Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Faszi on w żadnym wypadku nie jest dziwny. Trzeba uważać jak piszemy, bo potem te wpisy zostają. Nie słuchałeś a popatrz jaka hipoteza powstaje. Mnóstwo osób, które u mnie było od pierwszych taktów "kupowało" ten dźwięk. Na forum pisali o tym całkiem niedawno: Wuwuzela (słuchał u mnie) i Samcro. Z pre ten zestaw nabiera szlachetności, ogłady. Kolega Marr też słuchał - niech szczerze napisze jak odbierał dźwięk.

Misiek X - czy miałeś też pre na odsłuchach (mogłoby tylko pomóc)?

Specjalnie po tych wpisach grałem teraz jeszcze raz na 3 końcówkach. B-2105 jest najwięcej Mosa, B-2103 mniej ale nadal go słychać w porównaniu do B-2301L, która gra inaczej tonalnie. W B-2103 jest lekkość, przestrzeń i delikatnie czuć tego mosa. Ale pod żadnym względem nie jest to dziwne granie.

Edytowano przez piorut
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest nieprawdopodobne wręcz jakie bzdury są tutaj wypisywane. Im dalej w las tym więcej butelek.
Miałem 707XR, 907 XR oraz B-2103. Różnica między integrą 907XR a końcówką na mosfecie jest tak duża, że każdy to wychwyci po kilku sekundach odsłuchu. Jeżeli tak nie jest nie jest to ten ktoś musiałby być głuchy, a to raczej mało prawdopodobne. Różnica jest zbyt wyraźna. Druga opcja to, że ta końcówka to chyba jakiś szrot był i tyle. Analogicznie jest z 907 Limited i 907XR. Różnica jest jak na dłoni.
Ludzie słuchajcie własnymi uszami, a nie czytacie fora. Skończy się tak, że co poniektórzy będą w zimie w klapkach poginać, bo ktoś na forum napisał że tak jest najlepiej.

Maskra to jest jak się czyta wywody co poniektórych. Fora zostały założone aby ludzie sobie pomagali, a nie szkodzili.
O katedrach to nawet nie ma co pisać, szkoda prądu.

I jeszcze jedno. Integra to projekt zamknięty, skończony. Końcówka to połowa drogi. Cóż za szczęście w nieszczęściu, że Sansui nie produkowało monobloków. To by dopiero było. 

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doktormun Strasznie emocjonalnie podchodzisz do tematu. Uważasz że ktoś z forumowiczów nie dba o sprzęty i słucha szrotu bez przeglądu i ustawienia prądów? W obu systemach 2103 była równocześnie porównywana do 2105 a nie do XR. 

Ps. Chyba dzisiaj biomet szaleje :)

Edytowano przez Wuwuzela
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie różnica  była jak stąd do Kingston. Ale to na pewno był inny egzemplarz.
Nigdzie nie napisałem, że ktoś tutaj nie dba o sprzęty. Powtarzam że z Limited było analogicznie. Różnica to różnica i tyle.
Piotrek, dobrze wiesz, że tym kraju nie da się nie denerwować. Na szczęście można jeszcze zanabyć nerwosol  i jakoś to przetrwać 🙂
 

Edytowano przez doktormun
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt faktem że wszystko jest względne. W audio może ktoś napisać, że różnica jest niewielka, a ktoś inny że ogromna, w tym samym przypadku. Ja od wczoraj testuję wypożyczony dac na najnowszej kości AKM i wielu napisze, że ten dac jest taki, a ja napiszę, że owaki. I co z tego wynika. Nic, dac gra tak samo.

Gdy przełączyłem 907XR na końcówkę, to nawet żona usłyszała różnicę. 

I jeszcze jedno. Gdybym miał zostać na zawsze tylko np. z 907 Limited, a samą końcówką (bez możliwości zmiany kiedykolwiek), to niewykluczone, że wybrał bym integrę (opcja taka jednak do głębszego rozważenia). 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie, kiedyś coś odsluchiwalem z przyjaciółmi. Były sytuację że ja słyszałem różnice i to dość wyraźnie (mimo wszystko w kategorii niuansów), a oni nie. Czasami mnie się coś podobało bardzo a temu drugiemu odwrotnie.

To jest to o czym pisałem w odniesieniu do postu Czubsiego. Nie ma jednego idealnego dźwięku. Każdy ma trochę inne ucho i co innego  za lepsze/wzorcowe.

Bo jak się uznaje że jest jeden wzorzec to pozni j są takie właśnie niekończące się dyskusje "a że lepsze to, a nie bo tamto" ;)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fashi pisalem Ci tyle razy, masz swietny wzmacniacz, zmien kolumny/kable/zrodlo i dopasuj dzwiek do swoich potrzeb, albo pakuj sie w pendolino i wpadaj na wiosne do walbrzycha posluchasz troche tego i owego co moze rozjasni Ci swiatopoglad, w druga strone Cie odwioze jak bede lecial na krk :)


Mniej czytania forum a wiecej sluchania, to Tobie dzwiek ma sie podobac, a zeby to wiedziec musisz sluchac i porownywac, sam widzisz ze rozne osoby roznie postrzegaja dzwiek danej integry czy koncowki

Ja w zasadzie nabyłem pierwsza integre ktora posluchalem i mam ja do dzis, dobralem kolumhy, zrodlo na jakie bylo mnie stac i calosciowo jestem z dzwieku bardzo zadowolony, roznice pomiedzy poszczegolnymi wzmacniaczami oczywiscie sa wyrazne ale na podstawie 907MR zbudowalem taki system ktorego rozwoju na chwile obecna nie planuje, byc moze nie jestem tez tak wymagajacym sluchaczem w poszukiwaniu idealu a druga sprawa audio to tylko jedna z pasji niestety i pieniadze musze dzielic pomiedzy nie :)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, faszi napisał:

Czy ja wiem, to tylko 907 bez katedry, bez analogowej naleciałości, bez wbt...

Ewidentnie rozpoznaje tutaj objawy zbyt dużych dawek forumowych opinii ;)

 

Z dźwiękiem jak z winem. Ktoś z wyobraźnią i pewnym doświadczeniem będzie wyczuwał smaki ktore przypominają mu np ziemię, dym, owoce, i całą masę innych rzeczy. Ale.to tak naprawdę tylko niedosłowny opis tego co ktoś czuje. Inna osoba wyczuje inaczej lub podobnie ale skojarzy / nazwie zupełnie inaczej.

 

Tak samo jest z dźwiękiem. Nie ma.co na siłę szukać tego co slysza inni bo Ty możesz tego nigdy nie usłyszeć. Po prostu masz inny słuch, inna wyobraznie i doświadczenie. 

 

Pewnie, warto porównywać bo się człowiek wtedy uczy.

 

Oczywiście nie chce powiedzieć też, że nie masz prawa nie lubić XRki. Ale wtedy bierz inny model i już. Chyba już wszystko zostało o każdym z nich napisane więc decyzję raczej łatwo podjąć.

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mariusz super napisane, cała kwintesencja. Faszi musisz posłuchać wyższych modeli i skonfrontowac z Twoim. Wtedy będziesz wiedział czy tego potrzebujesz czy nie. Okaże się, że jest dobrze z tym co masz/jest trochę lepiej/potrzebujesz nowy sprzęt bo Cię zachwyciło. Czy to takie trudne posłuchać paru wyższych modeli od Twojego, który też jest wysoko? Inni fascynują się astronomią a w kosmos i tak nigdy nie polecą, tu tylko i aż trzeba parę osób odwiedzić. Ale wykonalne w przeciwieństwie do kosmosu.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba rozmawiacie o dwóch rzeczach.

Napiszę dla mnie, bo inni mogą się z tym nie zgodzić. Wzorzec dźwięku dla mnie jest jeden. To ten zasłyszany na koncertach w dobrych warunkach akustycznych. Oczywiście w domu każdy może dążyć do innego swojego "wzorca", ale ten dla mnie jest idealny.

Druga sprawa to nasze sprzęty spod marki S. Cały czas bawimy się z kolegą, konstruktorem moich kolumn, w budowanie nowej zwrotnicy. Może opiszę to na przykładzie B2105 (bez PRE). Na początku zaczęliśmy od budowy zwrotnic na elementach ze średniej półki cenowej, a główną rolę w newralgicznych zakresach zwrotnicy pełniły kondy Mundorfa serii Silver Oil i Silver-Gold-Oil. Są to kondy o charakterystyce dla mnie analitycznej, technicznej, chłodnej ale ze świetną kontrolą, rozdzielczością i rozjaśnieniem. Oczywiście SPL był bardzo równy, bez żadnych pików czy innych wygłupów. Tak też zagrała B2105. Tam nie było dużo barwy ani nie było słychać MOSów. Lekko przerysowując było lekko, cienko, trochę jazgotliwie, z bladymi barwami. Fajnie się tego słuchało, bardzo efektownie ale po godzince było zmęczenie. To takie granie żeby pochwalić się sprzętem koledze.

Z czasem (pewnie z pół roku) udało mi się kupić kilka kondów Duelunda (głównie CU-SN). Tu było wszystko równe jak stół. Ale nie było wszystkiego gównianego tylko było wszystko na najwyższym poziomie. Nie było kompromisów że mam barwę a nie mam rozdzielczości, był idealnie neutralny. Tu już B2105 pokazała swoją barwę, gęstość i MOSa. Grała tak jak pewnie chcieli jej konstruktorzy. Ale postanowiłem że odejdę od wzorca muzyki i przesunę się nieco w stronę słońca i ciepełka (tak jak chyba wyżej napisał Wuwuzela że i tak wszystko skończy się na lampie i gramofonie). Dodałem REWELACYJNE kondy Jupitera Copper Foil Paper & Wax i mamy max MOSa w MOSie. To gra jak dobra lampa, piękna barwa, wielka przestrzeń, ale też detal, super kontrola i rozdzielczość na dole. Długo by pisać o szczegółach. Oczywiście całość spięta dobrymi kablami Siltecha Compass Lake i Eskay Creek.

Piszę o tym ponieważ tak jak koledzy wyżej chcę pokazać że z naszych pieców można spokojnie "wycisnąć" chłodnego Krella jak i dobrą lampę. Dużo zależy jak skonfigurujemy system. Pewnie że im wyższej klasy sprzęt tym nie musimy kamuflować niechcianych cech dźwięku innym sprzętem. Ale uważam że piece Sansui alpha 907 i wyższe końcówki są na takim poziomie. I tylko takie sprzęty pozwalają na dostrajanie dźwięku innymi (dobrymi) elementami toru pod nasze uszy bez ubytku jakości. Ze słabych klocków choćbyśmy się nie wiem jak napinali to nie wyczarujemy ani Krella ani lampy, co najwyżej uśrednimy dźwięk do najsłabszych cech.

Jeszcze co do różnic między sprzętami Sansui. Jak mamy równo zestrojony system to wystarczy 10 sekund słuchania żeby usłyszeć różnice i nie trzeba się przy tym wysilać. W moim pierwszym w życiu systemie kupowałem i zmieniałem kable w cenie czasami przewyższającej cenę całego zestawu. Niestety różnic prawie nie słyszałem. Było wąskie gardło które nie pozwalało usłyszeć żadnych różnic.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja własnie oglądam Bolka i Lolka z córką, a zaraz się zacznie Reksio, także mam jeszcze chwilkę aby coś napisać. 

Ostatni udzielam się tutaj jak na mnie sporo, a to dlatego ze miałem tydzień zwolnienia i tak jakoś wyszło.

Do rzeczy zatem. Napiszę w punktach do:

Misiek X.

Chodziło mi o to, że jeżeli 907XR gra Tobie jak B2103 czyli mosfetowa końcówka i piszesz to po raz któryś to wprowadzasz innych w błąd i musi być tego jakaś przyczyna. U mnie po przepięciu kabli słychać różnicę zanim zdąży się usiąść na kanapie. Skoro u Ciebie tak nie było to dobrze, że nie posiadasz już tej końcówki. Tak jak pisałem nie posądził bym nikogo, że był głuchy, a przecież pisałeś, że nie byłeś sam. Wszystkiego dobrego życzę.

 

Wuwuzela

Ja pisałem odnośnie właśnie tego porównnia powyżej Misiek X, a nie tego z B-2105, także chyba opacznie mnie zrozumiałeś. Wczoraj był biomet rzeczywiście niekorzystny ponoć bardzo, to fakt.

 

Piorut

Dla takich opisów i porównań warto tutaj zaglądać. Brawo za opis i trud zorganizowania odsłuchu.

 

Fashi

Ja rozumiem Twoje rozterki i to, że XR Ciebie drażni. Lekiem na to by był bliźniaczy limitowany model, czyli 907 Limited (najprawdopodobniej oczywiście). B-2103 to końcówka, a do niej dobrze jest mieć pre. Również walczę z tym problemem, ponieważ pre które w pełni by zaspokoiło moje potrzeby katalogowo kosztuje około 150 tys. zł. i co tu zrobić niestety. Posłuchaj Limited. To jest projekt skończony i nie wykonuj pochopnych ruchów. Marr bardzo mądrze to opisał. 

 

Baron

Dokładnie tak. Dźwięk prawdziwy istnieje tylko na żywo i to jest wzorzec.  W domach to macie na początku drogi zapis analogowy, cyfrowy, lub magnetyczny. Każdy z nich ten sam materiał dźwiękowy przestawi inaczej już na samym początku drogi, także wzorzec to jest jak napisał Baron na żywo, a nie w domach. 

 

Czubsi

Napisałeś jedno takie zdanie które jest jedną z lepszych rzeczy jakie przeczytałem tutaj ostatnio, muszę przyznać (za dużo bełkotu było już tutaj). Nie zacytuję ponieważ, może rozpętać się ............

pozdrawiam,

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@baron 

Bardzo zgrabnie wyjaśnione gdzie można stosunkowo niewielkim kosztem poprawić to co już i tak dobrze gra. Zwrotnice w moich Viennach przerobiłem dość ekstremalnie, bo kondensatory mają wielkość puszki coca-coli. Wszystko robione na wiarę w to co przeczytałem o ich wpływie na dźwięk. Efekt jest taki, że scena się pogłębiła ( czego mi brakowało) a bas i wybrzmienia wysokich tonów są spotęgowane w porównaniu do oryginału. Po długich poszukiwaniach kupiłem Karlsony na Altecach ale nimi nie gram, bo muszę przerobić zwrotnicę, która ogranicza potencjał tych kolumn.

IMG_20201015_072625.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@doktormun dziękuję za Twój wpis. Fajnie , rzeczowo , na spokojnie napisanym.  Można dużo wyciągnąć dla siebie ☺ 

@piorut pisząc wczoraj (dziwny) odnośnie b2103 miałem na myśli ten brak większych różnic względem Xr. To , że nie słuchałem oczywiście jest faktem i sporym błędem ale.... Dzisiaj świetnie na spokojnie wyjaśnił to @doktormun 

PS 

Do dr. Mając chwilkę sprawdź proszę priv. 

Pozdrawiam serdecznie,

Edytowano przez faszi
"Zjedzone literki"
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi jasne. Tylko dwa aspekty lepiej zrobić empirycznie: 1. ze względu na Twój spokój ducha, zdobycie doświadczenia i 2. ogólną wiedzę nt. marki i tego, co kto później przeczyta. Nic nie piszę w ramach zwrócenia uwagi, bardziej jak działa silnik wyszukiwania czy też jak wejdzie nowa osoba na forum i nie zna kontekstu. 

Masz dobry sprzęt, ewentualnie może być lepiej, ale to po odsłuchach.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innej beczki. Myślę że pewnie znany tutaj ze względu na asortyment, Pan Maciej z Zagoscia który ma sporo Sprzętu sansui na Olx. 

Jakieś opinie o tym sprzedającym?

Pytam bo okazuje sie że oferuje 907DR w sensownych pieniądzach a niestety jest to drugi koniec kraju dla mnie więc przed ewentualną wyprawa  chciałbym zasięgnąć opinii. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, piorut napisał:

Masz dobry sprzęt, ewentualnie może...

... się go pozbyć i mieć święty spokój z... Accu... ?

Wartość dodana? Taka , że na forum nie będę postrzegany jako nawiedzony z Sansui... Niestety. Sam już nie wiem, forum źle na mnie wpływa.

2 minuty temu, braap napisał:

Z innej beczki. Myślę że pewnie znany tutaj ze względu na asortyment, Pan Maciej z Zagoscia który ma sporo Sprzętu sansui na Olx.

Pan Maciej z Zagościa chętnie współpracuje z potencjalnym nabywcą. Nie ma problemu z rozebraniem sprzętu, wysłaniu zdjęć etc. W zeszłym roku korespondowałem z tym Panem odnośnie zakupu wzmacniacza.

Jak jest obecnie , nie wiem. Musiałbyś zadzwonić czy napisać osobiście...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kto Cię tak postrzega? Przyjaciele, znajomi? Co Ty w ogóle piszesz. Ma się mieć ten sprzęt, który wygra w porównaniu w tych samych pieniądzach powiedzmy. Jeśli celem jest jakość dźwięku. Żadne Accu nie wygrało u mnie z AU-07. 

 

Kupisz Accu - dostaniesz więcej lajków czy miłych wiadomości na PW? Nie piszę złośliwie, tylko szczerze Ci radzę. Masz mieć lepszy sprzęt sonicznie. A jak go już kupisz wyłącz forum sprzętowe i czytaj tylko o płytach. 

Edytowano przez piorut
Literówka
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, faszi napisał:

... się go pozbyć i mieć święty spokój z... Accu... ?

Jesli chcesz, to zapytam kumpla ktoryma e470 czy mozna by u niego urzadzić porownanie Twojej XRki z jego accu. Wyrobisz sobie opinie.

7 minut temu, faszi napisał:

Pan Maciej z Zagościa chętnie współpracuje z potencjalnym nabywcą. Nie ma problemu z rozebraniem sprzętu, wysłaniu zdjęć etc. W zeszłym roku korespondowałem z tym Panem odnośnie zakupu wzmacniacza.

Jak jest obecnie , nie wiem. Musiałbyś zadzwonić czy napisać osobiście...

Dziekuję za info! 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...