Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

[quote name='czubsi' date='15.01.2016, 23:54 ' post='147440']
wuwuzela

Gratuluję ! Są już dwie 907 limited w naszym kraju !!! Nie chcę pytać na forum jak ją kupiłeś i za ile ale strasznie mnie ten temat zajmuje ! Ja za tą cholerą węszyłem przez niemal dwa lata i zawsze co innego kupiłem a jak się pojawiał to nie miałem akurat kwoty .... W końcu sam go zrobiłem icon_smile.gif

Co Ty chcesz modyfikować ?????????????????????????????????????????????????????????? W 907 limited ????????????????????????? Boczki masz na myśli ???? Jeszcze jedno -Ten wzmacniacz wymaga bardzo precyzyjnego ustawienia na trafie które właśnie posiadasz !!! Szkoda , że tylko 750 W ale lepszy rydz niż owca icon_smile.gif One uwielbiają prąd - są w stanie przerzucić przez trzewia każdą jego ilość i wypluć to w piękny sposób na głośniki ! Kolejna sprawa to fakt układania się tego wzmacniacza do systemu - daj mu ze dwa trzy tygodnie i napisz znów co słyszysz a potem poczytaj co napisałeś w pierwszym wpisie icon_smile.gif ....

Jeszcze raz gratuluje !

Rece precz od ... Nie mialem na mysli Sansui bron Boze, tylko reszte toru I kable. A potem kosmetyka I czyszczenie. W lutym odbieram CD 917 ale niestety niesprawna. Jestem juz umowiony na kuracje we Wroclawiu u Piotrka.Bede wdzieczny za wszelka pomoc jak juz rozpoznamy problem. W tej chwili jest w SPA Au 999 i Grundig Artech ( CD 701). Duzo sobie obiecuje po regulacji amplitunera, bo ma piekna ciepla barwe. 907 tez z czasem mam nadzieje wyregulowac, teraz nie bede w stanie sie z nia rozstac.
Jesli chodzi o trafo, to kolega Pygar ma nieocenione doswiadczenie w tym temacie I zdam sie na Niego.
Przyznam sie Wam, ze nie moglem spac po nocach (mimo, ze wplacilem zaliczke)dopoki nie pojechalem odebrac 907ki. Wyjechalem po nia pierwszego stycznia o 5 rano. Spedzilem Milo czas u sprzedajacego i o 23 wyladowalem w domu. Niestety trafo jechalo do mnie 6 przekletych dni.
Czubsi na priv chetnie opowiem o szczegolach transakcji, bo sprzedawca to ciekawy czlowiek z pasja.
Pozdrawiam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę spóźniony Witam wszystkich miłośników marki Sansui!
Proszę o przyjęcie do klubu. Fajnie że wątek znów ożył na nowym forum, być może już bez kolegów kochających inaczej.
Jestem szczęśliwym posiadaczem dwóch wzmacniaczy Sansui alpha 907 DR oraz alpha 907 Limited. Zakup DRki był trochę ryzykiem kontrolowanym. Niby w latach 80-tych słyszałem jak brzmi Sansui ale mimo to że było to szmat czasu temu postanowiłem zaryzykować i kupić Samuraja (byłem o włos od kupna Krella KAV 500i).
Mimo przygód jakie wcześniej wzmacniacz przeszedł usłyszałem dźwięk który nie pozwolił mi spać parę dni. Wzmacniacz doprowadziłem do stanu niemalże idealnego.
Postanowiłem pójść za ciosem i kupiłem alphę 907 Limited zanim wyginą z rynku niczym dinozaury. Limited został starannie wyregulowany i dopieszczony kosmetycznie. Zakup Limited to mix szczęścia i nocne czuwanie na HiFi-Do żeby po zmianie ceny zdążyć przed innymi.
Muszę tu podziękować dla Pawła (Czubsi) i Krzyśka (Pygar) za pomoc w mojej przygodzie z Sansui. Paweł stawiał mnie na nogi kiedy byłem bliski załamania po kolejnej awarii DRki, prowadził za rękę we wszystkich problemach technicznych i wyszkolił mi elektronika który serwisuje i reguluje mi moje cacka. Krzysiek zrobił mi wraz z Piotrkiem trafo, jedyny egzemplarz (jak narazie) na świecie icon_razz.gif które pozwala rozwinąć skrzydła dla Limited.
Źródło mojego systemu to Theta Digital Pearl/Chroma. Niedawno zakupiłem również wspaniały odtwarzacz Denon DCD-S1 z którym Limited doprowadza do audiofilskiego orgazmu. icon_mrgreen.gif Tu podziękowania dla Piotrka za pomoc i opinie na temat S1.
Kolumny to DIY produkcji mojego elektronika Mariusza który 24h/dobę jest w pogotowiu i serwisuje mój system.
Dźwięk? Co tu będę pisać, po prostu prawdziwy, magiczny, sprawiający wrażenie obcowania z muzyką na żywo. Oba wzmacniacze grają w jednej drużynie, mają wiele cech wspólnych jednakże grają zupełnie inaczej. Dlatego cieszę się że w zależności od nastroju mogę posłuchać albo magii Limited albo analogowo podanej neutralności DRki. icon_cool.gif
Pozdrawiam

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Baron.

Audiowit
Son go khan jedno z wcielen glownego bohatera dragon ball z, kultowego japonskiego anime.

Andrzej
Otwarles przede mna nowy rozdzial przygody z audio wspominajac o diatone.
Myslelem o starych japonskich glosnikach ale z modeli wartych uwagi znalem jbll100 i yama ns1000
Teraz siedze i cwicze temat sciagniecia z japoni 100tu kilogramowej paki hahaha.

Fachman sie odezwal i udalo mu sie dostac pasujaca zarowe do mojego tu717 wiec oswietlenie zostaje w orginale nie jakies ledy- blee
Au717 tez bedzie doprowadzony do orginalnego stanu.juupi. generalnie wymierzyl 260 mv na jednym kanale co podobno jest wartoscia niedopuszczalna a i tak gral dobrze lol.

Co do moich pytan z wczesniejszego posta to rozumiem sr 222 taki sobie
Equalizer ze poppsuje dzwiek to slyszalem ale od modelu se8 wzwyz podobno juz poprawia zwlaszcze se9 z opcja ustalenia flat response line przy pomocy mikrofonu ustawionego w miejscu odsluchowym.wyczytalem to na audiokarmie, ktos potwierdzi?
Chcialem tez decka pasujacego do au/tu717, takiego z wychylowymi wskaznikami i pasujacego dyzajnem ale chopy na audiokarmie odradzaja jako ze za duzo ruchomych czesci ktore z racji wieku maja szanse sie zepsuc a juz na pewbo wiekszosc ma pozrywane paski napedow i malo kto to wszystko naprawi? Racja ? Pomozcie. Z gory dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ciekawostka wzmak mojego fachmana.sansui a9 65w przy 8 omach. Kupil go za 20e od gpscia ktory uzywal go jako wzmaka gitarowego. icon_eek.gif A kupil bo mu sie spodobala regulacja glosnosci na silniczku i mimo faktu ze to budzetowka i z prawdziwym sansui chyba nie ma za duzo wspolnego to zagral mu na ryle fajnie ze zostal w systemie jako glowny wzmak. Jeszcze dodam ze moj fachman to muzyk i sluch raczej ma dobry. Sorki za jakosc zdjecia.Pozdrawiam.
Ps. Jesli ten wzmak nie pasuje do naszych rozwazan o glownie wyzszych modelach to prosze o usuniecie postu.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra, przespalem się(co nie znaczy wyspałem) i jest tak. W moim odczuciu 7070 czaruje i uwodzi dzwiękiem, designem. Napewno jest dobrą propozycją dla wielbicieli ciepłego vintagowego brzmienia. Mój egzemplarz jest wyjątkowo zadbany i nie chodzi tylko o obudowę i myślę, że to ma również wpływ na ładne brzmienie. Nie ma sensu porównywać go do modeli serii alfa bo to zuuuuupełnie co innego ale jeśli ktoś będzie miał możliwość to może przystanąć i posłuchać.
Mocne brzmienie na loudnes, które włączyłem bez zażenowania w tym modelu. Ładny, ciepły bas ,baaaardzo potężny i nisko schodzący. Srednica bez loudnesa wypchnieta do przodu. Tony wysokie mocno rozmyte( co wcale nie znaczy, że mało precyzyjne) bo czasem jak trzeba ładnie sobie dzwonią. Bez loudnesa musiałem troszkę pokręcić gałkami korekcji dzwięku żeby wykrecić mnie satysfakcjonujące brzmienie.
W trzech słowach : recriver z klasą.

Dla mnie estety. Ładny gadżet do domu nie odpychający technicznym chłodem. Można na niego patrzeć bez końca. Zastanawiam się czy sobie go nie zostawić.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie!
Gratuluję wspaniałych klocków - zarówno Alph jak i amplitunera.
Jednocześnie wnoszę o pewne ograniczenia,np.dodawajmy maksymalnie jedną Alphę tygodniowo,bo takiego tempa jak obecnie to niektórzy posiadacze niższych modeli (jak ja) mogą psychicznie nie wytrzymać! icon_confused.gif icon_biggrin.gif

A teraz kolejne moje pytanie na poziomie przedszkolnym (wybaczcie). Przy regulacji głośności w mojej 901 mam do dyspozycji dwie skale. Jedna standardowo nadrukowana na obudowie dookoła pokrętła,a punktem odniesienia jest kreska - wcięcie na tymże pokrętle. Czyli tak jak w każdym zwykłym wzmacniaczu. Druga skala nadrukowana jest na pierścieniu przy pokrętle głośności i okręca się wraz z pokrętłem. W takim przypadku gdy skala się kręci punkt odniesienia powinien być stały i faktycznie na godz.12 powyżej pokrętła mamy diodę która zapala się w trybie normal. Wskazania w jednostce "-db",czyli im mniejsza liczba odejmowanych decybeli tym głośniej gra. Zatem wydało mi się proste i logiczne,że standardowa skala + odnośnik na pokrętle to wskazanie regulacji w trybie integrated,a skala ruchoma plus dioda jako odnośnik to wskazanie regulacji w trybie normal. Jest tylko jedno "ale". Sprzęt w trybie normal gra ciszej niż w integrated,a przy dowolnym ustawieniu pokrętła wskazanie na skali ruchomej zawsze pokazuje mniejszą wartość ujemnych decybeli (a więc większą głośność) niż wskazanie na skali standardowej,np.jak pokrętło wskaże -54db,to odniesienie skala ruchoma versus dioda pokaże około -45db,czyli powinno grać głośniej...Tak,oczywiście,ustawiając głośność kieruję się słuchem a nie cyferkami "-db",no ale chciałbym wiedzieć po co i na co i jak to. Chyba że po prostu -30db w integrated to większa głośność niż -30 db w normal i tak ma być,ale wobec tego po co dwie skale?
Uff,nie wiem czy ktokolwiek zrozumie co tu napisałem,normalnie namotałem jak rasowy polityk... icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wuwuzela

To ja już kurdę wiem gdzie nam znikła ta 917 ...icon_smile.gif Był już plan co do niej a tu nagle gość ją wycofał .... Piotrek sobie powinien z nim poradzić bo tam jest banalny napę na kss152 no chyba, ze padła cewka bo takie rzeczy w nich się działy ... Był,o ich coś koło 2000-cy sztuk i zaprzestali produkcji przez problemy z napędem właśnie ...Szkoda, ze nie pokusili sie o opracowanie swojego rozwiązania tylko przeszczepiali obcy napęd w sposób trochę garażowy ...

Miles

Ty to masz problemy icon_smile.gif
Nigdy się nad tymi skalami nie zastanawiałem choć - na logikę - masz dużo racji ! Co do głośniejszego grania to zauważ, ze pre wraz z końcówką daje sumaryczne wzmocnienie i dlatego końcówka sama gra ciszej - choć nie do końca bo tak naprawdę zmienia się nieco krzywa wzmocnienia i w pozycji około godz. 11:30 powinna się głośność zrównać ! (tego zapewne nie wiedziałeś icon_smile.gif ) Krzywa wzmocnienia sygnału nie jest nigdy linią prostą (choć w Sansui niewiele od niej odbiega) w trybie integrated mamy wykres przypominający nieco spłaszczoną odwróconą połówkę paraboli czyli wraz z kręceniem w prawo mniej więcej do 2/3 obrotu jest to linia niemal prosta a od 2/3 obrotu następuje regularny spadek przyrostu wzmocnienia natomiast w trybie normal jest niemal idealna linia prosta przez cały obrót potencjometru - to tak w bardzo dużym łopatologicznym uproszczeniu icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem ze na poczatku byłem zachwycony jakoscią xlr-ów pod kątem lepszej lokalizacji źródeł dźwięku. Potem, po wygrzaniu kabli, porównałem z powrotem ze swymi IC i no niestety.Brzmienie ma większą klasę. A juz wogóle na podłączeniu bezposrednio na końcówkę mocy. Właściwie takie przełączenie dało się odczuć nieznacznym ale wystarczająco zauważalnym wzrostem jakości. Wydaje mi się to dziwne bo tez uważam że nie powinno tak byc.że przez xlr-y góra jest wykastrowana i hałaśliwa. Ale tak jest w moim odczuciu. Może innym takie rezultaty nie przeszkadzają Ale jedno jest pewne. Jeżeli IC są zdecydowanie lepszej jakości, to xlr, mimo ze balanced, im nie dorównają no chyba że sa tej samej klasy.
Co do regulacji tonów to nawet jak używałem wejścia CD to regulacja dla mnie nie istniała. Raz że daje nieznaczną różnice a dwa że tworzy nierealistyczny obraz dźwięku a juz w ogóle loudness.




Mariusz, żeby móc sprawiedliwie ocenić różnice między graniem po XLR, a RCA, to potrzeba dwóch identycznych przewodów, o tej samej długości, tej samej konfekcji (tego samego producenta, z tych samych materiałów, powłok itd.) a na koniec zadbać o to by miały równy-podobny poziom wygrzania. Wtedy to ma sens i wyroki jest najbliżej prawdy.

Inaczej to bardziej test, recenzja samych kabli działających na wyjściach XLR i RCA. Tu można mieć kabel po XLR, który będzie lepszy od tego po RCA na wszystkich płaszczyznach lub w wybranych aspektach lub odwrotnie, ten po RCA będzie lepszy, ponieważ jako sam jest lepszy już od początku (lepsza konstrukcja, inny przewodnik, splot, ekrany, izolatory, oplot itd.).

Pozdrawiam i życzę owocnych poszukiwań.
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Krzysztof, z tematem kabli jest tak, że najważniejsze by kabel sie ułożył na danym sysytemie czyli min.100 godzin a najlepiej 300. tak jak z kazda częścia systemu wszystko razem współpracuje- z resztą co tu mówic o oczywistych oczywistościach icon_smile.gif). Chodzi mi o to ze po takim wygrzaniu sie kabli juz nie ma większego znaczenia czy jeden kabel grał na tym samym systemie 500 godzin czy 10000 godzin. Moje wszystkie kable mogę śmiało określić jako dobrze ułożone i oddające dźwięk zgodnie ze swoja specyfikacją wynikającą z ich budowy.
Osobiście to co powiedział na ten temat Paweł uzupełnia moje spostrzeżenia w tym temacie całkowicie. Chodzi o wzmocniony sygnał na zbalansowanym XLR. Wystarczy ze mamy podłaczony IC na CD i XLR balanced i selektorem w czasie odtwarzania przekrecimy z integrated na balanced i jest od razu głośniej. Co daje ten efekt głośnosci? na pewno nie dolne tony tylko góra i ew. średnica. To sprawia że sygnał jest wzmocniony nie proporcjonalnie do wszystkich częstotliwości a to mnie jakościowo nie satysfakcjonuje. Ten jeden kabel xlr powinien jakościowo być lepszy konstrukcyjnie od używanego IC Więc nawet korci mnie by go sprawdzić za pomocą dobrej przejściówki na RCA.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Cytat

U mnie MOS i CD stoją na sosnowych klockach o podstawie 70 x 70 mm wysokie na 48 mm.
...
CD dodatkowo stoi na stożkach z pianka amortyzującą skierowane kolcami w dół na podstawkach Acoustic Revive SPU - 4, co w sumie z drewnianymi klockami daje prześwit 75mm ( między CD a S-907 ).

Pygar

Próbowałeś ustawiać wzmacniacz na metalowych stożkach i sprawdzałeś jak gra w takim ustawieniu, czy tylko odtwarzacz CD stoi kolcach?[b]



RoRo, nie sprawdzałem takiego ustawienia z prostej przyczyny icon_smile.gif.
Wg. mnie nie mam odpowiednich stożków aby to sprawdzić. Te które mam nadają się pod małe obciążenia, wewnątrz są wypełnione biała miękką masą która ma amortyzować oraz pochłaniać i wygaszać drgania. Obawiam się, że dociskanie jej poniższym ciężarem :

ponad 34kg Sansui
CD to dodatkowe 10kg + dołożone elementy wewnątrz 1kg
dodatki typu podkładki,stożki, nakładki na gniazda oraz Acoustic Revive RGC-24 to jeszcze +- 2kg,

W sumie +- daje ponad 47kg

Jak będę miał coś z litego metalu z rozkładem ciężaru na łożyskach lub kulkach, to wtedy zaryzykuję icon_smile.gif

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wystarczy ze mamy podłaczony IC na CD i XLR balanced i selektorem w czasie odtwarzania przekrecimy z integrated na balanced i jest od razu głośniej. Co daje ten efekt głośnosci? na pewno nie dolne tony tylko góra i ew. średnica. To sprawia że sygnał jest wzmocniony nie proporcjonalnie do wszystkich częstotliwości a to mnie jakościowo nie satysfakcjonuje. Ten jeden kabel xlr powinien jakościowo być lepszy konstrukcyjnie od używanego IC Więc nawet korci mnie by go sprawdzić za pomocą dobrej przejściówki na RCA.


Odpowiedź jest prosta - prosto z instrukcji
CD, tuner..... 110dB
power amp direct......115 dB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hallo Czubsi. O tym, ze ta 917 bedzie do wziecia wiedzialem juz dawno, kiedy jeszcze lezala na cle. Nikt wtedy jeszcze nie podejrzewal, ze COS z nia jest nie tak. To ryzyko ponosi sprowadzajacy.Taka karma. Na w pelni sprawna I tak nie mialem juz srodkow. Jestem w tel. kontakcie z tym czlowiekiem I jak dotad jest bardzo uczciwy I slowny. Teraz stoi u niego Sansui B 2302, CD Victor i wiele innych skarbow.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ponieważ xlr juz nie używam to zakupiłem zaślepki Acoustic Revive BSIP -2F z myslą o ochronie samych portów i eksperymentalnie czy zastosowany przez nich w tym wynalazku patent anty-wszystko co zakłóceniowe icon_wink.gif rzeczywiście ma wpływ na polepszenie brzmienia. Efekt jest taki że nawet żona zapytała co ja znowu kupiłem że to brzmi lepiej, czego nigdy nie robiła...... Teraz szukam żeńskich, najlepiej z drugiej ręki, do CD-eka. Te wirtualne uziemienie, które ma Krzysiek też mnie przekonuje.....
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj około północy wróciłem po tygodniu szkoleń z Poznania, gdzie przy okazji byłem posłuchać systemu kolegi Sly30 z "zaprzyjaźnionego forum".
Hi-End za dużą furmankę "makulatury".
Tak więc poznałem co znaczy akustyka pomieszczenia "zapięta na ostatni guzik".
Teraz wiem, w jakim kierunku trzeba iść, żeby usłyszeć coraz więcej i lepiej.

Przed wyjazdem w piątek, dotarła do mnie paczka z Acoustic Revive REM-8 i RGC-24.

RGC-24 podłączyłem do CD i po tym zabiegu dźwięk zrobił się bliższy rzeczywistości, blachy są jeszcze bardziej w punkt, mają więcej metaliczności, "warstw" i powietrza, wokale zyskały na niuansach i smaczkach, a ogólnie poprawiła się barwa każdego instrumentu w kierunku faktycznego brzmienia znanego z grania na żywo. Dzięki temu małemu urządzonku brzmienie całego systemu nieuchronnie zmierza małymi krokami w stronę Hi-Endu.

Od rana testuję i wygrzewam nowe trafo dla Czubsi, na którym leżą 4 klocki z japońskiego drewna i odwrócony do góry nogami Acoustic Revive REM-8, który niweluje zakłócenia pola elektromagnetycznego w otoczeniu transformatora.

W czasie gdy mnie nie było, dotarł jeszcze kabel sieciowy dla CD, najwyższy model Acoustic Revive Reference i od rana układa się w systemie.

System gra non stop od 9:30.
907 XR Mos Mod rozgrzał się do 41,8 st. C.
Mam nadzieję, że moi sąsiedzi lubią Sansui tak samo jak ja icon_smile.gif

Gdyby tak można było nie jeść i nie spać, to słuchałbym 24h na dobę icon_smile.gif

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc. Czas konczyc przygodę z 7070. Jeszcze chce przez tydzień będzie mnie uwodził barwną prezentacją, a później chcę go sprzedać. Jeśli ktoś z forum chce mieć tego pięknisia to w dobrej cenie dla sansuiomaniaków jest do sprzedania. Po tygodniu wystawie go na serwisie aukcyjnym już za cenę po jakiej chodzi.

7070 jest w świetnym stanie technicznym. Jeśli chodzi o wygląd to jak na prawie 40letniego dziadka to ma minimalne ślady użytkowania. Jeśli przesadziłbym '' stan sklepowy'' to gabinetowym mogę go nazwać.
Sprzet gra u mnie od 3 dni i naprawdę zaskakuje klasą.

Propozycja już nieaktualna. 7070 zmieniła dom. Troszkę jestem zawiedziony bo miałem nadzieję trochę dłużej się nią nacieszyć. Nowy nabywca w 10min się zdecydowałicon_smile.gif.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roro, pewne ręce to nie tak do końca, bo elektronikiem nie jestem...więc mogłem coś przeoczyć. Zaopatrzony jestem tylko w oczy i uszy. Pan, który kupował odemnie to fachura. Od razu pokazał mi po czym rozpoznać, że pokrywa uległa renowacji. Dlatego tak ładnie wyglądał. W środku też ideał bo już to facet potwierdził.Dzwonił wczoraj wieczorem. Był po odsłuchu i mówił, że jest bardzo zadowolony. Zresztą cena była taka: za tyle ile ja kupiłem(a ja nie lubię przepłacać) + koszty jakie poniosłem przy kupnie:) paliwo, opłata za strefę. Ja zarobiłem 3 dniowym odsłuchem super sprzętu;) dobry kontakt z człowiekiem, który zawsze doradzi i szansa na odsłuch innych ciekawych komponentów audio. Oczywiście miało się to nijak do cen u handlarzyn na portalach. Nie było żadnego targowania. Wszyscy zadowoleni:). Tak lubię.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit
Jak rozpoznac ze malowane bylo?
Czy ktos wie jak dobrze pomalowac obudowe. W moim tu 717 chyba mecz hokejowy sie odbyl na gornej obudowie.face plate spoko ale od gory kicha.
Czy lepiej szlifowac stara farbe czy rozpuscic zelem i co dalej. Plus jaki kolor bo te obudowy czarne nie sa,ino jakies takie grafitowe.

Z gory dzieki
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...