Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Luxman skończył się na starych L550-L570 ... Dziś z Luxmana polecić mogę jedynie dzielonki  M7/M8/M10 ale i tak wolę Sansui 🙂 Te wszystkie z serii 500 (jak 507,509 czy też 550,590 we wszystkich wersjach rozwojowych) to porażka i ujma dla szlachetnych osiągnięć firmy w przeszłości. Dziś Luxman stracił duszę i swoją tożsamość (końcówki jeszcze coś tam w sobie mają :-))

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, czubsi napisał:

Dało to efekt dawnej ciepłej i przyjemnej aury z rozdzielczością i lekkością ostatnich konstrukcji.

Wzmacniacze Sansui nie są szczególnie dobre pod względem takich parametrów, jak rozdzielczość. DENON PMA-2000 w owym czasie końca prosperity firmy, zabrał klientów Sansui. Ci, którzy lubią dudnienie basu, prawdopodobnie polubią wzmacniacze Sansui. Sansui był importerem JBL, głośniki JBL były dedykowane do Sansui. Sansui jest dobre, ponieważ brzmi jak Sansui i dlatego wielu lubi Sansui.:-) Z Luxmana polecam 550 i 590X, są super.

Edytowano przez Chlorofil
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi - zapytałem, bo chciałem wiedzieć dlaczego polecasz Luxmana. Czy słuchałeś, czy porównywałeś, miałeś. Pytanie nie było zadane "podstępnie". Ale jeśli polecasz Luxmana komuś, jest to spory wydatek, nie na podstawie posiadania, odsłuchów to niestety oceniam to kiepsko merytorycznie. Nie chodzi o klub Sansui. Tylko wartość Twojego polecenia.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wiesz kolego chlorofil, że Denon swoje konstrukcje wzorował na schemacie Sansui tylko , że wykastrował go szukając oszczędności ???? Model PMA2000 grał jak kastrat 707-ki i nic tego nie zmieni ... Z serii 2000 model R był najlepszy - reszta to porażka . W Denonie dobre kontrukcje to s-ki i stare dzielonki. Z luxmana te co poleciłeś to już w sobie Luxmana mają tyle co tworek z Tworek ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

12 minut temu, piorut napisał:

Faszi - zapytałem, bo chciałem wiedzieć dlaczego polecasz Luxmana. Czy słuchałeś, czy porównywałeś, miałeś. Pytanie nie było zadane "podstępnie". Ale jeśli polecasz Luxmana komuś, jest to spory wydatek, nie na podstawie posiadania, odsłuchów to niestety oceniam to kiepsko merytorycznie. Nie chodzi o klub Sansui. Tylko wartość Twojego polecenia.

Masz rację , to był bardziej sarkazm. Stąd buźka.  

Wiadomo , że @braap i tak weźmie Sansui . Przecież to napisał. 

Edytowano przez faszi
Dwa cytaty
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zanim ja coś wezmę to najpierw muszę oddac. Moja szafka nie wytrzyma takich dwóch "loch";)

 

Ale na luxa (507 lub 509) szykuje się mój przyjaciel także może kiedyś będę miał okazję zrobić odsłuchy accu 470, lux 507/9 no i jakąś 907 jak będę miał szczęście stać się posiadaczem

 

Ale to póki co jeszcze mglista przyszłośc

Edytowano przez braap
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sobie oglądam różne modele Alpha i tak mnie tknęło teraz że do wersji NRA 907 miała odwrotnie ustawione końcówki mocy jak 707 czy 607. Tzn w 907 radiatory były do zewnątrz a w niższych modelach do wewnątrz.

Natomiast wersja 907NRA ma radiatory do wewnątrz, tak jak niższe modele.

Czy to cokolwiek znaczy?:)

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś Ci się pokręciło .... We wszystkich modelach serii NRA radiatory były do wewnątrz ! W pozostałych seriach na zewnątrz ...

A co znaczy ? Nic nie znaczy (lub prawie nic - ponieważ separacja modułów od trafa już była naprawdę konkretna poprzez ścianę chassis no i fakt, że trafo było w puszce a przy tym często zatopione w mieszance specjalnej żywicy z piaskiem) ale jak lubisz marketing : to oddalenie elektroniki od transformatora zmniejsza wzajemne oddziaływanie 🙂 Zatem dodanie dodatkowej bariery w postaci radiatorów na pewno nie zaszkodziło 🙂 Parę razy się walnąłem i założyłem moduły odwrotnie a potem się z kablami pałowałem aż w końcu zajarzyłem, że mają być odwrotnie ...

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Marr napisał:

...pewnie jeszcze kilka detali o ktorych zapomnialem

Tak. Zapomniałeś o braku mat bitumicznych, braku "drewnianych" paneli bocznych. Poza tym przyciski plastikowe zamiast metalowych gałek wyboru i mamy różnice 5kg w stosunku do reszty 907mek.

Edytowano przez faszi
Cytat
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...