Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

35 minut temu, san-sui napisał:

Na czym ci zależy? 

Padło magiczne słowo pisane na temat:

Dnia 18.08.2020 o 11:02, audiowit napisał:

Żadnych buforów lampowych. To dodatkowy element. Traci na tym w najlepszym razie mikrodynamika. To maskowanie kiepskiej jakosci źródla

I to mnie zraziło mocno, bo z systemu jestem bardzo zadowolony i tylko minimalnie poprawilbym właśnie mikrodynamike, a tu taki cios w tym aspekcie wiec "dziekuje ale nie chce".

Edytowano przez Chyba Miro 84
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9_9

1 godzinę temu, Chyba Miro 84 napisał:

Padło magiczne słowo pisane na temat:

I to mnie zraziło mocno, bo z systemu jestem bardzo zadowolony i tylko minimalnie poprawilbym właśnie mikrodynamike, a tu taki cios w tym aspekcie wiec "dziekuje ale nie chce".

Ja Ciebie nie namawiam! 

Dziwi mnie tylko, że słowo pisane jest istotniejsze, niż np. własne doświadczenie. Trudno.

Pewne "rzeczy" nie są takimi, jak wydają się w opisie - to tyczy szczególnie audio! Można w ciemno przyjąć wyniki, jak w linkowanym opisie wyżej, jeżeli tyczy sie fizycznych pomiarów.

Każdy ma inne preferencje, inaczej odbiera wrażenia, np. słuchowe. Tu nie ma ścisłych reguł. 

Przykład podałem wyżej:

"według różnych forów, np. wzmaki Yaqin, grają dużo lepiej z tymi sowieckimi lampkami 6J1P, niż z militarnymi chińskimi 6J1. U mnie, z 6J1P, rzuciła się w uszy od razu - ostra góra i ciężki dół. Średnica wycofana."

Z chińskimi militarnymi 6J1 gra o wiele lepiej, wręcz bardzo ładnie. 

......

Na pewno (jednak!), ta mała chińska pre, nie zastapi, mojego pre Hitachi HCA-8500 Mkii w głównym systemie. 

Ale z całą pewnością jakiś srebrny kabelek tam trafi.  

:D

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

San-sui, zle trafiłeś. Akurat nie mam sansui ale dażę sympatią tą markę, slyszalem wszystkie najwyzsze modele i mam bardzo wielu kolegow na tym forum więc tylko z tego powodu tu zagladam.

Obecnie gram na monoblokach lampowych, integrze lampowej, końcowkach w kl A i AB. Gram z komputera, streamera, dacow, cdkow zintegrowanych i dzielonych. Uzyeam tez transportu cd. Mam tez oczywiscie 2 pre lampowe i kilka par kolumn. Wszystko jest wysokiej klasy ( sonicznej). Piszę to zebyś następnym razem zanim zaatakujesz wiedział, ze mam za sobą pewne kroki w bok, tył i przód.

Dac jak najbardziej tylko odpowiednio polaczony. Jesli ktoś mowi o wyzszosci cd nad dac lub dac nad cd to przewaznie nie ma pojecia o budowie tych uządzen i transmisji cyfrowych.

Chinczyki jak najbardziej ale wśrod tego zalewu, pojedyncze modele.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audiowit

Odebrałeś moje uzasadnienie jako atak? Nic podobnego! 

Nie zgadzam się, jednak z podejściem: nie próbuj, bo to skok w bok. Skok w bok jest czasami (oczywiscie w audio! :x) konieczny. 

Raczej nikt nie "wchodzi" w lampę od razu. Lampa to niekończąca się zabawa, bardzo wiele wymaga .... 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie. Ja tu gościnnie tylko na razie (a może i na stałe?) Gram obecnie na zestawie Yamaha preamp CX-830 i końcówka MX-830. Gra to u mnie z Elacami FS217. Generalnie jest git ;) Ale.... może ktoś by mi podpowiedział jaki model Sansui mógłby zagrać lepiej? Tak wiem, zaraz ktoś odpowie, że od Yamahy to każdy Sansui zagra lepiej. AU-X911DG mam do kupienia w miarę za przyzwoite pieniądze ale boję się, że taka wymiana sensu mieć nie będzie. Ktoś może mi coś podpowiedzieć?

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jednak problem. Inne preferencje, pilniejsze na tu i teraz. Jak na razie, nie do przeskoczenia.

Jeżeli nie wiadomo o co chodzi to z pewnością chodzi o .... :S

Poza tym uważam, że zawsze warto wpierw sprawdzić, "na własnej skórze" i własne uszy. 

20 minut temu, audiowit napisał:

Zwróć uwage, ze żadna poważna firma nie produkuje buforów. 

To dla tego, że nie ma w segmencie luksusu popytu. Gdyby badania wykazały, że się opłaci, to zaręczam - będzie inaczej i produkcja ruszy "pełną parą". 

Czyż nie jest podobnie w przypadku lamp? Ludzie "zabijają się" za staruszkami z lat 50/60. Czy nie możnaby ich tu i teraz naprodukować? Ale .... czy się to opłaci???

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, san-sui napisał:

Czy nie możnaby ich tu i teraz naprodukować? Ale .... czy się to opłaci???

Pytanie tylko czy materiały używane w latach 50/60 nie są uznawane dzisiaj za ekologicznie mało poprawne a ich używanie zabronione. Oczywiście nie jestem specjalistą od lamp 🤣 ale chociażby cyna z ołowiem oprócz jakiś prywatnych zapasów nie istnieje. 

Być może tak samo jest z lampami...gdyby to było takie proste to chyba produkcja by ruszyła. Pieniądz leży na ulicy 😶

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest problem. Chińczycy nie mają tradycji w produkcji lamp. W związku z tym uczą się. Brak starych technologii wzorów. Nie mieli gdzie podpatrzeć (ukraść) więc tu jest problem. 

W Rosji natomiast łapę położyli Amerykanie i trzymają mocno. Aż nie wyprzedadzą się ze starych zapasów, za "bayońskie" sumy, nie ma co na nich liczyć. 

Wiele firm już nie istnieje. 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, sk-victor napisał:

Witajcie. Ja tu gościnnie tylko na razie (a może i na stałe?) Gram obecnie na zestawie Yamaha preamp CX-830 i końcówka MX-830. Gra to u mnie z Elacami FS217. Generalnie jest git ;) Ale.... może ktoś by mi podpowiedział jaki model Sansui mógłby zagrać lepiej? Tak wiem, zaraz ktoś odpowie, że od Yamahy to każdy Sansui zagra lepiej. AU-X911DG mam do kupienia w miarę za przyzwoite pieniądze ale boję się, że taka wymiana sensu mieć nie będzie. Ktoś może mi coś podpowiedzieć?

Serwus,

Najlepiej gdybyś zaprosił właściciela 911DG do siebie i porównał jedno z drugi. Wiadomo , że potrzeba czasu na poznanie wzmacniacza, ale te kilka godzin powinny dać odpowiedź.

Pozdrawiam,

Ps

Ewentualnie wypożyczyć za kaucją, o ile sprzedający się zgodzi.

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, sk-victor napisał:

Wypożyczyć raczej się nie da. Moja Yamaha CX-830 + MX-830 w sumie to taka ostatnia raczej nie jest ale chciałbym zakosztować Sansui. Oby tylko było warto ;)

Końcówka+pre Yamahy to 2 x większa moc ale i tak, moim zdaniem, nie zapewni takiego brzmienia, jak Sansui. Warto pojechać i posłuchać. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W japońskich wersjach Sansui, w piloty wyposażano tylko "niższe" modele α, patrz niektóre z linku:

https://audio-heritage.jp/SANSUI/amp/index.html

W tych "lepszych", pilota nie było. Ściągawka:

https://audio-heritage.jp/SANSUI/amp/index2.html

lub

https://audio-heritage.jp/SANSUI/amp/index3.html

Piloty były też w europejskich odpowiednikach, czyli np. (tu jednak mogę się mylić,) w AU-X711DG oraz AU-X911DG. Nie  pamiętam czy w AU-X701 i AU-X901 też, ale te chyba nie miały pilota.

Nic straconego😉, można przecież sterować pilotem lub smartphonem od źródła. 

 

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, sk-victor napisał:

U mnie wzmacniacz MUSI mieć pilota ;)

W takim razie Sansui z serii alpha nie jest dla Ciebie 😕

Piloty jak wspomnieniał Marek były w nielicznych i niższych modelach , taka polityka firmy. Do Alphy trzeba podejść , dotknąć, zapoznać się i żyć w pewnego rodzaju symbiozie. My obsługujemy RĘCZNIE sprzęt a Sansui odwdzięczy się dźwiękiem (przynajmniej ja tak to sobie tłumacze).

Ps

Jeśli dla Ciebie 911DG jest zbyt niskim modelem porównując do zestawu Yamahy, to z pilotem tutaj zabawa się kończy.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...