Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

4 godziny temu, faszi napisał:

Nie rozumiem tych oszczędności Sansui. Tak samo jak gniazda RCA w całej serii 907. Zamiast dać takie jak np w C2301... Luxman, Accu dbali o takie szczegóły a tutaj? Bida z nędzą,  ehhh 😕

Hmm. Do tej pory nie spotkalem się z opinia inną, niz taka, że sprzeąt Sansui, jakością wykonania jest o klase lepszy od konkurencji....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, faszi napisał:

Kurcze , tak patrzę na Twoja Xr i nie mogę zrozumieć dlaczego tak nie wygląda oryginał... Chociaż z jedną parą jak Mr czy Nra. Kuźwa mieli przecież panel pod 907Limited!  wystarczyło nanieść napisy pod Xr...

Jedna para gniazd głośnikowych w MR to za mało 😞

Da się przerobić gniazda na lepsze - jak zrobił to Mirek w swojej XR czy wcześniej inni. Ale drugiej pary nie da się wyczarować...

A co do jakości wykonania w Sansui - faktycznie jest dobrze, ale u innych Japończyków też jest dobrze.

Pozdrawiam

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 18.09.2020 o 15:26, braap napisał:

Hmm. Do tej pory nie spotkalem się z opinia inną, niz taka, że sprzeąt Sansui, jakością wykonania jest o klase lepszy od konkurencji....

Źle to ująłem. W 907 jakość jest na bardzo wysokim poziomie ale zestawy dzielone ( zresztą każdym koncernie audio) były jeszcze wyżej pod tym względem.

Aczkolwiek mamy w 907 wnętrze jak z bajki audio. Tamura itd. Dzisiaj a nawet wtedy , niewiele firm budowało w podobny sposób wzmacniacze. To  zdjęcia płytek końcówek mocy od Accu e480 vs 907. To daje pojęcie nt wykonania Sansui.

Accu e 480 :

042-049_Hifi_03_2020-0015-fit-732x491.jpg.84faa94e7fb1687fe842be54f6d8071e.jpg

I mój Sansui 907 Xr :

IMG-20191027-WA0012.thumb.jpg.677cf897e3125b51348ff8fdb22ed16e.jpg

Kolego Braap , po prostu trzeba mieć 907 albo u kogoś poznać ten sprzęt. Zobaczyć na żywo , zajrzeć "pod maskę"

 

Dnia 18.09.2020 o 17:31, MarekB napisał:

No i jest lepszy, ale Tadkowi chodzi o wygodę użytkowania. 😁😉😂

Marku dokładnie tak 😊

Hihi , gdybym nie ponarzekał to byłbym chory Hihi 😉

A właśnie , bym zapomniał. Wróciłem do słuchania muzyki.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 3.07.2020 o 15:21, Krzychowicz napisał:

Zastanawiam się jak dźwiękowo wypada połączenie wzmacniacza Sansui Alpha z dac Audio Note.

Czy ktoś już słuchał takiej konfiguracji ?.

Tak informacyjnie.

W zeszłym tygodniu dotarł do mnie dac Audio Note Kit 2.1 sig.

Idealnie dźwiękowo zgrywa się z 907mr.

Jako żródło służy cd 917xr i Cambride Azur 851N

Potwierdzam słowa kol.San-sui że warto w system tranzystorowy wpiąć coś z lampą.

 

 

 

795285DC-C93F-43A2-AE0C-4A157140D829.thumb.jpeg.354768f4f0dd7617858feb3bf16e674b.jpeg

 

Edytowano przez Krzychowicz
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.09.2020 o 20:13, faszi napisał:

Źle to ująłem. W 907 jakość jest na bardzo wysokim poziomie ale zestawy dzielone ( zresztą każdym koncernie audio) były jeszcze wyżej pod tym względem.

Kolego Braap , po prostu trzeba mieć 907 albo u kogoś poznać ten sprzęt. Zobaczyć na żywo , zajrzeć "pod maskę"

 

Ja troche przekornie pisałem :)

Sam ostatnio miałem ostatnio przez jakis czas Accu 303x obok mojej 707 DR i musze powiedzieć że juz sama obudowa 707 robi lepsze wrażenie. W accu np górna pokrywa nie jest sztywna i chyboce się podczas lekkiego nacisnięcia natomiast w 707 pelna sztywność.

 

Ale też nie mozna przesadzać. Przyjaciel ma Accu e470 i nie muszę zaglądać pod maskę, żeby wiedzieć, że ten wzmak jest doskonały. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Krzysiek nie żebym się czepiał ale co to jest "homologiam" ? 🙂  🙂

A tak na marginesie - 917 to świetny i solidny Cd ale to klasa najwyższych CD średniej klasy . Już nieco ciekawiej jest (chodzi o ilość informacji i dążenie do naturalności brzmienia) w Kenwoodzie LD-1 (uwielbiam to urządzenie i za dźwięk i za wygląd i w ogóle za wszystko ... ) Jak porównamy do nich Esoteric DV50s już widzimy, że przeskoczyliśmy na inny poziom wiarygodności przekazu (co dotąd było trudne do wyobrażenia) no a K07 czy K05 wyznacza nam wyraźny kierunek i zupełnie inny poziom oczekiwań. K05 nawet względem K07 daje pojęcie co to znaczy zrobić krok do przodu. Oba jednak to naprawdę inna historia niż te sławne CD z lat 80/90 nawet najwyższej półki. Tu nie ma się co czarować - progres względem jakości przekazu materiału muzycznego jest bezdyskusyjny !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

braap

Nie ta sama ...

LA1 jest niemal nie do odróżnienia ale względem alfy 607L extra - trochę (a nawet bardziej niż trochę ...) przypomina stare accu serii 3xx. Fajny wzmacniacz - świetnie spasowany z dedykowanym LD1 , ale osobiście wolałbym Sansui nawet z serii 6xx. Nie bez powodu zostawiłem sobie tylko źródło ...

907DR to zdecydowanie więcej ... (wszystkiego co dobre 🙂) ....

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.09.2020 o 20:51, Krzychowicz napisał:

W zeszłym tygodniu dotarł do mnie dac Audio Note Kit 2.1 sig.

Dopiero teraz zobaczyłem, że tu takie coś wspaniałego się ukazało.
907MR to moja ulubiona 907 i w dodatku z takim dac to musi być poezja. Naprawdę gratuluję zakupu daca bo to jest już sprzęt konkret jeśli chodzi o przetworniki, dla wielu może to być sprzęt docelowy. Bardzo chciałbym posłuchać takiego zestawienia.

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegów.

Zdarzyła się zabawna historia. 

Wpadł do mnie znajomy niby "oglądać" (i słuchać) mój sprzęt ale przytargał lampizowanego 1 x Denona.

Skoro przytargał, podłączyłem. Zagrało "toto" słabo w moim (trochę już zmienionym) systemie. Szczególnie słabo w porównaniu do mojego, niesamowicie grającego, Sansui CD-X711. Napiszę - bardzo słabo! 

Zagrało "toto" bardzo "płasko", to znaczy scena zawężona praktycznie tylko do stereo - na boki, z prawie totalnym brakiem rozbudowania "obrazu".  Góra dół i w głąb nie ma prawie nic. Czyli, w/g mnie, brak przestrzeni. 

Zaczęliśmy kombinować z kabelkami ale nic to nie dało. Mina - "załamka".... u znajomego. Szkoda mi się zrobiło ..... Główka pracuje i ....
Olśnienie! Podłączyłem (dla próby) swój bufor chiński (jak pisałem już wcześniej, jest to wydanie specjalne - Limited i niezle poprawia granie), jako wspomaganie "lampowe" tego Denona lampizowanego 😆 i ku mojemu (a szczególnie znajomego!) zdumieniu, scena się otworzyła mocno w głąb oraz górę i dół! Pojawiły się szczegóły! Bardzo poprawiła się góra pasma i lekko zaokrąglił dół, a średnica otworzyła się całkowicie. Z buforem CD Denon gra teraz tak, jak powinien. Zapewne to wina zastosowanych zbyt słabych lampek. Obejrzałem środek CD Denon. Został nieżle "wypasiony" w dodatku w całkiem niezłe elementy dodatkowe. 

Teraz, jako żródło, gra bardzo dobrze ale aż 2 X zlampizowany DENON😉

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, audiowit napisał:

Podwójny shit ;)

Ale co cała ta akcja ma do sansui?

🥴

Masz coś na sumieniu??

Porównanie CD Denon lampizowany z Sansui CD-X711 to kalosz! 

Cały zestaw, oprócz Denona 2 x lampizowanego + bufor i kabelki, to Sansui.

Nawet Kolumny! 😄 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...