Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Reasumując ja np bez zastanowienia zestawiłbym te Dynki z 911-ką będąc spokojnym o wynik icon_smile.gif

A jako, że lubię zmieniać temat to chciałbym się podzielić pewnymi informacjami nt odsłuchów mających miejsce u naszego kolegi z B2105 oraz CD 917XR ! Działo się tam wiele ciekawych rzeczy a co najważniejsze potwierdzających mocną pozycję Sansui wśród urządzeń z tzw wyższej półki ...
Nie chcę wypowiadać się za zainteresowanego ale jeśli dalej będzie milczał to .... Udział w tych spotkaniach wzięły osoby z kręgów muzyków i wziętych audiofili icon_smile.gif ....Na dokładkę powiem, że chyba nie jest tak źle z wiedzą nt wysokich modeli Sansui w naszym kraju skoro aukcja 907 limited po około 4 dniach miała ponad pół tysiąca odsłon i skończyła się sprzedażą mimo takiej a nie innej ceny ! Z drugiej strony co się dziwić skoro to jeden z 4 egzemplarzy w Europie (czytaj w Polsce icon_smile.gif ...)

Pozdrawiam !

czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I to ledwo wyjęty z kartonu zaraz po przywozie z cła i przylocie z Japonii ... Kompletnie rozstrojony nie wspominając o tym, że kilkanaście lat nie grał a to w przypadku każdego Sansui istna masakra a w dodatku to przecież mosfet (!) Mówiłem Janowi, że robi krzywdę tej konstrukcji zabierając ją w tym stanie na odsłuch ale się uparł icon_smile.gif Mimo wszystko B2105 MOS i tak się świetnie obronił icon_smile.gif ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ma 607 limited i ciągle cierpi przez straconą 2105 ... Jesteśmy zgodni co do tego jakie modele są poza konkurencją icon_smile.gif Zresztą wystarczy zobaczyć co ciągle posiadam .... icon_smile.gif .....

P.s.

607-ki też lubię icon_smile.gif to w końcu także Sansui i to te dobre Sansui ! Zdania nt" premiumki " nie zmieniłem i nie zamierzam - sam Ci ją przecież polecałem ! ...
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mówilem mu, żeby nie sprzedawał. Zachwalał i mowił, że lepsza od Levinsona. Pozbył się też Passa Os.
Tak to jest w tym hobby. Teskni się za straconymi rzeczami, a odzyskać je trudno. Audiofilia nervosa. Skąd ja to znam....

P.S. Jeszcze raz dziękuję za radę. 607premium długo zostanie ze mną. Lubimy mosy icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jan oddał ją bo marzył o kolejnej podróży do Indii - pasja podróżnika tymczasowo wygrała ... ale ... na pewno wróci do 2105 o to jestem spokojny ! Co do Levinsona to przegrał potyczkę na dłuższym dystansie z odświeżoną i ustawioną B2201 icon_smile.gif Czeka na nowego nabywcę w Kopenhadze .... Kolega w konsekwencji tych porównań nabył B/C 2301 ! jednak B wymaga troskliwej ręki bo nie słychać jej potencjału za to C2301 z w/w B2201 hmmm ... po prostu świetny duet !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale którzy z Wawy? Trochę tam znajomych mam.

No tak. Slyszałem 9700. Sam mam 9000. Najlepiej na nich zabrzmi gitara. Bardziej realistycznego jej odwzorowania nigdy nie slyszałem.
Mam swoją teorię na temat kolumn sansui z lat 70/80. Były strojone do lamp lub wzmacniaczy z tamtych czasów czytaj vintage. Czyli lekko zaokrąglony dzwięk. Dlatego z bardziej współczesnymi wzmacniaczami mogą zabrzmieć ostro.
Darian Ty masz 607limited? Jeśli na nim grasz to uważaj na głośniejsze granie. Możesz spalić ktoryś z wysokotonowcow. U mnie miało to miejsce. Za słaby wzmak. Oczywiście przy cichym czy normalnym odsłuchu nie ma z tym problemu.
Gratulacje. To jedne z ciekawszych monitorów vintage jakie słyszałem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Kolumny podpięte są do 607 MOS, rzeczywiście Witek masz 100% racji. Gitary grają zjawiskowo icon_smile.gif
Wogóle myślę że całe pasmo średnie i wysokie oddaje ponadprzeciętnie szczegółowo. Ostro wydaje się być ze względu na nadreprezentację głośników wysokotonowych. Zadziwia z jaką łatwością tworzą scenę. U mnie jak widać ze względu na brak miejsca stoją wysunięte do przodu i to sprawia, ze scena jest bardzo głęboka. Ponadto pięknie wyglądają, ciężko oderwać wzrok. Naprawdę się cieszę i lepszego prezentu na Święta trudno wyglądać icon_smile.gif
Pozdrowienia
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej
Wokale, trąbki imwszystko w górnych rejestrach brzmi bardzo dobrze wiernie i przestrzennie.
Właśnie słucham Cohena - tez jest bardzo dobrze.
Co zauważam- dół pasma staje się dobitniejszym przy wższym poziomie głośności.
Do 7 czy nawet 8 bas jest raczej umiarkowany i krótki, płytki..
Niemniej brzmią nadal bardzo przyjemnie.
Myśle ze wymagają dobrania odpowiedniego wzmacniacza żeby było idealnie - co nie oznacza ze teraz jest źle'!
No ale to jak wyglądają - Panowie to poprostu poezja, trudno się napatrzeć.
icon_smile.gif
Pozdrawiam
Prawie świątecznie
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich fanów Sansui!
Mam pytanie odnośnie Sansui Alpha 707 DR, znalazłem ten model za 4kzl w stanie ponoć bardzo dobrym. Właściciel twierdzi, iż nie był popsuty itd lecz został poddany serwisowi w Niemczech. Poprzedni właściciel zza Odry wymienił kondesatory małej pojemności na "odpowiedniki" w torze sygnałowym. Kondensatory filtrujące jak i zasilacz są nie tknięte, przynajmniej tak twierdzi obecny właściciel.
Moje pytanie jest następujące, czy jest sens nabycia takiego wzmacniacza? Wiadomo chciałbym dziewiczy egzemplarz, jednaknie często spotykam ten model.
Pozdrawiam serdecznie,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro często spotykasz ten model i nadal jest to ... Ty podejmujesz decyzje to Twoje pieniądze ! Pamiętaj, że taki wzmacniacz kupuje się tylko z zaufanych źródeł ... wymiana jakichkolwiek części w modelu DR na odpowiedniki .... to nie brzmi dobrze ... a pisanie o wymianie małych pojemności w torze sygnałowym w zasadzie komuś z konkretną wiedzą wystarcza bo .... TEN WZMACNIACZ NIE MA KONDENSATORÓW W TORZE SYGNAŁOWYM !!!!!!! ... Prawda jest taka, że model DR można nabyć tylko z dwóch źródeł bezpośrednio z Japonii lub z rynku niemieckiego i jeśli ktoś nabywa taki wzmacniacz w Niemczech i potem sprzedaje w Polsce pisząc otwarcie że coś tam powymieniane to jest potem tak że wzmacniacz leży na aukcji miesiącami ... Wiedzę nt tych wzmacniaczy i ewentualnych zamienników ma naprawdę niewielu i jak widać ludzie to wiedzą bo wolą kupić egzemplarz za dużo większe pieniądze ale ze znanego źródła niż tzw okazję nie wiadomo skąd .... Mimo że to atrakcyjna cenowo oferta to jednak zawsze ciężko zarobione 4 tysiące ... Zachowaj zdrowy rozsądek i nie słuchaj innych to Ty podejmujesz decyzje ! Pojedź posłuchaj poproś o fotki wnętrza sam się z tym zmierz i coś spróbujemy wspólnie pomóc !
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Czubsi za szybko odpowiedź. W moim poście zabrakło spacji (przeoczyłem). Oczywiście miało być napisane "nie często spotykam ten model"
Zapytałem sprzedającego i w odpowiedzi otrzymałem sformułowanie "kondesatory w torze sygnałowym".
Oczywiście nie znam marki Sansui stąd moje pytanie do Was drodzy forumowicze.
Masz rację najlepiej byłoby pojechać i zobaczyć samemu, jednak to już model nie oryginalny i nie wiadomo kto w nim łapki trzymał. W gruncie rzeczy sam sobie odpowiedziałem (dzięki za nakreslenie kierunku) nie kupię Alphy z nie wiadomego źródła.
Facet nie chce wysłać zdjęć tłumacząc , że (może popsuć przy rozkręcaniu).
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to w zasadzie wszystko jasne .... można Sansui naprawiać itd ale nie ma tu mowy o dowolności ! z tego co pamiętam to w tym wzmacniaczu również terminale były wsadzone "lepsze" ... jak słyszę, że w Niemczech ktoś wymieniał części (kondensatory) to się zastanawiam na jakiej podstawie ???? To by sugerowało że wzmacniacz działał gdy był oddany do niby serwisu na taką operację hehe ... wyobrażasz sobie żeby w Niemczech serwis przyjął sprzęt bo użytkownik stwierdził że chyba kondensatory nie mają już właściwej pojemności ???? to dopiero ciekawostka .... no chyba że to ten niemiecki użytkownik wykonał a to już dopiero byłaby historia palcem po wodzie pisana ....
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze prawisz, dziwna i ciut zagmatwana historia z 707dr. Gościu odpisał, że właśnie ten Niemiec wymieniał kondesatory, ale o terminalach głośnikowych nawet się nie zająknął.
Niemcy to naród oszczędny i raczej właściciel bez powodu nie zabierał by się do "tunning" tym bardziej Sansui. Szkoda tego wzmacniacza, jak wiadomo nie jest to zwykły popularny model z masowej produkcji w Państwie Środka.
Ehh..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@faszi Tak jak radzi czubsi nie pchalbym sie w ten egzemplarz chociazby z dwoch powodow. Cena za niegrzebany bedzie chyba tylko troche wieksza. 4k to zadna okazja za "poprawiony" wmacniacz. Beda problemy ze sprzedaza. Kiedys wpakowalem sie w zakup wzmacniacza DIY a potem przy sprzedazy to tylko zebami zgrzytalem i swiecilem oczami. Dwa. Ja jestem dyletantem do kwadratu jesli chodzi o elektronike i dlugo sie wzbranialem przed zajrzeniem "pod maske" wzmacniacza ale w tym wypadku to tylko kewstia odkrecenia paru srub i poniesienie "klapy". No nie da sie niczego zepsuc chyba ze juz zrabane. Tak wiec moze jest powod dla ktorego zdjec nie zobaczyles.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi, mówiłem, że tu otrzymasz pomoc. Siedzą tu najlepsi.
Nie mówiłeś, że facet nie chce go rozkręcić. To podejrzane. Cena też wydawała mi się ''okazyjna''.Ale może stąd ktoś ma alfę na sprzedaż.
Faszi powiedz jakie masz kolumny i jaki cel bo zostaniesz z wiedzą, że na A jest Dr z ''historią'' i tyle. Tutaj jest kilku posiadaczy DR i nie tylko DR.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe tak Witek miałeś racje icon_smile.gif ja zupełnie zapomniełem o forum audio.com.pl i długo tutaj nie zaglądałem.
Zainteresowany byłem tą Alpha ponieważ nie wiedziałem o tej "regeneracji" , sprzedajacy napisał jedynie "stan techniczny bdb" teraz już wiem (po wymianie korespondencji z właścicielem) i odpuszczam ten egzemplarz. Dobrze pamiętam "swiecenie oczami" kiedy sprzedawałem jeden wzmacniacz. .. Wolę się przemęczyć ze swoim obecnym wzmacniaczem (100% oryginał) i szukać nadal Samuraja .
Kolumny to Jamo C 807 , 2,9ohm 80-500hz stąd chęć kupna mocnego urządzenia. Chciałbym dobrej kontroli, lekko cieplejszej średnicy i szczegółów. Wiecie blachy perkusji, dzwoneczki i inne przeszkadzajki powinny nie ginąć w brzmieniu.
Pozdrawiam serdecznie,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...