Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

"Z dobrze nakarmionym prądem Sansui ... nie ma żartów !!!"

No to musze wtracic sie w temacie pradow "krotko zwartych icon_smile.gif " W oczekiwaniu na zasilacz made by Pygar i Piotr wstawilem w sciane gniazda Furutecha, rodowane i zlocone. Wiem, ze wszystko potrzebuje czasu i wygrzania, jednak juz teraz po dwoch dniach efekt przerosl moje najsmielsze oczekiwaniu. Au 999 i Artech 2990 zaliczyly nastepny Dan wtajemniczenia. Detale w gornym pasmie+ wybrzmienia instrumentow+ poszerzona i poglebiona scena. I to wszystko tak niewielkim nakladem. Zanim przejdzie wam przez mysl zmiana sprzetu, raczej zainwestujcie w porzadne gniazda, bezpieczniki i ew. listwy.
Kurcze taka mala zmiana a Sansui jakby mi odmlodnial.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[Pygar,

Całkiem się z Tobą zgadzam. I nadejdzie taki dzien, w ktorym taki zakup popełnię.
Ale akurat te wersje, jeżeli dobrze pamiętam z materiałów firmowych (pracowałem wtedy w EMI) były masterowane na brzmienie analogowej płyty. Normalne Eu wydania brzmią inaczej. Także ich okładki i wszystko przypomina okładki vinyli.
Ale głowy za to nie dam, było to całe wieki temu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, to stare wydanie brzmi trochę jak z LP odtwarzanego na niezbyt drogim gramofonie, przez co jest bardziej sklejone, zwarte, z mniejszą przestrzenią i dynamiką, bez wielu "smaczków" ukrytych w czeluściach ciemnych zakamarków oryginalnych wydań na czarnym krążku.
Na nieszczęście dla wielbicieli grupy Queen metoda jaką stosowano podczas nagrywania i miksowania bezpowrotnie pozbawiła potomnych możliwości docenienia ich niebywałego kunsztu. Po latach okazało się, że była zupełnie nietrafiona, przez co obecnie bardzo trudno jest doprowadzić tę spuściznę do audiofilskiej jakości. Dlatego tym bardziej cieszą najnowsze, japońskie wydania, na których pomimo słabego źródła udało się choć w części "wskrzesić" wirtuozerię Frediego Mercury .

Chwała im za to po wsze czasy !

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Dobrzy ludzie powiedzieli mi, że tutaj poważnie można pogadać o dobrym audio. Jestem nowy więc kłaniam sie Kolegom i Koleżankom icon_smile.gif
Jak już "gdzieś" wspomniałem dotarł do mnie wczoraj Alpha 607 MOS Ltd piękna rzecz, cieszy człowieka samym oglądaniem, czekam jeszcze na zasilacz, który jedzie od toroidów i wtedy będzie pełnia szczęścia.
Pozdrowienia
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darian31 witam na forum i wśród użytkowników wzmacniaczy zacnej marki Sansui. Rozumiem, że to Twój pierwszy wzmacniacz tej firmy?
Ciekaw jestem Twoich wrażeń, mam nadzieję, że się nimi podzielisz.
Jak możesz wklej zdjęcia.

Rozumiem, że zakupiłeś trafo w Toroidach na specjalne zamówienie. Bo w katalogu mają tylko trafa o wartości 110V na wyjściu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witamy Kolegę Darian31 na pokładzie naszego okrętu !

Gratuluję udanego zakupu.

Moja prośba jak już przyjdzie do Ciebie ten zasilacz z toroidów, to proszę pomierz napięcie bez obciążenia, a następnie jak się zmienia pod obciążeniem, przy różnych poziomach głośności.
Np.
jałowy bez Sansui - pomiar = ?
gałka na godz.8:00 - pomiar = ?
gałka na godz.9:00 - pomiar = ?
gałka na godz.10:00 - pomiar = ?
gałka na godz.11:00 - pomiar = ?
gałka na godz.12:00 - pomiar = ?

Pozdrawiam
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Moja nowa alpha to kolejny wzmacniacz w kolekcji icon_smile.gif posiadam au x701 i 911 dg a takze 4900.
Na Toroidach oczywiscie zamowilem zasilenie na 100v
Pygar postaram sie podac wyniki pomiaru.
Jak zagra to oczywiscie tez opisze. Bardzo mnie ciesz nawt ogladanie. Ciekawe jest to ze sprzet zapakowany byl w oryginalne opakowanie. Posiada tez zabezpieczenia gniazd oraz wejscia sluchawkowego. Taka mala recz a cieszy icon_smile.gif
Pozdrowienia
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz

Te niebieskie na zdjęciach to oczywiście legendarne Rikeny, ze złotymi nogami mają 1% dokładności, a z cynowanymi 5%.
Brązowe natomiast to jakieś "japończyki", które konkurencja stosowała w dobrym i drogim sprzęcie Audio ale za "Chiny Ludowe" nie powiem Ci co to jest.
Trzeba pytać japońskich elektroników z długoletnim stażem icon_smile.gif na ich forach .

Pozdrawiam
Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super. Dzięki za info. Nie napisałem tego w poprzednim poście ale to zawartość mojego Cd-eka. W kwestii kondów to będę polował na Alphy ARSA lub Alpha II ARS.
Gdyby ktoś miał na zbyciu icon_wink.gif albo jakieś namiary to potrzebuję jeszcze do sekcji analogowej :
- 8 szt. 100 uF
- 3 szt 1000 uF
- 3 szt. 470 uF
Wszystkie na 50V!!!!
Ewentualnie jeszcze
- 2 szt.3,3 uF
- 2 szt. 15 uF
Jakby coś to na priv
pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Grał u mnie Sansui 911 DG, stoi tez sansui au x 701, sansui au 4900 wraz z tu 3900.
Cd to pioneer pd 8500.
Kolumny wykonane ręcznie przez manufakturę we Wrocławiu - dają radę.
Gramofon wykonany ręcznie przez Pana Andrzeja o pięknej nazwie icon_smile.gif AD FONTES - super daje radę, przedewszystkim ramie ma 40 cm.
No i teraz Best of The Best alpha 607 Mos.
No teraz to ja wiem ze sie słucha. Zaraz napisze w oddzielnym poście.
Pozdrawiam serdecznie
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Gramofon ma wkladke goldringa 2100 mm. A 607 powaliła mnie na kolana. Od wczoraj gram non stop z mala przerwa na sen 😀 Po uruchomieniu wzmacniacz zagral bardzo dostojnie, pojawil sie mocny i dynamiczny bas ktorego brakowalo w mojej 911 dg. Scena szeroka i krystaliczna i dyamika dzwieku - cos wspanialego. Moje kolumny pokazaly cos czego do tej pory nie graly. Mysle ze za kilka dni zagra jeszcze lepiej. Gramofon tez pokazal wieksza glebie. Dynamicznie jest kolosalna roznica i powiedzialbym 607 tak bardzo "latwo" podaje dzwiek. Brzmienie kryształ z bardzo wysokim poziomem szczegolow.
Nie umiem finezyjnie sorry Ale wrazenie jest tez trudne do opisania.
Pozdrawiam
Darek
Ps wkrotce wiecej danych
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad fontes ma mój kolega w pracy, który tak na marginesie namówił mnie na zabawę w audio. Przepiękny sprzęt. Gratuluję wyboru bo to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o gromofony w takim przedziale cenowym. A estetycznie to chyba najlepszy możliwy wybór.
Na jaki talerz się zdecydowałeś?

No właśnie Darian. To teraz jesteś w grupie ludzi, którzy rozumieją co to jest limitowana seria 607. Ja też mam 607 i raczej z tego co się zorientowałem to wszyscy którzy ich nie słyszeli myślą " przecież to tylko 607 ''. A tak do końca nie jest bo to niezwykła;) 607.
W 607 jest bardzo dobry wzmacniacz gramofonowy. Jeśli zamierzasz grać na gramofonie to dokonałeś bardzo zgrabnego wyboru.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Parę słów o gramofonie.
Długo szukałem i słuchałem co wybrac. W końcu dotarłem do strony Pana Andrzeja i pomyślałem, że to będzie to. Porozmawiałem z kolegà z forum, który posiadał ad fontesa i to było to. Przedwszystkim nietuzinkowy wyglad i wykonanie. Gramofon zwlaszcza w czarnym lakierze robi super wrazenie. Pan Andrzej ma ogromna wiedze i doswiadczenie w konstruowaniu i jest to sprzet wysokiej klasy. Nie posiada zadnych mechanizmów automatyki wszystko odbywa sie manualnie. Na poczatek poziomujemy obudowe oparta na trzech stopach- kolcach, nakładamy trzywarstwowy "talerz", ktory wazy ładnych pare kilo, nastepnie instalujemy wkładke i dokonujemy wywazenia ramienia, ktore jest niesamowinie długie. Sprawdzamy jeszcze raz wypoziomowanie, najlepiej w kilku miejscach, teraz silnik- zainstalowany jest w ładnej kompaktowej obudowie ustawiamy go zapewniajac optymalna odleglosc pomiedzy osia silnika i osia szpindla gramofonu, nakladamy pasek i jazda, teraz regulujemy obroty przy pomocy zalaczonej lampy i odpowiedniego wzoru na podkładce na talerzu. Sprawia to niesamowita frajde. Po takich czarach gramy, sami podnosimy i kładziemy ramie, nie wraca ono i nie podnosi sie po zakończeniu sciezki przy labelu. Gra super, dziwiek jest czysty i dynamiczny no i te trzaski icon_smile.gif. Nie mozna tego zrownac z cd ale to przeciez dwa inne swiaty. Zainteresowanych zapraszam icon_smile.gif
Pogram jeszcze chwilke i zmienie wkladke na cos z wyzszej półki, mile widziane sugestie.
Pozdrowienia
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ad fontes ma mój kolega w pracy, który tak na marginesie namówił mnie na zabawę w audio. Przepiękny sprzęt. Gratuluję wyboru bo to chyba najlepszy wybór jeśli chodzi o gromofony w takim przedziale cenowym. A estetycznie to chyba najlepszy możliwy wybór.
Na jaki talerz się zdecydowałeś?

No właśnie Darian. To teraz jesteś w grupie ludzi, którzy rozumieją co to jest limitowana seria 607. Ja też mam 607 i raczej z tego co się zorientowałem to wszyscy którzy ich nie słyszeli myślą " przecież to tylko 607 ''. A tak do końca nie jest bo to niezwykła;) 607.
W 607 jest bardzo dobry wzmacniacz gramofonowy. Jeśli zamierzasz grać na gramofonie to dokonałeś bardzo zgrabnego wyboru.


Hej
Moj gramofon ma talerz z trzech warstw- dwie aluminiowe i akryl w srodku (chyba dobrze powiedziałem) tak kanapka ma 7 cm grubosci icon_smile.gif przy czarnym lakierze korpusu robi super wrazenie.
Piekne słowa rzekłes o 607, nie słyszałem najwyzszych modeli sansui, ale po tym co prezentuje 607 mos ltd to jestem juz ciekaw.
Pozdrowienia
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...