Skocz do zawartości

Kino domowe (6000zl)


Cebula

Recommended Posts

Zatem, owy zestaw będzie służył do słuchania muzyki 50% / Gry 25% / Filmy 25% tak mniej więcej. Kolumny będą się znajdować w miejscu czerwonych kresek na planie, wszystko będzie podpięte pod PC. Źródłem sygnału będzie karta dźwiękowa SoundblasterX AE-5 podpięta do amplitunera przewodem optycznym. Małe i duże kolumny również wchodzą w grę aczkolwiek zależy mi na jakości dźwięku.

CA050EDE-8F93-4614-A617-C79ADE1E65F5.jpeg

Edytowano przez Cebula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego @Cebula, z Twojego rysunku wynika, że ma to być stereo a nie KD. W takim przypadku budżet 6000 PLN to całkiem fajna sumka. Pytanie tylko czy potrzebujesz funkcjonalności amplitunera z wejściami i wyjściami hdmi czy też wystarczy Ci klasyczny wzmacniacz z wejściami cyfrowymi, który też będziesz mógł połączyć z TV i innymi urządzeniami. 

Jeśli miałeś już styczność z audio, napisz jaki dźwięk lubisz. Jakie gatunki muzyczne preferujesz. Wtedy łatwiej będzie coś polecić. Pozdrawiam. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, seba3002 napisał:

Kolego @Cebula, z Twojego rysunku wynika, że ma to być stereo a nie KD. W takim przypadku budżet 6000 PLN to całkiem fajna sumka. Pytanie tylko czy potrzebujesz funkcjonalności amplitunera z wejściami i wyjściami hdmi czy też wystarczy Ci klasyczny wzmacniacz z wejściami cyfrowymi, który też będziesz mógł połączyć z TV i innymi urządzeniami. 

Jeśli miałeś już styczność z audio, napisz jaki dźwięk lubisz. Jakie gatunki muzyczne preferujesz. Wtedy łatwiej będzie coś polecić. Pozdrawiam. 

Dziękuję za skorygowanie, faktycznie masz rację iż zestaw stereo będzie tu trafnym wyborem. Raczej nie będę potrzebował funkcjonalności amplitunera, wzmacniacz w takim wypadku w zupełności mi wystarczy. Jeżeli chodzi o muzykę słucham klasyki rocka i starego Hip-hopu, cenię sobie również głęboki bass dlatego pierwotnie chciałem koniecznie system wysposażony w subwoofer.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz taki metraż, że można użyć tutaj kolumn podłogowych ale można też zaryzykować większe kolumny podstawkowe. Nie będę tutaj polecał jakiś konkretnych zestawów, bo każdy ma swój własny gust, ale myślę, do rocka potrzebujesz kolumn z twardym, dobrze zaznaczonym basem i rozdzielczą górą. Hip hopu nie słucham 🙂. Jutro na pewno odezwie się branża i padnie wiele propozycji. Ale przede wszystkim wypadałoby podjechać do jakiegoś salonu audio i odsłuchać kilku modeli, żeby wiedzieć w którym kierunku iść. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Stolarz napisał:

Jedno istotne pytanie.
Skąd będziesz słuchał muzyki? Chodzi mi o miejsce siedzenia.

Najczęściej będzie to na fotelu przy biurku.

 

Może Heco Aurora 700 + jakaś yamaha ? Co myślicie o takim setupie ?

Edytowano przez Cebula
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Zdecydowanie postaw na lepsze stereo. W takim pomieszczeniu możesz pójść zarówno w kierunku kolumn podłogowych jak i podstawkowych. Dobrym rozwiązaniem byłaby Yamaha AS701 + Heco Aurora 700 lub Pylon Audio Sapphire 25 jeśli lubisz mocniejszy bas. 
Ze sprawdzonych monitorów polecam Jean Marie Reynaud Lucia + Audiolab 6000a lub dynamiczniejszego Cyrus One HD. 

Jeśli byłaby taka możliwość to zapraszam oczywiście na odsłuch do Pabianic. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Cebula napisał:

Dziękuję wszystkim za pomocne opinie, za radą @Q21 zdecydowałem się na Heco Aurora 700 + Yamaha AS701, pozostało tylko zamówić całość😊.
Z chęcią bym przyjechał na odsłuch lecz niestety nie mam takiej możliwości.

Przygotujemy Ci wycnę i damy możliwość wypożyczenia tego systemu.

Jesli się nie sprawdzi to oddasz.

Piotr

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...