Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

@luckyguliverTego dokładnie chyba nikt nie będzie w stanie powiedzieć. Za dużo zmiennych może wchodzić w rachubę. Natomiast z mojej praktyki. Mam stolik od Rogoz Audio, który ma prześwit na jednej półce dokładnie 207mm i to w zupełności wystarcza do wentylacji "zwykłych" 907 (a więc pewnie także 707 i 607, nic się nie przegrzewa). Natomiast druga półka ma prześwit 307mm, a to z kolei zapewnia już dobre warunki także dla 907Limited i innych MOS.

Idealnie i uniwersalnie byłoby umieścić wzmacniacz na "wierzchu".

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wzmacniacze dobrze ustawione po paru godzinach grania są zaledwie ciepłe ! Wystarczy im minimum przestrzeni (oczywiście więcej nie zaszkodzi) Inna sprawa MOS-y - Tu zadbałbym o luz nie tylko u góry ale i na około - ale tez bez przesady - w porównaniu do np Denona S1 907 limited nie osiąga chyba nawet połowy temperatury tego drugiego ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to nie wiem po co pytasz ? Pojedź posłuchaj ... Kupisz a potem ktoś Ci powie, że to nie gra i znów będziesz włosy rwał ???? B2201L jest bardzo podobna do B2301L - główne różnice to nieco niższa moc i brak XLR-ów. Poza tym zmiany są kosmetyczne szczególnie dla tych co widzą potencjał w mądrej i zbieżnej z rozwiązaniami Sansui modyfikacji. Osobiście uważam, że to świetna alternatywa dla tych co nie mogą namierzyć B2301L w dobrym stanie (!) no a cena jest zdecydowanie bardziej przyjazna - fakt - ciężko ją znaleźć ... Jak gra ? Jak nieco mniejsza B2301L :-) ...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, zgadza się. W przypadku B-2301/B-2301L, było to prawdopodobnie powodowane produkcję na "raty". Najpierw zakłady Sansui wypuściły B-2301 (v.1), by po bodajże roku czy dwóch zacząć produkcję B-2301L (niestety nie wiadomo czy były produkowane też jednocześnie, ale to bardzo prawdopodobne (v.2)). Następnie po kilkuletniej przerwie w produkcji, powrócono w Sansui do tej końcówki, wynikiem czego pod koniec lat '80 na rynku pojawiła ponownie w ograniczonej ilości B-2301/B-2301L(v.3). Prawdopodobnie z tego ostatniego "wypustu" pojawiły się najpóźniejsze wersje B-2301 na 220V, które jak wiemy także różnią się częściami (v.4). Można też tu przypomnieć, że dużo rozwiązań z tych końcówek zastosowano później w AU-α907NRA.

😀😉 Natomiast w roku 2019 pojawiły się dwie sztuki (o tylu wiem) w wersjach MOD by Czubsi. Są to: B-2301L MOD oraz B-2301 MOD (220V). 

Najmniej niestety materiału jest na temat B-2201 i B-2201L. Na pewno wiadomo, że pojawiły się najpóźniej i mają mniejszą moc, czyli po 200W/8Ohm na kanał. Poza tym wyglądają tak samo (tylko brak XLR w B-2201). Ciekawe czy któryś z Forumowiczów jest w ich posiadaniu. Kilka zdań i zdjęć końcówek pozwoliłoby na wyrobienie sobie opinii.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak znajdę chwilę to wrzucę fotki bebechów 🙂 B2201L też modyfikowałem 🙂 I to znacznie wcześniej niż 2301L - rzecz jasna wrzucę fotki surówki - nie modyfikacji ...

Pozdrawiam !

P.s.

Zgadza się ! 907 NRA czerpie garściami z rozwiązań tych końcówek i stąd pewien zbieżny profil brzmienia. Różni je jednak to, że w 907NRA bas jest bardziej "giętki" rzekłbym trochę "gumowy" ale przez to wzmcniacz wydaje się mimo słodyczy żwawy i zwinny natomiast końcówki są "bardziej poważne" dostojne i wyrafinowane. Jest tu trochę tej sztuki grania znanej z 907 L extra czy 907i MOS limited ale w o wiele większej skali i rozpiętości. To wszystko czyni B2301/B2201 wzmacniaczami bliskimi naturalnej barwie i emocjom a jak dla mnie - właśnie o to chodzi 🙂

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety ... jak to w życiu - wcięło mi materiał z B2201L ale wg moich notatek w porównaniu jeden do jeden (a miałem oba w jednym czasie !) bebechy praktycznie się nie różnią - w L-ce są polipropyleny w wolnych miejscach na płytach końcówek i parę (dosłownie 8 sztuk) innych rezystorów no i XLR-y (to właśnie główna różnica między 2201 i 2201L) Ale żeby Wam troszkę pokazać co i jak to wrzucam fotki B2201 bo tą modyfikowałem a L-kę porównywałem 🙂 (dawno to było a pamięć już nie ta ...) Jak widać płytki są niemal identyczne jak w B2301/B2301L (!) Nieco słabsze tranzystory i trafo delikatnie słabsze ale charakter maszyn zbieżny jest dla wszystkich 4 urządzeń !

DSC00238.JPG

DSC00251.JPG

DSC00261.JPG

DSC00262.JPG

DSC00292.JPG

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy robiłem B2201 nie zwracałem na tą sekcję uwagi ale ostatnie wydarzenia sprawiły, że rozumiem teraz dlaczego niektórzy uważali B2201 za lepszą od B2301 ....

hubert hubert - tak -Amtransy ! Dla wielu Amtrans to czarny węglowiec ale to tylko ułamek ich produktów -my tu mówimy o rezystorach metalizowanych (szare) w sekcji wyjściowej wzmacniacza.  Mi chodzi po głowie wykorzystanie w tym miejscu Shinkoh (robiłem to już w 911-ce Pygara i tam efekt był rewelacyjny) myślę, że to dobry pomysł ale na razie brakuje pieniążków a to nie są tanie zabawy ... W B2301 i B2301L konstruktorzy uznali, że lepsze w tym miejscu będą staruteńkie brązowe węglowce Rikena ale jak się z Markiem przekonaliśmy - nic z tych rzeczy ... okazuje się, że w niektórych B2301 z końca produkcji zrobili również te sekcje na Amtransach (!) czy to przypadek ? czy może wyciągnięcie konkretnych wniosków z dobrych ocen B2201 ??? ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysztof, słabsza ale nie gorsza. B-2201L ma po prostu mniej mocy w porównaniu z B-2301L.

Poza tym utrwalajmy poprawne nazewnictwo. B-2301L i B-2201L to jednak lepiej grające końcówki niż B-2301 i B-2201. 

W tym przypadku to: B-2301 jest "odchudzoną" wersją B-2301L oraz B-2201 jest "odchudzona" w porównaniu do B-2201L. Odchudzenie polega na wykorzystaniu mniejszej ilości części, co niestety przekłada się także na dźwięk. Ja jednak wersje z "L" traktowałbym jak szlachetne rozwinięcie pierwowzorów.

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odchudzona to niby lepsza w myśl ogólnych teorii audiofilskich - dążymy do maksymalnego uproszczenia toru audio, każdy jeden element więcej to dodatkowe szumy i zniekształcenia. Co do Sansui - trochę się miało ich wzmacniaczy i jak dla mnie szału nie było. Nie to że grają źle ale jeśli chodzi o dany płap cenowy to słyszałem lepsze konstrukcje.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektron6 - dobrze jest porównać, wymienić doświadczenia, warto jest też wiedzieć, co może być lepsze. W końcu na tym to polega, by słuchać lepiej grającego sprzętu. Napisz proszę kilka modeli Sansui, które miałeś i z jakim sprzętem konfrontowałeś (czy to bezpośrednio czy z pamięci). Wtedy ma sens merytoryczna wymiana argumentów. 

Edytowano przez piorut
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, piorut napisał:

Elektron6 - dobrze jest porównać, wymienić doświadczenia, warto jest też wiedzieć, co może być lepsze. W końcu na tym to polega, by słuchać lepiej grającego sprzętu. Napisz proszę kilka modeli Sansui, które miałeś i z jakim sprzętem konfrontowałeś (czy to bezpośrednio czy z pamięci). Wtedy ma sens merytoryczna wymiana argumentów. 

To co miałem, słuchałem, naprawiałem, czasami upgradowałem a na końcu sprzedałem z dobrym skutkiem; AU-X1111 MOS, AU-907xr, starawy czarnulek AU-999 ale gra nawet lepiej od 1111 tak wiem to nie ta moc ale do spokojnego słuchania:), AU-X1 - to akurat jak dla mnie dramat i porażka. Tutaj nawet solidny upgrade nie pomaga...

Polecam zdecydowanie nić Sansui; Onkyo A711/150 trudno dostępny ale to dobiero gra. Z klocków łatwiejszych do zdobycia - Kenwood L02 - jak dla mnie wymienione Sansui nie mają nawet startu a i ten fajnie zrobiony wysuwany pulpit sterowniczy. Yamaha AX2000 - gorzej ale dużo nie ustępuje. Końcóweczka Pioneer M4 exclusive - niczym nie ustępuje San a i piękne zegary robią dobrą robotę. Do tego mamy 8 kapeluszy na kanał to dopiero ciągnie trudne kolumny. A może coś z Accuphase? np E-303x czemu nie. Lampka - Luxman 38fd kto posłucha to szybko zrezygnuje z chęci posiadania krzemowego Sansui. Coś tańszego z końca lat 70 - tych - Sony TA-f7.  Pioneer SA-8800 jak dla mnie jeden z lepszych wzmacniaczy. Onkyo M-955 końcówka w klasie A, do tego preamp P-855 i mamy wszystko, koniec poszukiwań. Pioneer M73 - czemu nie, gra to naprawdę super a i te zegary. Luxman L-550 klasa A, dzwięk taki jak lubię. Brak kasy - to może Denon PMA790? Lubisz duże wycieraczki to szukaj Denon POA3000 gra tez nie gorzej. Unikat ale wart poszukiwań Trio model 700M - tutaj nie potrzeba żadnych Sansui...mniejszej mocy ale świetnie grający TRIO ka-8004, czy tez KA-8700, Amplitunery z lat 70 tych to może Pioneer SX-1050, I tak można by było jeszcze spokojnie dodac te 10-20 dobrych klocków.

Słuchaj różnego sprzętu, porównuj i nie ograniczaj się tylko Sansui.

Fotki konkurencji? potrzebujesz> napisz mam ich setki:) ot taka to historia

IMG_0252[1].JPG

IMG_0220[1].JPG

IMG_0247[1].JPG

IMG_0629[1].JPG

IMG_1822[1].JPG

IMG_1898[1].JPG

IMG_1993[1].JPG

2 godziny temu, misiek x napisał:

jakie-proszę konkretnie

 

też proszę o konkrety

A tak troszkę do pooglądania...tego było setki ale to nie starczy serwera...

IMG_0024[1].JPG

IMG_0105[1].JPG

IMG_0131[1].JPG

IMG_0484[1].JPG

IMG_0537[1].JPG

IMG_0900[1].JPG

IMG_1048[1].JPG

IMG_1143[1].JPG

IMG_1306[1].JPG

IMG_1806[1].JPG

IMG_1668[1].JPG

IMG_1716[1].JPG

IMG_2067[1].JPG

IMG_2858[1].JPG

IMG_2952[1].JPG

IMG_3016[1].JPG

IMG_2244[1].JPG

WP_20150817_18_08_28_Pro.jpg

WP_20180517_009.jpg

WP_20180902_017.jpg

WP_20160408_19_09_52_Pro.jpg

WP_20151111_11_46_35_Pro.jpg

WP_20150718_16_02_57_Pro.jpg

WP_20150509_16_18_11_Pro.jpg

Edytowano przez elektron6
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Elektron6 dzięki za odpowiedź. Możemy mieć różne gusta, wymagania, ale ważne jest, że rozmawiamy na przykładach. 

Nie miałem większości z tych sprzętów, znam tylko sposób gry Luxmana (tranzystor, który podałeś), słuchałem kiedyś Pioneera SX-1050 czy Accuphase E-303X. Nie mam punktu odniesienia do Sansui z l.70, ale porównywałem u siebie z serią 907 czy AU-07. Osobiście dla mnie sprzęty te przegrywały zdecydowanie z Sansui jeśli chodzi o realizm. Słuchałem też wyższych serii Accuphase i było to tak samo. Jak już pisałem - możemy szukać czegoś innego, ale dyskusja na argumenty jest ok.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kazdy ma swoj gust i kazdy posiada to co  mu bardziej odpowiada, nie ma tutaj na forum przypadkowych ludzi ktorzy na podstawie zdjec kupili sansui

z @piorut porownalismy sporo sprzetu do sansui, byly accuphase wszelkiej masci 302, 303, 303x, 305, 406, 406v, 407, 408, 550 i mase innych, kazdy sprzet jest fajny jednak nadal gramy na sansui.

 

ja mialem juz tego tysiace, wlacznie z niemal kazdym ktore wymieniles, ja bym nie zamienil swojego sansui na zaden z nich

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie zdecydowane oceny, jak co gra, zależą głównie od gustów, przyzwyczajeń i preferencji. I co ważne: Trzeba z klockiem "się przespać" by można było go prawidłowo ocenić. Pomijam już znaczną (min 60%) zależność od reszty systemu. Dlatego zawsze (lub prawie zawsze) zaznaczam, że .... DLA MNIE! gra "tak, a nie inaczej" i "w moim systemie". 

Moje tu wpisy są przykładem, że niektóre (oceniane tu wysoko przez innych) klocki Sansui są słabsze dzwiękowo, a inne są lepsze (oceniane tu niżej przez innych). 

Wszystko co dotyczy dzwięku jest jednak bardzo subiektywne i takich zdecydowanych ocen, jakie czytam wyżej, nie przyjmę nigdy za pewniaki. Raczej za ciekawostki i "napęd" do zmian.

Musiałbym posłuchać własno-usznie i w porównaniu z innymi, tu wyżej sugerowanymi klockami, by zgodzić się z takimi kategorycznymi ocenami. 

 

Z jednym się jednak zgadzam. Jak dla mnie AU-999 i 777 to najlepsze ze starszych integr, jakie miał Sansui w ofercie (pomijając MOS VINTAGE). 

 

Wystarczy poczytać co napisał Mariusz i moja powyższa teza jest potwierdzona w 100%. 

P.S.

Z tego co piszesz @Elektron6, wydaje się, że wystarczyłby ok. 1k PLN za MF A1 (lub A1-X) i byłbyś Pan zadowolony. 

😌

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...