Skocz do zawartości

Nad 356bee dac2 kolumny?


Sebutek_84

Recommended Posts

Witam. Jestem po odsłuchu kolumn podpięte pod nada356 miałem. 3 kolumny. Fyne audio F502 focal chora 826 oraz heco aurora 700 nie było niestety w salonie 1000. I ku mojemu zdziwieniu fyne najdroższe od razu odpadły to nie to bas nie taki góra wcale nie taka czysta prosiłem o odłączenie. Pozostały focale i heco.Focale grające czysto lecz wydaje mi się jak by bas był gorszy niż w heco. A cena między nimi 1500 zł do dopłaty. Jednak chyba grały ciut bardziej szczegółowo. Cały czas się zastanawiam czy awrte tej ceny czy lepiej może posłuchać jeszcze heco aurora 1000 bo 700 dawały radę. Zastanawiam się jeszcze nad przesłuchaniem pylona sapphire 25 i 31 może to będzie to proszę o ewentualne porady co jeszcze z nadem może ładnie zagrać na metrażu 34m2 cena do 5000 ale jak widać nie zawsze cena ma się do jakosci

Edytowano przez Sebutek_84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie kolejny odsłuch. Heco Aurora 1000 zagrają podobnym charakterem co 700 ale z większym rozmachem. Jeśli chciałbyś uzyskać potężną podstawę basową oraz szczegółową górę to Pylon Sapphire 31 mogą być w porządku ale pytanie czy nie będzie dla Ciebie za dużo basu.
Jeśli podobał Ci się jasny charakter brzmienia Focal Chora to koniecznie posłuchaj Monitor Audio Bronze 500 czy Polk Audio S55e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie kolejny odsłuch. Heco Aurora 1000 zagrają podobnym charakterem co 700 ale z większym rozmachem. Jeśli chciałbyś uzyskać potężną podstawę basową oraz szczegółową górę to Pylon Sapphire 31 mogą być w porządku ale pytanie czy nie będzie dla Ciebie za dużo basu.
Jeśli podobał Ci się jasny charakter brzmienia Focal Chora to koniecznie posłuchaj Monitor Audio Bronze 500 czy Polk Audio S55e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Basu mi brakowało namonitor audio  bronze 6 dlatego je sprzedalem lubię bardzo granie basowe na polu walki są pylon shafiry 31 i aurora 1000

11 godzin temu, DudasDudek napisał:

A jakiego brzmienia oczekujesz?

Heco Aurora 700 to na pewno dobry kierunek. Warto przesłuchać też Monitor Audio, które fajnie się z tym Nadem zgrywają. Silver 200, albo Bronze 500?

Witam dziękuję za odpowiedź miałem monitory audio bronze 6 sprzedalem było pięknie na 20m2 zmieniłem miejsce zamieszkania wymarzony dom salon 

 

11 godzin temu, DudasDudek napisał:

A jakiego brzmienia oczekujesz?

Heco Aurora 700 to na pewno dobry kierunek. Warto przesłuchać też Monitor Audio, które fajnie się z tym Nadem zgrywają. Silver 200, albo Bronze 500?

Witam zmieniłem miejsce zamieszkania były bronze 6 w 20m2 było Oki teraz jest 34m salon i brakuje czegoś sprzedalem te kolumny chciał bym żeby zagrały kolumny tak jak focal chora ze szczegółami przestrzenią ale z takim basem jak heco 700 aurora w jednej i drugiej czegis brakowało ale gdyby je połączyć w jedno to było by to idealny bas z super jakością przekazy Astanawiam się czy 1000 Aurory zagrają lepiej bo do focal 1500zl trzeba dołożyć 

2 godziny temu, Q21 napisał:

Cześć,
Jedynym słusznym rozwiązaniem będzie kolejny odsłuch. Heco Aurora 1000 zagrają podobnym charakterem co 700 ale z większym rozmachem. Jeśli chciałbyś uzyskać potężną podstawę basową oraz szczegółową górę to Pylon Sapphire 31 mogą być w porządku ale pytanie czy nie będzie dla Ciebie za dużo basu.
Jeśli podobał Ci się jasny charakter brzmienia Focal Chora to koniecznie posłuchaj Monitor Audio Bronze 500 czy Polk Audio S55e. 

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Cześć dziękuję za odpowiedź te dwie kolumny grały na dobrym poziomie bardzo podobał mi się ich dźwięk gdyby były kolumny które zagrają tak jak te dwie razem nawet bym się nie zastanawiał ciężki wybór jest czyściej bardziej dostrzegałem instrumenty w focal natomiast brzmienie basowe heco to było to co lubie. Jest jeszcze sprawa ustawienia kolumn proszę zobaczyć na foto one mają stać po bokach mebli focal ma bas z przodu nie wiem czy heco mogą stać blisko SCiany

IMG_20201208_110908.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Marek Muszyński napisał:

Tak przy okazji zapytam...czym różni się brzmienie NADa 356 od NADa C368 ?

Wszystkim. Dwa różne światy. Jedynie logo zostało. 

356 to stara szkoła wzmacniaczy. Oparta na solidnym zasilaniu i dobrym stopniu końcowym mocy. 

368 pracuje w klasie D. Jest mniej wydajny, gra dźwiękiem równiejszym ale zdecydowanie mniej nasyconym. Rozwinięto stopień PRE.

Sebutek ale w tym pomieszczeniu nie uzyskasz basu. Nie ma szans. Wszystko twarde. Im basu będzie więcej tym będzie bardziej dudnić i zwiększy się echo. Katastrofa.

Koniecznie ustroje akustyczne. Albo porządne umeblowanie.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, S4Home napisał:

Wszystkim. Dwa różne światy. Jedynie logo zostało. 

356 to stara szkoła wzmacniaczy. Oparta na solidnym zasilaniu i dobrym stopniu końcowym mocy. 

368 pracuje w klasie D. Jest mniej wydajny, gra dźwiękiem równiejszym ale zdecydowanie mniej nasyconym. Rozwinięto stopień PRE.

Sebutek ale w tym pomieszczeniu nie uzyskasz basu. Nie ma szans. Wszystko twarde. Im basu będzie więcej tym będzie bardziej dudnić i zwiększy się echo. Katastrofa.

Koniecznie ustroje akustyczne. Albo porządne umeblowanie.

Piotr

Będzie za chwilę dywan zasłony :) na przeciw jest wypoczynek i komoda nie chce zagracić salonu :) mam jeszcze pytanie klipsch jak to gra i kef q750 lub q950 bo te kolumny też polecają sprzedawcy

Edytowano przez Sebutek_84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lysyrafal napisał:

@Sebutek_84 Polecam posłuchać kolumn PSB Imagine X2T z tym wzmacniaczem a basu nie powinno brakować. Bardziej szczegółowe brzmienie, ale też miękkie to zgrabne kolumny Q Acoustics 3050i

Nie znam tych kolumn jak grają z nadem? Miał Pan okazję słuchać ich warte uwagi

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jestem zaskoczony dźwiękiem heco aurora 700 nie wiem jak zagrają 1000 bo zrobiły na mnie dobre wrażenie ale parę osób pisało że to może być to i odziwo grało to na tyle przyjemnie że jak ustawiono je z focalali 826 droższymi o 1500zl nie czułem aż tak tej różnicy aby dopłacać. Te psb mają bas z przodu to jest dodatkowy plus focale też tak mialy przez to je chciałem też odsluchac

Edytowano przez Sebutek_84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam decyzja zapadła pylony diamond 28 inna liga to jest to czego szukam dźwięk bardzo czysty bas jak najbardziej taki jak oczekuję tę kolumny zjadły focale 826 chora. Paradigmy 700 f przegrały kefy q750 nie mówię już o bronze 500  te kolumny grają naprawdę świetnie tylko cena powyżej 6000tys w podstawowych kolorach ale uważam że warto i jedyną rzeczą co mogę zmienić to będzie wzmacniacz bo kolumny na pewno nie są wąskim gardłem w tym zestawieniu

Edytowano przez Sebutek_84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...