Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

4 godziny temu, hubert hubert napisał:

Panowie, jakie sa wasze spostrzezenia dotyczace grania XLR vs RCA? Przy moim zrodle i wzmacniaczu x711, aby wyrownac glosnosc, musze galka zmniejszac glosnosc o okolo 16dB dla XLR aby byla tak sama glosnosc jak na RCA. W sensie, ze XLR gra bardzo duzo glosniej od RCA. Czy to norma we wzmacniaczach Sansui?

pozdrawiam,

hubert

RCA zwykle nap. wyjściowe od 1.8 do 2,5v

xlr od 4 do 5v

zobacz specyfikacje źródła 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, audiowit napisał:

Piotrek. Szkoda, że nie powiedzialeś wcześniej o tych cdkach. Odwiozłbym Ci do Audioazylu. Ale w srodowisku krakowskim też są o nich różne opinie.

Plusem jest to, że można u Michalczyka załatwić serwis w Wwie i nie trzeba do Krakowa.

Poza tym jest jeszcze Milanówek i Pan Kałuża - tylko nie wiem jak u niego z terminami, ale to chyba w Twoim przypadku da się przeżyć.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Źródło to chiński xiang dac-05a. Trudno więc mówić o jakiejkolwiek specyfikacji
Nie mam innego wzmacniacza wspierającego xlr, więc nie mam jak sprawdzić.
Wiem ze na xlr jest do 5v, ale to jest plus minus, jako poziom odniesienia, a nie sygnał 5v, więc teoretycznie względem 2,5v RCA powinno być tak samo.
Co istotne, to gra poprawnie, żadnych przesterów, zniekształceń itp.

Żeby było jasność, głośność sprawdzałem na mikrofonie a nie na ucho .

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukałem całe 10 sekund

 

 

Specifications Parameters:

Single Dimensions: width 330mm, depth 220mm, height 70mm (excluding knob, machine feet, connector size)

Frequency response: 20Hz-35KHz

SNR: general port output: 110dB

Harmonic distortion: General port output: <0.001%

Support 24bit digital stream below

Supports the following sampling frequency: 44.1kHz, 48kHz, 88.2kHz, 96kHz, 176.4KHz, 192KHz

Output Level: Balanced output 9V, Standard output 2V

Dynamic Range: balanced output greater than 120dB, unbalanced output is greater than 110dB

Input impedance: 1101017 AES / 120 ohms, other digital interfaces / 75 ohms

Line Output Impedance: 600 ohms

Net Weight: 2.6Kg,  

Packing gross size weight: about 5.6Kg

Input voltage: 110v-240v 60/50Hz for all countries customer

 

Product Description:

USB receive use 32bit/394K XMOS-U8 chip, which is a work in asynchronous mode, it can effectively reduce the jitter values.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak trochę z innej beczki ... Jeśli kogoś interesuje na poważnie 907 NRA to zapraszam na priv. Cena normalna - równowartość kosztów ściągnięcia z Japonii ... Oczywiście nabywca zyskuje coś jeszcze - zrobiony gruntowny przegląd , czyszczenie i precyzyjne ustawienie na fabrycznych parametrach.

Wzmacniacz jest w środku w świetnym stanie - praktycznie nie widać oznak używania zatem nie był katowany a to ważne, idealnie trzyma ustawienia no i jest w oryginale na fabrycznie zamontowanych tranzystorach. Wzmacniacz przygotowany do bezproblemowego użytkowania a tego przecenić się nie da przy cenach tego modelu ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, BR-20T napisał:

Witam!!!

Ze swiata " Wielki Japoniec" w swym uzyciu ma !!!!

 

Niewątpliwie gra urokliwie. Ale nie W Kendrick Sound, tylko w salonie piękności Gaia.

Anyway, jak mawiają Indianie : najważniejsze to dobrać odpowiednie komponenty. BO JBL po odnowieniu w Kendrick na pewno są o wiele droższe niż ta 607.

Kiedyś się przymierzałem do podobnych manewrów na moich JBL Studio Monitor 4412 (do kupienia jakby ktoś chciał :) ) i cenowo wyszło drogo.  Ale nie jest powiedziane, że tego kiedyś nie zrobię dla rozrywki....tylko wtedy już nie będą do sprzedania.

Inna kwestia, to Sansui gra dobrze z JBL...część modeli kolumn Sansui była robiona przez chwilę przez JBL a później bardzo mocno współpracowali, z tego co wiem.

Ale co ja tam wiem ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

K4m

Wielka szkoda, że nie masz możliwości, sprawdzić na własne uszy co się dzieje z brzmieniem systemu, jak taki odremontowany egzemplarz, pogra "kilka dni" (minimum 2-3 tygodnie), żeby przepracowały się elektrycznie wszystkie "nowe" styki, gniazda i kontakty, oraz wygrzały się świeże luty, a cały wzmacniacz przyzwyczai się do nowych parametrów pracy, bez przełączania kabli na gniazdach, na niezmienianych kolumnach i źródle. Byłbyś mocno zdziwiony, jak te same kawałki z dnia nadzień grają coraz lepiej i lepiej.

Taki remont, to trochę tak jak po antybiotykoterapii, niby jesteś już zdrowy ale brakuje Ci jeszcze sił, by brykać jak przed chorobą.

Jak taki wzmacniacz już się dobrze rozbryka, to dopiero pokazuje ile może dawać radości i przyjemności ze słuchania ulubionych kawałków.

 

Pozdrawiam

Pygar

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja słuszna..."serce" również B|
Piotrek - tylko trochę mało tych czarnych elementów widocznych na zdjęciu :-) Jeszcze jakiś tuner, gramofon niekoniecznie tej samej firmy co reszta...
No i jeszcze pewnie coś by się znalazło w tym samym kolorze.

A jak już jesteśmy przy uzupełnianiu komponentów SANSUI - to czy możecie coś napisać o polecanych, dobrych modelach decków SANSUI? Bo zazwyczaj pojawiają się albo dwukasetowce, albo niskie modele, albo coś z autoreversem...
Z trzygłowicówek które czasami przemkną przez ogłoszenia to kojarzę 705, 570 oraz X701. Ale ponieważ nie mam zapotrzebowania na kolejne decki to nie ruszałem tematu.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, misiek x napisał:

 

Masz na myśli ten z allegro? napewno ma wymienione 3 potencjometry barwy i balansu, niby nic powaznego ale nalezy sobie zadac pytanie dlaczego zostaly wymienione? moze zostaly uszkodzone w transporcie a moze ktos je uszkodzil podczas proby rozbierania, wiec tez nie wiadomo w jakim stanie sa przelaczniki i selektory, w pozostałej kwestii wyglada okej ale to co znajduje sie pod blaszkami na tranzystorach to tez pozostaje tajemnica do czasu demontazu, za ok 8 tys mozna miec juz wydmuchany egzemplarz, pełen serwis trzeba liczyc na ok 1000zl wraz z oryginalnymi potencjometrami wiec sam sobie odpowiedz czy sie oplaca

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydmuchany egzemplarz ??? Przez kogo ??? Przez sprzedającego Japońca ???? za około 7500 - 8000 wyjdzie ściągnięcie 907 DR z Japonii normalną oficjalną drogą .... Taka sama to loteria jak ten z allegro a ile czasu będziesz Mariuszu robił magię z wymiany 3 potencjometrów tak długo będą mieli ludzie sieczkę w głowie ... Akurat do tego wzmacniacza oryginalne potencjometry da się dostać (to nie te same co w XR czy MR a tym bardziej w NRA ...) ! Ale skąd możesz o tym Mariuszu wiedzieć ???? .... W tej cenie to tak jak mówiłem - okazja i tyle i chyba właśnie dlatego, że tylko tyle to gość się buja tyle czasu ... 907DR z Niemiec ceniło się z reguły 1750-2100 euro .... ale co ja tam wiem .... Zresztą uważam, że właśnie to oferta idealna dla Ciebie ! Ale tak jak wspomniałem , czekając na MR za 5 tysięcy nigdy nie staniesz się właścicielem wzmacniacza 907 Sansui ...Znam co najmniej 3 sztuki czyste fabrycznie jak łza w cenie do 10 tysięcy ale jak dostałeś konkrety to nabrałeś wody w usta ... Potem odgrażałeś się , że świat odtwarzaczy CD jest Ci bliski a skończyło się jak zwykle - podpierając się dziecinnymi tłumaczeniami wycofujesz się z obiecanego serwisu ... Jednym słowem mogę określić Twoje zamiłowanie - fantazja - czysta fantazja Mariuszu .... Ale i tak życzę Ci osiągnięcia upragnionych celów bo kolejny zadowolony z Sansui meloman jest mile widziany !

 

Pozdrawiam !

 

Zaznaczam ! - to nie mój wzmacniacz i człowieka nie znam , ubolewam tylko, że nie mam teraz luźnej kwoty bo dawno bym go wziął ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, czubsi napisał:

Wydmuchany egzemplarz ??? Przez kogo ??? Przez sprzedającego Japońca ???? za około 7500 - 8000 wyjdzie ściągnięcie 907 DR z Japonii normalną oficjalną drogą .... Taka sama to loteria jak ten z allegro a ile czasu będziesz Mariuszu robił magię z wymiany 3 potencjometrów tak długo będą mieli ludzie sieczkę w głowie ... Akurat do tego wzmacniacza oryginalne potencjometry da się dostać (to nie te same co w XR czy MR a tym bardziej w NRA ...) ! Ale skąd możesz o tym Mariuszu wiedzieć ???? .... W tej cenie to tak jak mówiłem - okazja i tyle i chyba właśnie dlatego, że tylko tyle to gość się buja tyle czasu ... 907DR z Niemiec ceniło się z reguły 1750-2100 euro .... ale co ja tam wiem .... Zresztą uważam, że właśnie to oferta idealna dla Ciebie ! Ale tak jak wspomniałem , czekając na MR za 5 tysięcy nigdy nie staniesz się właścicielem wzmacniacza 907 Sansui ...Znam co najmniej 3 sztuki czyste fabrycznie jak łza w cenie do 10 tysięcy ale jak dostałeś konkrety to nabrałeś wody w usta ... Potem odgrażałeś się , że świat odtwarzaczy CD jest Ci bliski a skończyło się jak zwykle - podpierając się dziecinnymi tłumaczeniami wycofujesz się z obiecanego serwisu ... Jednym słowem mogę określić Twoje zamiłowanie - fantazja - czysta fantazja Mariuszu .... Ale i tak życzę Ci osiągnięcia upragnionych celów bo kolejny zadowolony z Sansui meloman jest mile widziany !

 

Pozdrawiam !

 

Zaznaczam ! - to nie mój wzmacniacz i człowieka nie znam , ubolewam tylko, że nie mam teraz luźnej kwoty bo dawno bym go wziął ...

Jestem w stanie dać 10 i wiecej za zadbany i oryginalny egzemplarz, nigdy nie oferowałem 5 tys za MR...

Niewielka dostepnośc tych wzmacniaczy na rynku nie oznacza ze mam zakupić cokolwiek byle miało znaczek sansui, a sytuacje ostatnich miesiecy pokazały że nawet najwiekszym miłośnikom marki nie można zaufać bo to co miało być oryginalne po serwisie okazało sie naprawione na kolanie byle jak i nawet nie ustawione. wiec absolutnie nie kupie nie kupie kota w worku.

 

A wracajac do CD, odtwarzacze nie stanowia zadnej tajemnicy, a te oparte o transporty i kości sonego to już w szczególności, jednak przez zaistniałe sytuacje nie mam ochoty na współprace w srodowisku które pieknie wyglada tylko na forum a w rzeczywistosci każdy pomawia każdego.

 

Zycze jednak każdemu jak najlepiej, polece nawet zaprzyjaznionego serwisanta odtwarzaczy cd który poza mna jest w stanie przywrocic te odtwarzacze do stanu idealnego

https://www.facebook.com/aleksander.gaik.1

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...