Skocz do zawartości

Zestaw stereo w okolicy 5000zł


questor

Recommended Posts

Cześć,

zastanawiam się nad kupnem pierwszego zestawu audio. Sprzęt kupuję pokierowany głównie chęcią uzyskania dobrych wrażeń muzycznych, jednocześnie poprawiając dźwięk wydobywający się z telewizora podczas oglądania filmów. Raczej nie zależy mi na rozbudowie do zestawu 5.1, ewentualnie 2.0->2.1 w przyszłości.
Kilka cech:

  • Sprzęt nowy
  • Powierzchnia pokoju do 30m kwadratowych, około 4,5mx6,2m. Telewizor z kanapą stoją oddalone maksymalnie na ścianie 4,5m, w przyszłości prawdopodobnie chciał bym je zbliżyć
  • Zależy mi na streamingu ze spotify itp., w przyszłości chciałbym podłączyć gramofon/odtwarzacz cd
  • Dobrze by było w przyszłości dodać pojedyncze głośniki w innych pokojach za pomocą jakiegoś multiroom-u po wifi

Ciężko mi określić jakiej muzyki słucham, nie jest to jeden zamknięty gatunek, ale mogę powiedzieć, że większą przyjemność sprawiają mi elementy instrumentalne niż wokal

Budżet mam w okolicy 5000zł, chyba że nie warto tyle wydawać na takie potrzeby. Przebywam w okolicy Wrocławia

Wstępnie zbadałem temat i połączenie Marantz nr1200 + KEF Q350 wydaje mi się fajne, szczególnie głośniki, ale jestem otwarty na wszelką krytyke

Z góry dziękuje za pomoc

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

Moim zdaniem 30 metrów to za dużo dla kef q350

Możesz to oczywiście sprawdzić na miejscu ale obawiam się ze z monitorów to jedynie bronze 100 albo trójdrożne wharfedale mogły by dać radę.

Ewentualnie typowe w tej cenie połączenie 

Yamaha 602+heco 700/ Indiana linę tesi 561/ elac f6.2 czy qacustic 3050i

Zapraszam na odsłuch

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Przede wszystkim musisz powiedzieć czy bierzesz pod uwagę kolumny podłogowe, które w takim metrażu powinny stanąć? 

Jeśli tak to Yamaha RN602 + Q Acoustic 3050i byłby dobrym kierunkiem. Jest to brzmienie dynamiczne z dużą ilością szczegółów oraz ciepłym wokalem. Yamaha zapewni Ci pełen dostęp do opcji sieciowych czy możliwość podłączenia telewizora. 
Alternatywą dla Q Acoustic mogą być Polk Audio S55e, które zagrają potężniejszą podstawą basową oraz nieco ostrzejszą górą.

Zapraszam do kontaktu w sprawie umówienia odsłuchu. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym budżecie jeśli weźmiemy pod uwagę funkcje sieciowe, możliwość rozbudowy w przyszłości o dodatkowe strefy po wifi to wybór jest ograniczony praktycznie do trzech marek. Yamaha, Denon, Marantz. W przypadku dwóch ostatnich zostaje jednak mniej na kolumny więc Yamaha wydaje się najrozsądniejszą opcją.

Pozdrawiam,

Michał

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...