Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

35 minut temu, czubsi napisał:

Napisz coś więcej o materiale dźwiękowym, który się wybitnie sprawdza w Twojej konfiguracji !

Odkąd mam wyższe alpa to przede wszystkim muszą być nowsze realizacje. Materiał musi być bardzo dobrze nagrany. W niektórych starych realizacjach od razu widoczne są braki i nie da się ich słuchać, nawet grając w tle - rażą. Teraz z B-2102 widoczne jest to jeszcze bardziej i bardziej razi. 

 

Słucham różnych wykonawców. Teraz najczęściej muzyki przesyconej elektroniką. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dotknąłeś tutaj bardzo ważnej kwestii: jakość, zwana przez niektórych transparentnością czy naturalnością przekazu.

Tak, słabe nagranie jest słabe, bardzo słabego nie da się słuchać (dla mnie np. większość płyt U2 odpada z tego właśnie powodu) a dobre czy bardzo dobrze nagrane i zrealizowane przenosi nas w lekko inny  świat.

Niektóre stare realizacje  piszesz są źle nagrane - tak. Ale powiedziałbym w przypadku starszych realizacji, że "zdarza się" . Czego niestety zdecydowanie nie można powiedzieć o nowych, z ostatnich lat... tutaj bowiem "zdarza się" dobrze nagrana i zrealizowana płyta.  Ale co zrobić, jeżeli  "loudness war" staje się głównym wyznacznikiem jakości i brzmienia.

Ja mając do wyboru płytę wydaną przed laty a taką reedycję teraz zdecydowanie wybieram ta pierwszą.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Samcro napisał:

Dotknąłeś tutaj bardzo ważnej kwestii: jakość, zwana przez niektórych transparentnością czy naturalnością przekazu.

Tak, słabe nagranie jest słabe, bardzo słabego nie da się słuchać (dla mnie np. większość płyt U2 odpada z tego właśnie powodu) a dobre czy bardzo dobrze nagrane i zrealizowane przenosi nas w lekko inny  świat.

Mam ten sam problem , niektóre płyty i pliki są po prostu do wyrzucenia.

Przy wcześniejszych wzmacniaczach "jakoś to grało" teraz przy 907Xr , niestety nie. Moim zdaniem Sansui jest bezwzględne jeśli chodzi o jakość materiału. Nagrania muszą  być najwyższej próby,  inaczej nie dowiemy się jak może naprawdę grać integra Alpha czy końcówka B...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko oryginalne realizacje są dobre, choć nie wszystkie. Ostatnio kupiłem album Santana 2 CD, nagrania z koncertów i okazały się beznadziejne. Tło muzyczne z przodu a solista daleeekooo za sceną, w tle. Należy zwracać baczną uwagę na to, kto wydaje płytę, bo inaczej kasa w błoto. 

Ze starych realizacji polecam Yello, Dire Straits i PINK FLOYD oraz kilku solistów. Choć w porównaniu do tego, co teraz niektórzy potrafią zrobić z dżwiekiem, też może wypaść blado. 

Ogólnie stare realizacje dobre na stare wzmacniacze  - z lat 70 / 80-tych, bo "pomalują" braki, najnowsze, dobrze zrobione, tylko na alpha lub (jeszcze lepiej) na dobre końcówki. 

Przykłady: Jeżeli ktoś lubi "smutę" - melancholię, warto posłuchać albumów Bliss ale lepiej Faithless (polecałem już). Grają radośniejszą, nowoczesną muzykę. To nie gra, tu "płynie" rzeka dżwięków. 

Ale to tylko na moje uszy ....

😙

Może polecicie coś fajnego na sprawdzenie? 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proszę : :) 

Infected Muschroom

składanki Cosmic Machines - a voyage across French cosmic &  electronic music

składanki DeePalma - most loved …. 

Joi

Leftfield

Paul Kalkbrenner

FSOL

Wszystko (prawie) elektronika, nowa i starsza, ale na pewno dobrze zrobiona....jak przeżyjesz, to mogę dostarczyć następną dawkę :) 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Infected Mushroom koniecznie głośno :)  polecam zacząć od płyty "Head of NASA and 2 Amish boys"  :) 

Tak, w tidalu wszystko "na palec" … szkoda tylko, że nie można wyszukiwać po  wytwórni, bo Petera Gabriela Real World ma super muzę,,,,musze poszukać w płytach to podrzucę trochę wykonawców jeszcze.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek

od nich mi się podoba większość, kiedyś miałem taką zajawkę na "world music"...  ;) 

Ze spokojniejszych trochę:

Kiri Te Kanawa, Sophie Millnam, Bluzeum, Jazzanova- Blue Note trip..

 inne różne takie:  Telepopmusic, Royksop, St Etienne, St, Germain....

 

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tidal do polecenia, tak z pamięci :)
Malia & Boris Blank - Convergence
Anette Askvik - Liberty
Dillon - Kind

Dobrze nagrane są "produkty" wytwórni Kscope (rock progresywny): 
Steven Wilson - To The Bone  
The Pineaple Thief - Your Wilderness
Blacfield - IV
Iamthemorning - Oocean sounds

Chyba jednak jazz jest najlepiej realizowana muzyką, polecam Patricia Barber, Holly Cole, wytwórnę ACT (Norby, Katche, Kalima...)

Nie zapominam o naszych kapelach i polecam Riverside - Wasteland!!!

PS. Tidal w Master podaje mi niby 32bit MQA... ale nie brzmi to tak dobrze jak z plików 24bit, DSD lub DXD?!?

Edytowano przez A_ndy
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samcro Lubisz szaloną muzykę. Jestem za Leftfield, Coccolino Deep .... 

@A_ndy - Boris Blank to Yello. Dla mnie lepsza jest Shirley Bassey w "The Rhythm Divine". Śpiewa bardzo swobodnie. 

 

Ze starych dorzucę  Frankie goes to Hollywood "Simply". Dobrze zrobiony album 3 x CD. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui

Jak się ma po około 12 lat pracy za konsoletą oraz też jakieś 12 w firmie fonograficznej, to nie może być inaczej, nieprawdaż?

Co nie zmienia faktu, że to tylko część zainteresowań muzycznych :) , które cały czas ewoluują...

Jakieś dwa tygodnie temu dzieciak puścił mi w samochodzie PRO8L3M ( czyt. Problem :) ) i ich płytę Art Brut2 : i powiem, że ostatnio często   gości nie tylko w samochodzie. Warto sobie włączyć.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

Jakieś dwa tygodnie temu dzieciak puścił mi w samochodzie PRO8L3M ( czyt. Problem :) ) i ich płytę Art Brut2 : i powiem, że ostatnio często   gości nie tylko w samochodzie. Warto sobie włączyć.

Klasyka, tez chlopaków slucham :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słucham tych płytek "Simply"  Frankie ... teraz, dla przypomnienia ale na nowym zestawie i mam wrażenie, że to o klasę lepiej brzmi niż poprzednio, jak puszczałem na XR-ce. Dużo bardziej płynne, miękkie, przestrzenne brzmienie i ta potęga basu (co bardzo lubię!). Aż korci pogłośnić ale ... nie jestem sam. 🙂   "Banan". 

 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, san-sui napisał:

lepiej brzmi niż poprzednio, jak puszczałem na XR-ce. Dużo bardziej płynne, miękkie, przestrzenne brzmienie i ta potęga basu (co bardzo lubię!). Aż korci pogłośnić ale ... nie jestem sam. 🙂   "Banan". 

Coś nie pałasz miłością do Xr... sama krytyka , to źle , tamto źle . Okazuje się , że na Xr nic Ci dobrze nie grało. . .😛

 

1 godzinę temu, Marr napisał:

Klasyka, tez chlopaków slucham :)

Klasyka to: Wwo, Molesta, Zip Skład, WYP-3, KastaSkład, Slu... 😛

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, faszi napisał:

Coś nie pałasz miłością do Xr... sama krytyka , to źle , tamto źle . Okazuje się , że na Xr nic Ci dobrze nie grało. . .😛

 

@faszi to nie przeciwko Tobie, to po prostu dżwięk jej mi nie "leży" tak, jak ten na FET-ach. Inni u mnie przedkładają XR-kę ponad inne kloce. Dlatego ciągle jest. 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiek x napisał:

Każdy ma swój gust i lubi co innego (i bardzo dobrze) , mnie lepiej gra XRka niż B-2103 i B2105 , B-2102mos nie słyszałem i nie mam zdania. Mnie ma się podobać a nie kolegom na forum.

Pozdrawiam.

 

O to przecież właśnie w tym audio "chodzi". To taka samolubna przyjemność. 😀 

Podejrzewam, że Tobie B-2102mos by nie przypadła do gustu ....  Jeżeli chodzi o efekty, można przyjąć, że gra (jakby) częściowo pośrednio, między dwoma B-2103 i B2105. Na dzień dzisiejszy, z tych dwóch ostatnich, wolałbym B2105 ale grającą z bardziej neutralnym pre. U siebie jednak żadnej z tych dwóch nie słyszałem więc trudno wyrokować. Może kiedyś ....   

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, misiek x napisał:

Każdy ma swój gust i lubi co innego (i bardzo dobrze)

Mirku, oczywiście, że tak! W pełni się z tym zgadzam i podpisuje się obiema rękami! ☺

Aczkolwiek ostatnio mam wrażenie , że Xr to najgorszy Sansui Alpha. Bo to, bo tamto , a i jeszcze coś innego. Być może jestem przeczulony z racji posiadania tego modelu , ale na Dr czy Mr nie było "takiej jazdy" , krytyki, przynajmniej sobie nie przypominam. 

Z drugiej strony zawsze mogę zostać  z Accu e406 😜

Pozdrawiam serdecznie, 

Tadek 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, misiek x napisał:

Tego nie wiem, ale chętnie bym posłuchał. A co do FGTH bardzo ich lubię i już zamówiłem SIMPLY ,jest tam kilka utworów których nie ma na 2 pierwszych płytach.

Pozdrawiam.

Frankie ... wydali, o ile wiem, tylko 2 płyty long. Reszta to remix i wariacje. 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, misiek x napisał:

Tadek, a gdybyś np. kupił sobie auto, byłbys szczęśliwy i zadowolony tylko do momentu aż kilku sąsiadów zaczęłoby je krytykować i wieszać na nim psy ? A co to Ciebie obchodzi ,jeżeli Ty jesteś zadowolony ? Może się to tyczyć wszystkiego ,auta,telewizora domu ….a może i żony 

Pozdrawiam.

Kupiłem samochód, który bardzo się podobał sąsiadowi , za kilka dni ktoś ukradł radio... ejjhh tak to w życiu bywa. 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, faszi napisał:

Aczkolwiek ostatnio mam wrażenie , że Xr to najgorszy Sansui Alpha. Bo to, bo tamto , a i jeszcze coś innego. Być może jestem przeczulony z racji posiadania tego modelu , ale na Dr czy Mr nie było "takiej jazdy" , krytyki, przynajmniej sobie nie przypominam.  

Nie przesadzaj, aż takiej nie było.

Poza tym trzeba spojrzeć prawdzie w oczy: DO XR TRZEBA DOROSNĄĆ.

Tutaj nie ma półśrodków i "czarowania". Jest naturalność i nieskrępowana moc. DOROSNĄĆ trzeba szczególnie do tej neutralności. To nie każdemu będzie odpowiadało.

Edytowano przez Samcro
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...