Skocz do zawartości

Kino domowe do 8k PLN z atmos


lfajer

Recommended Posts

Cześć, teść postanowił mnie skatować prośbą o taki zakup.

Pokój ma ok 20m2 i chce wydać pieniądze i ma być Dolby Atmos. Będzie to głownie do kina i do gier z PC, Muzyka sporadycznie, ale ma dobrze grać :D

Uparł się dość mocno na Denon AVR-S960H lub AVR-X2700H. 

Znalazł jakiś zestaw z głośnikami WILSON RAPTOR 7, o których nic nie wiem.

Alternatywnie proponowałem mu Jamo S809 lub Focal SIB EVO 5.1.2

Czy macie jakieś inne alternatywy, które możecie polecić?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim napisz jakiego brzmienia szukamy i czy ma to być typowy atmos czy tylko nakładki, które nie do końca działają tak jak byśmy tego oczekiwali? Najlepszym rozwiązaniem byłby głośniki sufitowe jako atmos i tylko w takim przypadku uzyskasz zamierzony efekt. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ahh ja byłoby łatwo gdybym to miał kupować dla siebie, a tak to nie wiem nic, poza tym że ma być dobrze i nie drożej niż 8k.

Jako że teściu mieszka za granicą i musi się przejmować sąsiadami to chce żeby to brzmiało dobrze przy niewysokiej głośności. 

Szczerze to nie wiem co on chce uzyskać, bo nie miał do tej pory w ogóle żadnego kina domowego. 

Do tego pokój w którym to będzie używane, nie jest pokojem typowo telewizyjnym. Także umiejscowienie głośników będzie raczej jak popadnie.

Ale docelowo ma to kiedyś zostać przeniesione do innego pomieszczenia i tam już grać jako faktyczne kino.

Nie wiem czy to jakkolwiek pomaga, ale proszę podpowiedzcie co byście polecili w takim budżecie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Litości.

Tyle pieniędzy i myśli o takich kolumnach?

Jeszcze mi powiedz że te atmosy to nakładki albo chce powiesić z przodu nad frontami.

Przepraszam ale teraz to twoje zadanie doradzić mu dobrze. My możemy doradzić sprzęt ale atmos w 20 metrach po prostu po co? Dla szpanu?

Jaki to atmos?

Wolę i stawiam wszystko za dobre 5.1 niż słabe z atmosem. 

Za te jamo to wstyd i linijka po łapach.

Yamaha 6a+ Aurora 700 set albo łagodniejsze fyne f303.

Zapraszam

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie dobre 5.1. Jeśli chciałbyś uzyskać pełniejsze brzmienie przy niższych poziomach głośności to polecam Yamaha RX V6a + Heco Aurora 700/300/center 30/ sub 30a lub Pylon Audio Sapphire 25/sat/center + Klipsch R12sw. Pylon zapewni dynamiczniejsze brzmienie z mocniejszą podstawą basową. Heco Aurora 700 to bardziej wyrównane tonalnie brzmienie z łagodniejszą górą. 
Jamo nie będą najlepszym wyborem, o ile w kinie się sprawdzą to w stereo będzie słabo. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie wyceny.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyprostowanie :) Sam myślałem o zestawie z Heco, ale nie sądziłem że to się może zmieścić w budżecie. 

Proszę podeślijcie mi wycenę dla Heco i Pylon wraz z ta wspomnianą Yamahą na wiadomość prywatną wraz z propozycją pasujących jakiś głośników atmos do tego - i wiem też jestem zdania że 5.1 starczy, ale człowiek uparty jest i atmos musi być i już.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Tenfilip napisał:

A to za mało? Ile wg. Ciebie powinno być do atmos?

Przy życiu w tym samym salonie tak. Czemu?

Bo z doświadczenia wiem że wówczas atmos montowany jest źle. Za blisko tyłów i to się zlewa. Nie mamy atmosa a tracimy na tyłach.

10 godzin temu, lfajer napisał:

A gdyby tak jednak pozostać przy Denonie, bo nie jestem w stanie przekonac teścia na Yamahe to jakie kolumny do tego kompletu? 

Silver 200 + FX

Nie wiem czy zmieści się w cenie ale to byłby optymalny zestaw.

Albo qacustic 3050i

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przy życiu w tym samym salonie tak. Czemu?

Bo z doświadczenia wiem że wówczas atmos montowany jest źle. Za blisko tyłów i to się zlewa. Nie mamy atmosa a tracimy na tyłach.

A czy jest możliwość zamontowania głośników atmos przy suficie na ścianie nad kolumnami podłogowymi. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lfajer napisał:

A czy jest możliwość zamontowania głośników atmos przy suficie na ścianie nad kolumnami podłogowymi. 

Boom

Wiedziałem. Doświadczenie 😎

Nie, nie ma takiej możliwości. To co chcesz zrobić to jest dolby pro logic IIz . Nie atmos

Temat pojawia się raz w tygodniu minimum.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, S4Home napisał:

Boom

Wiedziałem. Doświadczenie 😎

Nie, nie ma takiej możliwości. To co chcesz zrobić to jest dolby pro logic IIz . Nie atmos

Temat pojawia się raz w tygodniu minimum.

 

No dla mnie to było zrozumiałe, bo Dolby w swoich guidelines jasno mówi co i jak może być.

Wolałem dopytać, bo w praktyce może być różnie, ale jak tu teraz przekonać upartego człowieka :)

On chce mieć Atmos, bo tak sobie ubzdurał i naczytał się etykietek na amplitunerze 🤦‍♂️

 

Czy zatem znajdę zestaw do 8k PLN z nadstawkami Atmos, żebym nie spędził reszty życia przekonując człowieka?

 

Edytowano przez lfajer
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, do czego chcesz go przekonywać?! Po prostu go uprzedź - pójdzie w atmosa w suficie, jak należy, niech już go pruje i szykuje instalacje i będzie zadowolony (kolega @Stolarz podrzucił poglądowy układ). Jeżeli chce pójść w półśrodki w postaci marnych nakładek, to jedyny efekt, jaki uzyska, to umoczenie PLNów w swojej fantazji.

A już znamiennym jest kwestia, którą cytował kolega @seba3002

Dnia 6.12.2020 o 19:44, lfajer napisał:

Także umiejscowienie głośników będzie raczej jak popadnie

W tej sytuacji niestety kretyńskim pomysłem jest ładowanie się nawet w 5.1, nie mówiąc już o atmosie. Podstawą kina jest właściwe (jak najbliższe referencji) ustawienie kolumn. Właśnie ten element robi w tej zabawie największą robotę.

Natomiast, jeżeli mimo pełnej świadomości upośledzenia swojego pomysłu dalej będzie "żądał" od Ciebie kina, to napisz do branży, niech Ci podrzucą kilka propozycji w założonym budżecie, a teściu już sobie wybierze odpowiedni dla siebie pod względem estetycznym zestaw i masz temat z czapki. I spokój na święta ;) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Ale musi być atmos, kosztem wszystkiego. Mając stereo nijak nie zrobi żeby na wyświetlaczu mu się to pojawiło.

chociaż........... może przy manualnych ustawieniach .......

 

 

1 godzinę temu, Stolarz napisał:

Naklejka na wyświetlacz :D

 

1 godzinę temu, Tenfilip napisał:

To moze atmos for headphones ? ;)

 

Zejdźmy już może z człowieka, bo będzie miał zgagę i czkawkę i kto wie co jeszcze.

Rozmawiałem jeszcze o faktycznych potrzebach i planach co do wykorzystania sprzętu.

Docelowo kino ma stanąć w salonie i będzie tam możliwość zarówno rozstawić właściwie głośniki jak i zamontować głośniki na suficie.

Teściu sobie jeszcze co tam poczytał i pooglądał i zestaw głównie ma być wykorzystany do kina.

Yamahą na tą chwilę nie jest zainteresowany bez podawania przyczyn, rozważamy amplituner Denon lub Onkyo.

Teraz ostatnie pytanie bo teściu się zafiksował na kolumny Klipsch. Do którego amplitunera będzie to lepiej pasowało i jakie kolumny w tym budżecie byście poradzili?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...