Skocz do zawartości

Kino 5.1, ~8000zł


dork

Recommended Posts

Cześć wszystkim,

jak w tytule, szukam kina domowego 5.1 dla ojca. Kluczowa jest ta informacja, że dla ojca, bo ciężko się z nim dogadać w takich sprawach i wybór będzie baaardzo ciężki. :)

Generalnie, umiejscowienie w salonie ~25-30m^2. Nie mam zbytnio doświadczenia w takich sprzętach, więc z góry sorry za debilne pytania nowicjusza i amatora. Nie wiem niestety jak je ustawić, przyjmijmy standardowy układ prostokąta salonu, gdzie odległość kanapy to ok. 3,5m od telewizora. Podejrzewam, że pod TV musiałby być jakiś centralny głośnik, potem dwa 'niskie' po bokach (z metr od centralnego?) i maksymalnie po bokach, trochę w stronę kanapy kolumny? + subwoofer gdzieś, choć początkowo można go nie wliczać w budżet. Umiejscowienia z drugiej strony od amplitunera w pokoju, czyli za/koło kanapy raczej nie wchodzą w grę przez koneiczność ciągnięcia kabli.

 

Do rzeczy, znalazłem tak naprawdę 3 amplitunery, które były już tutaj polecane, czyli Denon 2600 albo Yamaha 685, ewentualnie jeśli opłaca się dopłacić przy takiej konfiguracji to może ta nowa Yamaha v6a? Nie mam natomiast w ogóle żadnego pomysłu na resztę głośników, ani za bardzo wiedzy jakie kupić.

Ojciec oprócz przekonania, że musi to mieć dużą moc, żeby było... sami wiecie co, ma też, że do wszystkiego za taką cenę będzie świetne i w ogóle. Zdaję sobie sprawę, że nie i powoli do niego docieram. Natomiast co do niego - on preferuje efekty, tzn. spokojnego brzmienia nie doceni. Jak mu coś huknie nawet niższą jakością, to jest zachwycony. Takie zboczenie. 70% filmy, 30% muzyka, ale nią bym się nie przejmował, bo na pewno będzie pochodzić z jakiegoś słabego źródła, pokroju YT w tv. Filmy odtwarza głównie z netflixa, hbo, może zacznie z bluray. Podejrzewam, że kluczowe tu będzie uzyskanie najlepszego brzmienia tv->amplituner, i telewizor akurat obsługuje ARC więc chyba podłączenie przez hdmi-arc będzie ok? Dodatkowo, on lubi czasem głośno posłuchać, w związku z tym, że blisko jest wyjście na taras i po prostu wszystko na nim słychać z salonu.

Wiem, że na forum nawet wczoraj zadano prawie identyczne pytanie, tylko dla teścia, ale tu jest chyba trochę inna sytuacja, bo tam jakiś sprzęt już gość ma, a w dodatku jego teść ma mały salon i sąsiadów. Tutaj tego problemu raczej nie ma.

Jeśli jest jakaś inforamcja jeszcze ode mnie potrzebna, to dajcie proszę znać. Bardzo na was liczę, bo w jego oczach klikam w komputer więc na pewno coś dobrego wybiorę. :) Z góry - ogromne dzięki!

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, S4Home napisał:

Przepraszam ale jeśli ciężko go będzie przekonać to czemu prezent przez pośrednika? :)

Tak Będzie jeszcze trudniej

Do Denona polecam silver od monitor audio/qacustic

Do Yamahy, heco/elac

Piotr

Wielkie dzięki za odpowiedź. 

Warto dopłacać przy tym setupie z Yamahy do v6a? I ewentualnie, lepiej kupić z Yamahy 685 i heco 1000, czy np v6a i heco 700?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.12.2020 o 19:51, dork napisał:

Umiejscowienia z drugiej strony od amplitunera w pokoju, czyli za/koło kanapy raczej nie wchodzą w grę przez koneiczność ciągnięcia kabli

Czyli propozycja zestawu będzie krótka - totalny brak sensu. Jak we wspomnianym przez Ciebie temacie obok - jak nie ma możliwości prawidłowego ustawienia systemu, to niech się w niego nie ładuje. Jak oczekuje pierd**nięcia, to niech chłopaki z branży zmontują Ci coś na frontach RP8000 i do tego porządny piec stereo, do tego dac i stary będzie wniebowzięty 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heco Aurora 700 w takim metrażu będą optymalnym rozwiązaniem i warto dołożyć do nowego amplitunera RX V6a. W kinie domowym będziesz miał jeszcze subwoofer w związku z czym o niedostatki basu nie masz się czego martwić. Możesz wybrać subwoofer do kompletu Aurora sub 30a lub pójść w kierunku Klipsch SPL100. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...