Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

22 minuty temu, braap napisał:

Odnośnie sansui. Czy ktoś przejął ich technologie czy zespół pracujący przy audio po tym jak sami zakończyli produkcję? 

Po zamknięciu działu wzmacniaczy Hi End , wielu dotychczasowych pracowników poszło swoją drogą min Pan Oshima i założyli swoje firmy. Aqua Audio Lab założona przez Pana Oshime zajmowała się jeszcze w 2006 naprawą wszystkich wysokich wzmacniaczy Sansui Alpha. Jak jest teraz nie wiem.

Znaczna część pracowników przeszła do firmy Hashimoto zajmującą się produkcją transformatorów.

Źródło 

Mogę podać publicznie lub na priv. Z drugiej strony nie chciałbym , aby każdy miał dostęp do tego źródła. Wiadomo hejterzy...

2 minuty temu, MarekB napisał:

😀 Victor to nawet fajna marka.😉

Prawda?  ☺

Bardzo ładnie i porządnie wygląda ten "drapak" 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, faszi napisał:

Zapomniałem dodać , że zastrzegam podawanie tego źródła . W sytuacji kiedy zgłosi się ktoś z kontem założonym np miesiąc temu , zostanie zignorowany . Te wiadomości są tylko dla miłośników. 

Dziękuję. 

A czy dwa miesiące wystarczą żeby byc miłosnikiem godnym zaufania?

:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w 907XR jest niemal identyczne jak w 907limited *budowa zbieżna - trochę innych części ...). W 907MR troszkę się różni od tego w xr ale nie żeby jakoś znacząco. W 907i mos limited jest inaczej i nie tylko pod względem budowy ale także rodzaju użytych części ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku, patrząc na tego Victora z filmiku aż chciałoby się go mieć! 😉 Vinyl przeżywa renesans 😊

W dawnych czasach czytałem wpisy @Janvideo dotyczące gramofonów SR  Sansui i tak jakoś zostało mi w pamięci. Czasami zerkam w ogłoszenia i rozglądam się za SR-929 , który raz na jakiś czas się pojawia. Dzisiaj trafiłem na filmik z Victorem i wszystko wróciło ze zdwojoną siłą 😉 ale...

Stąd pytanie do Pawcia nt pre w 907mkach. Zastanawiało mnie czy któryś model jest np stricte pod gramofon. Miałem nadzieję , że jeśli tak , to bedzie nim model Xr 😉

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, faszi napisał:

Marku, patrząc na tego Victora z filmiku aż chciałoby się go mieć! 😉 Vinyl przeżywa renesans 😊

W dawnych czasach czytałem wpisy @Janvideo dotyczące gramofonów SR  Sansui i tak jakoś zostało mi w pamięci. Czasami zerkam w ogłoszenia i rozglądam się za SR-929 , który raz na jakiś czas się pojawia. Dzisiaj trafiłem na filmik z Victorem i wszystko wróciło ze zdwojoną siłą 😉 ale...

Stąd pytanie do Pawcia nt pre w 907mkach. Zastanawiało mnie czy któryś model jest np stricte pod gramofon. Miałem nadzieję , że jeśli tak , to bedzie nim model Xr 😉

Zawsze możesz pomyśleć o dobrym osobny pre phono. 

 

A co do SR929 to chodzi za mną od dawna.  Świetny jest i świetnie wygląda. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, faszi napisał:

Marku, patrząc na tego Victora z filmiku aż chciałoby się go mieć! 😉 Vinyl przeżywa renesans 😊

Stąd pytanie do Pawcia nt pre w 907mkach. Zastanawiało mnie czy któryś model jest np stricte pod gramofon. Miałem nadzieję , że jeśli tak , to bedzie nim model Xr 😉

Pre w integrach jest takie sobie, może być ale nic ponad to.

W "C" jest już lepiej lub nawet bardzo dobrze. Ale zewnętrzne dobre pre gramofonowe jest lepsze....tyle, że potrafi kosztować porównywalnie z np. C2301

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, san-sui napisał:

W tamtych latach to były najwyższe modele, jakie trafiły do Europy. Model wyższy 907dr był w tamtym czasie za drogi, jak na Europę - nie sprzeadwalny. Dlatego 707-ki były sprzedawane w Europie i Ameryce, jako 9-tki ale ze zmienionym oznaczeniem AU-X9... (X - nie alpha). 

Istnieje Jakieś źródło tych informacji? 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, braap napisał:

Ale nie wiem czy to "ten" model na rynek UK. Bo chyba sztuk na 220v w ogóle jest więcej?

Z zasilaniem na 220V to były jednostkowe sztuki przygotowane tylko do central Sansui w Europie - pokazowe. 

1 minutę temu, braap napisał:

Istnieje Jakieś źródło tych informacji? 

http://www.sansui.us/  

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...