Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Odnośnie nowinek:
w końcu wyczekiwany odtwarzacz został odebrany od kuriera. Wypada tylko pogratulować nowemu nabywcy icon_smile.gif! Jest w świetnym stanie. To już drugi odtwarzacz Alpha 607 w naszym kraju. A co dla mnie równie ważne oby dwa przez jakiś czas w moich rękach dzięki czemu mogę wyciągnąć kolejne wnioski na temat tego w jakim kierunku poszły dokonane zmiany w pierwszym egzemplarzu. Na pewno w kierunku lepszej artykulacji, rozdzielczości i koherencji. Dźwięku jest po prostu więcej i więcej energii i autentyczności we wszystkim. Ale mimo wszystko wrażenie po pierwszym odpaleniu było takie że szczęka zeszła na dół a w głowie zakołatało pytanie czy było warto ruszać własny egzemplarz.Nic dziwnego jest to przecież na prawdę świetna maszyna. Otrząśnięcie przyszło dopiero po rozpoczęciu porównań. i zachęta do dalszych działań.
pozdrawiam

Ps. każdego kto nie próbował zachęcam do podłączenia odtwarzacza do zasilania z tyłu wzmacniacza zamiast bezpośrednio do trafa a nawet listwy. Efekt może niejednego zaskoczyć icon_wink.gif)
Co do polaryzacji - w zamontowanym gnieździe faza jest na dole. Mysle że powinno byc tak we wszystkich wzmacniaczach.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witek,
może jutro uda mi się ją na chwilę otworzyć to zobaczę, choć nie spotkałem się z żadnymi wzmiankami o różnicach w tym modelu. Fajnie że poprzednik dołączył do niej instrukcję. W wolnej chwili można sobie potłumaczyć krzaczki icon_wink.gif.
Roman,
wszystko na to wskazuje, ale po słyszalnych różnicach najpierw zrobię kilka kosmetycznych zmian w swoim modelu i sprawdzę czy uda się jeszcze coś dopracować w swoim.
Takie małe odkrycie - wcześniejszy Cd-ek 717D LTD. robi za świetną platformę antywibracyjną teraz:-) Wszystko wskazuje na to że to dzięki wprowadzonym, wcześniej, zmianom w obudowie i w samych nóżkach. To właśnie na niej stała nowa 607 gdy ja odpaliłem pierwszy raz. Trochę wtedy zgłupiałem słuchając jej brzmienia.... Te nowsze Cd-eki mają ta zaletę że właściwie od razu grają jak należy. Po rozgrzaniu na prawdę nie wiele sie zmienia.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni raz w temacie mapy.

Koledzy powoli, bardzo niepewnie do tego podchodzą....

Kilka technicznych kwestii:
1. wystarczy raz dodać marker wybierając miasto, nazwę (nick) i dodać opis sprzętu. I "submit"
2. Nie pojawicie się od razu na mapie, zgłoszenie czeka na aproval od admina, czyli w tym przypadku mój.
3. Nowy znacznik pojawia się na mapie dopiero, gdy go zatwierdzę. Generalnie chyba nie muszę tłumaczyć, dlaczego tak jest - świat jest pełen oszołomów.
4. Proponuję zachować link który dostaniecie zwrotnie, ułatwia późniejsza edycję. Oczywiście wszystko ja też mogę edytować.
5. Jeżeli w Waszym mieście jest już znacznik innego Kolegi, wówczas trzeba dodać np kod pocztowy - mamy darmową wersję, więc nie ma większych możliwości edycji. Kod pocztowy to nie adres, a adresu nie polecam wpisywać. Ale pozwoli w jednym mieście dodawać kilka znaczników.

I t by było tyle.
Zapraszam.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

A w jaki sposób można zamieścić fotkę (i czy można to zrobić później, jako edycja)?

Pozdrawiam
PS. PioOss - witam Ciebie w Warszawie



Na etapie tworzenia markera masz zakładkę media a w niej PHOTO. Dalej sposób dodawania tak jak wszędzie.

Jak już masz marker i chcesz go edytować , wchodzisz na swój marker, podświetlasz imię i otwiera Ci się okno edycji, takie samo jak wyżej.

No i zawsze ja mogę wszystko icon_smile.gif
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc
Witam po kilku godzinach testowania. Wyglada przypadkowo rowno kolorystycznie ale bralem co pierwsze pojawilo sie na rynku, bo wyboru wielkiego nie ma. Upolowac Takie pre to duze szczescie, dlatego raduje sie jak dziecko odkad kurier zapukal do drzwi. Ale zeby Was rozbawic do lez, to napisze Ile zaplacilem cla.
...63,00 Euro. Niektorzy wiedza a inni sie domysla dlaczego tak niskie.
Koncowka gra bardzo fajnie mocarnie a po podpieciu pre wszystko sie poukladalo. Cale pasmo jest rowne, delikatniejsze. Najwieksza frajda oczywiscie z puszczania plyt koncertowych.Realnosc instrumentow rewelacyjna. Wczesniej zwiekszajac glosnosc niskie tony burzyly sciany. Przedwzmacniacz wyciagnal jeszcze wiecej detali z materialu i poszerzyl i jednoczesnie poukladal bardziej trojwymiarowo scene. To dopiero poczatek, bo koncowka jeszcze sie uklada po wymianie PRek, a tu doszedl nastepny element toru.
Najbardziej zaluje, ze nie mam czym przetestowac wyjscia gramofonowego.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się, że jest w Twoich rękach ! Jest w świetnej kondycji i w stanie też bardzo fajnym ! Daj mu pograć w systemie - musi się ułożyć do reszty !
Jeszcze raz gratuluję ! Miłych wrażeń ze słuchania ! Czekam na opis wrażeń- realnych i bez słodzenia icon_smile.gif ! Ja go odebrałem bardzo pozytywnie a mam odniesienie jak wiesz do wszystkich najlepszych modeli i to w tym samym czasie ! 907 i MOS obroniła się w każdym aspekcie ! (ceną jeszcze bardziej ...)

Pozdrawiam !

czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam
Proszę Panstwa - alpha 907i MOS Limited to WIELKI sprzęt. Słucham go od 2 dni i jestem coraz bardziej oczarowany.
Porównanie mam do 607 mos ltd bo ta u mnie gra od niemal roku, powiem tak, przeskok w jakości jest mniej więcej taki jak pomiędzy 911 dg a 607 mos ltd właśnie. Czuje się klasę 907 mos, tu nie ma żartów, jest potęga, swoboda i rozmach i to wszystko podane lekko i w takich proporcjach, ze trudno uwierzyć, ze coś może grać jeszcze lepiej ( a przecież wiemy, ze tak jest ).
Początkowo środek sceny przechylał się nieco w lewo, ale w miarę upływu czasu zjawisko ustępuje, zauważalne różnice - głębia sceny, tu kolosalna różnica, do tego stopnia ze wyczuwa się frakcje dźwięków usytuowane góra i dołem,
Lepsza szczegółowość nie jest to różnica znaczna, ale wyraźna, porządek prezentacji, lepsza kontrola i swoboda - wyczuwalne,
Więcej separacji w poszczególnych pasmach - wysokie to wysokie a bas - o tego znowu jest znacznie więcej. Każde pasmo podane z wyrazistością.
Najbardziej co mnie ujmuje to budowanie sceny, instrumenty są wszędzie wokoło, dosłownie można liczyć metry dzielące poszczególnych muzyków, źródła dźwięku wyraźnie budują trójwymiarowa scenę i to jest PIĘKNE.
Więcej w weekend, muszę jeszcze pograć icon_smile.gif
Acha nie można pominąć walorów estetycznych - wzmacniacz jest piękny, dostojny i elegancki. A swoim ogromem poprostu budzi respekt i szacunek. Podnosząc go wiemy, ze trzymamy coś co już samym rozmiarem wiele obiecuje No a podłączając go do zasilania - jesteśmy tylko i wyłącznie zachwyceni.
Pozdrawiam
Darek
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Darian31

Starych wyjadaczy Sansui, to kompletnie nie dziwi, ten sprzęt już tak ma, że gdy się go posłucha w swoim systemie, to zakochuje się od pierwszego usłyszenia.
Zawsze będę powtarzał, że ... Nie ma Uja nad Sansuja !

O czym przekonało się już bardzo wielu audiofilii w różnych stronach całego świata i Polski, szczególnie piję tu do kolegi Wuwuzeli i Barona, którzy ścinają z nóg swoimi Sansui całą okolicę i nie biorą jeńców, a Czubsi z Jankiem robią to już od wielu, wielu lat icon_smile.gif.

Ostatnio z Piotrem zrobiliśmy mały szlif AU-X911DG MOD by Czubsi & Pygar & Piotrek608 .
Cały zasilacz - rezystory na Sinkohy i Audio Note + odrobinka Silmic Super Gold oraz boczki z ASC
kluczowe rezystory w zasilaniu na płytkach końcówki mocy na cudowne super hiper .... ???

Gdzieś od wtorku zaczyna to pomału i nieśmiało wyzierać i łupać na nas swoimi wielkimi oczyma i zaczyna być bardzo obiecująco.

Słychać, że jest moc (atak i bas) i rośnie potencjał sprzętu, który mocno zyskał na szlachetności, jakości i ilości wybrzmień.
Jeszcze trzeba go troszkę powygrzewać i na wiosnę będzie powodował omdlenia u słuchaczy.

Pozdrawiam i życzę wiele radości ze słuchania pięknej muzyki z doskonałego sprzętu na literkę S.
Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Koleżeństwo

Jakoś tak się porobiło, że 2017zaczął się od zakupów icon_smile.gif


Tak więc, ponieważ B-2103 stoi w salonie, więc ustrzeliłem dla niej CD TEAC VRDS-25. Głównie dlatego, żeby podobnie było - tak, aby nie drażnić zbytnio piękniejszej połowy - dwa duże masywne fronty bez zbędnych ozdobników - nie było pytań specjalnie z rodzaju :ale po co i dlaczego"...Może TEAC jest bardziej wpadający z "srebrno- szampański" ale to nic......
Ale dwa, to że jestem przekonany, że to bardzo dobry sprzęt jest...
Co do dźwięku to jeszcze za wcześnie, żeby coś konkretnie napisać. Pierwsze wrażenie jest jakby TEAC grał potężniejszym dźwiękiem niż 917...Ale trzeba trochę poczekać z ostatecznymi wnioskami. Spięte acoustic revive line 1.0R i Kryna spca7
Ustrzeliłem go we Francji, a ponieważ co roku w styczniu jestem w firmie w Niemczech i odwiedzam rodzinę we Francji, więc w tym razem poza winem przywiozłem TEAC właśnie icon_smile.gif
Stan jest sklepowy - kupiony za przyzwoite pieniądze ( w sumie nawet taniej, niż się umawialiśmy ) od pierwszego właściciela, którego poznałem. Wg niego był grany ok 30 godzin i po poznaniu właściciela (oraz zobaczeniu reszty sprzętu u niego) jestem przekonany, że to prawda. Ma też jeszcze kilka innych rzeczy, na które jaram się jak Joanna D'Arc na stosie, ale jesteśmy umówieni, że jak będzie sprzedawał to da mi znać.... Tak więc żeby zaczął grać w pełni, to musi się wygrzać tak jak nowy sprzęt.
Co do stanu technicznego - wszystko idealne, żadnych śladów użytkowania na pilocie czy obudowie...wszystkie papiery a karton w lepszym stanie niż niejednokrotnie w przypadku nowo kupowanego w sklepie..... oby takich zakupów i kontaktów więcej.
Teraz, aby było bardziej srebrnie na półce i system był ukończony, to muszę ustrzelić gdzieś c-2105 icon_smile.gif NO chyba, że wydarzy się coś, co jest być może możliwe, wówczas zestaw B/C będzie czarny, lecz z o wiele wyższymi oznaczeniami modeli . Zobaczymy.

917XR stanęła tam, gdzie powinna i gdzie się ma najlepiej, czyli z 907XR.

Dla AU-07 przyjechał mebel od ROGOZ oraz większe trafo audio....
W drodze są jeszcze:
CD Alpha 607 - po którą muszę się w końcu wybrać do GDY
korektor SE-88, który w końcu icon_smile.gif może do mnie trafi niedługo... po co korektor.... bo chcę. Bardziej dla wizualnego efektu, bo jestem zwolennikiem grania tak, jak fabryka dała, czyli na "0", bez kręcenia potencjometrami barwy dźwięku..
No i głośnikowy topowy Tara Labs za śmieszne naprawdę pieniądze - porównywalne z kablami z Acoustic Divine.... nie mam pytań.

No i niżej oczywiście zdjęcia....

DSC01446.jpg

DSC01446.jpg





DSC01446.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nad kolumnami to generalnie muszę popracować poważnie nie tylko dla 907.
Z 907 na razie monitory B&W, nawet nie wiem, jakie - są w rodzinie wieki całe (kupione jako zestaw z Denonem PMA250SE / DCD335) i niedawno je wyciągnąłem, jak L100 poszły w świat, po prostu żeby coś grało.. Nawet okazało się, że mam do nich kabel z którym były kupione: jakis AudioQuest, (FR200???) raczej podstawowy, , to fakt, ale zawsze icon_smile.gif Szukam czegoś niedużego... bo wiesz jak to u mnie w gabinecie stoi. A JBL L110 były za duże..
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...