Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Cytat

Po dzisiejszej lekcji chyba dobrze zrozumiałem m.in. to, że min. 8 ohm standardu lat 70 i 80, dopuszcza 6,2 ohm jako wartość odchylenia. icon_biggrin.gif


Rezystancja głośników o impedancji 8 ohm nie powinna być niższa niż 6,2 ohma. Jednak bywa że jest niższa. Impedancja głośnika , to suma jego rezystancji , impedancji wynikłej z indukcyjności i wzrostu impedancji na skutek zachowań rezonansowych membrany. W kolumnie dochodzą elementy zwrotnicy. Jak już pisałem impedancja nie może oficjalnie spadać poniżej 20 % wartości nominalnej. Spadek do 6,2 ohma delikatnie przekracza ta normę. Kolumny budowane wg dawnych zasad jako 8 ohmowe rzadko miały niższą impedancję niż 6,5 ohma. Bywało ze ich impedancja w całym paśmie była wyższa niż 8 ohm.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Ja niezmiennie polecam do Sansui kolumny mało znane, mało doceniane, mianowicie Adam Pencil. Grały z 911, obecnie obsługują 707. Kolumny rzadko spotykane na rynku wtórnym i niedoceniane. Kto je słyszał wie co potrafią.



Kusisz...belfer54, ależ kusisz. .. zastanawiałem się dzisiaj nad nimi icon_smile.gif Adam mogłyby zastąpić Infiniti w miejscu, którego szkic widziałeś. Jak myślisz, dobra idea?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Kto je słyszał wie co potrafią.


A kto nie słyszał będzie snuł teorie icon_mrgreen.gif

Nominalnie 4 omy. Podobnie jak Chario i Totem Sttaf.
No i zero problemów z wzmacniaczem, bo 911 spokojnie może obsługiwać nisko schodzące z impedancją kolumny icon_razz.gif

PioOss,
teoria dobra - gorzej z dostępnością "ołówka".
To już łatwiej Chario Pegasus trafić (choć w tym roku jeszcze nie było ich w ciekawej cenie, bo używane za 9 tysięcy to już przesada)

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PioOss ja nie kuszę ja piszę i podaje informacje potwierdzone wieloletnim obcowaniem z ADAM-ami. Poczytaj co pisze na temat tych kolumn Kisiel i na temat ich impedancji:
http://audio.com.pl/testy/stereo/zespoly-g...io-pencil-mkiii

Ja mam bodajże pierwszą wersję ADAM-ów z 2004 r.. Wyposażone są w jedną parę zacisków. Od czasu jak je mam grały nie tylko ze wzmacniaczami Sansui, ale m.in. z Baltlabem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A poza tym świetnie sprawdza się w nich wstęga (o wspólnym rodowodzie z JETem w Elac'ach i EMITem w Infinity).
No i jak już pisaliśmy w "Jolce..." (wątku lampowym) Pensile grały w bardzo różnych konfiguracjach i ani razu nie dały ciała (oczywiście nie podłączaliśmy byle czego i wzmacniaczy po pareset złotych), a im lepszy wzmacniacz podłączaliśmy tym więcej z nich słyszeliśmy icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Przecież cały czas o tym piszę.


Widocznie nadal jest problem z czytaniem ze zrozumieniem icon_eek.gif

Więc powtórzę: ja podłączam wszystko (do wzmacniacza), co na drzewo nie ucieka (kolumny) icon_mrgreen.gif
... i przy inteligentnym graniu (bez przeginania i dyskotekowego nagłaśniania) nie było takiego przypadku i nie boję się, że coś się schrzani w dowolnym moim piecyku.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zlitujcie się ....dwie strony dywagacji o 8 ohmach .... nie znam nikogo komu raptem 717-ka czy jakiś inny Sansui kleknął przy jakichkolwiek kolumnach .... Bez przesady - nie macie większych problemów ???? jest napisane 8 na tabliczce to podłączać i w d...e mieć A tego typu dylematy to teoretykom na AS zostawcie ! .... Sansui mają porządne i wydajne trafa , spokojnie wyrobią z prądem przy mniejszej niż nominalna impedancji to nie Technics do jasnej d...y żeby mrugał i się wykładał na połowie głośności przy trudniejszym obciążeniu ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł,
czekaliśmy na Twój głos - bo ilość teorii była przygnębiająca icon_sad.gif ...
a wraz z drugim moderatorem staraliśmy się być mili i nie usuwać wpisów które nic (albo prawie nic) nie wnosiły icon_confused.gif


A jak jesteśmy przy kolumnach - to czy ktoś z Was podłączał elektrostaty do Sansui?
Bo ja jeszcze nie słyszałem takiego połączenia...

Pozdrawiam
PS. Następnym razem już nie będziemy tyle czasu czekali.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę kolega Czubsi mnie ubiegł, ale naprawdę olejcie te ohmy. To jest istotne przy pracy wzmacniacza na max wzmocnieniu, albo we wzm lampowych. Moja 711 ma przełącznik 4-16 ohm i terminale a i b oczywiście trzeba z tego korzystać, ale sony 8-16 gra z 4 ohm JVC i problemu nie ma - w normalnych domowych warunkach wzmacniacz wydziela do 2W mocy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[quote name='RoRo' date='16.04.2016, 19:46 ' post='153403']
Paweł,
czekaliśmy na Twój głos - bo ilość teorii była przygnębiająca icon_sad.gif ...
a wraz z drugim moderatorem staraliśmy się być mili i nie usuwać wpisów które nic (albo prawie nic) nie wnosiły icon_confused.gif


A jak jesteśmy przy kolumnach - to czy ktoś z Was podłączał elektrostaty do Sansui?
Bo ja jeszcze nie słyszałem takiego połączenia...

Witam.
Kupujac Limited mialem podlaczone Magnepany 1.7 i bylem pod duzym wrazeniem potegi dzwieku w kazdym zakresie. Najbardziej zaskoczyl mnie bas, bo nawet w porownojac go do Vienna Acoustics bylo go pod dostatkiem. Byl to jednak moj pierwszy kontakt z 907ka i absolutnie nie bylem krytyczny.
Jednak beret z glowy spadl mi jak podpielismy Technicsy AFP 10.
Koncercik na 30 m2 z miejscami dla Vipow na kanapie. Tak realnego odtwarzanego dzwieku jeszcze nie doswiadczylem.
I zeby nie bylo gu...zik mnie obchodzi ile mialy ohmow.

DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela
piknie (jak mówią Górale) to wygląda, aż dech zapiera. icon_biggrin.gif

Może nudne będzie to co po raz enty napiszę. Mnie moja 707dr, choć to nie 907 powala na kolana. Przećwiczyłem z nią, przy udziale Romana kilka par kolumn i cedeków i nadal mam opad szczęki. Gdyby nie najlepsza forma fizyczna - nie mogę po operacji dźwigać więcej niż 3-4 kg, pewnie bym przytargał do domu kolejne kolumny. Nie wykluczone, że namówię na to Romana - ma bogaty zbiór kolumienek. icon_biggrin.gif

Co do ohmów .... szkoda klepać na ten temat w klawiaturę. Lepiej posłuchać muzyki. Oczywiście z naszych "staruszków" icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wuwuzela
piknie (jak mówią Górale) to wygląda, aż dech zapiera. icon_biggrin.gif

Może nudne będzie to co po raz enty napiszę. Mnie moja 707dr, choć to nie 907 powala na kolana. Przećwiczyłem z nią, przy udziale Romana kilka par kolumn i cedeków i nadal mam opad szczęki. Gdyby nie najlepsza forma fizyczna - nie mogę po operacji dźwigać więcej niż 3-4 kg, pewnie bym przytargał do domu kolejne kolumny. Nie wykluczone, że namówię na to Romana - ma bogaty zbiór kolumienek. icon_biggrin.gif

Co do ohmów .... szkoda klepać na ten temat w klawiaturę. Lepiej posłuchać muzyki. Oczywiście z naszych "staruszków" icon_smile.gif


Belfer
Ja od dawna slucham tylko mojego staruszka AU 999 i jestem przekonany, ze Twoja 707ka gra genialnie. Mozesz byc spokojny i nie napinac sie na 907, bo do doskonalosci dazymy wszyscy a jak sie do tego zblizymy, to co potem? Ostanio pozamienialem troche kabli IC i znow mam jakby nowe Sansui. CD 701 ma super funkcje powtarzania wycinka utworu A- B i zmieniajac Kable porownywalem dzwiek na krotkim fragmencie muzyki. Efekt byl taki, ze po zmianie gniazdka na Furutecha musialem wymienic dotychczasowe kable, bo sie nie sprawdzily. Kolumny zostaja a zabawa z reszta toru dopiero sie zacznie.
Nikt nie podjal watku tunerow Sansui choc byla juz kiedys rozpoczeta niesmiala proba.
Pozwole sobie z mojej strony na nieskromna pochwale mojego TU 777. Tak przestrzennego i czystego dzwieku prozno szukac z naszych CDkow. Gramofon daje specyficzny w zaleznosci od wkladki dzwiek a tuner wydaje sie byc najblizszy rzeczywistemu odwzorowaniu dzwieku.
Kiedy pierwszy raz wlaczylem TU, to wydawalo mi sie, ze to jest jakos " podbite" jakby Dolby ale to sprzet z lat 70 ubieglego wieku. Najwieksza frajde mam ze sluchania mojego " magicznego" analogowego radyjka. Natomiast Denona AE 730 slucham po optyku podpierym do 911. Dopiero po przejsciu przez DACa Sansui da sie jako tako sluchac radia internetowego. Opiszcie swoje wrazenia jesli ktos sluchal tunerow Sansui z Alpha.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela masz rację, że nie ma się co napinać. icon_smile.gif

Co do tunerów Sansui, to m.in. ja na początku tego tematu pozwoliłem sobie wspomnieć o tych urządzeniach. Niestety mnie się ostał tylko TU-S7 z 1980 r.
Przy Twoim TU-777 wygląda niemal żałośnie, ale choć niepozorny wyglądem w mojej ocenie to świetny tuner.
Tuner jest dosyć czuły. Jakość dźwięku, szczególnie średnich i wysokich tonów na co najmniej dobrym poziomie. Jak na razie jeszcze nie podłączony do 707. Gra w innym systemie, ale planuję przemeblowanie i podłączenie go do alphy.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela
cos tam pisalismy kiedys tutaj na temat Tunerów. Ja np. mam przyjemność włączyć sobie wiadomości lub stacje muzyczną na Alfie 707 Extra. Czasem bo traktuje to jako odskocznie, która wole docenić raz na jakiś czas.
Do plusów tego tunera na pewno należą:

- aksamitne, analogowe brzmienie
- przyzwoity bas o charakterze punktowym
- równowaga tonalna ( płynność brzmienia i barwa jest taka że zapominam że gra tuner. Tak jakby coś się gdzieś działo w realu czasem dalej czasem bliżej )
A teraz to co robi prawdziwe WOOOW:
-przestrzeń na prawdę zaskakuje
-realizm ludzkiego głosu
- Stereofonia kipi energią w zaskakujący sposób....
Podsumowując brzmi to jak porządny zestaw Hi-Fi a nie jak tuner.
W każdym razie słuchanie go bardzo relaksuje a to Bardzo Duża zaleta!
No i kolejna zaleta:
-gdy po tunerze włączam CDeka to mam prawdziwy opad szczeny z wrażenia icon_smile.gif))
Jego europejski odpowiednik to TU-X711. Posiada go kolega Andy i tez bardzo sobie chwali. Oczywiście nie sa to najlepsze tunery tej firmy. Najlepiej grających należy szukać wśród wysokich modeli analogowych z okresu do połowy lat osiemdziesiątych..Gorzej gdy radiowy sygnał analogowy przestanie by emitowany.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radio FM będzie w użyciu prawdopodobnie jeszcze długo w Polsce. Z tego co wiem dopiero 1 kraj zrezygnował z radiofonii analogowej , jak do tej pory. W naszym kraju prace nad DAB+ nie postępują zbyt szybko i są przesłanki że mogą zostać zawieszone.

Polskie radio nadaje w DAB+ i nie wymaga żadnych opłat. Oczywiście należy opłacać abonament związany z posiadaniem radia . Tyle że to w takim samym stopniu dotyczy radia FM. Jednak ilość nadajników jest na razie ograniczona. W jednym pakiecie ( na jednej częstotliwości ) nadawanych jest w ten sposób 10 programów radiowych.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znowu ostatnich parę postów nie na temat - masakra icon_eek.gif

MobyDick - jak chcesz koniecznie coś napisać, to jest chyba wątek odnośnie radia...
Masz doświadczenia z Sansui i chcesz coś rozsądnego napisać - to zrób to (jeśli koniecznie musisz wypowiadać się na każdy temat...). Ale bez teoretyzowania i denerwowania innych użytkowników tego wątku!

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TU-719 i TU-X501.
Dwa różne światy


DSC01446.jpg




Po nieudanych "łowach" na TU-666 / TU-555 i TU-X711 obecnie mam dwa: TU-719 oraz TU-X501. Mimo wielu cech wspólnych, tak jak napisałem na początku, są to dwa światy. Różne światy. Nie tylko w wyglądzie czy latach produkcji. Są to dwa światy w szkole prezentacji dźwięku.

To, co trzeba obu tunerom przyznać, to bardzo dobrze zbudowana scena i stereofonia. Oba modele bardzo realnie oddają ludzki głos. W przekazie "słowa mówionego" nie ma żadnych przebarwień, podbić dźwięków itp. Głos osób mówiących brzmi tak, jak w rzeczywistości (kilka radiowych głosów spotkałem "na żywo"). Z przyjemnością się ich słucha i w zupełności zgadzam się z tym co napisał Mario100007 - brzmi jak porządny zestaw hifi a nie jak tuner.
Muzyka - bardzo szczegółowa jak na tunery. Świetna stereofonia.

Różnica podstawowa pomiędzy tymi modelami - 719 cały przekaz podaje lekko ocieplony, to "analogowe brzmienie" jest słyszalne. 501 natomiast -bardzo czysty dźwięk który w połączeniu z naprawdę olbrzymią przestrzenią przez nią kreowaną mocno zaskakuje przy pierwszym odsłuchu. Bardzo pozytywnie zaskakuje.

Czy któryś bardziej bym polecił - nie. Oba są warte, by je mieć, a który to będzie, to już tylko zależy od własnych preferencji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Znowu ostatnich parę postów nie na temat - masakra icon_eek.gif

MobyDick - jak chcesz koniecznie coś napisać, to jest chyba wątek odnośnie radia...
Masz doświadczenia z Sansui i chcesz coś rozsądnego napisać - to zrób to (jeśli koniecznie musisz wypowiadać się na każdy temat...). Ale bez teoretyzowania i denerwowania innych użytkowników tego wątku!

Pozdrawiam


To były dywagacje na temat tego czy warto kupować tuner FM , bo za jakiś czas prawdopodobnie przejdziemy na DAB+ .
Było to tak samo w temacie jak to jakie warto kupić kolumny do elektroniki Sansui. Bo chodziło o sensowność zakupu tunera radiowego Sansui.
Dlatego nie przesadzaj z tym że to odbiega od tematu.
Jak do tej pory niema żadnych planów w Polsce dotyczących zaprzestania emisji analogowego radia. Rozwój radiofonii DAB+ jest bardzo powolny i możliwe że w ogóle te transmisje mogą zostać wstrzymane. I zakup tunera FM Sansui ma sens.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...