Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Gdzie te Cerafiny kupić?
Hificollective
Silmic II - odpuść sobie Cerafiny
 
Ok, dziękuję za info. Z ciekawości sprawdzę czy lepszy będzie set na nipponach asf czy na silmicach II.

Prki wymieniłem, ale fakt, ze bez wieloobrotowych, regulacja nigdy nie będzie idealna... Chyba takie kupię. Są jakieś polecane?

Pozdrawiam,
Hubert
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ano wpinałem -nie ustawiam do zdjęć ? Zdecydowanie znacznie i wyraźnie wpływa na rozluźnienie sceny (!) Dźwięki są jakby porozklejane pisane cieńszą wyraźniejszą kreską ale nie jest to żadne analityczne podkreślanie , przerysowywanie itd - po prostu czuć większą swobodę i delikatniejszy sznyt !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

No i stało się...:)   Zachorowałem na Sansui-manie :)

Jeszcze miesiąc temu, byłem zagorzałym zwolennikiem lampy i nie dopuszczałem myśli wymiany moich "diabełków - 6C33C" na tranzystor.

Zapytanie na forum i dziś stoją u mnie już dwie Alphy (co prawda bardzo podstawowe - 911 i 607XR) ale jestem pełen uznania i podziwu - zwłaszcza dla 607XR. 

Tu podziękowania dla Kolegów Czubsi (za namiary, porady i ogólnie poświęcony czas) oraz Samcro - za sprzęt pierwsza klasa - pięknie utrzymany egzemplarz jak "spod koca".

Przerzuciłem kilka tranzystorów w podobnym budżecie (marek i modeli nie będę wymieniał - bo być może  kogoś urażę) ale dopiero Alphy pokazały jak może zagrać tranzystor.

Oczywiście może być lepiej (i zapewne będzie :) ale w tym zakresie cenowym - kosa !!!.

Scena, lokalizacja, głębia, separacja, barwa  - bardzo przyyyyjemna, do tego dołożyć dynamikę, której próżno było u mnie dotychczas na tym poziomie szukać.

Jeszcze tylko mała poprawka (ale o tym nie warto wspominać) "mod" i sprzęt nie do ruszenia z półki przez lata. 

 Pozdrawiam

forum.jpg

forum2.jpg

forum3.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MAtt79f

To w sumie fajne zarazić kogoś :)  po raz kolejny. Bo powiem Ci, że mocno byłem niespokojny, czy będzie OK, czy zgra się wszystko itd. itp., bo przecież wcześniej "lampowy" byłeś :) ,  a do mnie wpadłeś   "jak po ogień" …. i mało czasu było na wszystko, łącznie ze spokojnym pogadaniem i   posłuchaniem ...

Cieszę się , że wszystko u Ciebie  dobrze się  dopasowało.

Twój egzemplarz - rzadko w takim stanie się zdarzają, to  trzeba przyznać. Tym bardziej, że czarny jest bardziej niż srebrne wersje  podatny na zarysowania przy chwili nieuwagi przy podnoszeniu chociażby.

Ja naprawdę cały czas jestem zdziwiony, jak 607XR potrafi grać. A wszystko tak naprawdę przez dwa odpowiednie elementy w odpowiednim miejscu. Niebywałe. 

I w sumie fajnie, że Sansui dobrze napędza kolejne YB kolumny :) 

Trochę mnie kusi, żeby zaryzykować i  poszukać 607MR i zobaczyć, co Panowie tam zrobili i jak to gra - mimo, że generalnie MR to nie mój dźwięk z jednej strony, a z drugiej  ceny MR w każdej wersji nieproporcjonalnie wysokie moim zdaniem  w większości przypadków.  Kusi mnie jeszcze kilka rzeczy - niezależnie od tego, że większość marzeń czy planów związanych z Sansui zrealizowałem.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł

Człowieku , do końca świata nie przestaniesz mnie zadziwiać, rzucaj tę robotę, bo się tam marnujesz.

Szef nie wie co ma za pracownika ! Światło, kompozycja, kadr itd.

Takie zdjęcia to do magazynu Audio albo Hi-Fi Choice !!!

 

Pozdrawiam

Pygar

P.s. Oddam we właściwe ręce dziewicę orleańską po bardzo głębokim przeglądzie u uznanego profesora ginekologii, a na imię jej Sansui AU-X711 .

Pytania krzysiektango@gmail.com

Edytowano przez Pygar
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie na temat, ale też zauważyłem to co Pygar. Wiadomo, że nie ma detalu po powiększeniu (do tego kompresja na forum), ale naświetlenie i kompozycja wyszły bardzo dobrze. Też mi się bardzo spodobało, mimo, że to nie studio i nie było takich poczynionych nakładów. Ile razy nie widać wszystkiego, bo za ciemno itd.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piorut

 

Większość zdjęć robię mimo wszystko dość drogim sprzętem (w cenie 907 limited :-)) teraz po prostu zrobiłem iphonem bo jakoś nie chce mi się spinać aparatu z kompem ... Fakt, ze zdjęcia robię znacznie dłużej niż znam Sansui ? ale fachowcem to bym się nie nazwał - podstawy jednak jakieś tam są ? Druga sprawa - jak już się wstawia zdjęcie to fajnie byłoby, żeby dawało jakąś informację a nie tylko wybrzdęk chwalącego się właściciela ? ?

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie to drugie ? ... Mam w zamyśle skonstruowanie kanapki z różnych drewienek + piasek kwarcowy , dętka, ołów, bitumit, teflon, jedwab itp ale to w przyszłości - świetnie działa drzewo oliwne (próbowałem podstawić klocki :-)) , amazaque , yotoba itp

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MobyDick

Jesteś niemożliwy :-). Daj żyć !!!

To nie jest Yamaha, czy Technics, że trzeba dołożyć 2 cegły na górę, żeby grało, ok ?

To jest    E s o t e r i c    !!!         K.P.W ?

W tym konkretnym przypadku około 14kg wraz z obudową wykonaną z aluminium, które świetnie tłumi i rozprasza wibracje.

Dodatkowo Limited waży około 34kg, a preamp 16,5kg, co łącznie daje 64,5kg nacisku na szafkę na której to wszystko stoi.

Teraz spróbuj coś zrobić, żeby ta szafka drgnęła z takim ciężarem od góry.

W Esotericu słuchają i stroją każdy model bez docisku, więc kładzenie czegokolwiek na tym urządzeniu mija się z wizją brzmienia ich inżynierów.

Jak kupisz sobie w końcu lepszy sprzęt, to zrozumiesz, że od pewnego pułapu nie robią już badziewia, które trzeba na siłę "uszlachetniać" domowymi sposobami.

 

Pozdrawiam

Pygar

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie dlaczego nie - odpowiem "koledze" Nie stoi odwrotnie bo CD jest mniejsze i wygląda to do d...y ale generalnie chodzi też o coś innego Esoteric stoi na limited którego płyty górne (3 sztuki ) są od siebie pooddzielane teflonem i bitumitem . Dodatkowo pod ich spodem znajdują się płaszczyzny dodatkowego bitumitu pokrytego warstwą teflonu a całość spoczywa na dodatkowych teflonowych separatorach ! Cała góra limited to istna platforma antywibracyjna i to z wysokiej półki nie wspominając o tym, ze cała konstrukcja tego wzmacniacza jest oparta o całkowitą lub bardzo dużą eliminacje wibracji po nóżki z czystej miedzi w eliptycznym kształcie i podkładem ze skóry naturalnej .... Tak więc nie wygląda ale ma bardzo dużo zasadności takie ustawienie ....  

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.11.2018 o 10:34, Wuwuzela napisał:

Ja tez nie jestem fanem dosadnych i agresywnych wypowiedzi na Forum. Nikomu to nie sluzy, a juz na pewno nie marce Sansui.

Roznie mozna reagowac na OBJAWIONE i prowokacyjne wpisy ale najzdrowiej jest ignorowac cos czego nie da sie zmienic.

...

Znow prosba do Moderacji o czyszczenie.

Pozdrawiam

Wuwuzela - zrobione ...

Proszę o wypowiedzi na temat i o poszanowanie pasjonatów marki SANSUI - bo dla nich jest głównie adresowany ten wątek. Zapraszam również innych użytkowników Forum do uczestnictwa - pod warunkiem że będą to bardziej wyważone wypowiedzi.

Usunąłem kilka wpisów nie na temat, a w szczególności prowokujących do coraz ostrzejszych wypowiedzi innych użytkowników Forum.
Jeżeli komuś to nie odpowiada - to niech oczekuje "urlopu" od pisania na Forum AUDIO!

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...