipsch The Fives jednak drążąc dalej znalazłem jeszcze Denton 85th Anniversary.

Nie jestem audiofilem, najlepsze na czym słuchałem muzyki to chyba słuchawki Sennheiser Momentum i przybliżonej jakości chciałbym uzyskać dźwięk. (Czy to możliwe?)  Lubię mocno nasyconą górę, bez przytłaczającego basu. 

Kolumny będą używane do kina domowego po prostu podłączone do TV, słuchania muzyki, mają być podłączone do TV jak i również do komputera. Słowem do wszystkiego. Czy idę dobrym tropem czy powinienem poszukać czegoś innego?

 

EDIT:

Znalazłem skuchę, Wharfdale nie są aktywne więc zostają albo Klipschy albo... edifier s3000pro?

Edytowano przez Łukasz Shamman
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Klipsch The Fives posiadają sporo basu i jeśli nie lubisz go w dużej ilości to tutaj może Ci to przeszkadzać. Bezpieczniejszym wyborem byłyby Klipsch the Sixes, które pomimo większego gabarytu brzmią swobodniej i naturalniej, dodatkowo bas posiada lepszą kontrolę i nie jest go aż tak dużo. Możesz jeszcze zwrócić uwagę na przestrzenne brzmienie System Audio Saxo 7 Active, które zagrają bardziej nasyconym dźwiękiem. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...