Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Darek, a nie podpisywałeś umowy, że nie będziesz rozkręcał kolumn?
Kiedyś dawno temu rozmawiałem z tym Panem i wspominał, że to jego patenty, s-hiend i kosmiczne technologie i chińczycy się czają żeby skopiowaćicon_wink.gif. I tym mnie zraził bo wiem, że w garażu można zrobić niezłe kolumny. A ten straszył mnie umowami icon_smile.gif))
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgd. tego pana te grand master maja takie parametry:

PARAMETRY
Rekomendacja wzmacniacza zintegrowanego 40-150 watts
Rekomendacja wzmacniacza lampowego 10-60 watts
Pasmo przenoszenia 10 Hz - 35 KHz
( pomiar generatorem )
Pasmo przenoszenia słyszalne 20Hz - 18kHz
Skuteczność tryb I - 101 db
Skuteczność tryb II - 98 db
Skuteczność tryb III - 96 db
Impedancja tryb I - 10 ohm
Impedancja tryb II - 8 ohm
Impedancja tryb III - 4 ohm

Więc to że posiadasz dolny głośnik 4 Ohm to chyba chodzi o ten tryb III impedancji cokolwiek to znaczy.... W każdym razie pierwszy raz się spotykam z taką zaczarowaną rozpiską.Chodzi zapewne o to że pion składa się z trzech modułów.Każdy ma inne wartości....?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roman zniżek na razie nie dają ale za to ekspresowo wysyłają icon_wink.gif Ja niestety czekałem ponad tydzień na swoje trafo. A kontakt na nie miałem od Krzyśka za co jeszcze raz bardzo dziękuję.

Co do zasilania trafem kilku urządzeń to żaden problem. Osobiście nie słyszę żadnej różnicy w degradacji dźwięku. Ale zawsze można podłączyć np. odtwarzacz CD pod wyjście zasilające z tyłu wzmacniacza. W 907 i 707 tego nie próbowałem ale w 911 podłączony CDek w ten sposób wydawał się grać lepiej.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozdrawiam wszystkich użytkowników sprzętu z Góry i Wody. Tematy forum są zasadniczo alphowe, audiofilskie, ale na szczęście zwykle nie pomijacie również pytań innych użytkowników, co się bardzo ceni i dzięki czemu forum jest miejscem gdzie poprzez Sansui można rozwijać przygodę ze stereo. Moje pytanie pewnie należy do banalnych. Szukając kolumn do wzmacniacza 8 ohm, wczytałem się w wyniki testów kolumn (Kef Q500, Tannoy Dc6 t RC) z których wynika że impedancja podawana przez producenta jest zawyżona. Instrukcja wskazuje bowiem na 8 ohm, choć wyniki pokazują że w rzeczywistości nominalna powinna być niższa: 6, 4 ohm. Czy podpięcie takich kolumn do wzmacniacza o impedanacji minimalnej 8 ohm nie spowoduje jego uszkodzenia lub niewłaściwej pracy? Po co producenci zawyżają te wartości? I z innej beczki. Jak dotąd nie czytałem - po za jednym wypadkiem, o pojedynku wysokiego wzmacniacza alpha z innym. Czy nikogo w tym kraju nie kusi zrobienie porównawczych odsłuchów przy udziale wyrobionych, osłuchanych osób znających się na sprzęcie?
Takie porównania byłyby bardzo ciekawe. Czytałem ostatnio forum trolli - Giganty, tam cały czas zbawcy przestrzegają ludzkość przed światowym spiskiem szajsujowych oszustów i mają dobre intencje...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Jak chcesz słuchać na tym sprzęcie muzyki to bierzesz maksymalnie neutralne.. Jak to brzmienie ci nie odpowiada i chcesz dźwięk dostroić pod siebie to czytasz i szukasz które kable dadzą ci taki a nie inny efekt i w najlepszym wypadku je testujesz. Wówczas szukasz tłumików.....




Mario

No właśnie chciałem poczytać icon_smile.gif I za jako najbardziej wiarygodne przyjąłem, że będą to opinie osób, które "przerobiły" temat na sobie i - co najważniejsze - na sprzęcie bardzo podobnym.
Bo dla mnie taka informacja będzie najbardziej miarodajna.

POzdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek
Z mojego punktu (sluchania) widzenia odsluchy porownawcze z innymi markami nie sluza niczemu i moga wywolac niezdrowe dyskusje itd. Zreszta byl juz kiedys incydent, (poprawcie jesli sie myle) w Krakowie, ktory byl pozal sie Boze audiofilskim spotkaniem.
Interesujacych byloby spotkac sie i porownac nasze sprzety. Klub wzbogaca sie o coraz ciekawsze egzemplaze, a wkrotce wystrzeli kolejna sensacja( niestety nie u mnie).
Panowie zewrzyjmy szeregi i moze w koncu cos sie urodzi, jest to jeden z najaktywniejszych watkow. Moim marzeniem byloby posluchac jednego dnia kilku perel z serii Alpha i koncowek mocy. Niestety mieszkam daleko ale wespre taka inicjatywe aktywnie.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pboczek

Większość w miarę współczesnych sprzętów może pracować w pewnym zakresie Ohm.
Ja widziałem tylko w jednym - moim G9700 - napis "must be 8 Ohm".
Ale grał trochę z Infinity Kappa8 (6 Ohm) i całkiem nieźle sobie radził.
W tym przypadku przeniosłem go na kolumny 8 Ohm bardziej z wyrozumiałości dla staruszka niż z obawy o sprzęt.
Poza tym nie zdarzyło mi się przekroczyć godz. 10 w głośności - we wszystkich sprzętach które mam to już jest naprawdę głośno.
Na godz. 11 sąsiad słucha tego co ja całkiem przyzwoicie :
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...