Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

5 minut temu, piorut napisał:

Natomiast z praktyki moje odczucie - porównywałem AU-07 z Accu 3/4/5xx i AU-07 wypadało u mnie zawsze lepiej. Nie mam interesu by trzymać wzmacniacz, który grałby gorzej.

To zupełnie naturalne. Też bym wybrał.to co mi gra najlepiej.

Ale gdyby teoretycznie bardziej podobała mi się Integra np Pass labs (żeby już nie męczyć accu czy Luxa) to nie miałbym prawa tak uważać? :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piorut napisał:

Ok, zamiast mówić o muzyce, porównaniu sprzętu możemy czynić rozbiór logiczny zdania innej osoby. Co kto woli.

Gdzie w tym cytacie jest tu odniesienie do innych marek lub napisane, że jest to najlepsza marka? 

Właśnie o tym piszę. Czubsi zakazał już dyskusje o sprzęcie. Najbliższe ideału jest AU07 czy tego chcesz czy nie :)

 

Co do cytatu to nie chce mi się wklejać drugi raz tego samego. Ale jak piszesz że Sansui jest najbliższe ideału, to chyba oczywiste że oznacza to że inne marki, od tego ideału są dalej.

no nie mów mi że nie wiesz o co mi chodzi :)

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, czytam czyjąś wypowiedź i nie doszukuję się tu drugiego dna. Nie musisz wklejać drugi raz, szanuj rozmówcę. Wiem o czym rozmawiamy. Nie wskazałeś w zawartej treści odpowiedzi na pytania. Mówmy konkretnie o czyimś zdaniu - jeśli coś jest napisane i możemy to udowodnić. Mówmy o sprzęcie, którego słuchaliśmy jeśli chcemy porównywać. Inaczej każdy każdego może osądzić, że jest coś zawarte podprogowo. Czy to jest celem forum, tego tematu? Co nam dadzą insynuacje wobec innych? 

A co do ideału - wiele marek jednocześnie może być blisko. Czy też być na tym samym poziomie. Nic tu się nie wyklucza nadal.

Proponuję wrócić do opisu i porównań sprzętu a nie osobistych ocen innych.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piorut napisał:

No nie mogę się ustosunkować do kwestii czy jeśli słuchałes integry Pass Labs i Tobie brzmi lepiej to czy możesz tak uważać - wybacz to poniżej poziomu.

Nie rozumiem.

 

Ale nieważne. Bo i tak odchodzimy od sedna mojego pierwotnego posta, czyli że nie zgadzam się że można uważać jeden wzmak za bliższy wzorca niż inne (w domyśle od innych, równie cenionych producentów). Bo

Po1. Jest to nieco lekceważące dla osób które mają inne cenione urządzenia (ja nie mam na myśli siebie żeby nie było), które im się podobają i z których pewnie nie raz są też dumni

Po 2,  czy można mówić o wzorcu, przy czymś tak subiektywnym jak Muzyka i jej odbiór?

 

12 minut temu, piorut napisał:

A co do ideału - wiele marek jednocześnie może być blisko. Czy też być na tym samym poziomie. Nic tu się nie wyklucza nadal.

Proponuję wrócić do opisu i porównań sprzętu a nie osobistych ocen innych.

High five !:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, san-sui napisał:

To był raczej rozwój. Kolejne kroki rozwoju marki. 

Ale w MR już do tego wrócili. To nie to że uważam że to źle że tego nie ma w XR. Jestem tylko ciekaw genezy tego posunięcia. 

W opisie na Audio-heritage jest mowa tylko o tym że to uprościło żeby nie pogarszało sygnału. 

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, braap napisał:

Co do rozmów o Sansui. Wiadomo jaki był kontekst zlikwidowania regulacji tonów w wersji XR? Cięcie kosztów czy coś innego?

Wg japońskiej strony chodziło o maksymalne skrócenie sygnału. 

◎シンプル&ストレートの理想的な伝送を目指してあえてトーン・コントロールを排除

Dare to eliminate tone control aiming at ideal transmission of simple & straight

Dlaczego w MR jest regulacja ? Być może tak ja tutaj było już napisane , klienci chcieli mieć możliwość regulacji barwy dźwięku. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak MR to ponowny powrót do brzmienia bardziej lampowego. Tak przebiegały poszukiwania "idealnego" dżwięku lampy, w tranzystorowym wydaniu, w tej firmie. 

Zapamietaj, bo to bardzo ważne!

 Ich referencyjnym wzmacniaczem (wzorcem dżwięku nieomal do końca! - stąd radziłem zapoznać się bliżej z marką Sansui! w wątkach) była lampa SANSUI AU-111 z 1965 r. 

https://audio-heritage.jp/SANSUI/amp/au-111.html 

Uważali go za jeden z najlepszych lampowych wzmacniaczy wszech czasów. Szczególny rodzaj dżwięku, który posiadały także inne wzmacniacze, jak tańszy AU-70 i tranzystorowe, jak AU-222 ..... AU-999 i dalej .... do końca. 

Jeden z ostatnich to SANSUI AU-111vintage z 1999r. 

Najlepszy zintegrowany wzmacniacz lampowy Sansui Black Face Unit 1.

https://audio-heritage.jp/SANSUI/amp/au-111.html

Starania zachowania Lampowego brzmienia to najważniejsza cecha, która wyróżnia markę Sansui. Inne marki poszły w jej ślady .... lub nie. 

To co można usłyszeć w innych markach w kl A, masz w tańszych wzmacniaczach Sansui w kl AB. 

Niemal każdy, kto chce zaznać dobrego dżwięku w swoim systemie, na pewno zetknie się i posłucha Sansui. 

 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Braap ty jednak jesteś fajny inaczej .... Gdzie ja napisałem, że nie cenię innych marek ? Gdzie napisałem, że nie ma sprzętów które również osiągają efekt zbliżony do idealnego wzorca ???? Ewidentnie albo czegoś najwyraźniej nie rozumiesz (co wynika w większości przypadków z osobistych kompleksów) albo jesteś tu na tym forum z innych pobudek niż dysputa o marce Sansui (tak właśnie to wątek o Sansui i wypowiedzi o tej marce są użyte w kontekście względem innych marek a nie w kontrze do nich geniuszu !) Tak czy siak nie jesteś pierwszym, któremu żal d...ę ściska, że Sansui może być lepsze od czegokolwiek ... Zostań z tym sam bo tu jesteś wśród tych którzy Sansui wybrali w wyniku świadomego wyboru a nie w wyniku przystawienia lufy do skroni ! Zdaj sobie z tego sprawę ! Faktem jest, że bardzo niewiele marek stworzyło tyle urządzeń na tak wysokim poziomie i tak różnorodnie ukierunkowanych !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, czubsi napisał:

Braap ty jednak jesteś fajny inaczej ....

Co miałem napisać napisałem w poprzednich postach więc nie będę się powtarzał.

 

Ps. Dzięki za darmowa psychoanalizę :)

 

ps2. Nie wiem czy to jest oczywiste, ale posiadam sansui i stąd moja obecność tutaj 

Odnośnie sansui. Czy ktoś przejął ich technologie czy zespół pracujący przy audio po tym jak sami zakończyli produkcję? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...