Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Widzisz z moich doświadczeń podkładki dzieli sie na dwie główne kategorie: takie które nie pochłaniaja drgań tylko je odbijają ale za to swoja struktura poprawiaja rysunek dźwieku i takie które pochłaniaja drgania na systemach które tego bardzo potrzebują np. CD-ki. Jesli chodzi o CD-ki to najczęściej stosowane sa podkładki pod ale też na ich górę. Ja posiadam równo odlane płytki ołowiane. Sa idealne do tego. Czasem wystarczy położyć ciężki duży notes żeby usłyszć różnicę. Za to do tej pierwsej kategorii należą wszelkie płyty granitowe marmurowe i z innego płyty kamienne o podobnej strukturze.
W sprawach konstrukcji z betonu niestety nie mam doswiadczenia ale jak już to zaliczyłbym to do tej pierwszej kategorii. Na pewno pod CD-ka bedziesz musiał zastosować coś co wyraźnie i skutecznie odciązy go od drgań kumulujących się w efekcie wokół lasera który powinien idealnie trzymać się centralnej części ścieżki na płycie. Im skuteczniejsze odciązenie drgań tym lepiej ale mozna też przedobrzyć....Najlepiej jest zainwastować w coś markowego i sprawdzonego przez innych urzytkowników.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A_ndy fajne głośniczki. Możesz coś o nich powiedzieć?



Z rozkoszą icon_smile.gif
Głośniki z seri SP-L (SP-G w Japonii) swoją premierę rynkową miały w 1981 roku, razem z zestawem AU/TU-D9.
Obstawiam, że inspiracją dla projektantów Sansui mógł byłc np. JBL Kit S8, stosowany między innymi w Studio monitor 4320.
Budowa skrzynek i drivery... to nie może być przypadek!
Oczywiście skala projektu jest mniejsza, bo głośniki były adresowane do zastosowań w japońskich mieszkankach icon_smile.gif
Mamy 12" głośnik niskotonowy, wyposażony w solidny kosz, prawie jak alnico icon_smile.gif, horn to niemal kopia JBL... ale najciekawszy jest High Frequency Transducer - metalowy wysokotonowiec przypominający JBL 075 ring radiator "silver bullet"!
Warto było się natrudzić, głośniki przyjechały z Bośni i Hercegowiny, żeby móc przekonać się o tym na własne oczy/uszy icon_wink.gif

DSC01446.jpg



DSC01446.jpg



Konstrukcje Sansui tak mocno przypominały JBL, że odebrano im przedstawicielstwo na rynek Japoni gdzie do tej pory byli dystrybutorem JBL.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam Wszystkich.
Przygarniecie mnie maniaka Sansui.
Zaczynałem od wzmacniacza G33, potem Au 717.
Obecnie od ponad roku Alpha 707mr i cd Alpha 717dr,wszystko na 100V..
Gra to myślę dobrze z kolumnami Jamo Concert 11.

Krzychowicz, Andy - witajcie w nowym miejscu icon_razz.gif

Wreszcie coś znajomego w zestawie - też lubię te "jamochłony".
Ale z uwagi na wagę (hehe - ale zbitek słów) jakoś nie chce mi się targać ich do Belfra by sprawdzić jak zagrają z Jego 911.

Audiowit
Wiem, że zmodyfikowany Sony to nie Sansui - ale przynajmniej jest dostępny tzn. bywa.

Tym niemniej jest to oczywiście wątek o SANSUI i inne firmy (jak Sony czy Jamo, albo wcześniej Infinity) będą traktowane marginalnie!
Dlatego moje zagajenie dotyczyło ceny tych dwóch CDków z linii Alfa i ich dostępności na rynku.
Jednocześnie wpisy dziwnych użytkowników (o ile się pojawią), które będą chamskie albo rozwalające ten wątek będą usuwane tak szybko jak się da!
To tak dla ogólnej informacji, bo mam nadzieję że nie będzie z tym problemów.

Pozdrawiam
PS. Ale fajna "Banda" się zrobiła icon_wink.gif - bardzo się z Belfrem cieszymy, że tu jesteście!
Nie ma to jak zacny temat- i zacni użytkownicy icon_cool.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A_ndy fajne głośniczki. Możesz coś o nich powiedzieć?

Mario, a w jaki sposób przedobrzyć. Czyli muszę cd odizolować od podłoża jakąś matą tłumiącą i dociążyć go od góry czymś ciężkim?


Pod CD nadadzą się np.Vibrapody, lub podkładki typu sandwich a zaawasansowanych konstrukcji takiez egzotycznego drewna z wypełnieniem wewnątrz w postaci poduszki powietrznej. W komplecie dotajesz wtedy pompkę do wyrównywania ciśnienia powietrza icon_smile.gif Z góry dociążyć czyms ciężkim ale o strukturze pochłaniającej drgania np ołów jest ciężki i miękki więc sprawdza się idealnie. Przedobrzyć można przy zastosowaniu granitu do pewnej grubości np 5cm pod kolumny na kolcach jest ok ale powyzej tej grubości efekt jest już odwrotny od zamierzonego
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A_ndy dzięki. O takie właśnie informacje mi chodzi. No oczywiście, że sansui ma wiele wspólnego z JBL. Znam oczywiście tego wysokotonowca bo rzuca się w oczy konstrukcją. Jeszcze muszę pogrzebać bo w jakimś modelu je jeszcze widziałem. Od razu widać, że mam do czynienia z pasjonatem. Oczywiście, że kosze pożądne bo takie są chyba we wszystkich modelach sp i spx.

Budowę znamy, a teraz może brzmienie...icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w dodatku wypowiadają się sami właściciele-pasjonaci Sansui...
albo osoby które sporo już słuchały tych sprzętów
(to m.in. ja icon_cool.gif - bo 911 Belfra znam od pierwszych chwil gdy pojawiła się w Jego kolejnym systemie i zawsze powtarzam, że razem z Adam Pencil mają grać u Niego do końca świata - oczywiście "dopuszczając" wymianę na Alfę).


Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A_ndy dzięki. O takie właśnie informacje mi chodzi. No oczywiście, że sansui ma wiele wspólnego z JBL. Znam oczywiście tego wysokotonowca bo rzuca się w oczy konstrukcją. Jeszcze muszę pogrzebać bo w jakimś modelu je jeszcze widziałem. Od razu widać, że mam do czynienia z pasjonatem. Oczywiście, że kosze pożądne bo takie są chyba we wszystkich modelach sp i spx.

Budowę znamy, a teraz może brzmienie...icon_smile.gif



Znakomita przestrzeń i stereofonia, horn to wyjątkowy pod każdym względem przetwornik. W muzyce jazzowej instrumenty dęte brzmią jak żywe!
Bas nieco bardziej wątły niż ten co w JBL L110... ale tam mamy niskotonowca droższego od tych paczek icon_smile.gif
Generalnie bardzo udane głośniki, pokażą jeszcze więcej jak uporam się z akustyką pomieszczenia... coś mi rezonuje jak hula muzyka TOOLa icon_sad.gif

Pozdrawiam, A_ndy

PS.
Bardzo dziękuję za miłe przyjęcie i sympatyczną atmosferę icon_smile.gif

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może przy odrobinie dobrych chęci zacznie to przypominać poziom i styl jaki od lat panuje na Audiokarma
Od czasu do czasu, szukam tam różnych informacji nt. róznych rzeczy i nigdy nie natknąłem się na takie "bagienko" jak na pewnym krajowym "forum".

Przykład:
Pada pytanie, ktoś chce się czegoś dowiedzieć, potwierdzić lub rozwiać obawy.
W odpowiedzi pada zawsze jakaś informacja, czasem bliżej, czasem dalej sedna problemu ale zawsze w temacie pytania, najczęściej od kogoś, kto temat zna "od podszewki".

Próżno tam szukać obelg, drwin, wyzwisk, trolli i całego tzw. braku kultury.

To prawdziwy wzór do naśladowania.

Polecam i pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

A_ndy dzięki. O takie właśnie informacje mi chodzi. No oczywiście, że sansui ma wiele wspólnego z JBL. Znam oczywiście tego wysokotonowca bo rzuca się w oczy konstrukcją. Jeszcze muszę pogrzebać bo w jakimś modelu je jeszcze widziałem. Od razu widać, że mam do czynienia z pasjonatem. Oczywiście, że kosze pożądne bo takie są chyba we wszystkich modelach sp i spx.

Budowę znamy, a teraz może brzmienie...icon_smile.gif



Znakomita przestrzeń i stereofonia, horn to wyjątkowy pod każdym względem przetwornik. W muzyce jazzowej instrumenty dęte brzmią jak żywe!
Bas nieco bardziej wątły niż ten co w JBL L110... ale tam mamy niskotonowca droższego od tych paczek icon_smile.gif
Generalnie bardzo udane głośniki, pokażą jeszcze więcej jak uporam się z akustyką pomieszczenia... coś mi rezonuje jak hula muzyka TOOLa icon_sad.gif

Pozdrawiam, A_ndy



Andy zainwestuj w szredery czyli powieś naprzeciw kolumn półki z książkami do tego dywan i będzie git
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przećwiczyłem w towarzystwie RoRo multum różnych kolumn z 911. Jak wspomniał Roman najlepiej spasowały się ze wzmacniaczem ADAM-y, choć szczerze powiedziawszy 911 radził sobie świetnie z większością.

Pygar staramy się wszyscy na tym forum trzymać poziom. Wiadomo dochodzi do utarczek słownych, ale z reguły mają charakter merytoryczny. Staramy się wycinać trolli.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nie tylko Audiokarma (moje ulubione forum) wszystkie fora z USA są takie. Kiedyś zdarzyło mi się napisać małe żółte rączki i kulturalnie zwrócono mi uwagę że to niewłaściwe sformułowanie. Odpowiedziałem że jestem ze wschodniej Europy i u nas to jest normalne - admin przyjął to do wiadomości icon_smile.gif

Swoją drogą ten wątek o okazjach w GW zawsze podnosi mi ciśnienie icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja przećwiczyłem w towarzystwie RoRo multum różnych kolumn z 911. Jak wspomniał Roman najlepiej spasowały się ze wzmacniaczem ADAM-y, choć szczerze powiedziawszy 911 radził sobie świetnie z większością.


Marku
,
Jak wspominałem w 4 poście w tym wątku - w ramach wspólnych odsłuchów jeszcze nie spotkaliśmy kolumn, które by grały gorzej niż na "5-" z Twoją 911ką.
Co prawda nie podłączaliśmy byle czego (i nie zamierzamy), ale warto było posłuchać jakiego basu dostały Totem Sttaf pod Twoim wzmacniaczem!

A czy ktoś z Kolegów łączył Sansui z Thielami?
Bo o tym, że JAMO Concert 11 ładnie się zgrywają z 911 to wiem (Krzychowicz - dzięki za potwierdzenie!), a od paru miesięcy nie mogę się jakoś zebrać z wizytą do Marka z CS 1.5 w zębach (w końcu para waży mniej niż jeden C11), wszystko przez ten zegar (brak czasu icon_cry.gif ).


Pozdrawiam
PS. Marku - no to teraz Ty polujesz na Alfę, a ja zapewniam Ci dobre miejsce na Twoją 911...
i bez stresów wchodzę do klubu właścicieli - bo niżej niż 911 nie wejdę.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu niejaki Tomek z Gorlic sprzedawał 911-kę którą bardzo dobrze znam ... bo sam ją modyfikowałem ! Urządzenie było w stanie dosłownie sklepowym - nawet pod światło nie widać było żadnych rysek na froncie ! nie wiem czy ją jeszcze ma - środek był lepszy niż w seryjnych alfach 607

P.s.

jeszcze paru kolegów tu brakuje ale myślę,że dość szybko dołączą (baron , janvideo, radziu , don, iknerazk i wielu innych ...) Stary wątek na poprzednim forum zdechnie śmiercią naturalną ale tak ma być !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Marku,
Jak wspominałem w 4 poście w tym wątku - w ramach wspólnych odsłuchów jeszcze nie spotkaliśmy kolumn, które by grały gorzej niż na "5-" z Twoją 911ką.

A czy ktoś z Kolegów łączył Sansui z Thielami?
Bo o tym, że JAMO Concert 11 ładnie się zgrywają z 911 to wiem, a od paru miesięcy nie mogę się jakoś zebrać z wizytą do Marka z CS 1.5 w zębach (w końcu para waży mniej niż jeden C11).


Pozdrawiam
PS. Marku - no to teraz Ty polujesz na Alfę, a ja zapewniam Ci dobre miejsce na Twoją 911...
i bez stresów wchodzę do klubu właścicieli - bo niżej niż 911 nie wejdę.

Pozdrawia


RoRo - nie ma czegoś takiego jak zgrywanie ogólnowojskowe, miliardy much nie mogą się mylić itd. To ma się Tobie zgrać. Kiedyś się wybrałem ze wzmakiem po B&W za 2,5k a wróciłem z wharfedaleami za 700 bo dla mnie grały lepiej
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No sam wiesz, że od roku jadę i nie mogę dojechać...
A podobno mam bezterminowe zaproszenie od Ciebie icon_razz.gif
Ale przynajmniej wezmę do kompletu "księżycowy" odtwarzacz i zobaczymy jak Moon zagra z Twoją 911, to opóźnienie będzie usprawiedliwione. A poza tym strzelę fotki obu podłączonych "czarnuchów" i Twoja prośba o zdjęcia sprzętu będzie wykonana.

Wspominane były Vibrapody – u siebie stosujecie izolatory, stożki czy komplet?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...