Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Uff duże wymagania icon_wink.gif. Nie slucham na sluchawkach, a jeśli chodzi o przedwzmacniacz gramofonowy to zakładam, że większość miała dobry bo należy pamiętać, że cd ''zastąpiły'' patefony trochę później. Panowie pomóżcie bo ja mam doświadczenie tylko z serią 5050,6060 itd i trochę z G.

Podawajcie wiadomosci Darkowi na pw. Handlarze szaleja. Zerknolem na portale aukcyjne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DSC01446.jpg

[attachment=7116:IMG_2016...5_151403.jp
g]

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg



Witam po dluzszej przerwie.
Od tygodnia rodzinka w komplecie. Wrocil do mnie Limited907 i rozkreca sie z "nowym" Cd kiem a to wszystko napedzane zasilaczem wyprodukowanym przez kolegow.
Calosc powoli sie wygrzewa, lacznie z kablami, wiec o dzwieku jeszcze nie ma co sie rozwodzic. To co najwazniejsze widac na fotce nr 2 i 3. Trafo 3000Va i 750Va podlaczone do gniazd rodowanych i pozlacanych plus sekcja 230V. Wplyw roznych stopow metalu na dzwiek jest wyrazny ale jeszcze nie moge tego opisac, bo calosc za krotko gra.
Jest jednak ktos, kto moze bardzo obrazowo to wytlumaczyc, poniewaz odsluchiwal tego dluzej niz ja.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh. Też właśnie teraz przerabiam temat kabli. Rodowane, złocone, lite miedziane wtyki mają wpływ na dzwięk i pewne jego aspekty. Trzeba sobie popróbować.
Zamówiłem fajny , niedrogi interkonekt i sieciówki. I są zmiany. Takie audiofilskie voodoo icon_smile.gif. A najlepsze, że jak ktoś się zna na kabelkach różnych producentów i zna materiały, potrafi zrobić ich tłumienie to fajnie można skorygować brzmienie.

Wuwuzela.Sąsiedzi się nie skarżą na przygasające światło? icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit
Kiedys jak sasiedzi spawali w garazach na osiedlu, to wszyscy kibicowali (przeklinali) w rytm mrugania zarowek.
No to u mnie chyba kibicuja w rytm muzyki icon_wink.gif
RoRo
Lepiej bym tego nie opisali. Ta 750 ka zasila zrodlo, a do wiekszego podpinam 907. Musze zamontowac jeszcze jedno nascienne i pociagnac osobna Linie od bezpiecznikow.
Gramofon nienaprawiony czeka na serwis. Obrazil sie, ze tyle lat w kartonie lezal, bo z nowym silnikiem objawy "smarzenia" sie powtorzyly ale wlaczylem zanim sie zadymil.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela. Przypomnij jakie masz paczki? Widzę, że napewno czarne i błyszczące icon_smile.gif. Fajne jest takie czekanie na wygrzanie. I jeszcze fajniejsze, że z każdą godziną jest coraz lepiej. Później jak już się wszystko ustabilizuje to można zająć się słuchaniem muzyki i...składaniem nowego, jeszcze lepszego zestawu icon_smile.gif. Choć na Twoim poziomie sprzętowym może okazać się trudne.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audiowit
Gram na Vienna Acoustics Bach Grand i nie planuje sie z nimi rozstac, chyba ze bedzie okazja zmienic na cos zacznie wiekszego z tej firmy. Nie wiem czy to prawda ale podobno stolarke dla Vienny robia w Polsce.
Jesli chodzi o sprzet, to postaram sie we wrzesniu o godnego kolege dla 907ki.
Vienny lubia prad, a czaruja taka paleta dzwiekow, ze trudno przestac sluchac.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela,
Czy możliwe jest że na silnik gramofonu idzie zbyt duże napięcie i przez to się pali?
Może warto przy kolejnej wizycie w kraju przekazać temat jakiemuś krajowemu specjaliście?

No to chyba 907 daje radę z Twoimi VA icon_smile.gif
Następne w kolejce mogą być Beethoveny (też Grand) i to nie tylko Baby...A w Polsce niestety VA z roku na rok drożeje-czy w Austrii jest tak samo?

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wuwuzela

Ładnie to wszystko ustawiłeś i musi zacnie wyglądać gdy przychodzi ktoś w odwiedziny.

W końcu masz porządne zasilanie i bardzo dobrze wygrzany wzmacniacz, po generalnym remoncie.
Jak tylko wygrzejesz nowe gniazdka i rozruszasz 917XR to dopiero zobaczysz na co stać tą konfigurację.

Już zacznij zbierać na porządne 2 komplety kabli głośnikowych i IC, bo jak będziesz miał 2 "Mustangi z japońskiej doliny" to wtedy mocniejszego możesz podłączyć na bas, a Limited na górę jeśli będziesz miał kolumny z osobnym wejściem dla sekcji basu i reszty pasma, a wtedy drżyjcie sąsiedzi !

Co mogę powiedzieć o zasilaczu ?
Pierwsza konstrukcja gdzie zdecydowałem się na ekranowanie miedzią, między trafami, od spodu i na górnej pokrywie, by ograniczyć przenikanie między otoczeniem transformatorów wewnątrz i wpływu zakłóceń z zewnątrz (EMI i RFI).
To nieoszlifowany Diament, który rozbłyśnie w pełni po około pół roku bardzo intensywnego wygrzewania każdego z gniazdek.

Na tę chwilę jest zbyt duża różnica między gniazdami, które były "grane" kilka miesięcy a tymi fabrycznie nowymi.
W środku jest ogrom połączeń Rod-Rod, Rod-Złoto, Złoto-Rod i Złoto-Złoto.
Minie sporo czasu nim będzie można je równoprawnie porównywać i uczciwie oceniać różnice, a co za tym idzie ich finalny wpływ na brzmienie.

Jestem z niego bardzo zadowolony, bo to najbardziej rozbudowana konstrukcja, która przez długi czas mogła cieszyć moje oko i ucho.
Jest uniwersalna i daje możliwość wypróbowania wielu kombinacji, tak by w efekcie dostarczyć najbardziej korzystne brzmienie dla każdego ze składników systemu.

Czeka Cię wiele godzin testowania i szukania optymalnego podłączenia dla każdego odbiornika.
Żonglerka kablami zasilającymi to będzie Twoje hobby przez najbliższe miesiące.

Jak będziesz miał okazję skorzystać z wagi z zakresem do minimum 30kg to będę bardzo wdzięczny za wynik pomiarów icon_smile.gif.
Będę tęsknił za tym "małym" czołgiem.

Trzymam kciuki i czekam na kolejne relacje.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Marzy mi się kiedyś posłuchać wszystkich zasilaczy na raz w jednym systemie, tak by nausznie przekonać się czym charakteryzuje się każda z popełnionych konstrukcji.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach



RoRo
Audiowit
Ceny VA sa tez wysokie ale tylko wtedy kiedy kupujesz, bo chcesz/musisz miec je od razu. Zdarzaja sie wyprzedaze w sklepach sieciowych (Saturn) i mozna wtedy dostac nowki przecenione nawet o 50 procent.
Will teilen: VIENNA ACOUSTICS Mozart Grand Klavierlack

https://www.willhaben.at/iad/object?adId=167174945
Will teilen: VIENNA ACOUSTICS Bach Grand Rosewood (1018254)

https://www.willhaben.at/iad/object?adId=167169892
Uzywki to wiadomo roznie sie cenia.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pygar,
No to wyszła ładnie zaawansowana konstrukcja! To co teraz u Ciebie robi za trafo, zasilacz i odpowiada za dystrybucję prądu?


Wuwuzela.
Parę razy korciły mnie małe Haydny, ale pomysł z wymianą podłogówek też wart zastanowienia.Choć chyba VA lubią dokładne ustawienie w pomieszczeniu- musiałeś sporo jeździć po pokoju by je finalnie rozstawić?Temat VA wart przemyślenia przy takich cenach, a do Wiednia nie jest tak daleko i można sobie zrobić parodniową wycieczkę i w drodze powrotnej zachaczyć o Kraków ...Na szczęście w przeciwieństwie do Witka nie muszę się martwić impedancją kolumn icon_smile.gif

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

RoRo

Zawsze mam jakieś trafo 100V na "czarną" godzinę - klasy kiepskiej icon_smile.gif.

Planuję zrobić w końcu coś dla siebie ale w trakcie kolejnych doświadczeń, odkrywamy z Piotrkiem nowe zjawiska i pierwotne założenia ulegają naturalnej ewolucji.
Z tyłu głowy powstał już zarys prawdziwego potwora Hi-Endu, systematycznie kompletuję potrzebne elementy i aktualizuję listę o nowe odkrycia.
Mam 1 wadę jestem perfekcjonistą, a to bardzo przeszkadza tak w zaczęciu jak i w skończeniu czegoś rozpoczętego.
Zawsze pojawia się myśl, że potrzebne byłoby jeszcze to i to (przed startem), a to można zrobić jeszcze lepiej i lepiej (w trakcie), tyle że ograniczeniem jest twarda rzeczywistość i jak zawsze ... $$$.

Aktualnie wymyślam różne nowe rozwiązania i czekam na mecenasa, który otoczy swą opieką kolejny projekt.

Mam kilka Sansui i nie tylko na 100V, więc sąsiedzi nie mogą narzekać na brak przyjemnej muzyki umilającej im wieczory i poranki icon_smile.gif.

Pozdrawiam
Pygar

P.s. W temacie zasilacza z marzeń i snów, to w świetle ostatnich badań z materiałami tłumiącymi mikrowibracje, platformami antywibracyjnymi i innymi "czarami", wyłoniły się dalsze możliwe modyfikacje i ulepszenia, co nakłania do dalszych poszukiwań i wstrzymuje rozpoczęcie projektu, tak by zawrzeć w nim całą zdobyta wiedzę i doświadczenie dla maksymalizacji efektu.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O tak praca z Krzyśkiem może niekiedy wykończyć, szczególnie jak na dworze jest 30 w cieniu:-) Ostatnio moi młodsi koledzy w pracy mają mnie dość. Uczę ich ducha dobrej pracy i perfekcji, muszą poczuć ścieżkę samurajów i kaizen. Wszystko za sprawą tego mega zasilacza własnie
Niestety młodzi ludzie wykuli powiedzenia podobne do znanego tytułu filmu "modyfikacją pod mocnym kaizenem"
Faktem jest, że namawiam Krzyśka do stworzenia prawdziwego potwora , istnej elektrowni, cost no object, waga nie ma znaczenia. Po prostu w budynku ma się uginać instalacja jak będziemy to włączali!
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Sprzet juz sie rozgrzal na tyle, zebym mogl conieco napisac. Cd kiem Sansui 917 gram od niedawna ale baaardzo intensywnie. Zaczalem go podpinac do gniazd rodowanych, bo na zloconych bas mnie jakos draznil (? niewygrzane gniazdka) ale noca przepinalem i wygrzewalem gold, az tu nagle, pewnego popoludnia ruszylo sie i z glosnikowych zaczely sie sypac brylanty. Odjazd na trafie 3000Va jest taki, ze sie uzaleznilem " zakochalem" w Sansui ponownie. Przestrzen i Scena mnie oszolomila ( z pewnoscia nie jestem obiektywny) do tego stopnia, ze slucham koncertow i nagranych z sal koncertowych, bo to co sie wyprawia w tle i w przestrzeni + gora + i glebia jest fascynujace. Nie od dzis wiadomo, ze Vienny Acoustics genialnie odtwarzaja ludzki glos, wiec teraz mam w domu prywatne koncerty i prelekcje gwiazd ( Tony Blair czytajacy ewangelie - Cd. Fot) Jestem chyba jedyna osoba poza anglia, ktora poraz Enty wysluchala do ostatniego dzwonu ceremonii pogrzebowej ku czci Diany Katedrze Westminsterr nagranej przez BBC. Nie wiem jak sie ta "perla" u mnie znalazla. Organy brzmia monumentalnie a hory tak, ze ciary chodzaca po plecach.
Trafo 750 nie jest w pelni wykorzystane, bo czekam na porzadne sieciowki na zloconych i rodowanych wtyczkach. Niestety na tym mniejszym trafie efektu holograficznego dzwieku nie uzyskalem ale wygrzewam je i jak polece od sciany do trafo zlotem , to musi leb urwac.Taka mam nadzieje. Za kilka dni odbieram "MuSansuitanga" i jak to podlacze przez

DSC01446.jpg

Tunami to sie odezwe.
Sory zdjecie plyty wkleilo sie jakos nie w tym miejscu gdzie chcialem.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie się czyta gdy znów ktoś po raz kolejny odkrywa co potrafią cacka spod znaku ,,S'' gdy da im sie warunki do rozwinięcia skrzydeł. Gratulacje!!! Jesli chodzi o uzyskanie efektu holografii dźwiękowej.. Wysokie modele umożliwiają uzyskanie takiego efektu ale musi byc spełnionych sporo warunków ku temu. Ale nawet najlepiej dopracowany system daje tylko przedsmak tego co jest możliwe przy odpowiednio dobranych materiałach akustycznych. Ponieważ jestem ,,odkrywcą" icon_wink.gif) wciąż to nowych wynalazków z napisem made in Japan to mogę na chwilę obecną pochwalić się icon_wink.gif efektem braku kolumn w pokoju. Chwilowo mam w pokoju 7 paneli akustycznych, które robią prawdziwe cuda. Dźwięki słychać tam gdzie nawet paneli nie ma. Np. na suficie. Na początku zmyliło mnie i myślałem że ktoś wali miotłą w sufit.... Dodatkowo całe pasmo czyli nawet niskie na tych elementach jeszcze bardziej się wzmocniły wraz z przestrzenią. Mój pokój to 4x4 metry a dźwięk jest jak w pomieszczeniu 3-4 większym. Między panelami po środku pokoju tworzy się łuk dźwięku i przepiękna przestrzeń. Dlatego każdemu polecam inwestycję w akustykę. Ale tylko z wyjątkowo dobrych materiałów. Bo inaczej to szkoda czasu i pieniędzy na takie zabawy. 95% tego co mamy na światowym rynku daje nam po postu wygłuszenie odbić jeśli chodzi o elementy pochłaniające. A to zdecydowanie za mało by cieszyć się prawdziwą przestrzenną sceną. Przy takich elementach to nawet rozpraszacze nie wiele dają bo nie zapobiegają okrajaniu pasma z cennych wybrzmień tworzących efekt o którym tu mowa.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poradziłem sobie bez pomiarów i dedykowanych przez tych panów materiałów sciennych icon_smile.gif)) Oczywiście nie neguje pomiarów. Przy robieniu całościowej akustyki są dobre ale tylko one. Na pewno nigdy nie skorzystam z materiałów polecanych przez naszych fachowców! Co do rozmieszczania paneli - stosuje sie do podstawowych zasad związanych z akustyką i jest bardziej niz wystarczajaco dobrze.
Na dokładke powiem że stosowany materiał przetwarza dźwięk w tzw. głębokiej podczerwieni. Niektórzy wiedzą o jaki materiał chodzi icon_wink.gif.

Piotr
dotarła w końcu... Gratulacje icon_smile.gif.
Napisz jak wrażenia odsłuchowe
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...