Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

12 minut temu, Rega napisał:

Może Szanownych Kolegów zainteresuje zestaw. Przeliczając na złotówki to lekko ponad 3 tys zł. A miejscowość o 6 godzin jazdy samochodem od polskiej granicy na Jutlandii w Danii.

https://www.dba.dk/forstaerkersaet-sansui-c-2102/id-1070368135/

Zestaw w cenie końcówki B-2102 ale z MOS-ami, o których piszemy wyżej, ma niewiele wspólnego - co do wartosci, jak i dżwieku. Co prawda cały zestaw jest w cenie końcówki ale poziom niższy. Kiedyś słuchałem, nawet byłem zadowolony i mam gdzieś w szafie taki (lub jest w rodzinie). Ale to już stare dzieje ... 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, san-sui napisał:

 Ale także od razu zauważyłem, że końcówki Sansui to co najmniej o poziom wyżej, w porównaniu do integr Alpha - co by kto tu nie pisał, to pewnik.  

 

Porównywanie końcówki do integry - nie tylko Sansui- ale jakiejkolwiek innej firmy to lekkie nieporozumienie i niezrozumienie. 

Nigdy bym nie napisał, że poziom wyżej, bo to nieprawda.

  Końcówka vs integra - to jest inna kategoria i jako taka powinna być przedstawiana . Bezpośrednie porównanie nie ma najmniejszego sensu a niezorientowanych może wprowadzić w błąd. 

I nie ma znaczenia, że gra inaczej czy lepiej. Inna kategoria i tyle. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

Zupełnie się nie zgodzę natomiast z tym, że winnym czegokolwiek może być C-2105. Miałem B-2103 i grała bardzo długo bez pre. Po tym jak pojawiła się C-2105 dźwiękowi nic nie przybyło, po prostu stał się bardziej "poukładany", zapanował w nim porządek - inaczej nie potrafię tego nazwać. Czyli jednak "przybyło" 🤔😝 słyszalnie klasy.

Z jednej strony będzie czarowała i będzie idealna a z drugiej...czasem (przy niektórych utworach, składach, realizacjach) zaczynasz się zastanawiać, co się tutaj dzieje.

Ale to już kwestia gustu... i potężna zagwozdka dla każdego, kto ma u siebie i musi wybrać między 2103 i 2105 - prawda Piotrek @piorut ? 

 

Tak jak piszesz. Pojawia się szlachetność, poukładanie na scenie. Niby nie dużo wydaje się, ale na tym poziomie zabawy oznacza to bardzo dużo. Tak jak dobry transport potrafi też coś w tej materii zdziałać (obojętnie czy na CD czy PC), tak samo pre potrafi pięknie uskrzydlić dźwięk (przynajmniej dla mnie, choć są też osoby świadomie preferujące granie końcówkami, ale nie wszystkimi bez pre, co dokładnie opisują na forum).

Natomiast drugi akapit jest genialnie napisany. Dotknął istoty tego, z czym się zmierzyłem. To B-2105 zaczęło bardzo ładnie pokazywać tą magię a czasami wypadało gorzej (stąd napisałem, że B-2103 zawsze trzyma poziom).

Tak, ja też tak długi czas trzymam, bo mi szkoda, Wybór jest niejednoznaczny i skoro cały czas mam tzn., że jest ciężko. Ale po sprawdzeniu co nakłada mi się bardziej w sygnaturze brzmienia z B-2301L stwierdzam, że to B-2103.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, piorut napisał:

20201011_165747.jpg

 

Mam jeszcze takie pytanie , odnośnie tej naklejki. To jest jakaś wariacja poprzedniego właściciela czy o co w tym chodzi? Jeśli tak wyszło z fabryki to czy środek jest zmieniony względem wersji bez naklejki?

Ktoś coś w tym temacie ? 😊

12 minut temu, misiek x napisał:

Tadek, musisz sam posłuchać a najlepiej byłoby porównac u siebie.

To prawda , ale raczej nie wykonalne 😕

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Samcro napisał:

Porównywanie końcówki do integry - nie tylko Sansui- ale jakiejkolwiek innej firmy to lekkie nieporozumienie i niezrozumienie. 

Nigdy bym nie napisał, że poziom wyżej, bo to nieprawda.

  Końcówka vs integra - to jest inna kategoria i jako taka powinna być przedstawiana . Bezpośrednie porównanie nie ma najmniejszego sensu a niezorientowanych może wprowadzić w błąd. 

I nie ma znaczenia, że gra inaczej czy lepiej. Inna kategoria i tyle. 

Pewnie masz rację, że być może tak nie należy rozpatrywać, bo to przede wszystkim nie ten poziom cenowy. Rozpatrując w kategoriach ceny - pełna zgoda, bo to co najmniej 2 x więcej wyjdzie. Ale jednak warto! Podobnie wydawało by się, że końcówki na MOS-ach B-21... też nie powinny być porównywane z B-23...., bo nie MOS....? 

Natomiast Pre + Końcówka to przecież taka "wypasiona", nad przyzwoity poziom, integra. O innych pozytywnych aspektach takiego rozwiązania pre + moc można by wiele jeszcze powiedzieć. Możliwość dowolnej aranżacji, choćby kable - interkonekty pomiędzy, itd. Tu dobry przykład, skrócenia toru, dał @ czubsi, który opublikował ranking najlepszej, w/g niego, Sansui. A póżniej "ciągnięty" przeze mnie "za język", dużo mi pomógł w podjęciu decyzji odnośnie B-2102 MOS i B-2301. 

Jedno mogę ze spokojem napisać: 

Najlepiej grające zestawy to C/B-2301 i na pewno C/B-2302. 

Nie słyszałem lepszych - jak na razie. Ale może nie słyszałem jeszcze najlepszego? 

 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, misiek x napisał:

Ważne tez jakiej muzyki słuchamy, u mnie 90 % to rock i pochodne.

Hmmm, ja słucham w sumie wszystkiego, oprócz rodzimego disco. Mimo pazura Jazz czy jakieś damskie jazzowe wokale nie drażnią , nie atakują... Niestety lepsze jest wrogiem dobrego...

Stąd te zerkanie w stronę b...

Edytowano przez faszi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, misiek x napisał:

I jeszcze jedno. Chociaż nie zgadzam się często z tym co pisze San-Sui z tym zgadzam się w 100%. Jeżeli lekkie złagodzenie ataku i leciutkie ocieplenie nazwiemy kulturą-to tak , B2103 gra kulturalniej od XRki , ja jednak wolę ten pazur i drapieżność. Ważne tez jakiej muzyki słuchamy, u mnie 90 % to rock i pochodne.

" lekkie złagodzenie ataku i leciutkie ocieplenie nazwiemy kulturą" to, jak mi się wydaje, jest istota grania MOSfetów. To nazywam granie VINTAGE (tak jak nazwało Sansui!) i/lub analogowe, czy para lampowe.

To zauważyłem od razu, gdy pierwszy raz się z tymi tranzystorami spotkałem, czyli w przypadku pre + koncówka Hitachi HCA/HMA-8500 MKII, które jakiś czas grały u mnie, w głównym systemie. 

To wszysto mają także omawiane tu C/B-2301! 

......

"nie zgadzam się często z tym co pisze San-Sui"

Uważam, że jesteśmy tu dla wymiany poglądów, nawet niepasujących do reszty, odmiennych ale o Sansui. 

Poglądy? Te każdy ma inne, bo inaczej odbiera, ma inaczej zbudowany system, inne pomieszczenia, inne i inaczej ustawione kolumny itd. Ale opisuje zawsze to co słyszy. Nie by się klepać po ramieniu. 🥴 

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, faszi napisał:

Hmmm, ja słucham w sumie wszystkiego, oprócz rodzimego disco. Mimo pazura Jazz czy jakieś damskie jazzowe wokale nie drażnią , nie atakują... Niestety lepsze jest wrogiem dobrego...

Stąd te zerkanie w stronę b...

W takim przypadku, w/g mnie, powinieneś mieć dwa zestawy. XR - jako jeden i drugi "cieplejszy"? Może na MOSach, LTD lub od razu wyżej ... 🤔

Wielu z nas, tu piszących i nie piszacych, ma kilka zestawów. Widziałem i słuchałem niektóre. :D

 

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MarekB napisał:

Zostając przy temacie końcówek. Sansui ciągle zaskakuje. Do wczoraj nie wiedziałem, że Sasnui wyprodukowało końcówkę/odmianę B-2201C.

 

C8A4BEC1-3C4E-4F3F-8141-F5055E57124F.jpeg

To, wydaje się, specjalnie dla @ faszi. 

Zerknij Tadek! 

Gdyby były inne wyjścia, to od tyłu podobna do B-2301. 😉

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Samcro napisał:

@luckyguliver

Wiem, że mało prawdopodobne, ale ktoś mu nie przestawił selektora "Direct" lub odwrotnie? Albo wcisnął "procesor" ? Albo "speakers a/b" ?

Kiedyś mnie zimny pot oblał, bo "wczoraj grało a dzisiaj nie"... 😀 

Wiem o czym mówisz. Parę razy mnie zimny pot zalał jak wzmacniacz nie odpalił ale zawsze okazywało się że albo kabel nie w tym gniazdku albo źródło nie podaje sygnału. 

Poprosiłem kolegę żeby sprawdził to kilka razy ale wzmacniacz nie ożył

 

 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W wolnym czasie lubię posłuchać i zarazem popatrzeć. Lepsza atmosfera. A przy dobrym dżwięku prawie jakbym był obok sceny ...

Klasyka ciągle na topie. Teraz wkracza coraz głębiej za "żelazną kurtynę". 

Nowe pokolenie stare utwory (z 26 Sep, 2013). 

Nowe pokolenie stare utwory. W dodatku z prawie oryginalną aranżacją!  

 

@ luckyguliver

Może wystarczy przełączyć na odpowiednie żródło pre? 

Jeżeli nie, to szukaj uszkodzenia na łączach, we wzmakach i innych urządzeniach. Często przełączne tam interkonekty (które także nie są wieczne i ulegają uszkodzeniu - do zamiany?), mogły je uszkodzić, "zawiesić", upalić lub korozja wewnętrznych styków. Miałem tak kilkakrotnie. Np. wykruszyła się obudowa wtyku wewnątrz i raz był kontakt, a raz nie. Trochę się namęczyłem nim znalazłem przyczynę ....

Edytowano przez san-sui
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lucjyguliver

Sprawdź przekaźnik. 

Reszta rad Kolegów o sprawdzeniu ustawień przełączników selektorów itp, ze wszech miar słuszna.

San-sui - kurcze ale ty przeżywasz krytykę. 

Brapp. Lampa w wydaniu Sansui zwykle jest droga. Co do kolumn, ja mam taki a nie inny zestaw z lampą, bo chciałem mieć

tak jak ten zestaw oferowano kiedy pokazał się na rynku. Te kolumny nie są oszałamiające. Owszem, grają dobrze ale to wszystko.

Testowałem z wieloma innymi i o ile pamiętam, bywało lepiej.

Kurcze, nadal leżę chory.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Luckyguliver

Jeśli masz nawet prosty multimetr spróbuj podłączyć go do wyjść głośnikowych i napisz co wyszło (oczywiście odłącz od wzmacniacza wszystko czyli kolumny i wszelkie rca i przełącz w tryb integra) Wykonaj następujące pomiary :

- pokrętło volume minimum , multimetr do wyjść lewego kanału (- i +)

- pokrętło volume minimum , multimetr do wyjść prawego kanału (- i +)

- pokrętło volume maximum , multimetr do wyjść lewego kanału (- i +)

- pokrętło volume maximum , multimetr do wyjść lewego kanału (- i +)

Pozwoli to nam określić czy problem dotyczy ścieżki dźwiękowej czy nie.

Jeśli wyjdzie ścieżka to najpierw podłączyłbym źródło pod wszystkie wejścia i sprawdził (zarówno bezpośrednie jak i przez integrę) to wykonałbym na obu wyjściach kolumn czyli i A i B

Po tym będzie więcej wiadomo.

Stawiałem na przekaźnik ale tam raczej nie szwankowałyby dwa kanały na raz a tym bardziej nie byłoby kompletnej ciszy ! Jeśli to wejścia to nie będą szwankować i bezpośrednie i zarazem te przez integrę. Mógłby to być któryś selektor czy potencjometr volume ale .... patrz wyżej ... Zatem temat jest albo prozaiczny albo niestety będzie potrzeba głębszego szukania ... 

 

Tak sobie czytam wpisy z ostatnich kilku dni ....

San-sui proszę o jedno - wstrzymaj czasem swoją potrzebę kolaboratów ! Błagam - swoimi wpisami typu "seria DR była serią pokazową w Europie" robisz potężną szkodę usystematyzowanej wiedzy jaką oba fora tworzyły przez lata !!!! Było już napisane i co najważniejsze sprawdzone (wiedza ta była podana przez serwis IDK Sansui w Japoni między innymi) jaka była historia alf w Europie ! Masz potrzebę zaistnieć to rób to bez szkody dla wątków - mnie nie musisz lubić czy szanować ale uszanuj wieloletnią pracę nad uzyskaniem wiedzy przez innych, którzy to tworzyli. Jak już tak lubisz tą swoją "katedrę"  to tam siedź , ciesz się i .... nie wychodź ... 2102MOS to fajny wzmacniacz i da się go łatwo strawić w połączeniu z np kolumnami B&W bo jedno kamufluje niedostatki drugiego i wtedy ten wykastrowany zestaw faktycznie gra w miarę równo ... Nie moja to polityka ale nie bronię uzyskiwać fanu innym z takiej konfiguracji !

Już nie raz to pisałem - forum prócz własnych doznań (których tu jest najwięcej) winno zwierać fakty a tymi są poszukiwania (konkretne) wzorca brzmienia czyli urządzenia najmniej zależnego od reszty toru ! Przy nim na zbliżonym do neutralnego otoczeniu muzyka będzie przyjemnością ! W tym kontekście paru kolegów bardziej doświadczonych (niż poziom - lubię nie lubię) próbuje odnaleźć ten model Sansui, który się do tego wzorca najbardziej zbliża. To właśnie Ci koledzy organizują odsłuchy u osób spoza kręgów związanych z marką (tak uczynił ostatnio kolega Piorut) i to oceny tych właśnie osób są najbardziej miarodajne bo pozbawione emocjonalnych przywiązań. To właśnie tego typu opinie dały uzasadnioną podstawę postawienia AU07 czy modowanych B2301L czy XR na piedestale a nie moje czy kolegów widzimisię ... Osobiście uwielbiam XR czy DR ale nie napiszę, że są najlepsze bo w kontekście tego co napisałem wcześniej tak nie uważam ! Oddzielam te dwie rzeczy jasno i wyraźnie ! I żeby było jasne - powtórzę po raz kolejny - cieszmy się z wszystkich Sansui bez względu na serię bo wszyscy mamy ku temu powody w konfrontacji naszych ulubieńców z większością udanych urządzeń innych brandów !!!

Pozdrawiam !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, czubsi napisał:

 ... 2102MOS to fajny wzmacniacz i da się go łatwo strawić w połączeniu z np kolumnami B&W bo jedno kamufluje niedostatki drugiego i wtedy ten wykastrowany zestaw faktycznie gra w miarę równo ... Nie moja to polityka ale nie bronię uzyskiwać fanu innym z takiej konfiguracji ! !

Czy b&w generalnie "nie lubią" się z sansui? Wiem że to trochę bzdurne pytanie ale może ktoś miał okazję słuchać moich" kolumn z innymi alphami czy dzielonkami i ma jakieś ciekawe sugestie.

Jako posiadam b&w 803 S2 które grają jak już wiecie z 707dr (i jestem zadowolony, ale nie mam Odniesienia). Same kolumny mnie zachwyciły po podpięciu do accu e470. Z 707 grają oczywiście inaczej i napewno nie tak dobrze jak z accu ale to zupełnie naturalne.

 

Ewentualnie można by zapytać, czy są kolumny które są "pewniakiem" w połączeniu z alphami ?

Kable jakich obecnie używam to nordost flatline. Wiem że mogłoby być lepiej ale i tak te kable zgrywają się o niebo lepiej z 707 niż dnm reason, które miałem do poprzedniego zestawu i myślałem że innych nie potrzebuje :) 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, faszi napisał:

Kiedy kupujesz wyższy model?  ☺

póki co nie planuje. zainwestowalem w odtwarzacz sieciowy oraz mysle o jakims prostym zestawie z lampą. No chyba że się trafi się jakaś okazja nie do odrzucenia to boję się, że mógłbym nie przepuscić .

 

a poza tym jestem po operacji plecow także odpada jakiekolwiek dzwiganie ;)

 

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...