Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat

Witaj Bagdus. Że tak zapytam prosto z mostu - skąd jesteś?
Pozdrawiam


RoRo ma rację, jestem z Katowic i na dodatek 600 metrów w linii prostej od Krzychowicza, który mnie nieuleczalnie zaraził Sansui i bardzo bardzo również pomógł - dziękuję Krzyś!!!

3 !!! bo Baby gra w tle i stół drży icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

wpis jest we właściwym miejscu icon_smile.gif

Bardzo się cieszę, że 607NRA spełniła Twoje oczekiwania - mi dziękować nie musisz ja ją tylko przekazałem - to Twoja decyzja i sobie musisz podziękować, że ryzyko "wdepnięcia" w Sansui opłaciło się z nawiązką !

P.s.

Na pewno dla wielu będzie interesujące, że konfrontowałeś ją z naprawdę ciekawym wzmacniaczem lampowym , ktory mimo niezaprzeczalnej klasy nie podołał konkurencji z tym modelem Sansui !

Aaaa i nie myśl o 907MR bo tylko samemu sobie będziesz robił krzywdę - kiedyś też u Ciebie zawita ! icon_smile.gif - Ciesz się w pełni swoim pierwszym Sansui !


Tak czubsi, mój wzmacniacz lampowy, który zawsze wszystkich zadziwiał i czarował poległ niestety. Jego miejsce już tylko na podłodze z odciętym zasilaniem. icon_sad.gif Słucham właśnie baby 07 w tle i nie mogę się nadziwić. Mam wrazenie, że z każdą sekundą gra lepiej. Strach pomyśleć, że Krzychowicz odbiera mi jutro trafo, które od niego pożyczyłem!!!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to żeby się domyślać, chciałem skontaktować się z kimś, kto zajmuje się naprawami. Liczyłem że załatwimy to przez PW, nie chciałem zaśmiecać tematu.

Krótka charakterystyka problemu :
Wzmacniacz wydaje delikatne trzaski, szmery, szumy w prawym kanale i dzieje się to tylko po jego włączeniu. Trwa to ok. 5-8 sekund i ustaje.
Po dłuższym okresie kiedy jest nie włączany zachowuje się także dziwnie. Protektor miga zdecydowanie dłużej niż powinien. Załącza się i dioda protektora troszeczkę pulsuje, po chwili stabilizuje się i wszystko działa. Towarzyszą temu także powyżej opisane efekty dźwiękowe.

Ogólnie wzmacniacz pracuje prawidłowo (nigdy nie występuje to podczas słuchania muzyki, lub gdy jest po prostu włączony), ale to co się dzieje zdecydowanie nie powinno mieć miejsca. Obawiam się szerszych uszkodzeń, jeżeli zaniecham eliminacji tej usterki.
Chcę zatrzymać wzmacniacz (choć to nie jest mój jeden piecyk), bo jest w świetnym stanie i trudno znaleźć tak zadbany egzemplarz. Dodatkowo mam TU717, więc sami rozumiecie.

Jeżeli ktoś z Was może zająć się moim wzmacniaczem i naprawić usterkę, proszę o pomoc.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Janem rozmawiałem dawno temu o tym problemie i nie udało mi się nakłonić go do naprawy mojego wzmacniacza.
Czubsi, może Ty mi pomożesz w tej kwestii skoro masz o tym pojęcie ? Przeglądałem Twoje poczynania i widzę, że jesteś mocno w temacie. Chodzi mi o to, żeby zrobił to ktoś zaufany. Lubię ten wzmacniacz i nawet warto by było go przejrzeć porządnie, skoro nie zamierzam go sprzedawać.

Pozdrawiam i czekam na info.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety przykro mi - ja nie jestem elektronikiem i nie świadczę takich usług - wiem, że wielu myśli inaczej ... To, że coś tam wiem to w sumie moje doświadczenie praktyczne ale co innego robić sobie a co innego naprawiać komuś - nie mogę podjąć takiej odpowiedzialności nie wspominając o tym, ze nie mam kompletnie czasu ... Polecam Przemka z którym skontaktować może Cię Mario ! Ma pojęcie i kompetentne podejście do tematu ! Tyle mogę Ci pomóc ...

czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Czesc Boguś.

Gratulacje 607NRA. A powiedz nam więcej o pozostałych częściach toru.


Marantz cd 16 oraz Isostatic RP 150 (podobna historia i okres produkcji jak z Sansui). To kolumny szwajcarskiej firmy ACR oparte na magnetostatach Fostex'a (średnica i wysokie).
P.S.
To nie Boguś jeno bagdus

Pozdrawiam serdecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Auto transformator nie separuje urządzenia przed zakłóceniami w sieci elektrycznej, tylko przesyła je wprost do gniazda zasilania w sprzęcie.

Pozdrawiam
Krzysiek

P.s. Będzie napięcie 100V +- ale to nie jest to, co Tygrysy lubią najbardziej .


Pygar,

a zwykły toroid separuje czy tylko zbalansowany???
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz się czym martwić ! Ciesz się muzyką ! Znam takich co wydają więcej na transformator czy kable niż na system ... Wypasione trafko to można sobie organizować jak się ma z 5 najwyższych modeli i zakłada w przyszłości operowanie urządzeniami tylko i wyłącznie na tym napięciu. Byłem jestem i będę przeciwny zatracaniu się w ślepej pogoni za ułudą swoich przekonań z czasem w kompletnym oderwaniu od realnego świata ! Nie neguję znaczenia transformatora zmieniającego napięcie ale jak we wszystkim - tu też jest zalecany zdrowy rozsądek a nie bicie rekordów bo fakt faktem wystarczy solidnie wykonany i stabilny transformator o trzykrotnej przebitce mocowej względem wyjściowego urządzenia ... W Japońskich gniazdkach nikt nie pompuje sprężarką prądu i nie powoduje, że wzmacniacz raptem staje się spawarką .... To zapędzanie się z teoriami po prostu czasem mnie wk...
Nie bronię nikomu szukać samozadowolenia w wydawaniu majątku na polepszaniu już wystarczająco dobrego ale przesada w tym względzie nie jest niczym innym jak ferowanie wyroków o wyższości kolejnego super kabla itp .

Podsumowując

Jest prawdą, że transformator , kable , wtyki , gniazdka itd muszą być przy takim wzmacniaczu na 100 v co najmniej dobre ale wszystko co powyżej tego poziomu należy traktować jako osobistą fanaberię każdego kto się na to targa !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To skoro jesteśmy już przy kabelkach i innych ustrojstwach to pozwolę sobie zamieścić kolejny wpis świadczący o tym, że dobrze dobrane akcesoria razem wzięte są po prostu ,cooooool' icon_wink.gif)
Zaraz po otrzymaniu PSA-100 Acoustic Revive w zaskakująco dużym kartonie ( starczyłoby tego na co najmniej 3-4 systemy audio ) przystąpiłem do testów.
Szczerze mówiąc już po opatuleniu pure silk-iem kabli zasilających dźwięk się bardziej wygładził.Więc dałem go wszędzie gdzie są jakiekolwiek łączenia. sygnałowe Ale z tego co słyszę w tym przypadku największy efekt uzyskuje się na łączeniach zasilających.
Wniosek? Można przeznaczyć sensownie wyważoną kwotę za ten dodatek ( co też zrobiłem ) ale na pewno nie cenę dystrybutora.

Ps.
Z tego co zostało mi w kartonie uszyje sobie jedwabny krawat. icon_wink.gif

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz powtórzę i będę to robił do skutku - jestem przeciwny zmianom Sansui na zasadzie - lepsze wsadzić to będzie lepiej !. Jedyne czego się dopuściłem to kopiowanie ich rozwiązań (dokładnie takich samych i tak samo !) z wyższych modeli do niższych !!!! Wstawiam Rikeny tylko dlatego że oni tak robili !!!!!!!!!!! Nie zmieniam marki rezystorów ani ich wartości ! Oczywiście projekt na mosfetach wymusił zastosowanie innych rezystorów (audio note) ze względu na konieczność dostosowania wartości na wyjściu ale sygnatura tych rezystorów też została sprawdzona i gdy okazało się, że w tym miejscu rezystory tego typu nie powodują zmian w strukturze sonicznej oraz barwie dźwięku urządzenia zdecydowałem o ich zastosowaniu ! Oryginalnie są tam metalizowane Rikeny . Zbieżność sygnatury zaobserwowałem przy rezystorach audio note oraz zielonych takmanach - ostatecznie zdecydowałem się na bardziej znane AN. Mam bardzo dużo Black Gatów wszelkiej maści , rezystorów z najwyższej półki i Bóg wie co jeszcze ale nie jestem z tych co pakują to do wzmacniacza takiego jak Sansui tylko dlatego, że części są rzadkie i drogie ! Kiedyś zrobiłem błąd i zastosowalem Nichicon tam gdzie być nie powinien i natychmiast to zweryfikowałem ! Od tego czasu jedyne zmiany kondensatorów polecam wykonać w obrębie Elny Silmic i jej pochodnych ! Nichicon jest stosowany przez Sansui jedynie w sekcji filtracji głównej !

Zalecam wszystkim stosowanie się do tych zasad bo to co np wyczynia Pan na amp8 pakując do takich urządzeń hurtem wszelkiej maści Nichicony jest zwykłym "elektronicznym bluźnierstwem" a dla mnie zwykłym "buractwem" ...

Przepraszam za "cięte" wypowiedzi ale sz...g mnie trafia jak przypisuje mi się praktyki, które w przypadku Sansui sam neguję i negować będę ! ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...