Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dobrze radzę -oferty od Audio extasa z Berlina (Pana o polsko brzmiącym nazwisku ...) sobie po prostu odpuśćcie ... Raz, że trącają fantastyką (zajrzyjcie sobie na ich ofertę w całości ...) a po drugie - kontakt osobisty rozwiewa wszelkie wątpliwości ...

Garstka debili (bez urazy - nie chodzi mi o kolegów z tego wątku !!!) bez ustanku próbuje motywować swoje tezy nt Sansui poprawiając sobie teraźniejszy stan psychiczny tyle, że faktycznie wysokich modeli nie wspominając o ciekawych ofertach, kompletnie od wielu już miesięcy nie stwierdziłem .. Nie chcę Was studzić ale nie mogę zdzierżyć , że pod jedną kreską stawia się modele z różnych biegunów oferty Sansui ! Wzmacniaczy z najwyższej półki Sansui w naszym kraju jest (nie waham się powiedzieć) zapewne niewiele więcej jak 30 sztuk ale to nie przeszkadza paru jełopom grać znafcuf przy aprobacie ichnej moderacji - w końcu ilość otworzeń się liczy a nie sens czy merytoryka ... Prozaicznie sami przyczyniają się do szumu wokół marki zachęcając tym samym do łowów czynionych przez handlarzyny co to z takiego stanu rzeczy zawsze czerpią korzyści ...

Nie czarujmy się - wysoki model Sansui da się kupić jedynie z Japonii lub krajów wysokiego ryzyka jak np Rosja - tam kosztują tyle co wiecie ...
Wszelkie próby kupienia "tanio" dotyczą albo ściemy albo trupa ... nie czarujmy się, że ludzie są głupi ... bo nie są ... Najlepszym przykładem tego jest niemiecki ebay gdzie model 907 DR od samego początku sprzedaje się w kwotach od 1650 eur do 2100 eur w zależności od stanu ... Zdarzyły się incydenty gdzie ta cena była inna ale w dziwny sposób sprzedający się wycofywał z wysyłki czy odbioru osobistego ... Ktoś kto tego nie ćwiczył będzie dalej ssał zd...y wywody nt alf Sansui a ja po prostu zachęcam - posłuchajcie sami i wyróbcie sobie opinię - dla mnie to sprzęt deklasujący zdecydowaną większość polecanych na forach klocków i mam tu na myśli wysoką półkę ... Jednak jest to moje doświadczenie i moja opinia wysnuta na podstawie wielu setek godzin odsłuchów i porównań ! Zainteresowałem się marką bo nie jest taka jak inne - jedni rozumieją w czym jest kwestia inni nie - wolno im ! Ja słyszę i czuję i mi to odpowiada inny tylko słyszą a jeszcze inni nawet nie słyszą ... Jednym chodzi o łomot innym o darcie ryja a mi chodzi o prawdziwą muzykę i tyle ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest kilka aukcji tego pana, ktore widzialem juz wielokrotnie na portalach. Nie wzbudzal zaufania. I jest też wielu sprzedawcow "wyprzedajacych swoja wieloletnia kolekcje" bez liku. Najbardziej przykre jest to, ze ktos zajawiony na sprzet vintage lub na konkretna marke np sansui moze dostac naprawde kosztownego kopa w d.... i caly czar pryska. Przykre. Dlatego nalezy szanowac firmy i rzemieslników uczciwych, a takich niewielu... i okazji typu wyprzedaze garazowe nie wierzyc, sprawdzac, sluchac nie kupowac w ciemno.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pesymistycznie się zrobiło przez chwilę,a ja tu czekam i liczę że się doczekam przed świętami na przesyłkę z AU-X901 icon_biggrin.gif
Dla mnie będzie to przesiadka z AU-710,a więc krok do przodu,bez dwóch zdań. To chwilowo będą u mnie trzy Sansuje na stanie,z tunerem licząc icon_smile.gif

Czubsi ,sprzedawca twierdzi,że u Ciebie go ustawiał dwa lata temu,oraz że przy tej okazji był sprawdzony pod kątem oryginalności. Ponoć jest OK,więc jak dla mnie bomba. Oczywiście zdaję sobie sprawę,że zaocznie - internetowo gwarancji nie dajesz (naturalnie niczego takiego nie oczekuję), ale nie mam podstaw by nie ufać sprzedawcy,więc nastawiam się na słuchanie muzyki w święta icon_biggrin.gif

Oby w tym gorącym okresie kurier nie nawalił...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miles

Poczytaj post 2535 na wątku z klubu Sansui na audiostereo albo najlepiej sam go wkleję ... :

[i] Tryptyk66

Użytkownicy
5 postów
Rejestracja: 06.09.2013

Napisano 09.09.2013 - 21:51
Witam Brać Klubową. W dniu dzisiejszym nawiedził moje skromne progi JE czubsi i wykonał misję wskrzeszenia "upadłych prądów" w moim Sansui au-x901. Stąd też pozwalam sobie dołączyć do czcigodnego klubu oświeconych pięknem brzmienia "klocków" Sansui . Udało mi się uwolnić, na chwilę, od moich maluchów i, zgodnie z Twoją wolą,czubsi, piszę o swoich odczuciach. Dużo nie mogę napisać bo dałem radę posłuchać kilku "kawałków", a i to przy współudziale fonicznym moich maluchów.
Ale, zanim słów kilka sklecę na temat moich odczuć to wpierw muszę podziękować za wyrozumiałość, empatię, zaangażowanie, życzliwość i miażdżąco szybką reakcję na moją prośbę, wołanie o pomoc, czubsiemu. Tak jak wspomniałem w prośbie, moja wdzięczność jest stała i określona w czasie, czyli dozgonna. A co. Dzisiaj w nocy, chwilę po północy, wysłałem prośbę do czubsiego, a już przed dziewiętnastą on, czubsi, wyszedł ode mnie po wykonaniu misji ratunkowej. Wskrzesił brzmienie mojej dziewięćset jedynki do poziomu maksymalnie właściwego w kontekście jej stanu technicznego. "Poustawiał" prądy i wprowadził porządek na wyjściu. Dla mnie...genialne i bezcenne.
Co do odczuć. Bardziej przemyśleń. Tak jak rozmawialiśmy, wyraziłeś swoje rozczarowanie brzmieniem kolumienek. I z pewnością masz rację. Jednak, tak jak również wspomniałeś, przyczyna może tkwić w wielu aspektach. Z pewnością bałagan przedmiotowy w otoczeniu Te eM eRów 160 nie sprzyja ich rozwinięciu fonicznemu. Możliwe, ze kondy na zwrotnicach wymagają wymiany. I tak dalej, i tym podobne. Aczkolwiek jak dla mnie to...jestem więcej niż zadowolony. zdaję sobię sprawę, ze można lepiej. Dużo lepiej. Ale dla mnie jest więcej niż dobrze. Rzekłbym nawet, jest bardzo dobrze. Mogę dodać, iż słuchałem ich, T+A TMR 160, u gościa ze Wschowy, gdy je kupowałem. Duży pokój, dużo wolnej przestrzeni pomiędzy słuchającym a kolumnami. Komfort przyzwoity dla w miarę poprawnego odsłuchu. I u niego bas, o którym rozmawialiśmy, ja i Ty (czubsi) był głęboki, dobrze kontrolowany, nazwałbym go w pełni kulturalnym z mocą i precyzją. Śmiem twierdzić, że w moim bałaganie przedmiotowym, dwie kanapy, stół i szereg pierdołek mniejszego kalibru, T+A TMR 160 tracą kilkadziesiąt procent ze swoich możliwości.
Mimo tego wszystkiego, po Twoim nawiedzeniu mojej dziewięćset jedynki, zaznaczył się wyraźny postęp w odbiorze średnich i wysokich tonów. Klasycznie, te teemery są chwalone za znakomite soprany i bas oraz bardzo dobrej jakości średnicę. Dla mnie, dzięki Twoim zabiegom naprawczym, jest najlepiej jak dotąd. Tak jak napisałem wcześniej, może być lepiej. Duuuuużo lepiej. Jednak dla mnie, jako dla klasycznego amatora, jest bardzo, ale to bardzo dobrze. Czeka mnie jeszcze naprawa jednego średniotonowego oraz zaproszenie przyjaciela ze Szczecina, który ma T+A TMR 140, aby ocenił, porównał brzmienie swoich i moich "skrzyneczek". Wcześniej wspominałem mu o tym, że jakoś moje 160-tki nie do końca mnie przekonują, na co on był mocno zaskoczony. Jak sam twierdzi 160-tki winny grać wybitnym basem i górą oraz bardzo dobrą średnicą. Po tym wszystkim, mając już większy ogląd/odsłuch sytuacji, będę mógł świadomiej spojrzeć na moje niepokoje dotyczące jakości brzmienia całości zestawu. Na teraz mogę tylko podziękować i wyrazić swoją wdzięczność czubsiemu, że podniósł brzmienie wzmacniacza do poziomu, który był mi do tej pory obcy. Dodam, że wzmacniacz zakupiłem na przełomie maja i czerwca i czegoś mi brakowało. Większość tego czegoś czubsi zlikwidował swoją "prądową krucjatą" popełnioną na dziewięćset jedynce. I mam nadzieję, że tak już zostanie, a przyszłość przyniesie dalsze podniesienie poziomu fonicznego moich "klocuszków".
Amen. Swoje odczucia przelał na... ekran, szczęśliwy Tryptyk66 (...)
[/i]


- to był mój jedyny i zarazem ostatni kontakt z tym wzmacniaczem ... Co on prezentuje teraz to jeden Bóg na niebie wie ... Ja rozumiem, że ktoś podpiera się moim nickiem po to by coś sprzedać ale ja tam pojechałem by gościowi pomóc a nie po to by się posługiwał mną dla zysku ...

Właśnie potem moje gesty normalnej ludzkiej pomocy są zamieniane na gnój którym się mnie obrzuca ...
Fajnie nie ? ........
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo to jest Polska a nie elegancja-Francja

Od 3 tygodni testuję alle od strony sprzedającego. Wystawiłem - 7 aukcji się sprzedało. Przez czas trwania musiałem się zmierzyć ze znaczną ilością bo ja wiem? gimbazy? niepełnosprawnych umysłowo? Przykład Wystawiam wzmacniacz - wszystko opisane co było robione są zdjęcia środka z góry i z dołu.
Przychodzi mail - czy mogę dostać zdjęcia środka?
Kolejny - a czy kondy były wymieniane?
A spróbuj takiemu odpowiedzieć to będzie dręczył co pół godziny....
Reasumując jeden nie płaci, drugi chce odsyłać, kurier miał być wczoraj a może będzie dzisiaj.... Przydał by się gwiezdny patrol na tych kosmitów




Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi,bądź spokojny.

Po pierwsze muszę wyjaśnić,że sprzedawca nie powoływał się na Ciebie,nie chciał zarobić na Twoim autorytecie. Dopiero gdy pytałem go w mailach
o historię wzmacniacza wspomniał o tym,że Twoje ręce miały z nim kontakt. Może niejasno się wyraziłem i wyszło,że ktoś użył Twojego nicku w celach komercyjnych. Nic z tych rzeczy nie miało miejsca,w mojej ocenie sprzedawca zachował się w porządku wobec Ciebie...

Ponadto chcę Cię zapewnić,że nikt tu nie zamierza Twoich "gestów normalnej ludzkiej pomocy zamieniać na gnój i Cię nim obrzucać".
Wszak nie kupowałem wzmacniacza od Ciebie,nie podpisałeś się pod aukcją,więc jak sprzęt okaże się szrotem to na pewno Ty nie będziesz adresatem moich pretensji. Ryzyko jest zawsze,takie życie. Znam Twoją forumową działalność dość dobrze i bardzo szanuję Twoje dokonania...
Myślę,że dla większości osób w tym wątku jesteś po prostu super gościem o wspaniałej pasji...
Czy rozwiałem Twoje obawy?

Pozdrawiam,Wojtek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-man. Taki biznes. Klienci sa rozni. Trzeba brac poprawke, ze nie kazdy kto wykaze zainteresowanie kupi. Nie kazdy kto wchodzi do sklepu wychodzi z towarem. Pozatym nie ma sie co dziwic serwisy sa pelne szrotow. No i jak myslisz:) kazdy klient dzwoni i mowi 901 raz i niech Pan jeszcze tunerek x1 dorzuci. Trzeba zagaic gadke co za sprzedawca? Jakie ma pochodzenie sprzet itd itp.

Miles.Wiec czekamy na recenzje sprzetu:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K-man. No wlasnie o to chodzi zeby zachowac w tym wszystkim klase. Zrozumiec, ze klient czesto wydaje dlugo skladane pieniadze na sprzet mazen i niezadko jest to kilka wyplat:( bo ktos jest pasjonatem. Z drugiej strony podejscie do sprzedawcy, ze nie zawsze ten jest oszustem. Takie cos wypracowalem z gosciem od moich glosnikow. Od poczatku do konca wszystko z pelna kultura. Szuka modelu ktory chce, umawiamy sie na pieniadze i okreslamy zakres prac. Prosi o zaufanie i zaczyna przeglad kolumn w trakcie proponuje rozne opcje bo np wychodzi, ze membrany nie trzymaja parametrow , a tu moze by zawieszenia wymienic. Wszystko oparte o konsultacje mmsami. Wysyla mi gotowe kolumny. Ja je dostaje, a on delikatnie sugeruje, ze lakier to 8 warstw i stolarze wlozyli tyle w to pracy,ze przydalaby sie premia. Ja oceniam i sywierdzam, ze mam najbardziej dosmaczone egzemplarze w tym kraju i z czystym sumieniem wysylam premie. Z takiego ukladu jestem i ja zadowolony i on. Ale do tego trzeba pozadnej firmy i pozadnego klienta:). On tez mowil mi o tym, ze kupuje tylko od zaufanych sprzedawcow z zachodu i podobnie wygladaja transakcje.


Miles. Na poprzednim forum wybuchl spor na temat 901. Mimo, ze krytykujacymi byla banda troli to chyba chcialbym uslyszec obiektywna recenzje 901. Prosze o szczerosc i dystans do nowego nabytku. Choc miales juz sansui wiec pewnie juz ciezko z obiektywizmem icon_wink.gif. Postaraj sie prosze napisac tez o slabych stronach integry icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit

słabą stroną 901 są tylko i wyłącznie nietrwale kondensatory serii AWD , które potrafią wylać. 901 znam chyba jeszcze lepiej od 911-ki. Oba są kompletnie inne . 901 gra z klasą a 911-ka jest nieco bez emocji ale bardzo dokładna i energetyczna. 901 też potrafi przyłożyć ale trzeba dobrze dobrać jej towarzystwo. 911-ka przywali na wszystkim co podepniesz ...

P.s.
Jeśli faktycznie bierzesz na poważnie ten jazgot z audiostereo nt 901 to tak naprawdę chyba przestaję Cię rozumieć ... Oczywistym jest, że jak każde Sansui starszej serii będzie nieco mniej precyzyjny od alf i troszkę podkoloruje ale robi to z taką klasą , że byłoby chyba jedynie ujmą dla tego wzmacniacza gdyby się spodobał takiej buraczanej menażerii jak na audiostereo ... Nie chcę odnosić 901 do Twojej premium ale możesz być spokojny, że gorsza nie jest a już na pewno zdecydowanie silniejsza ... Twój jednak to mosfet i to trochę zmienia postać rzeczy ale nie tak by te wzmacniacze traktować inaczej. Sądzę nawet, ze na starszych vintagowych kolumnach poza różnicą w mocy byłby problem z ich swobodnym rozróżnianiem ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem wparowac z pompa ale nic z tego nie wyszlo icon_smile.gif Po prostu nie ma dobrego swiatla (i niestety nie bedzie) w pokoju gdzie zainstalowalem swoja 707DR i reszte sprzetu. Powiem tylko ze kombinacja DR'ki z Neat Vito SE to calkiem udane polaczenie. Duza doza realizmu, bas schodzacy nisko i dobrze artykulowany, nic sie nie gubi, latwo sledzic kazda warstwe nagrania, nie meczaca gora i ogolnie zywy przekaz ciesza ucho icon_smile.gif To tak w skrocie.

Pzdr

Ps Trzeba tez pokoj jeszcze dopracowac akustcznie ale to zadanie na najblizsze miesiace.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dluga historia...MRX jest u mnie w Londynie gdzie mieszkam na stale a DR mam w Polsce gdzie zwykle spedzam troche czasu na wakacjach. Tu chcialem ja podpiac do Neat'ow zeby zobaczc jak to razem zagra. Natomiast MRX jeszcze nie zostala doprowadzona do orginalnej swietnosci bo mialem zamiar za to sie zabrac po remoncie a ze remont sie najpierw opoznil a potem rozciagna w czasie to moja MRX jest nadal pod bialaym przescieradlem icon_sad.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super, dzieki. Wlasnie mialem Cie podpytac o te boczki. Zabiore sie za ten wzmacniacz po remoncie mieszkania bo teraz nie mam do tego ani glowy ani miejsca. Tak tylko dodam ze spotkalem sie z tym drewnem szukajac materialu na podloge ale kurcze nie ta polka cenowa icon_smile.gif

PS Czy te boczki ktore zaprojektowales do XR beda pasowac do MRX czy musze zrobic nowy projekt?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi. Nie ma czego rozumieć. Miles nie jest "buraczaną menażeria" z tamtego forum tylko normanym gosciem(przynajmniej takim się wydaje icon_wink.gif ) i chciałbym usłyszeć obiektywną opinię.Nie tylko ochy i achy. Nie ma tu zadnego podtekstu.
Już widze ten banan na twarzy:) choć nie wiem jak wyglada Miles...
A obiektywna ocena jest trudna bo kazda pliszka swoj ogonek chwali:).

Od dziś moje sansuje stoją na nowym stoliku. Przychyliłem się do opini Maria i dałem spokój z betonowymi stolikami. Stoi teraz na granicie i kolcach. Zajołem się też standami pod kolumny. Uffff wyzwanie ponad moje siły. Już w sklepie płyta betonowa przycieła mi palec tak, że nie mogłem się ruszyć. Jutro co prawda wigilia ale od samego rana sie wezme za dokonczenie podstawek. W sklepie spotkalem kumpla. Jak mu powiedzialem po co mi ten gruz to sie zaczelo. On ma krella i dali icon_smile.gif pol godz stalismy na parkingu az jego żona się wkurzyła bo z dziećmi przyjechali po choinkę icon_smile.gif. Takie przygody...

Cześć Luckyguliver!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

audiowit

Opinię Milesa - jak już wspomniałem - też bardzo chętnie poczytam a gdy będzie coś co nie do końca podpasuje zapewne spróbuję poradzić i pomóc by chłop cieszył się tak jak i ja się cieszę - choćby teraz słuchając AU07 i lecące CMA ...

luckygulliver

boczki MRX są takie same (kształtem i wymiarami na bank - rozstaw otworów - nie wiem) jak w MR ale zupełnie inne niż w XR
Bierz też pod uwagę, że nawet w obrębie jednej serii wszystkie boczki są inne - czyli od 607MR , 707MR i 907MR - to samo jest w przypadku serii XR !!!
Nie wiem dlaczego Sansui zadbało o to by nawet tego elenentu nie można było pozyskać z niższej serii ... "Dziady" rozmieścili inaczej otwory i za cholerę bez kombinowania nie założysz boczków z 707MR np do 907MR ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...