Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Witajcie. Dzisiaj kolega kupil Sansui G 7000 w idealnym wizualnym stanie. Niestety po wlaczeniu gral kilka minut normalnie glosno i nagle wylaczyl sie. I tak kilka razy. Teraz juz nie da sie wlaczyc.
Sprzedajacy uprzedzil, ze nie swieci kilka lampek.
Macie pomysl co z nim sie dzieje? Czy tam byl juz montowany protektor?.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Każdego dziadka jest dobrze otworzyć, sprawdzić, czy wszystko jest na swoim miejscu, czy było coś robione itd.
Potem podłączyć mierniki i sprawdzić czy wszystko gra, jak nie to ustawić jak należy.
Następnie podłączyć "łatwe i lekkie" monitorki, koniecznie 8 Ohm i włączyć na ciche granie.
Sprawdzać co się dzieje z temperaturą.
1 godzinka, działania maks. 2h.
Przerwa, studzenie i tak w kółko. Jak wszystko gra, to można włączyć na dłużej.
Cały czas trzeba obwąchiwać i sprawdzać temperaturę na obu kanałach.
Potem można słuchać głośniej (z kilka dni ), stopniowo, niech dziadzio rozrusza stare kości i złapie lepszą formę.
To dotyczy szczególnie sprzętu, który mógł być długo niegrany.

Gdy od początku, coś jest nie tak, to wyłączamy i jedziemy do kolegi, który wie jak to sprawdzać i naprawić, a nie katujemy pacjenta, aż straci przytomność, jak kolega wspomniany wyżej.

Wiele usterek ma różny czas "odliczania do zgonu", jak tylko coś zaczyna dziwnie pachnieć, to błyskawicznie odłączamy prąd.
Trzeba włączyć sprzęt bez górnej pokrywy i obserwować, monitorować parametry na miernikach (bez źródła i kolumn, z Volume na MIN. czyli =zero), co się dzieje z napięciami w miarę nagrzewania itd.

To tak jak na drodze, obserwujemy i przewidujemy zachowanie innych kierowców, zachowując szczególną ostrożność icon_smile.gif.

Trzymamy rękę na pulsie, jak pacjent jest rześki, aparatura pokazuje, że zdrowy jak koń, to podłączamy CD i kolumny ( zawsze na wyłączonym zasilaniu !!! ).

Pozdrawiam
Pygar


Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Sprzet byl w ciaglej eksploatacji a przed kupnem oczywiscie przetestowany. Znajomy podlaczyl do monitorkow elac BS 403 a kiedy zadzwonilem, zeby sie dowiedziec jak sie Sansui podoba, to bylo juz po sluchania.
Z miernikow jest u niego chyba tylko stacja pogodowa.
Ok ale chyba Nic sie nie smazylo. Trzeba tylko tego bolida przejrzec i wyregulowac.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Dziękuję! Już słucham, choć jest raczej rozregulowany. Przy pierwszym włączeniu nie uruchomił się. Przy trzecim, protektor po dłuższej chwili puścił wzmacniacz z wyraźnym pyknięciem na jednej kolumnie. W kolejnych uruchamia się normalnie, choć ze zbyt głośnym pyknięciem. Stabilizuje się? W trakcie grania cichnie jeden kanał. Po ponownym włączeniu gra równo, do czasu. Było już tyle pisane o przyczynach gubienia jednego z kanałów i tym co trzeba czyścić, ale czy może być tego powodem także niewyregulowanie prądów? Zobaczę co będzie po zestrojeniu i przeglądzie. Wygląda jakby nigdy nie miał ściąganej obudowy. Cdn. Pozdrawiam serdecznie.



Problem się rozwiązał. Kabel interkonekt miał poluzowany lut i dlatego wzmacniacz przestawał grać na jednym kanale. Jeszcze nie miał regulowanych prądów a gra równiutko i daje dźwięk od którego nie można się odkleić (DAC V-90 MF, Tannoy Mercury). Urządzenie ma prawie 40 lat a gra jak kryształ. icon_biggrin.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z faktu, że na forum nic się ciekawego nie dzieje oraz, że akurat jest u mnie Sansui AU alpha 707XR pozwoliłem sobie zaprezentować ten model nieco dokładniej icon_smile.gif (jest wyposażona w piaskowe boczki i na tle tych bardziej żółtych prezentuje się o wiele atrakcyjniej ! Ale co ja tam - oceńcie sami. Oczywiście układ znany z modeli XR czyli z kondensatorem na biasie , na odczepach zasilania w modelach 707 (zarówno w tym jak i np 707MR są kondensatory o wartości 1000 uF - to dlatego seria 707 jest tak silna ! Oczywiście jak sami widzicie te wzmacniacze mają tranzystory LAPT 3 czyli te silniejsze niż w 907 czy 607 icon_smile.gif Miłego oglądania !

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

B2105 MOS , B2103 MOS , B2302 , 907NRA , 707 Lextra i 907Lextra icon_smile.gif a resztę alf wewnątrz oglądałem i większość opstrykałem icon_smile.gif Poczekaj jeszcze odrobinkę czasu bo wszystko wskazuje na to, że szykuje się sesja wyjątkowa ... Fotek wnętrza tego urządzenia w całej sieci jest dosłownie chyba 5 sztuk i tak cienkiej jakości, że nic nie można się dowiedzieć ! Mam nadzieję, ze to wyjdzie tymczasem trzymajcie kciuki icon_smile.gif


P.s.

Łatwo się chyba domyślić, ze to jeden z modeli z tej listy .... icon_smile.gif ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tej liście jest kilka ciekawych modeli i tak sobie myślę, że na wyciągnięcie ręki masz NRA... 907L extra to potwór ziejący ogniem i ten może być ciekawy. Tylko żeby temu zdjęcia zrobić to trzeba rozebrać do rosołu tak jest upakowany. Jest szlachetna końcówka 2302 ale t tego co pamietam to już miałeś z nią do czynienia icon_smile.gif. Od siebie tylko dodam, że zamawiając stolik audio zostawiłem sobie półeczkę z większym prześwitem. Taką akurat...icon_wink.gif
Czekam z niecierpliwością co to będzie.
707xr niczego sobie. Stoi taka niedaleko odemnie w Krakowie:)
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znasz mnie .... 907NRA czy tym bardziej Lextra to zbyt prosta sprawa .... nie zrozum mnie źle ale rzekłbym - nie chcę się cofać ... Pozostał mi tylko jeden model, który był modelem w moim odczuciu najlepiej brzmiącym Sansui w historii czyli .... B2105 MOS ! Kiedyś klasyfikowałem Sansui nieco odmiennie ale lata praktyki zbiegły się w końcu w jednym miejscu ... Dopracowany układ (MR / AU-07) , moc (trafo z mocą standardowej 907 a nie wykastrowane jak w 907 limited czy AU-07) , mosfety (dzięki zastosowaniu ich w takim a nie innym schemacie nieporównywalny z niczym co dotąd słyszałem realizm wybrzmień i scena) - to są trzy powody takiej a nie innej oceny ! Jedno czego jej brakuje to nieco nie mój design .... Zobaczymy co z tego wyjdzie ale nie ukrywam, że to koniec mojej drogi poznawania Sansui ! Co do B2302 to kompletnie przypomina brzmieniem AU-07 (może odrobinę bardziej balansowo wypełnia niską średnicę) oczywiście razy 3 .... W połączeniu z pre - zestaw dla prawdziwego dojrzałego melomana ale jak dla mnie troszkę za bardzo klasycznie "smakuje" icon_smile.gif Kiedyś nie zdawałem sobie sprawy z tego, że da się to samo podać z większym realizmem no a to właśnie robi B2105 MOS !!! Pożyjemy zobaczymy jak w realu wypadnie konfrontacja z wypasioną po brzegi XR (czyli najbardziej żywiołową alfą w ofercie) AU-07 (najbardziej dopracowany układ wzmacniacza bipolarnego i integra najlepiej wyposażona w ekstremalnie drogie i wyszukane komponenty)

B2105 jest oparta o ten sam schemat co AU07 z tą różnicą, że jest od niej o kilkadziesiąt watt silniejsza , na mosfetach i z większą ilością Rikenów oraz U-conów icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 110W przy 8ohm na mos robi wrażenie. Wygląda na eksluzywną końcówkę. Nic jej nie brakuje. Pre do niej też będziesz miał? Na audiodatabase robi wrażenie ale nigdy się nawet jej dobrze nie przyglądałem. Musi być bardzo żadka i kosztować majątek.

Życzę Ci żebyś się nie zawiódł i znalazł swój Święty Gral.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witku ja jestem zadowolony icon_smile.gif Moja 907XR spełnia wszystkie moje oczekiwania ! po prostu chcę mieć silnego mosfeta i w dodatku oba modele jubileuszowe (B-2105 + AU07) Co do pre to sam nie wiem , najpierw niech przyjdzie końcówka to się pomyśli - druga sprawa, że póki co to nie ja ją kupielm ! To kolega licytował ale myślę, że jest duża szansa byśmy się jakoś porozumieli icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

To jakiś sklep komis albo naprawdę zaawansowany audiofil. OD jakiegoś czasu mam chrapkę na Denona pma-s1 który wystawia.
Pytanie czy dojdzie to w ogóle do polski, tym bardziej że tam nas nie lubią. Słyszałem już o paczkach puszczanych po asfalcie:)


Widzę, że Twoja miłość do Danona nie słabnie icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nadik B2105 MOS ten człowiek ma 3 sztuki .... dwie w granicach 2800 EUR a jedną taniej bo przeżyła dość poważny upadek z regału ... i zapewne tą się sugerujesz ... Zauważ , że tak samo wycenia 907 limited i AU-07 - rozmawiałem z nim i nie krył, że do Polski nie chce wysłać bo ma obawę o "zagubienie" paczki a zależy mu na dobrej opinii ... Jedyna szansa to zakupić przez kolegę w innym kraju ale jak dodamy cło za urządzenie z Rosji to ... Co do B2302 to wersję L można obecnie dostać w Japonii za 3 tys. USD więc .... Nie wspomnę nawet, że tą z Ebaya sprzedaje .... zupełnie inny gość !!! Cena 5900 eur to kompletny debilizm no ale .... kto bogatemu zabroni .... Ja w swoich kryteriach oceniam wartość B2302 (biorąc pod uwagę fakt, że na bank trzeba jej zrobić bardzo gruntowny przegląd z czyszczeniem totalnym !)na jakieś 2 tys. euro w porywach do 2500 ... Inna sprawa pre icon_smile.gif .... Mnie ten staruszek nie bierze ale nie bronię komuś o nim marzyć ... On jest oparty mimo wszystko o stary układ a taki wypas jak w nim jest i tak powielony w nowszych integrach jak AU-07 chociażby ... No ale jak już sam wiesz często legenda swoje robi .... B2105 chodzą żałośnie tanio ale tym się akurat nie przejmuję gdyż wiem, że wynika to nie z braku walorów a czysto praktycznej strony icon_smile.gif Z 907 limited było tak samo najpierw kwota 1600 USD a teraz ciężko dostać zdrową poniżej 2500 ... No cóż - im dłużej się źle mówi lub wcale o B2105 to jest szansa wyrwać go za bardzo atrakcyjną kwotę ! Pamiętajcie, że był droższy od AU-07 i zdecydowanie lepszy bo to przecież to samo !!!! tyle, że z większym trafem i silniejszym trafem oraz mosfetami i większą ilością Riken w układzie ! I jak uzasadnić dysproporcję ceny AU-07 do B2105 na aukcjach ????? Odpowiedź jest prosta - brakiem wiedzy .... Zatem żeby nie było, że nie mówiłem ... Czaiłem się na taką okazję od lat - nigdy o tym nie mówiłem bo ten wzmacniacz kosztował często powyżej 2200 USD więc nie wchodził wówczas w zakres moich możliwości a teraz jest czas , że ten rzadki wzmacniacz pojawił się na aukcjach w cenach ... hmmm ... mocno atrakcyjnych icon_smile.gif Tonie potrwa zbyt długo - możecie mi wierzyć ... A co do obaw, zę to końcówka ... - z przodu macie potencjometry volume - osobne dla obu kanałów !!!! zatem to niemal integra ale bez zbędnej gałkologii ! Można podłączyć dwa urządzenia na wejścia variable i dwa na stała zatem ? .... Oczywiście zawsze można sobie podłączyć CD z regulacją icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lub cd lub transport cd i dac z pre icon_wink.gif. Masz rację. Myślałem, że 2105 jest strasznie droga. Oczywiście oglądałem ją na audiodatabase ale dałem sobie z nią spokój bo i tak wydawała mi się nieosiągalna.

Uruchomiłem fenga. No cóż. Niektóre ze ściągniętych plików zapierają dech w piersiach np teraz słucham zripowany vinyl w wysokiej rozdzielczości Pink Floyd The Wall. A niektóre są kiepskie nawet te z rozdzielczością 24/196. Wszystko zależy od ripowania.
Puki co lepiej mi się słucha cd,dac,integra. Jest bardziej muzykalnie i kulturalnie.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za miesiąc odepniesz te wynalazki - założymy się icon_smile.gif ....

Przerobiłem ze dwadzieścia DAC-ów i dałem sobie spokój ... Naściągałem swego czasu masę chińskich wynalazków i mam dość tego tematu ... ale nie bronię innym icon_smile.gif Dla mnie nie ma o co kruszyć kopii - dobry CD spokojnie jak dla mnie wytrzymuje konkurencję dobrych DAC-ów, Ale każdy ma sobie tam prawo twierdzić inaczej icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem i czekałem kiedy to powiesz icon_wink.gif. I tak długo wytrzymałeś icon_smile.gif)) jednak trochę Cię znam icon_smile.gif
Prawda jest taka, że chcę się trochę pobawić z różnym brzmieniem i nośnikami. Nie twierdzę, że nie odepnę. Póki co sam dac jest świetny. Pliki zauważyłem, że jak z płytami są lepsze i gorsze. Na chwilę obecną bardziej podoba mi się granie z płyt. Pamiętajcie, że jest to bardzo dobry dac. Lepszy (w/g wielu)od black dragona. Poprzedni właściciel też nie krył, że woli płyty. Przeszedł na j. fenga zamkniętego z dac w jednej obudowie.
Pliki jeszcze będą miały przyszłość ale nigdy nie wyprą cd, a już napewno nie vinyle.

Chcę jeszcze raz napisać i zaznaczyć, że nie osiągnołem kresu finezji i możliwości mojej integry. Ma ona ogromne możliwości. Myślę, że najlepiej grałaby z patefonem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kumpel miał do sprzedania starą maszynę do pisania i taki właśnie patefon. Wystawił je na olx i miał np. Takie telefonu.'' Panie, a on gra w stereo?'' Naprawde, byłem świadkiem:))).

Zaletą i jednocześnie wadą ess9018 sabre,jeszcze do tego dual mono jest realizm. Jesteście osłuchani i wiecie, że to nie zawsze jest tak, że chcemy tak do końca słyszeć ''surowe mięso''. Konstruktorzy cdków mają dziesięciolecia doświadczeń jak zrobić cd żeby było muzykalne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...