Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Wiem, ze przepięcia niczemu dobremu nie slużą i w głównym systemie nie ma problemu bo listwa ma filtr.

Przy cd w sypialni nie ma nic filtrujacego. Przepięcia zdażają się najcześciej w poludnie, kiedy mnie nie ma. Eracam do domu i pomimo, ze cd było wyłączone(przycisk power) to świeci i pewnie przeleciala sobie cala płyta.

Teraz sobie myslę, ze jest wyjście. Wyjmować zawsze plytę. Wtedy tylko player się wlaczy ale plyta nie ruszy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie musi być przepięcie.  Zdarza się, że krótkie przerwy w dopływie prądu powodują załączenie urządzenia. Takie przerwy czasem są przyczyną bardzo krótkotrwalego wzrostu napięcia w sieci, co z kolei powoduje takie sytuacje jak u Ciebie. Nawet niekoniecznie brak w dopływie prądu, a wystarczy niewielki skok napięcia. Przepięcie jest groźniejsze i bardzo czesto powoduje uszkodzenie urządzenia, a w najlepszym wypadku przepalenie bezpiecznika. Też mialem kiedyś taki odtwarzacz CD. Z tym, że tylko sie załaczał, natomiast płyta nie startowała. Okazało sie że to byla wina transformatora zasilającego w CD i jakiegoś kondensatora. Nic wiecej sie nie włączało a jedynie ten CD. To był Sony, symbolu nie pamiętam. Pozdrawiam.

 

Edytowano przez RoRo
Odpowiadając na post bezpośrednio po nim nie ma sensu cytować go w całości.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teac, Sansui - trzeba by było sprawdzić zachowanie innych typowo japońskich źródeł. Może japońscy producenci doszli do wniosku, że jak włączasz zasilanie to w konkretnym celu - po to by włączyć muzykę. Więc niech sie włącza od razu sama ;-). Nie zdziwiłbym się.

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

My możemy się jedynie domyślac, lub gdybać n/t tego co jest przyczyną. Najlepiej byłoby gdyby zechciał się wypowiedzieć jakiś fachowiec w tej materii. Może kol Audio Autonomy. Myślę, że takie zachowanie sprzetu nie jest czymś rzadkim, skoro zdarza sie u Ciebie (i to w dwóch urządzeniach). Zdarzylo się kiedyś u mnie, a mysle że u wielu innych też. A może faktycznie, jak wspomniał szanowny przedmówca, dalekowschodni producenci mają trochę inne zamysły co do działania sprzętu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, mario100007 napisał:

Teac, Sansui - trzeba by było sprawdzić zachowanie innych typowo japońskich źródeł. Może japońscy producenci doszli do wniosku, że jak włączasz zasilanie to w konkretnym celu - po to by włączyć muzykę. Więc niech sie włącza od razu sama ;-). Nie zdziwiłbym się.

Niemiecki AVM, francuska Micromega zachowują się powściągliwie, JVC podobnie - więc nie wszystkie japońskie firmy są takie chętne do "kręcenia" jak dostaną prąd :-)

Sprawdziłem na paru Soniakach (na zwykłych i 5cio płytowej karuzeli) i po włączeniu zasilania od razu startuje PLAY.

Witek,
to może warto rozejrzeć się za kolejną listwą - ale z wyłącznikiem (zresztą rozmawialiśmy o tym - w ramach wolnych środków). Tylko uważaj, bo niektóre listwy mają wyłączane nie wszystkie gniazda (gniazda dla wzmacniaczy i końcówek mocy są na stałe włączone, a te dla źródeł i innych sprzętów z małymi prądami - włączalne i wyłączalne).

Pozdrawiam
PS. Na innych CDkach już mi się nie chce testować.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem w czym problem ? Każda 717DR oraz 917XR powinna startować sama po włączeniu zasilania !!!! To wynika wprost z ich schematu ... Ktoś miał taką wizję ... Mnie to od początku drażni ale cóż - ten typ tak ma ... Kenwood LD1 ma inaczej po włączeniu przyciskiem power też sam startuje natomiast po wyłączeniu na czuwaniu i włączeniu - tego nie robi a dla uzupełnienia  powiem tylko że jest na 220 V ... Domyślacie się już dlaczego startują same czy pomóc ???? ....

 

No to pomogę :-) wiecie co to jest timer ???? Chyba teraz jasne dlaczego same startują ???? kiedyś była ta funkcja dość popularna jako budzik wiele cd-ków ma to od razu wbudowane w magnetofonach można było samemu wyłączać i włączać ...

 

Temat jak widać każdy dobry :-)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czubsi,

dzięki za wyjaśnienie sprawy!

Mariusz-faktycznie to jest ciekawe :-)

Pozdrawiam

PS. Przełączalny Timer to ja miałem w CDku SONY-już nie pamiętam w jakim konkretnie modelu, ale było takich kilka, w tym również karuzela na 5płyt (przełom lat 80 i 90tych). A fajne było to -że to był przełącznik był podobnie jak w kasetowych deckach  na froncie urządzenia i do użytkownika należała decyzja "Panie Janeczku-grać???".

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do mnie trafił bardzo zacny cd Sansui CD Alpha717DR .....właściciel skarżył się na źle wysuwającą kieszeń cd i ogólnie zły stan pacjenta. W Denonie jak włoży się paluszka w momencie zamykania kieszeni grozi to nawet zranieniem ..a w DR nic bardziej mylnego. Kieszeń wysuwała się i wsuwała bardzo delikatnie rzekłbym zwiewnie...myślę sobie wypas taka delikatna, ale zaglądam do środka a tu nie uwierzycie w cedeku za piedolion złotych gumeczka recepturka!!!! Uważajcie na handlarzy z allegro!

Al717a.jpg

Al717b.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.10.2017 o 23:14, Piotrek608 napisał:

A do mnie trafił bardzo zacny cd Sansui CD Alpha717DR .....właściciel skarżył się na źle wysuwającą kieszeń cd i ogólnie zły stan pacjenta. W Denonie jak włoży się paluszka w momencie zamykania kieszeni grozi to nawet zranieniem ..a w DR nic bardziej mylnego. Kieszeń wysuwała się i wsuwała bardzo delikatnie rzekłbym zwiewnie...myślę sobie wypas taka delikatna, ale zaglądam do środka a tu nie uwierzycie w cedeku za piedolion złotych gumeczka recepturka!!!! Uważajcie na handlarzy z allegro!

Tak mi się coś wydaje, że to moje cudo :) , kupione aby tworzyło całość z czarnym zestawem (mimo, że mam lepsze jakościowo cdki). 

Zgadzam się z Piotrkiem   co do opinii o uważaniu na handlarzy z allegro lub innych miejsc. Jak wiecie, nie ma jednej reguły na zakupy w takich miejscach, zawsze trochę loteria.

Tyle tylko, że w tym przypadku źródło było stosunkowo pewne,   sprzedający wspominał, że cd miał wymieniany pasek napędu kieszeni...przez znanego mi osobiście  człowieka, który trochę o Sansui wie... ale jak widać, wszystko trzeba sprawdzać kilka razy co i jak było zrobione. Ale się z tym liczyłem.

Jakoś mnie to nie zaskakuje, bo i tak - podobnie jak każdy kupiony przeze mnie sprzęt - wcześniej czy później był przewidziany do kontrolnego przeglądu i rezerwa na to była zrobiona.

Gdyby nie to, że  czasem  w sprzęcie który mam przeszkadzają mi "pierdoły" , na który niektórzy nie zwróciliby  uwagi, to u innego chodziło by to całe wieki pewnie.

Bo jak wspomniałeś, @Piotrek608 , to dystyngowane, powolne wysuwanie się kieszeni miało w sobie coś :)

 

p.s. może po prostu ciężko było dostać pasek, a na tej gumce trochę chodziło.

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tą instrukcję to od razu kseruj, jak się zobaczymy to będzie. Albo możesz mi ją dać. Bo jestem pierwszy na liście, jak Twoją DR i limited będziesz sprzedawał :)

To się okaże :) Jak wiesz,  717DR idealnie uzupełnia i pasuje pasuje do mojego czarnego zestawu.

Ale jest u najlepszego specjalisty od CD, o jakim wiem, więc będzie jak nowy na pewno :)

Dostanie też  strojenie lub nowy laser  + parę zmian, które po latach mu się należą, bo niektóre rozwiązania teraz są po prostu lepsze...lub inaczej - bardziej dopracowane.

Tyle i aż tyle.

 

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurna to jest dobry pomysł z tą pralką. To że piorą nowo podrobione banknoty to słyszałem, ale aby instrukcje sansui:3_grin: Ale to musiałbym jakiś certyfikat autentyczności wystawiać.

Faktem jest, że rzadko pojawiają się klocki audio z oryginalnym pilotem i instrukcją. Jakaś taka dziwna mania przygarniania tych akcesorii.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie i jakoś tak wyszło, że każdy cd ma swojego pilota.

Bo jak się człowiek przyzwyczai, to ciężko bez ...przede wszystkim ciężko bez regulacji głośności.

 

IMG_20171006_133314.jpg

Odnośnie    dodatkowych rzeczy jak instrukcja to są przez niektórych poszukiwane. Generalnie lepiej ja mieć niż nie mieć :)  dla samego faktu.

W kilku przypadkach miałem to szczęście, że poza oryginalnym opakowaniem w dobrym stanie mam karty gwarancyjne, dowody zakupu a w jednym przypadku nawet namiary na pierwszego właściciela  w Europie - dla wersji na 220V.  Ale staram się i tak zdobyć komplet papierów jak instrukcja czy instrukcja serwisowa, z czym, jak wiecie nie jest łatwo. 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jest dobrze a nawet bardzo, jak na tak krótkie granie razem. Zaczynam słyszeć, jak naprawdę ten komplet b/c może, i co więcej powinien :) grać. I to, że na górze nie ma szpilki jednak mi odpowiada. Subtelna, lekko aksamitna góra, do tego perfekcyjny środek i basu tyle i tam, gdzie powinien być.  Końcówka z pre spięta kryna balca5, CD 717 z pre diamondem od m&b audio, oczywiście po xlr. Głośnikowy kryna spca7. Takie połączenie na razie na jakiś czas zostanie. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już będziesz miał dość ilosci informacji jaką potrafią wygenerować te przetworniki to namawiam na przejście na kabel divine acoustic i ic Aurora2 zamiast kryna5. Ale tutaj już kwestia gustu bo te dwa kable stoją na trochę przeciwnych biegunach.

Masz przed sobą obok Accutonów jedne z najlepszych przetworników na świecie. Znając charakter zwrotnicy to pewnie trochę podbity jest bas i wysokie. Pewnie o 1db. Zaraz znajdę Ci wykres.

Masz info na pw.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samcro, Gratulacje nabytku. Oby połączenie się przyjęło dawało radość jak najdłużej. Trochę się naszukałeś więc należy Ci się w końcu trochę spokoju ;-).Najważniejsze to nie dać się zwariować szumowi informacyjnemu i samemu wiedzieć czego mi potrzeba. Co do Kryn jakich używasz to jako od długiego czasu ,, tester'' tej marki mogę Ci zagwarantować że przy odpowiedniej trosce o resztę swojego systemu ich walory muzyczne wzrosną w Twoich oczach na tyle na ile dasz taką możliwość. Przejrzystość/przezroczystość i naturalna barwa to ich domena a zarazem wielki potencjał do rozwoju, który ja akurat wykorzystałem,idąc lekko ,,po bandzie'' z ich udziałem w ostatnich tygodniach. To taki efekt ,,braku kabli'' w systemie.  Siła rozprzestrzeniania się dźwięku jest znakomita. Perspektywa przestrzenna wręcz zadziwiająca. Dół jest tak samo bogaty jak góra i średnica, chociaż z początku może wydawać się inaczej. W każdym razie tylu trzęsień ziemi jak dotąd bez większego słyszalnego efektu dźwiękowego to jeszcze nie miałem. Przypominają lustro dla całej reszty systemu. Jeżeli coś nie gra z po ich wpięciu to znaczy że jest coś nie tak z resztą i trzeba to znaleźć i naprawić. Dlatego niektórym mogą się one nie podobać.

Więc jak będziesz chciał się ich pozbyć to ja jestem pierwszy w kolejce.  

Edytowano przez mario100007
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drugi ;).

Tak, dzieki uprzejmosci Piotrka mialem okazję je posluchać w swoim systemie. Kryna5 jest niesamowicie rozdzielczym kablem. Dzwięk jest najwyższej klasy.

Zresztą znajac zycie to nasza kolejność w kolejce jest bez znaczenia bo kable nie są na sprzedaz ;)

 

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...