Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

22 minuty temu, Kamill00 napisał:

RCM vs kilkukrotnie tańszy PJ vs......

... Moon, ale podstawowy. Jak (niektórzy) wiecie -gramofony są u mnie źródłem dodatkowym, a nie głównym. Więc nie chce wydawać na wyższy model pre więcej niż wart jest gramofon, o CD nie wspominając.

Pozdrawiam

PS. Pliiiis-nie cytujcie całej wypowiedzi poprzednika, bo mam dodatkową robotę przy sprzątaniu (czyli usuwaniu cytatów-choć jeszcze nie w tej chwili).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Kubakk napisał:

Otóż to , często zewn. elementy typu dac , pre gramofonowe za parę stówek potrafi zagrać lepiej niż coś zintegrowanego co często w nowych sprzętach jest wiadomo czego warte :D

Moim zdaniem w zdecydowanej większości przypadków.

To ja jeszcze w kwestii gramofonów dam takie coś Sansui SR-838 i muzyka z programu Sonda:

 

IMG_20190808_202027.jpg

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie duże amplitunery serii G... Np taki:

20150921_164040.jpg

Na pewno jeszcze:

8080DB

9090DB

G-8000, G-8700 DB

G-901DB, G-9000, G-9000DB, G-9090ZDB

G-22000 , G-33000....

wpiszes zna hifishark to trochę tego wychodzi, podobnie jak na innych stronach, nie tylko aukcyjnych.

Monster receivery były robione głównie na rynek amerykański i miały bardzo duża moc, nawet 240W/kanał...Później były dość popularne w Europie także, bo taka była moda. Produkcja to głównie lata siedemdziesiąte. OStatnim był G-9090ZDB bodajże, wyprodukowany na początku lat 80.

LAta 80 to byłą zmiana mody na sprzęt - czyli podział integra / tuner itp., czyli przede wszystkim mniejsze gabarytowy klocki.

 

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, audiowit napisał:

A widzisz Marek do serii x0x0 mam sentyment. Przez chwilę miałem 7070 i grał nieźle, a wygladał swietnie. Sprzedałem go za 1/3 kwoty za jaką chodzą obecnie w Polsce.

Ale przyznaję, ze 990DB podoba mi się bardziej niz 9090DB.

Mój ma u mnie "półkę" na stałe.

W sumie to ..."The 990DB is the black fronted variation on the 9090DB"... to samo, tylko inny kolor🤔🙂.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie porównywałem ich w tym samym systemie. Sansui 9090DB gra (głównie radio) z kolumnami z jego epoki to jest SP-X7700.

Bezpośrednie porównanie byłoby na pewno ciekawe. Może kiedyś, zobaczymy. Niestety są to "sprzęty" tak ciężkie, że sama myśl o przewożeniu (niestety nie mam go w domu), wnoszeniu i ustawianiu póki co, to mnie po prostu przeraża 😳😧.

W przyszłości i z ciekawości trzeba jednak będzie go skonfrontować. W sumie to ciekawe jak zagra ten czy inny Sansui z lat '70, czy wczesnych '80 na współczesnych kolumnach i pozostałymi "nowymi" elementami systemu. Napewno nie stawiałbym ich od razu na przegranej pozycji. Zagrają na pewno inaczej, ale czy gorzej ....?!

Są przecież jeszcze takie integry jak AU-919, czy końcówki Ba-3000, BA-F1 i dużo, dużo więcej. U niektórych ciągle grają.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grają, bo prezentują starą szkołę tranzystorów grajacych zaokraglonymi konturami. Spx za to grają konturowo z szybkim basem wiec połączenie tych 2 elementów jest jak najbardziej prawidłowe. Podejzewam, że przy skutecznosci spx nie pokrecisz za bardzo galką volume. Chyba, ze masz wielkie biuro. Miałem spx9000.

Edytowano przez audiowit
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Dziś doszło do starcia Haiku Bright MK 3 vs Xindak PA-M (klasa A).

Wygrywa ten, który dla mnie lepiej sprawdzi się przy muzyce typu AC/DC.

Starcie jednoznacznie, choć na punkty wygrywa chińczyk.

Chwila moment......co z tego że w oczekiwaniu na regenerację obudowy w rogu, zdjęty że stolika czeka AU 777  - dać mu szansę !

"Dziadek" niszczy chińczyka w 1 rundzie przez nokaut, a to że Xindak grał dobra godzinkę to wpłynęło tylko na jego korzyść.

Była Yamaha AS 701, jest Bright MK 3, był Xindak na teście - cały czas ,,dziadek" górą.

Kto nastepny? Roksan K3?, Electrocompaniet ECI 1?

P.S Lorka audiowita i tak bardziej grzeje i to po 10 minutach niż Xin po godzinie 😁

 

Edytowano przez Kamill00
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z tym, że wciąż mam zapytania informuję kolegów, że temat 907 limited jest już dawno nieaktualny !!!

Oczywiście trafiła pod strzechę jednego z moich przyjaciół z forum tak więc pozostała w rodzinie 🙂 Wielu (z reguły wciąż tych samych kolesi w różowych bamboszach bez celu w życiu ...) usilnie oskarża nas o handel a tu prawda jest taka, że nasz sprzęt forumowy przechodzi z jednych forumowych rąk w drugie - ku mojemu wielkiemu zadowoleniu ! Dzięki temu znów mam pod swoją strzechą swoją dawną 907MR z boczkami z Jotoby !!!  Tak się jakoś miło składa, że z właścicielami wszystkich dawnych moich sprzętów nadal jestem w bardzo dobrym kontakcie i nadal są członkami naszej społeczności ale kijem Wisły nie zawrócisz :-) Prozaicznie hejterskie wyskoki tak naprawdę odbijają się pozytywnie na zainteresowaniu marką i dołączaniu do nas nowych kolegów ! 

P.s.

W związku z tym, że w najbliższym czasie dostanę w posiadanie kolejnego Esoterica (tym razem K05) raczej na pewno K07 będzie do oddania. Jeśli kogoś to zainteresuje to proszę o info na priv. Jest to zapewne ciekawa propozycja dla posiadaczy integr serii MR oraz XR no i końcówek mocy gdyż daje możliwość prócz fenomenalnej jakości dźwięku także sterowanie poziomem głośności w zasadzie od 0. Stan sklepowy z oryginalnym kartonem i pilotem (niemal w ogóle nieużywanym) oczywiście napięcie 100 V. Zastrzegam, że temat będzie aktualny dopiero gdy dostanę K05 tak więc gdzieś za 10 dni. Cena do uzgodnienia - niższa niż ja dałem i niższa niż oferty z Japonii - oczywiście dla forumowiczów 🙂

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...