Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Ta seria czyli ba i ca najbardziej mi się podoba. Dlatego właśnie was pytałem czy warto w nią inwestować. Jest niesamowicie piękna. Bardzo estetycznie wykonana trochę w tym techniki ale w żaden sposób nie przesłaniającego piękna czerni i srebra czyli początkowej filozofii Sansui. Zresztą stąd nazwa firmy... Wcześniejsza czyli np au-777, wydaje się inna ale podstawowe założenia estetyczne właśnie w niej są realizowane.
Nie wiedziałem Andy że miałeś HPM nie chwaliłeś się.
Tkwię cały czas w zawieszeniu czy wziąć Livingi. Serce mówi Bierz!!! rozsądek nowe sansui 9000 przyjdą już 11 grudnia, trzeba zamówić stolik audio i wygłuszyć pokój odsłuchowy:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Tkwię cały czas w zawieszeniu czy wziąć Livingi. Serce mówi Bierz!!! rozsądek nowe sansui 9000 przyjdą już 11listopada, trzeba zamówić stolik audio i wygłuszyć pokój odsłuchowy:)

Audiowit,
napisałeś "11 listopada..." - prawie jedenaście miesięcy będziesz czekał??? icon_eek.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekam już miesiąc. SPX 9000 są fornirowane w kolorze boczków moich alf oryginalnie była okleina winylowa. Wymieniane są membrany na nowe no i oczywiście przegląd zwrotnic.
Zastanawiałem się nad wymianą wygłuszenia z oryginalnego na wełnę ale niech sobie brzmią tak jak fabryka chciała. Zakład jest sprawdzony(mam już od nich kolumny) i myślę, że stanie na wysokości zadania.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

No i pięknie - dawaj rozbierane foty! icon_smile.gif


Foty będą icon_smile.gif
Tylko muszę je zrobić. Mam nadzieję, że jutro się uda.
Na razie czekam na ile jeszcze ułoży się 711 w systemie. Dotychczas kilkanaście godzin grania. Będą jeszcze zmiany w brzmieniu?
Czubsi, czemu piszesz, że AU-X711 to okrojona alfa 607Extra, skoro alfa była niezbalansowana a 711 i owszem? To nie prędzej okrojona alfa 707Extra?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadik

Generalnie to wszystkie "nowsze" Sansui są zbalansowane, tylko niektóre nie mają wyprowadzeń w postaci gniazd.
W japońskiej linii Alpha 607 nie dodawali gniazd zbalansowanych, by bardziej zaznaczyć różnicę między urządzeniami z niżej półki cenowej, a następnym poziomem wyżej jakim jest linia Alpha 707.

Z 711 i 911 to było tak, że zaprojektowali na bazie jednego rozwiązania dwa "inne" urządzenia.
AU-X711 jest ukłonem w stronę osób szukających sprzętu w stylu ściśle Sansuiowym, bez zdalnego sterowania, z bardzo bogatym zestawem wejść sygnału. XLR-y dali po to, by właściciele wzmacniacza i kompaktu z pod znaku S mogli podłączać oba urządzenia z pełną funkcjonalnością ( RCA lub/i XLR).
Natomiast AU-X911 było dedykowane klientom, dla których ważniejsze jest posiadanie pilota i D/A.

To rozwiązanie przypomina dzisiejsze projektowanie aut, gdzie kilka modeli opiera się o tę samą podłogę, a różnią się wielkością i kształtem karoserii. silnikiem, wyglądem wnętrza itd.

Poza różnicami w "wyposażeniu" i zastosowaniu innych wartości filtracji w końcówce mocy oraz sorcie części ( w 711 są droższe kondensatory, o bogatszej barwie), można postawić znak równości między 711 i 911DG.

Prościej, zamieniając wartości kondensatorów w 711 na takie jakie są w 911DG otrzymujemy 911 bez daka, pilota ale za to z wejściami XLR icon_smile.gif.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Numeracja w nazewnictwie 711 i 911 jest trochę myląca względem japońskich 707 i 907 ale Paweł oczywiście ma rację, że to wzmacniacze tożsame z linią Alpha 607. Japończycy chcieli powalczyć o rynek w niższym segmencie, żeby zaistnieć w Europie/USA u większej rzeszy odbiorców i dopasować się do zastanej konkurencji. W ten sposób chcieli spopularyzować markę w świadomości melomanów.
Szkoda, że nie podjęli decyzji aby w kolejnych latach sprzedawać nowsze odpowiedniki serii Alpha 707 poza Japonią, myślę że w ten sposób podbiliby rynki światowe bez najmniejszego problemu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit

Pygar dokładnie to opisał ! Jak się skupisz tylko na samych oznaczeniach modeli to się konkretnie pogubisz !Poza tym nie mieszaj modeli premium czy limited z podstawową wersją !!!!!!!!!!! 607 Mos premium poza xlr ma jeszcze parę innych rzeczy innych niż w seryjnej 607DR chociażby dlatego, że masz tranzystory MOS FET a to wymaga zmian w strukturalnych ! ! W samym modelu 911-ki jest kilka wersji wyposażenia np jeśli chodzi o rodzaj transformatora ale nie tylko. ...

Generalnie oznaczenia 607 , 707 czy 907 stosowano po to by oddzielić pewne konkretne różnice strukturalne a główną z nich była chociażby moc i budowa schematu ! Również ważnym elementem był rodzaj stosowanych tranzystorów mocy - linii 607 było 8 sztuk LAPT2 , w 707 8 sztuk LAPT3
a w 907 16 sztuk LAPT2 i to są róznice istotne a to co pododawali do konkretnych modeli to inna historia icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem za Pawła icon_smile.gif
Mam nadzieję, że nie będzie miał mi tego za złe ?

Z racji tego, że Sansui AU-X911DG sprzedawały się jak "ciepłe bułeczki" nie byli od razu przygotowani na tak dobrą reakcję rynku.
Jak wyczerpali pierwszą partię przygotowanych transformatorów, to musieli uruchomić produkcję i zrobić następną.


Pozdrawiam
Pygar

P.s. Belfer54, każda 911 nie jest inna ale powstało kilka wersji dla krajów o innych warunkach zasilania.
Cały świat jest podzielony na kilka systemów energetycznych o różnym napięciu i częstotliwości prądu w gniazdku.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Z podzialem jesli chodzi o roznice strukturalne sie zgodze. Jesli chodzi o moce to tez bo w serii np dr, mr kazdy wyzszy model jest mocniejszy ALE! dlaczego 907 na mosfetach ma tylko 80W. 607 premium i limited tylko 45 i 50W. Na czym to polega bo napewno nie jest to zbieg okolicznosci.


No nie wiem czy takie tylko. Wiesz jakie są wydzielane faktyczne moce? Półtora wata w zwykłym pokoju puszcza krew z uszu, poza tym mosy grzeją jak wściekłe
A co do mocy to 2 razy tyle tranzystorów w końcówce to 2 x większa moc

Jakbym się mylił to niech koledzy poprawiają icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to wyglada jakby wzmacniacz pracował w klase A. Cieplutki i żeczywiscie ladniej gra już nagrzany.
Na moc nie nazekam gdyż w moim pokoju odsluchowym wystarczy mi potencjometr na 9. 10 to już głośno. Ale np 607dr ma już 80W. Jak wiadomo 607 mos premium zbudowany jest na dr. Skad różnice w mocy? Domyslam się, że chodzi o zastosowanie innych tranzystorów.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak audiowit

różnice w mocach biorą się wprost z racji zastosowania zupełnie innych tranzystorów !!!!!!!!!!!
Te MOS Fety np zastosowane w 907 z silniejszym trafem po dostarczeniu odpowiedniej ilości prądu (bo one doją ile się da - zupełnie inaczej niż bipoalry !!!!) to potrafią roznieść kolumny i to te bardziej wymagające ... Taki ich urok, że im więcej z siebie dają tym mniej gorące icon_smile.gif Ale temperaturę lubią - nie ma co ukrywać ! Zastosowanie MOS fetów w tym samym układzie spowoduje spadek o jakieś 20-25 % jeśli chodzi o moc znamionową urządzenia jednak wrażenie głośności na wzmacniaczu bipolarnym Sansui a mosfetowym to zupełnie inna historia ...

Co do różnic w 911kach to nie do końca jest tak jak napisał Pygar .... Model 911- to na szybko sklecona propozycja przerobienia krajowego modelu już istniejącego (z niższej półki oferty) na potrzeby runku zewnętrznego ! Oczywiście zmiana nazewnictwa miała swój cel ... Na początku wsadzano trafa toroidalne bo takie zdecydowanie szybciej można było zaaplikować do gotowego modelu (w końcu mieli toroidy do wcześniejszych wzmacniaczy proponowanych w sprzedaży exportowej ) Przygotowanie transformatora tradycyjnego na 220 V pod ten konkretny model wzmacniacza wymagało rozszerzenia oferty o kolejny model bo najzwyczajniej sytuacja wymagała wzbogacenia palety produktów jeśli już się zdecydowano wysyłać coś na export z produktów linii alfa . Od tego momentu dołączono na stałe do oferty model 711. Wtenczas w 911-ce też zaczęto stosować trafo tradycyjne. Kombinacji jednak było więcej - czasem wynikało to z konkretnych potrzeb rynku zbytu i tak pojawiły się wersje z przełącznikiem napięcia wejściowego (głównie w stanach( itp itd .temat rzeka ...

Swoja drogą nie rozumiem po jaką cholerę się rozdrabniać dociekając czemu to robili - po co to komu - w 911-ce kondensatory są takie , że w zasadzie słychać tylko i wyłącznie potencjał układowy wszelkie inne aspekty wynikające z zastosowania lepszych komponentów i tak byłyby stłumione przez te kondy ! W końcu to najniższe w palecie Nippona SME a przede wszystkim NS i NSI !!! Tak jak już nie raz wspominałem - na export japońce robili co mogli by dać jak najmniej a dali tylko dlatego, że był to warunek konieczny by się ratować ! Właśnie dlatego model 911-cie jest tak popularny (711-cie tez powinien z tych samych powodów bo w końcu to praktycznie to samo !) - posiada potencjał lepszych alf , łatwy do przywrócenia we własnym zakresie ! Spójrzcie na budowę obu końcówek i sami stwierdźcie czym się różnią ! Zauważycie oprócz koloru kondensatorów również inną wielkość kondensatorów zasilania i pętli pseudobipolarów (te przy tranzystorach mocy) W 911-ce są dwa razy po 1000uF na moduł a w 711-ce dwa razy po 470 uF ... Jak myślicie dlaczego 911-ka naparza a 711-ka czaruje ??? Hę ???? .... Można wysnuć konstruktywne wnioski z takich obserwacji ??? Skoro japońce dopuszczali żonglowanie kondensatorami i ich wartościami w danym miejscu układowym to czemu tego nie zrobić samemu i nie połączyć obu koncepcji w jednym ???? To właśnie ma miejsce w modelach z wyższej półki ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...