Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Ja mam patefon - Thorens TD320 - podłączony jest do pre gramofonowego w 911. Porównywałem pre gramofonowe w Sansui z pre firmy Simaudio Moon LP3 kosztujące ok. 2,5 tys. zł. Nie będę się rozpisywał nad różnicami między tymi dwoma rozwiązaniami. Efekt wielogodzinnego odsłuchu jest taki, że gramofon nadal jest podłączony do pre w Sansui.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie mam patefonu. Jakoś mam obawy bo nie znam się kompletnie na tym. Domyślam się, że winyle brzmią rewelacyjnie na Twoim kenwoodzie i sansui. Dodatkowo musiałbym zacząć rozglądać się za płytami winylowymi bo u mnie brak. Bardziej myślałem o pójściu w kierunku "bezstratnych" plików i odtwarzacza multimedialnego, a dokładniej cocktail audio.



Jak już któryś z Kolegów napisał - czas zacząćicon_smile.gif A płyt to jest zatrzęsienie wszędzie :)Ale niestety trzeba wiedzieć, które z aktualnych reedycji grają chociaż przyzwoicie czy lepiej się do takiej nie zbliżać ( - np. niektóre ostatnie vinylowe wydania Queen... szkoda pieniędzy).
Ja po latach kręcenia czarnymi krążkami oraz pracy w firmie fonograficznej muszę mieć całe to coś....czyli nośnik, książeczkę, wersje limitowana itp itd...
U mnie pliki tylko w samochodzie, bo wygodniej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Wśród moich znajomych jest wielu słuchających muzyki na czarnych płytach i coraz bardziej narzekają. Jeśli chodzi o cd to już jest jakaś masakra. Na precyzyjnych odtwarzaczach i wzmacniaczach wszystko wyłazi. Czasami nie da się tego słuchać. Praktycznie wszystkie wznowienia, reedycje czy remastery są chyba robione pod obecne budżetówki.
PioOss no to pozazdrościć, że masz dojścia i wiedzę. No i wiem skąd u Ciebie wzioł się pomysł na JBL. Główne wyposażenie studiów, rozgłośni.
Ja mam JBL tyle, że używam ich w kinie domowym i wogóle się nie przyznaję, że je mam icon_wink.gif. JBL E80. Kompletnie nie nadają się do słuchania muzyki.
Porównywałem je z spx9000 i kef reference to jest tragedia. Bas dudni, wysokie drą się wniebogłosy. W kinie za to sprawdzają się bardzo dobrze. Subwoofer można wyłączyć.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę wiem icon_smile.gif Ale tak naprawdę w reedycjach to najlepiej znaleźć tego pierwszego, który już ją kupił i posłuchał. Inaczej sprawdzasz na sobie. Sam też mam kilka takich płyt... Jak na czymś szczególnie mi zależy to szukam na giełdach, w internecie itp, wydania sprzed lat, niektóre są droższe znacznie niż współcześne reedycje, ale ... wtedy 99,99% było nagranych dobrze. Ostatnio położyła mnie płyta Shirley Bassey "Best of" stara jak świat, a gra...
Teraz, z uwagi na olbrzymią popularność vinyli niektórzy chcą zarobić kasę jak najszybciej i jak najłątwiej. Na opakowanie naklejka w rodzaju "180 / 240 g audiophile remastered vinyl" i jazda.
A z kolumnami to dokładnie tak jest jak piszesz. Moje poprzednie JMLABy też były kupione tak, żeby muza była i pod kino też do av HK jakieś 15 lat temu. I nawet chwilę popróbowałem ich z Sansui. Niby nie było źle, ale to jednak nie było to. Za to w kinie było tak, jak u Ciebie - tyle, że ja w ogóle nie kupowałem sub icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie był AVR 5000. A nawet jest cały czas i czeka na nowego właściciela, , bo nie mam czasu wrzucić na aledrogo itp... A do kina zastanawiam sie nad HK bds 780 albo 685s, lub coś podobnego, generalnie niewielkie musi być a ww takie jest, bo za chwilę wystawią mnie z domu razem z całym tym sprzętem...
Alfa Sansui....jest na liście icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli sytuacja w domu taka jak u mnie icon_wink.gif. Z blitzkriegu musiałem zmienić taktykę na małe kroczki icon_wink.gif. Najgorsze było pozbycie się 7070 zdobyte w doskonałym stanie i za żadne pieniądze icon_sad.gif. Bardzo go żałuję... nie było tłumaczenia i przekonywania, że takie ładne i wogóle. Był srebrny więc od razu został zauważony wśród czarnych komponentów. Że kupiłem cd nikt nie zauważył icon_wink.gif

Sansui serii alfa polecam. Musisz się tylko zastanowić dobrze, co chcesz. Ty ze swoimi mocarzami to pewnie od razu 907 będziesz celował...icon_wink.gif co się tam będziesz rozdrabniał na 130 czy 80W słabiaki icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Nie mam patefonu. Jakoś mam obawy bo nie znam się kompletnie na tym. Domyślam się, że winyle brzmią rewelacyjnie na Twoim kenwoodzie i sansui. Dodatkowo musiałbym zacząć rozglądać się za płytami winylowymi bo u mnie brak. Bardziej myślałem o pójściu w kierunku "bezstratnych" plików i odtwarzacza multimedialnego, a dokładniej cocktail audio.




Audiowit,
Mieszkasz ode mnie 10km i wszystkiego muszę się z forum dowiadywać, XLR-ów szukałeś a u mnie leżą i się kurzą, nad patefonem się zastanawiasz to dlaczego nie wspomniałeś jak do Ciebie jechałem, leży i się kurzy Sansui SR 222 MKII, tylko płyty byś Sobie musiał załatwić, dobrze że chociaż z tunerem wyszło w ostatniej chwili:)

Niestety odtwarzacza sieciowego Ci nie pożyczę bo używam codziennie icon_smile.gif

Jak będziemy się następnym razem widzieli to trzeba się wcześniej zgadać co potrzebujesz.

pzdr.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Zawalaj mnie sprzętem dalej to będziesz musiał mnie nocowaćicon_wink.gif. Przecież w życiu mi żona nie uwierzyła, że radio jest pożyczone;). Cały czas spogląda na mnie podejrzliwie. Nie wiem jak te cantony zamówić, żeby się nie zorientowała.
Nie piszę na co ostrzę zęby bo te hieny internetowe niedługo będą chcieli za au301 nasze córki icon_wink.gif

No tak z xlr ami dałem trochę ciała. Twoje są lepsze od moich (wyglądają bardziej hiendowo icon_wink.gif. A odtwarzacz musi być taki specjalny...nie chcę ciągnąć kabli przez gabinet. I musi mieć hiendowy przetwornik. Żeby 0,1 się nie gubiły icon_wink.gif

Spoko, kiedy następne spotkanie? Dobrze na nich wychodzę, w prezencie płyty(japońskie wydania), tunery, gramofony. Możemy się częściej spotykać...icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie muszę coś wymyślić lepszego od Vibrapodów pod CD-ka albo czymś je wspomóc.. Dzieki ulepszeniom związanym z podkładkami pod kolumny odciążeniem CD i Wzmaka od wibracji elektromagnycznych dźwięk wskoczył na wyższy poziom czego efektem jest potężniejszy bogatszy i bardziej różnorodny bas. Wszystko byłoby ok gdyby Cd-ek się nie zacinał ( tylko czasem, ale jednak ) to z powodu wstrząsów wywołanych trochę niżej schodzącym basem. Najlepiej by było mieć odtwarzacz w innym pomieszczeniu i w ten sposób odciąć go od drgań ale to problematyczne rozwiązanie i nie praktyczne. Kolumny mam oddalone od Cd-ka na jakieś 1,5 metra. Może jakieś pomysły?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie. Nie bede opisywac w detalach jak ulozyl sie 907 bo to jeszcze nie pora. Najwazniejsze, ze po dwoch tygodniach grania ( wygrzewania) nastapilo Boskie " pting" ....Nie jestem w stanie zrelacjonowac moich wrazen odsluchowych.Wczoraj sluchalem muzyki do 2giej w nocy.( Utwor Stinga " When The angels fall " powtarzalem szesc razy , i ciagle z niedowierzaniem krecilem glowa) Potwierdzam, ze ten sprzet potrzebuje czasu by pokazac co ma do zaoferowania.
Jest czlowiek, ktory sprawil , ze jego pasja przyciagnela moja uwage I zainteresowalem sie Sansui. Bardzo Ci dziekuje Czubsi. Czas Jaki poswieciles na wpisy na forum, to prawdopodobnie kilka dni z Twojego zycia. Nikomu niczego nie musiales udowadniac jak I dlaczego seria Alfa gra tak zjawiskowo no bo to niektorym psuje humor I pozniej wypisuja bzdurne komentarze. Cieszmy sie muzyka. W lutym regulacja pradow spoczynkowych. Wklejam fotke wnetrza 907 Limited.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam ponownie. Nie bede opisywac w detalach jak ulozyl sie 907 bo to jeszcze nie pora. Najwazniejsze, ze po dwoch tygodniach grania ( wygrzewania) nastapilo Boskie " pting" ....Nie jestem w stanie zrelacjonowac moich wrazen odsluchowych.Wczoraj sluchalem muzyki do 2giej w nocy.( Utwor Stinga " When The angels fall " powtarzalem szesc razy , i ciagle z niedowierzaniem krecilem glowa) Potwierdzam, ze ten sprzet potrzebuje czasu by pokazac co ma do zaoferowania.
Jest czlowiek, ktory sprawil , ze jego pasja przyciagnela moja uwage I zainteresowalem sie Sansui. Bardzo Ci dziekuje Czubsi. Czas Jaki poswieciles na wpisy na forum, to prawdopodobnie kilka dni z Twojego zycia. Nikomu niczego nie musiales udowadniac jak I dlaczego seria Alfa gra tak zjawiskowo no bo to niektorym psuje humor I pozniej wypisuja bzdurne komentarze. Cieszmy sie muzyka. W lutym regulacja pradow spoczynkowych. Wklejam fotke wnetrza 907 Limited.


Elegancko to wygląda. Silmików Alpha nasiane ze aż miło.....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Odnośnie CD, to spróbuj załatwić grubszą sklejkę o wymiarach zbliżonych do obrysu kompaktu. Wtedy coś co dobrze absorbuje drgania np. piłeczki do squasha. Trzeba przeciąć idealnie na pół i dać pod sklejkę, na sklejkę Vibrapody, potem stożki i CD.

Piłeczki mają różną miękkość, najlepsze mogą być te o większej miękkości, trzeba dobrać doświadczalnie.
Udanych eksperymentów.

Pozdrawiam
Pygar

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario. Spróbuj z tym moim patentem. Tłumic to napewno tłumi. Nie sprawdzi się jeśli jeszcze dociążasz cd bo ta gąbka wydaje się być twarda ale do pewnego stopnia. W pewnym momencie po przekroczeniu pewnego obciążenia siada. Trochę niepokoi mnie ''cykanie'' cd bo raczej nie powinien przeskakiwać. U mnie jest w odległości około 1,5m od monitorów i nie ma tego efektu. Do niedawna jeszcze cd stał na podłodze obok monitorów.
Acha daj troche zapasu gąbce bo ona z czasem siada. Moj cd ma 11kg sa 4 podkładki. W ciągu miesiąca usiadł z 1,5 cm.

Wuwuzela. Tych ustrojstw w twoim Limited jest ze 4 razy więcej niż u mnie. Czyli chyba ze 4 razy jest lepszy efekt;). Jeszcze raz gratuluję i zazdroszczę.

Quess11. Będę miał przez Was problemy icon_wink.gif. Teraz jeszcze będę za vinylami szperał. No cóż zrobić... widocznie taki los. A z losem nie ma co walczyć icon_smile.gif. Ty chyba też masz gramiaka? Trzeba będzie interkonekt kupić, wkładkę, szczoteczkę do płyt wibratory tzn wibro cośtam tłumiki. Moze w lutym będę miał troszkę więcej czasu bo styczeń był masakrycznie ciężki w pracy. Tzn mówię o czasie spędzonym...
Mam pomysł. Oddam tuner, wezmę gramofon. Zona sie nie zorientuje. A płyty powiem, że to takie podstawki pod kwiatki. Ona jest dużo młodsza to pewnie nie wie co to vinyl. Tylko żeby ich nie użyła...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok Panowie. Dzięki za porady. Wypróbuję to i owo. Co kilka głów to nie jedna. Pygar Mówiąc o sklejce masz na myśli płytę paździeżową czy mdf? A może konkretna deska byłaby lepsza lub dwie kantówki drewniane ew. Drewniane 4 klocki?
Audiowit
U mnie też tego problemu nie było aż do teraz. Ponadto nie bierze się to z nikąd biorąc pod uwagę moc tej DR ki icon_wink.gif No i dzieje się to na godzinie 9 tej a odsłuchu dokonuje najczęściej między 9-11 bo dalej to już szkoda zdrowia :-)Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mario

Ty raczej masz coś nie tak z tym odtwarzaczem że Ci cyka, miałem różne CD i stały w odległości 1 metra od głośnika basowego w Infinity 8.2, nigdy nic nie przeskoczyło czy tam cykało no chyba że to był pionek 8500 z padniętym laserem który ledwo czytał oryginały to wtedy faktycznie przeskakiwał ale tylko jak się go trąciło.

Właśnie zrobiłem eksperyment, włączyłem starego CD Sony ES i i stukam, pukam w niego, podnoszę, telepie i nic po prostu gra, fakt że to sony wyjątkowo szybko i ładnie wszystko czyta nawet Denon S10II tak nie czytał mimo że dużo nowszy i w idealnym stanie.

Oczywiście wiadomo trzeba próbować z podkładkami jak to pomoże to super.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...