Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Witek ja tutaj na forum jestem prawie od początku, później była przerwa u konkurencji, jednak tamta atmosfera, ciągle kłótnie itd nie były niczym miłym. Zapomniałem o tym forum i tak żyłem w niewiedzy hehe.
Dla zobrazowania wzmacniacz A był wychwalany przez użytkównika B, po jakimś czasie użytkownik B jechał po wzmacniaczu A jak po burej. ... I przykładów z tym panem mógłbym przytoczyć jeszcze kilka. Nagła zmiana o 180' z wiarygodnością nie miało nic wspólnego .
Także zostaje i się stąd nie ruszam! icon_wink.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek masz rację wzmacniaczy Sansui niechętnie się pozbywamy, szczególnie jak znamy ich źródło pochodzenia, a konkretnie są kupowane od zaprzyjaźnionych Kolegów. icon_smile.gif
Ciekawym przykładem jest tutaj 911, która wcześniej była dopieszczana przez Jana, nie wiem, czy Paweł w niej palców nie maczał. icon_smile.gif
Potem trafiła do mnie. Z żalem się jej pozbyłem. Obecnie jak wiesz cieszy oko i ucho Romana.

Faszi ja też mam nadzieję, że zostaniesz na tym forum.
Cytat

"... później była przerwa u konkurencji, jednak tamta atmosfera, ciągle kłótnie itd nie były niczym miłym. "


Może nasze Forum jest niepozorne w odróżnieniu od "konkurencji", ale piszą tu ludzie mający autentyczną pasję. Wszelkie niewłaściwe zachowania - miało to też miejsce w wątku Sansui - staramy się eliminować.
Myślę, że czytałeś, co się u "konkurencji" wypisuje o Kolegach z tego forum., a szczególnie z tematu sansujowego. Pozostawię to bez komentarza.
Dbamy też o to, aby przeważała rzeczowa i o ile to możliwe kulturalna wymiana zdań. icon_smile.gif Jasne, że dochodzi do sporów, ale gdzie ich nie ma.

Pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie o to chodzi, aby było rzeczowo i z kulturą. Kultura ponad wszystko! Jak pięknie możemy się różnić i toczyć ciekawe i efektywne dyskusje wiedzą tylko ludzie, którzy weszli na pewien poziom.
Obrażać innych i wypisywać głupoty potrafi każdy kto umie pisać ( chociaz i z tym bywa różnie ). Napisać coś konkretnego , trzymającego poziom i przede wszystkim mającego odzwierciedlenie w rzeczywistości nie jest już takie proste i oczywiste. Wiele przykładów na potwierdzenie moich słów znalazłem u konkurencji.
Jednak proponuje to zostawić i robić nadal dobrą robotę , taką jak Wy panowie w tym wątku!
Kto czeka ten sie doczeka. W końcu i do mnie zawita któraś z Alph? i tez wejdę w magiczny świat dźwięków oferowanych przez firmę Sansui.

Pozdrawiam serdecznie,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich znawców tematu Sansui.
Jestem nowym debiutantem na tym forum i chciałbym prosić o pomoc. Chodzi konkretnie o zamówienie trafo do wzmaka 907.Czy ktoś zamawiał w
Airlink Transformers i jak to wygląda od strony merytorycznej i technicznej,gdyż w tym temacie jestem zielony.
Pierwszy mój post i myślę że nie ostatni. Pozdrawiam wszystkich.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w lutym zamawiałem do swojego 707 właśnie 230 na 100. Nie jestem pewien, czy nie pisałem o tym w wątku.
Generalnie nie ma problemu. Nie trzeba się u nich rejestrować. Wybierasz dany produkt, podajesz dane adresowe - kontaktowe i dokonujesz płatności, np. kartą, wg informacji podanej przez firmę. Firma dolicza za transport do Polski, chyba ok. 30 funtów. Po wpłacie otrzymasz informację o tym, że trafo zostało wysłane. Do mnie dotarło chyba po 3-4 dniach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Orientujecie się jak wypada brzmieniowo pierwsza Alpha 907?

Jak już wspominałem zależy mi na dobrej kontroli basu z niskim zejściem, mocnej średnicy i dużą ilością szczegółów. Bez krwi z uszu jak to mówią. Kolumny to Jamo c 807 na tekstylnej kopułce.

Tyle się dowiedziałem z postu czubsiego :

" Warto w tym miejscu wspomnieć, że modele alfa dzielą się na dwie grupy jeśli chodzi o schemat :

pierwsza grupa oparta jest o starszy - bardzo rozbudowany schemat ze zwielokrotnioną stabilizacją w konsekwencji powodujący pewnego rodzaju dociążenie dźwięku i wrażenie spowolnienia - w tej grupie są 907 , 807i oraz 907L extra który jest z kolei swego rodzaju łącznikiem obu grup

druga grupa oparta o odchudzony (rzekłbym oczyszczony ze zbędnych dodatków w istocie ograniczających potencjał) schemat do tej grupy należą 907DR , 907KX (który róźni się od DR tylko zastosowaniem innych kondensatorów w głównej filtracji) , 907XR , 907MR oraz 907NRA

To dlatego modele od DR począwszy są pozbawione tego :klimatycznego - nieco sztucznego podkolorowania ...
907 - zbieżność sygnatury z modelem AU-X901 ale zwielokrotnienie cech. "

Niestety nie słyszałem 901.

Pozdrawiam serdecznie,
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Witam wszystkich znawców tematu Sansui.
Jestem nowym debiutantem na tym forum i chciałbym prosić o pomoc. Chodzi konkretnie o zamówienie trafo do wzmaka 907.Czy ktoś zamawiał w
Airlink Transformers i jak to wygląda od strony merytorycznej i technicznej,gdyż w tym temacie jestem zielony.
Pierwszy mój post i myślę że nie ostatni. Pozdrawiam wszystkich.




Cześć.
Ja tez zamawiałem, w sumie 5 różnych.
Mają trafo std i trafo audio, droższe kilka funtów. Można zamówić inne wersje (mam dwie takie) ze wszystkimi gniazdami po jednej stronie (na jednej ściance).
Wszystko przebiega łatwo, jak opisał Belfer54.
Wybierasz, możesz kupić bez logowania, na maila dostajesz link do płatności, przyjeżdża po 3-4 dniach.

Warto, porządnie zrobione.

pozdrawiam.

p.s.

mam na zbyciu trafo od nich 2000VA 230na 100. Grało u mnie z B-2103.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie polecicie mi jakiegoś dobrego magika od serwisu (sprawdzonego). 901 mi dziś zastrajkowała. kupe lat ją mam i nic się absolutnie z nią nie działo. Dzisiaj gdy chciałem włączyć miga się lampka protectora, ale wzmak się nie odpala. Nie była nigdy grzebana w srodku, sankeny oryginalne itd. Najlepiej centrum Polski - Łódź-Warszawa. Nie jest to nic pilnego - mam na czym grac - inny sansui. ps. Podejrzewam, że może coś w selektorze padło. Nie wiem zimny lut, jakiś kond padł - musi to być tego typu pierdoła wg mojej opinii mega amatora - ponieważ wzmacniacz nigdy nie dawał jakichkolwiek oznak "buntu".
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Sylwestrowo.

W ramach poszukiwań drugiej połówki dla B-2103 na testy przywiozłem wczoraj z zaprzyjaźnionego NOMOSu pre Nakamichi CA-5E. Czyli w sumie model ani wysoki, ani niski. Za to chodzący w bardzo przyzwoitych pieniądzach.
Dla wszystkich posiadaczy końcówek nie będzie to pewnie jakieś specjalne zaskoczenie, ale pre musi być.Tak uważałem zawsze i wczoraj dzisiaj tylko to potwierdziło. Bo można być doskonałym, ale np po kursie savoir-vivre jest się doskonałym jeszcze bardziej, prawda?
Po połączeniu cd 917XR z Nakamichi CA-5E i Sansui B-2103 znacznie zwiększyła się kontrola całego pasma. Pierwsze - i kolejne - wrażenie jest takie, jakby zostały one właściwie uporządkowane, posegregowane, bardziej skupione, po prostu wychodzą z głośników w większym porządku. Zamiast gentelmana w garniturze pojawił się gentelman we fraku. Zmieniło się jedynie brzmienie całości - straciło trochę ciepła mosa, którym 2103 jest. Do tej zmiany muszę się przyzwyczaić, bo nie jestem pewien, czy mi się podoba.
Wydaje mi się, że pre nakamichi jest zbyt "tranzystorowe"dla 2103 - co generalnie nie jest wadą, a ja jednak lubię i / lub się przyzwyczaiłem do lekko ocieplonego brzmienia końcówki.
Podejrzewam, że wpływ mają też połączenia, bo wykonałem połączenia cd-pre i pre-końcówka na IC to acoustic revive line 1.0R, głośnikowy kryna spca7.
Spróbuje podmienić ic pomiędzy pre a końcówką na coś lekko cieplejszego, a może głośnikowy na Acoustic Divine który mam i który jest wart więcej, niż kosztuje.
Jak starczy czasu, sił i ochoty, to cały ten zestaw spróbuje jeszcze zamieniając kolumny JBL studio monitor 4412 na Tannoy Chertsey SL45, które też wczoraj przywiozłem do testów.
Co do pre Nakamichi - to sekcja gramofonowa jest doskonała. Co zresztą nie powinno nikogo dziwić. Jedyne, czego mi brakuje we wyjścia xlr, bo mam taki bardzo przyzwoity kabelek. I do pełni szczęścia pilota.

Tak to więc.

A teraz życzę wszystkim szalonej mniej lub bardziej nocy sylwestrowej, samych udanych zakupów i niezapomnianych wrażeń muzycznych w 2017!!!

pozdrawiam
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Pioos. Pre nakamichi 5 jest bardzo dobre w wersji MK2. Wzmacniacz phono też nie jest najwyższych lotów. Spróbój jakiś taki np Project nawet nie z najwyższej półki.
A faktem jest, że końcówka bez pre jest niepełna.




Audiowit

MKII nie było pod ręką icon_smile.gif
Co do gramofonowego to dla mnie jest lepsze niż w integrach które mam....
Generalnie najlepszym wyjściem jest oddzielne pre gramofonowe. I kiedyś takie się pojawi.

A co do pre - to mam swój typ, jak wiesz icon_smile.gif I raczej pójdę w tą stronę wcześniej czy później.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Wiem. Dlatego mogę otwarcie powiedzieć co myślę bez ryzyka urażenia Ciebie icon_smile.gif

Tak, zdecydowanie oddzielić pre gramofonowe. Nie jest drogie, a przyrost jakościowy wysoki.

A co z kolumnami? Robert już założył oficjalnie firmę. Moje robią jako poglądowe na model Iluminatus????




Kolumny jak widzisz przynoszę różne stare, starsze i młode.
Ale i na nie jest plan.
Ale wcześniej jeszcze kilka zakupów, jak drugie lepsze źródło, wspomniane pre... Wychodzi na to, że będę należał do "szkoły" co kolumny dobiera do sprzętu icon_smile.gif
Ale wrócę do Ciebie z tym tematem niebawem.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już wiem, że warto do mnie uderzyć, a bardziej do Roberta. Stojące włoski na rękach gwarantuję.
Potrzebny mocny wzmak. Ty spełniasz to kryterium.
A tak na marginesie. 607mos premium dorobił się nowego towarzystwa. Prac tabletem 50 signature. Oczywiście Scan speak na górze i dole. Limitowana seria mój egzemplarz z nr 555. Limitowany wzmak z limitowany mi monitorami. Chwilę ze sobą pograją.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...