Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Chodzi o rozmontowanie i zmontowanie tak, by zachować funkcję i hermetyczność całej konstrukcji icon_smile.gif.

Mówiąc kolokwialnie, żeby się to potem "kupy" trzymało icon_smile.gif.

Czubsi to jest mój doktor Wilczur, zresztą na zdjęciach widać narzędzia do przeprowadzenia operacji icon_smile.gif.
Takich rąk i takiego kiepełka nie ma nikt, ze znanych mi szpeców.

Brawo Ty !

Pozdrawiam
Pygar

P.s. Paweł się zwyczajnie marnuję, już dawno mówiłem mu żeby poszerzył wiedzę i uprawnienia, bo to wielka strata dla Polskiej Chirurgii, że takie ręce się marnują na potencjometry, selektory i inne rzeczy tzw. "nierozbieralne" icon_smile.gif.
Zapomniał, w swoim komentarzu umieścić właściwy zapis: *** NIE PRÓBUJCIE TEGO SAMI W DOMU !!! ***
Lekkomyślność grozi poważnymi obrażeniami ciała i trwałą dysfunkcją ukochanego wzmacniacza.
Żeby znaleźć dawcę trzeba szukać i ściągnąć "dawcę organów", czyli egzemplarz całego urządzenia albo pójść w mniejsze koszta i wstawić jakąś mega skomplikowaną drabinkę rezystorową.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no bez przesady icon_smile.gif

rozebrałem głównie po to by zobaczyć jaka jest szansa na podmianę elementów z dostępnych potencjometrów. Ten potencjometr składa się z dwóch sekcji po 100 kohm i 4 sekcji po 5 kohm - myślę, że jest szansa podmiany elementów z nowych potencjometrów i poskładania tego w całość ! Wysłałem fotkę poglądową żeby dać szansę poskładania tego komuś kto nie robi fotek z każdej fazy przy rozbieraniu icon_smile.gif Te elementy leżą w odpowiedniej kolejności więc mogą posłużyć do właściwego montażu ! Szkoda że nie miałem potka 2x100kohm to od razy bym sprawdził czy to ma rację bytu !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie, od roku jestem szczęśliwym posiadaczem 911'stki, ale ostatnimi czasy zaczęła się powoli rozsypywać, najpierw wysiadł dac, później gumka selektora, a teraz mam wrażenie że jakoś dłużej się zbiera do pracy niż kiedyś, jak poważny może to być objaw? O tyle ile sam Dac i selektor na co dzień nie są mi potrzebne o tyle to zaczęło mnie niepokoić, ktoś może polecić jakiegoś sprawdzonego serwisanta/serwis, który nie przyniesie mu więcej szkody niż pożytku? Z chęcią oddałbym go w pewne ręce na przegląd.. tylko gdzie?
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śląsk, konkretnie Rybnik.
Jak poważny może być to problem? To naturalna choroba wieku starczego? Ile sekund potrzebowała twoja 911'stka do "pyknięcia"?
I jeszcze, przy okazji chciałem spytać czy może ktoś z was słuchał kiedyś 911/niższych alf z monitorami dynaudio, konkretnie mam na myśli focusy 160, jak wypada takie połączenie? Nie mogę doszukać się zbyt wiele o takich związkach a rozpatruję tę opcję, tyle że do "posłuchania" mam kawał drogi i fajnie byłoby chociaż wiedzieć czego się spodziewać icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie słyszałem takiego połączenia ale pytając o 607 to w zasadzie musiałbyś sprecyzować która ... Co do Dynaudio to powszechnie wiadomo, że są prądolubne i w zasadzie im więcej prądu ... tym lepiej ale nie sądzę by to 911-ce bardzo przeszkadzało ... Zainwestuj parę złotych na paliwo i podjedź do Pygara do Wrocławia - posluchaj sobie 911-ki z Renaissance 90 i sam oceń czy pociągnie Dynaudio ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GHOSTciu,
jestem użytkownikiem monitorów o podobnej, mocy, impedancji i skuteczności co te Dynki. Więc na pewno 911 zrobi z nimi co tylko zechce. Pozostaje tylko kwestia czy ich brzmienie będzie Ci odpowiadało. Zakres zaczyna się od 40Hz więc tutaj bym sie zastanawiał czy dołu przypadkiem nie będzie za mało.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o bas to to 40hz nie wydaję się wcale takie słabe, to chyba optymalna wartość w tej klasie, większość podobnych konstrukcji oferuje 50-45hz (realne), zresztą dół w tym wypadku nie jest priorytetem, ostatecznie skończyłem w 18m2, bardzo niewdzięcznych akustycznie 18m2...
Właściwie to bardziej niż o kwestie prądowe martwię się samym zgraniem tych elementów... liczyłem że może tu ktoś kiedyś jakieś podstawki z tej rodziny miał okazję usłyszeć z 911, bo jak nie tu to chyba nigdzie icon_wink.gif No nic.. zostaje samemu się przekonać, ale to pewnie dopiero po nowym roku...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

911-ka to jak sam wiesz neutralny wzmacniacz - niczego od siebie nie dodaje. Wszystkie aspekty dźwiękowe ma na co najmniej dobrym poziomie żeby nie powiedzieć bardzo dobrym a przy tym w zasadzie nie można powiedzieć by miała jakieś szczególne wady no chyba że taką iż są od niej lepsze Sansui icon_smile.gif co do Dynaudio o których mówisz - też wiele dobrego o nich słyszałem . Myślę, że pozostaje tylko wierzyć w wiarygodność opinii o nich bo jeśli są takie jak opinie o 911-ce to ja na Twoim miejscu bym się nie wahał icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ghost. Ale przecież uzyskałeś odpowiedź. To może ja przetłumaczę.
911 bez problemu napędzi dynaudio. Radzi sobie z dużo bardziej wymagającymi kolumnami.
Dzwięk jaki uzyskasz. 911 skoro jest neutralna to charakter dzwięku nadawać będą dynki czyli będzie lekko ocieplony z tendencją do lekkiego osłodzenia.
Charakter ocieplenia i osłodzenia będzie wynikiem jedwabnej kopulki i polimerowej miękkiej membrany midbasu. W/g mnie jest to lepsze połączenie niż z ciepłymi wzmacniaczami, ktore już mogą zaokraglić Ci kontury.
Jeśli taki sposób prezentacji Ci odpowiada to nie ma się nad czym zastanawiać.

O scenie Ci nie powiem bo nie znam akustyki Twojego pomieszczenia.

Nie oszukuj się, że usłyszysz te 40hz. To chwyt marketingowy. Poniżej 40 hz co gra? Organy lub elektronika. Wogóle bym się tym nie przejmował. Do 40hz schodzi jeszcze kontrabas.

Dynaudio są kolumnami po przeciwnym biegunie cantonów Mario. Tam są aluminiowe membrany. Jest większa szczegółowość przekazu.
Mam polimerowe membrany w dwóch rodzajach kolumn w proac 50 signature i w kef reference. Sansui obecnie mam zestawione z proac50s. Ładne, kolorowe granie. U Ciebie będzie bardziej neutralnie i z większą dynamiką.

Oczywiście nic nie zastąpi odsłuchu.
Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi częstotliwościami to nie jest tak do końca, że nie ma znaczenia poniżej jakiś wartości lub powyżej. Okazuje się że ma to znaczenie i to nawet spore.. Nie bez powodu wzmacniacze Sansui Alpha maja zakres nawet od 1Hz-300kHz.
To jak słychać u mnie chociażby pianino może powiedzieć np. Krzysiek którego miałem okazje zaprosić na odsłuch icon_smile.gif . Zakres częstotliwościowy pianina zaczyna się od 30 Hz-4 kHz. Więc nic dziwnego że to właśnie kolumny odpowiednio dobrane robią ogromną różnice jeżeli chcemy wycisnąć potencjał klocków Sansui.
Ponadto jest jeszcze taka ciekawostka: po co producenci wysokiej klasy urządzeń audio zapewniają taki olbrzymi rozstrzał częstotliwościowy, który nie jest słyszalny? Okazuje się że nie dla samego marketingu. Różnice w brzmieniu takiego urządzenia są słyszalne w zakresie słyszalnym przez człowieka. A to dlatego że w takim urządzeniu dźwięk jest bardziej żywy, szybszy dynamiczny i bliższy prawdy. Jak pamiętam ma to związek z większym nachyleniem narastającego sygnału w takim urządzeniu albo coś w ten deseń....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To działa na zasadzie szerokiego spectrum częstotliwości, czym szersze tym lepiej dla wierności odtwarzania.
Gdy w materiale występują dźwięki z pogranicza zakresu możliwego do odtworzenia w danym systemie to usłyszymy "coś" ala prawdziwe brzmienie z pewną nadinterpretacją, bardziej lub mniej ułomną, natomiast gdy system jako całość nie ma wąskiego gardła, to z głośników popłynie pełny zakres dźwięków przynależny do każdego instrumentu, co przełoży się na właściwą, naturalną barwę i charakter tonalny, z uwzględnieniem dynamiki narastania i wygaszania dźwięku ale na to ma ogromny wpływ dostrojenie antywibracyjne całości oraz materiały użyte do reprodukcji dźwięku w membranach głośników jak ich implementacja w obudowie, do tego nakładają się plusy i minusy akustyki pomieszczenia.

U Mariusza wszystko jest na właściwym miejscu, oficjalnie zazdroszczę mu wprawnego ucha i umiejętności podejmowania szybkich decyzji (prawidłowej interpretacji) co do korekt w aspektach, które nie są "z tych" wskazanych.

To jak wiele osiągnął przez dostrajanie i szukanie korzystnych mikrowibracji oraz akustyki pomieszczenia jest zaskakujące i robi piorunujące wrażenie.
Takiej dynamiki w najlepszym tego słowa znaczeniu nie słyszałem u żadnego audiofila, który tylko zmienia sprzęt i kabelki ... .
To co potrafi zrobić z brzmieniem Mariusz jest niesamowite i nie mieści się w głowach większości użytkowników sprzętu.

Rozpiętość częstotliwości w jego systemie jest najszersza jaką kiedykolwiek było mi dane usłyszeć, a w każdym zakresie pasma dzieje się tak wiele i tak prawdziwie, że to porostu szok.

Możliwości jakie dają najwyższe klocki ze stajni Sansui przy jego zabiegach zdają się nie mieć żadnych ograniczeń.
To już nie jest muzyka, tylko magiczne przedstawienie zarezerwowane tylko dla ściśle wybranego wąskiego grona użytkowników.
Nasze wzmacniacze otoczone właściwą troską nie mają sobie nic do zarzucenia i uwierzcie mi na słowo, że w wielu aspektach jest to wzór niedościgniony dla wielu marek w różnym przedziale cenowym.

Szczególnie bogato i na niespotykaną skalę słychać to, co dzieje się w muzyce w najwyższych częstotliwościach, bez uszczerbku dla reszty, w dodatku ściśle powiązane z całością, którą uzupełnia i tworzy nierozerwalną całość.

Ostatnio brakowało mi dosłownie odrobinkę dociążenia w wybrzmieniach miotełek, tzn. kapinkę niższych częstotliwości w "szuraniu" , bardzo ciężko to opisać ...
Wierze, że z czasem Mariusz udoskonali całość na tyle, że stanie się uniwersalna i wprost wymarzona do każdego gatunku materiału muzycznego, czego mu życzę i mocno trzymam kciuki !!!

Ilość zmiennych, które wpływają na końcowy efekt jest druzgocąco-przytłaczająca icon_smile.gif.

Ale pomysłowość, otwartość na nowe i chęć eksperymentowania zdaje się u niego nie gasnąć, dlatego jestem pewien, że już w niedługim czasie osiągnie wzorzec, który zadowoliłby na całe życie niejednego audiofila.

Pozdrawiam
Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozmawiamy o monitorach podstawkowych...może i występuje w nich moooooże 40hz ale nigdzie nie mogę znaleźć wykresu. Czyli prawdopodobnie 40hz występuje ale ze spadkiem 6-12dB. Przyjołbym realne 50-60hz. Do tego pomieszczenie odsłuchowe. Jeśli nie jest przystosowane akustycznie to pewnie ta fala ''nie wystąpi''.
Czyli chcąc mieć 40hz musimy mieć odpowiednie przetworniki, ktore w dynaudio są co najwyżej średnie, konstrukcję podłogową inaczej, o większym litrażu. No i pomieszczenie.
Jeszcze a'propos pasma przenoszenia. Jak wszyscy wiemy cd ma 20-20khz. Najlepsze wkładki gramofonowe od 20-80khz! Więc 1-300khz są raczej pokazem możliwości niż realnymi, uzyskiwanymi wartościami.

Teraz tak. Żeby uzyskać z 20-22cm membrany 45hz trzeba mieć pomieszczenie conajmniej 20m2. Wynika tak z dlugości fali i czysto matematycznych wyliczeń. Nie każ mi teraz szukać Mario majla sprzed 2 miesiecy ze wzorem icon_smile.gif Kiedyś to liczylem bo kolega chciał żebym sobie sprawdził realnie jakie parametry možna uzyskać z budowanych kolumn. I oczywiście nie omieszkał się ponabijać z moich teorii na temat zejscia basu.
Dążę do tego że to wszystko czyli pasma przenoszenia, możliwości opisywane przez producentów to są bzdurki. Ładnie to na tabliczce z tylu wygląda. I one mają się nijak do ''muzykalności''

Dynaudio są bardzo fajne i napewno pięknie zagrają w 18m2.

Pygar. Oczywiście jest to poparte pomiarami icon_smile.gif?. Bo subiektywnie to nie zestawilbym nra z cantonami300. Nie szukam zwady, dyskutuję.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak odnośnie niskich częstotliwości-to moje małe Concerty po dwóch tygodniach normalnego (i momentami trochę głośniejszego) grania dostały "kopa" na dole-półroczny okres zesłania ewidentnie wymagał wygrzania kolumn od nowa.

Jak widać (o czym zresztą wszyscy doświadczeni Koledzy dobrze wiedzą) również używane kolumny potrzebują wygrzania gdy długo nie były używane. Na szczęście wystarczyło mi 20-30 godzin, a nie tyle co Witek będzie musiał czekać.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja pomyłka Mario. Chodziło mi o 9dc. Wiem jakie masz kolumny bo sam o nich myślałem. Ale do mosa. Nie wiem o czym myślalem pisząc icon_smile.gif... http://www.testberichte.de/test/produkt_te...dc_p109630.html

Zresztą mało brakowało, a kolega by je kupił. Dużo o nich rozmawialiśmy.
Mario, fajnie nra zagrałoby ze starszymi SF. Tak tylko napiszę bo mówiłem o subiektywnym odbieraniu muzyki.

Roro. Już myślałem, że ja przez okno wywalę. Ale po ostatnim piątku jednak nie...icon_smile.gif.

No to przyczepię się jeszcze do concertów. Jak się narażać to na całej linii icon_smile.gif)). W concertach przeszkadza mi mocne podbicie średniego basu majace na celu maskowanie braku niskiego.
Do 18m2 też jest to fajny monitorek do rozważenia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...