Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts


Ja również mam Concert 8 , uważam je za znakomite, uniwersalne kolumny. Ponieważ nie mam ciśnienia na częste zmiany, zostaną u mnie na długie lata. Referencyjna średnica, świetne wykonanie, do tego firmowe standy - czego chcieć więcej? Z sansui brzmią doskonale. Mój zakup nie był kwestią przypadku, szukałem ich dość długo. Podaż jest niestety niewielka. Jechałem po nie 200 km. Przyjemną niespodzianką przy zakupie był fakt, że dostałem w komplecie standy, o których nie było mowy w ogłoszeniu. Taki fart icon_smile.gif


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku,
na mnie nie licz z VA (w tym roku i tak już się pojawiły nowe "meble"), jakbym miał wejść w kolejne kolumny podłogowe to chyba żona by wyszła na dłużej.

Ale wiosenną porą jak kręgosłup pozwoli to możemy w końcu poszaleć z moimi dużymi Concertami (a mogłem sobie kupić małe - różnica masy jest zauważalna icon_eek.gif ), albo z czymś mniejszym icon_smile.gif . Będziesz miał to porównanie...

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się ukryć, że to co innego...
Ale od czegoś można zacząć.

Szkoda tylko tego, że w pojawiające się u nich obniżki nie przekładają się na rozsądne ceny na VA icon_sad.gif

Z używek, to w tym roku widziałem w Wwie i okolicach ze 3 pary Beethovenów i 2-3 pary Mozartów. Natomiast na kolumny bliżej Ciebie raczej nie zwracałem uwagi - pewnie też coś było, choć zauważalnie mniej.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posty trolla wycięte. Jak widać biedak nie potrafi czytać po polsku, o pisaniu nie wspominając.

Jeszcze raz wkleję dla przypomnienia. Prozę czytać uważnie.

Myślą przewodnią tematu jest wymiana poglądów na temat wzmacniaczy i innych urządzeń produkowanych przez firmę Sansui. O wypowiedzi przede wszystkim proszeni są forumowicze, którzy osobiście zetknęli się z urządzeniami tej firmy, posiadają lub posiadali np. wzmacniacze Sansui. Oczekuję w tym miejscu na wymianę poglądów, szczególnie miłośników tej marki. Mam nadzieję, że znajdzie się tu garść informacji, rzeczowa wymiana zdań miłośników Sansui. Nie będą tolerowane zachowania nie zgodne z regulaminem Forum, wypowiedzi obraźliwe, prowokujące osób nie zainteresowanych Sansui.

Wszelkie próby prowokacji, wprowadzania zamieszania w temacie dot. Sansui, szczególnie jak się należy domyślać przez osobników z innego forum będą niszczone w zarodku.

Jednocześnie dodam, że nikt nikomu nie zabrania utworzenia wątku o urządzeniach marki Sony lub innych na tym forum.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Nie ma sprawy, wiesz że to jeszcze nie koniec..icon_smile.gif

Odnośnie Sansui i kolumn u mnie 701, 711, i 707XR grały z BO M150, BO Penta, Infinity 8.2i SII, najlepiej się zgrywały z BO Penta, przynajmniej jak dla mnie, Infinity wypadły dość słabo ale pewnie powodem było mało miejsca jedyne 15 m2.

Aktualnie gram na B-2102MOS i Dynaudio 42, takie malutki monitorki, bardzo fajnie gra ten zestaw, wcześniej były BW 601 S3, też było nieźle, pomieszczenie 15 m2.

Jedyna wada wszystkich tych zestawów, gra dobrze dopiero mniej więcej od godz. 9, poniżej jest raczej tak sobie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. No to Darek super. To pomieszczenie zaadoptowane, trafo jest.
Jurek. Zawsze byłem ciekaw BO M150. W tych kolumnach podobno są dobre głośniki.
Dzwoniłem dziś do Darka, że nasze spotkanie z sansujami przełożone na pierwszy tydz stycznia. Powód, brak czasu.

A tymczasem w klubie sansujów przybywa. Dziś dojechały do mnie wspomniane spx 9000 icon_smile.gif)). W wielu kwestiach się pomyliłem co do nich. Ale po kolei, na gorąco.
Zakładam, że kolumny już trochę dotarte bo przez weekend szumiały sobie na różowo. Dziś u mnie w systemie grają jakie 8 godz.
Wyglądają obłędnie. Ciekawy fornir, 8 warstw lakieru. wszysko wyczyszczone, dorobione maskownice. Co do wyglądu nie mam zastrzeżeń. Nawet nadruki na potencjometrze i z symbolem modelu poprawione:). Wymienione membrany głośników średnio i niskotonowych. Z czym się pomyliłem? No właśnie. Słuchałem kiedyś modelu 9700. Wydawał mi się bardzo dobry ale miał ograniczenia. Wydawało mi się, że nie do końca sprawdzi się w muzyce współczesnej. Chodzi o subbuferowy bas, często używany we współczesnych aranżacjach. Miałem wrażenie, że ta membrana jest na tyle sztywna, że nie odda tego dźwięku albo będzie po prostu kartonowy jak z pudełka po butach. Myliłem się. Prawdopodobnie zawieszenia w tamtych kolumnach były zesztywniałe ze starości. W mich sansuiach jest bas i to jaki! Puściłem sobie New Order utwór Blue Monday. Wszyscy na pewno znacie. Dla mnie jest tam ciekawy szybki bas. No powiem Wam, że wbija w fotel. Tylko nogawki furkoczą. Bardzo szczegółowa kolumna ale chyba nie przesadnie. Ładna przestrzeń, gitara wzorcowa. Stopa wzorcowa. Każda płyta słychać, że jest inaczej zrealizowana. Ładnie wyczuwa się klimat poszczególnych płyt.
Jeden minus. Mój pokój odsłuchowy ma tylko 16m2. Kolumna ma skuteczność jakieś 100dB. Na niektórych płytach godz 9 to już granica mojej wytrzymałości. Muszę ściszać sygnał na żródle. ALE!!! kolumna gra ładnie tzn. w pełnym paśmie np teraz czyli godz 8 30 ściszona na żródle o 20dB. Nie muszę włączać jakiegoś loudnesa. Wszystko słychać. Płyta Vangelis Portraits.
No ale jak sobie słucham na godz 10 bez ściszania no to się dzieje. Ptaki szerokim łukiem omijają okolicę, a sąsiedzi niechętnie wracają z pracy do domu;). A ci co lubią muzykę duszą się między sztachetami mojego płotu.
Jeszcze muszę się osłuchać bo wydaje mi się, że ma jedną ciekawą cechę ta kolumna. Do tej pory wyrzucałem do samochodu jakieś płyty gorzej zrealizowane. Dziś słuchałem również Sepulturę płyta Roots. Pod względem muzycznym potęga, realizacyjnym słabo. Tak myślałem do dziś, bo okazuje się że na tych kolumnach brzmi inaczej i chyba zrozumiałem o co chodziło realizatorowi.
Dla mnie w każdym razie czekanie się opłaciło bo dostałem to co chciałem z dużą nawiązką. Facet od restauracji spisał się na 9 w 10 stopniowej skali przy założeniu, że ideał jest niedościgniony;) ale tym akurat nie byłem zaskoczony. A Wam mogę spokojnie polecić sansui spx 9000 na pewno do odsłuchu, a myślę, że dla wielu może być warta posiadania.

Darek, jednak nie mieszkam na takim zadupiu:) Wczoraj wysłane dziś doszły o 14 30.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-man uwielbiam Twoje "podprogowe" docinki icon_wink.gif

No piszcie coś o sansuiach bo ja już Was zanudziłem swoimi wywodami i zachwytami. Teraz Wasza kolej. Rozumiem, że okres przedświąteczny. A u mnie to już wogóle sajgon w pracy. Wieczorami na godzinkę mogę włączyć swój wspaniały sprzęt. Pod choinkę dostanę stolik audio;). Napisałem list do mikołaja;)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...