Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Gotowe do porównania, podłączone i gra, od lewej:

B-2103,

B/C 2105

B-2102

Nie ma CD, ale za to  jest moje ostatnie odkrycie połączeniowe: Pioneer N-70AE jako streamer i Norma Audio jako dac dla niego. Całość stoi na Gravity .

Kablologia cała to Markowe parsec, kolumny YB Audio EVO. Jest moc! 

 

Czekając na resztę można się coś napić...albo coś.

 

 

IMG_20200228_164532.jpg

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie samym Sansui człowiek żyje, Panowie.

Pozostawię trochę miejsca na opinie Kolegów. 

Moje zdanie co do 2103 vs 2105 już kilka razy pisałem i jak najbardziej podtrzymuję. Natomiast bardzo ciekawą opcją może okazać się dla niektórych 2102. Dla których? Ano dla tych, którym w 2105 jest za dużo MOS a w 2103 za mało.

Doszukiwanie się natomiast jakichś drastycznych różnic w graniu (scena, szczegóły) nie ma sensu, bo nie ma ich wielkich, rzekłbym nawet są marginalne. Podstawowa różnica to brzmienie.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamill00

Tak, można powiedzieć, że porównywałem. W C2105 jest przyzwoite, dobre pre (o wiele lepsze niż w integrach). 

W C-2302 jest znacznie lepsze. Rzekłbym bardzo dobre. Różnica znaczna i słyszalna: wszystkiego jest więcej i lepiej.

Natomiast c2301- bardzo krótko słuchałem, jest moim zdaniem prawie lub tak samo dobre jak w 2302. Ale jak mówię : bardzo krótko słuchałem, okazyjnie, tylko dwie płyty, więc kwestia wygrzania czy dopasowania bardzo rzadko teraz używanego połączenia może mieć istotne znaczenie .

Pre zewnętrzne mam RCM Sensor2. I bez dwóch zdań jest lepsze niż w 2302. O tyle lepsze, że niczego nie trzeba szukać, to słychać od początku.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Kamill00 

To nie tak. Za bardzo uprościłeś sprawę.

Miałem także kilka takich pre, które nic nie zmieniały na plus  nawet przy podłączeniu do integry.

Miałem na testach także kilka takich, które przy wpięciu do modeli C dawały coś, nic, były gorsze lub lepsze.

Jeżeli więc pytasz, czy  KAŻDE PRE zewnętrzne będzie lepsze od tych wbudowanych w C 2105/2301/2302 to mówię stanowczo: NIE, NIE KAŻDE. 

Jeżeli pytasz, czy SĄ LEPSZE PRE GRAMOFONOWE od tych wbudowanych w Sansui C to, to odpowiadam : TAK, SĄ TAKIE, KTÓRE SĄ LEPSZE.

Natomiast   jak sam napisałeś, ja mam pre "z "nieco" wyższej ligi" - i takie tak, może być lepsze.. 

Sam Sensor2 ma  bardzo dobre recenzje i zdecydowanie jako użytkownik mogę się pod nimi podpisać. I tak, jest z trochę "wyższej" półki pre gramofonowych. A tutaj - na pre gramofonowe - też można wydać pieniądze równe C, ale chyba nie o to chodzi.

Wiesz, jak jest - pewna jakość sprzętu wymusza też odpowiednią jakość komponentów / akcesoriów, które do niego zapinasz. Jeżeli więc szukasz pre gramofonowego, moja rada jest taka:

- idziesz do salonu, gdzie mają kilka dostępnych

- porównujesz w salonie te kilka (w pieniądzach, które chcesz wydać) 

- bierzesz do domu na testy najlepsze wg Ciebie po odsłuchu w sklepie

- oceniasz, jaki ma wpływ na dźwięk u Ciebie w systemie

- pasuje = zostaje, nie pasuje = oddajesz i na podobnej zasadzie sprawdzasz inne.

Ja miałem sprawę ułatwioną, bo Sensor jak i Sensor2 słyszałem kilkukrotnie wcześniej u mojego kolegi. Później trafiła się jakaś tam możliwość - sposobność, więc kupiłem. 

I tak już zostało. A jest na tyle  dobre, że od kilku lat nie szukam żadnego innego.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem, 

Jak by ktoś był zainteresowany to moja 607MR ciągle do wziecia, wyladowała na portalach.

https://www.olx.pl/oferta/sansui-au-alpha-607mr-CID99-IDDXhD8.html

 

Zbieram na gramiaka i takie tam inne ( wszystko wswoim czasie )

Ale AU999DG zostaje ;)

 

Ktoś wczesniej pytał, mówił o 907KX Jankowym - ja go od Niego kupiłem,

W Tej chwili jest chyba gdzies w okolicach Białegosok u jakiegoś starszego Pana z głosu przez telefon, raczej nieforumowicza...

Wiedział czego szuka dwoniąc do mnie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sansui – moja ulubiona marka?

Tak. Teraz .... 

Sansui – moja ulubiona od Marka.

 

Wreszcie usłyszałem, jak potrafią zagrać kolumny Sansui SP-X.... 

Do tej pory ciągle brakowało basu - potężnego "dołu". Był niesamowicie krótki, anemiczny wręcz. Chociaż pojawiał się, to miałem jednak wrażenie, że zanim go usłyszałem - znikał. Teraz wręcz wydaje się, że pokruszy ściany i popękają stropy. Pewnie pojawią się za chwilę na nich rysy ... 

Okazuje się, że SP-X - y grają dużo lepiej od starszych modeli głośników, jak SP-2500 czy SP-5000, których słuchałem na przemian. 

Dodam, że tak jest tylko w moim systemie.

To na wszelki wypadek, by nie wywoływać złego z lasu .... 

P.S.

Zdaje się, że przesadziłem ze słuchaniem, bo aż na 9-tej. Okazuje się, że to sąsiad tak walił kłodą, bo było zbyt głośno  ..... Mało brakowało, a by przebił grubą, betonową, potrójnie zbrojoną ścianę. 

🤥

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, san-sui napisał:

Sansui – moja ulubiona od Marka.

Wreszcie usłyszałem, jak potrafią zagrać kolumny Sansui SP-X.... 

Do tej pory ciągle brakowało basu - potężnego "dołu". Był niesamowicie krótki, anemiczny wręcz. Chociaż pojawiał się, to miałem jednak wrażenie, że zanim go usłyszałem - znikał. Teraz wręcz wydaje się, że pokruszy ściany i popękają stropy. 

Czyżbyś miał od niedawna nowy piecyk Sansui u siebie?

Pozdrawiam
PS. Zdaje się, że skądś już znam ten utwór 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś wpiąłem AudioQuesty do Sansui. Była walka z przewodami i mimo to nie leżą tak jak chce. Podłączenie boczne jest jedyną opcją , która wchodzi w grę. 

Oj brakuje gniazd Wbt w Xr, te z Mr biją na łeb na szyję terminale Xr. Korci i kusi wymiana na coś współczesnego z akceptacją wtyków Bfa , banan , widełek. 

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...