Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

@piorut stare Accu miały bdb kondy firmy Marcon. Mocne trafa i uwaga czarne Alpsy! 

Co do tych 100k Y , byli tańsi i tracili ponoć przy sprzedaży.  Taka postawa to zaprzeczenie byznesu. To się nie dodaje i do mnie nie trafia. Widocznie Sansui byli cieniasy w marketingu. 

Poza tym Accu i Luxman był zawsze wyżej niż Sansui  w Jp Denon był konkurentem dla Sansui. Kilku Japończyków mi to pisało. 

Edytowano przez faszi
Styl
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tadek otworz firme, zaprojektuj urzadzenie a pozniej je sprzedaj, kto ma do czynienia z jakakolwiek branza produkcyjna ten wie ze nie wszystko jest takie kolorowe

ja u siebie tez bym sobie zyczyl aby dosypac wiecej gliny i robie plytki na 30 lat ale kto za to zaplaci 😜

 

W kwestii budowy zostalo powiedziane juz bardzo wiele, ale moze powtorze raz jeszcze

nie da sie zrobic urzadzenia bez oszczednosci, kwestia aby te oszczednosci poczynic w takich miejscach gdzie nie bedzie to mocno odczuwalne dla dzwieku w przypadku sprzetu audio

stosunek ceny w latach produkcji do jakosci czy nawet obecnie to sansui jest na 1 miejscu jesli chodzi o wykonanie

Szkoda Tadek ze nie bylo Cie na AVS 2k19, zobaczyl bys jak lipnie potrafi byc zrobiony mcintosh za setki tysiecy zlotych

Edytowano przez Marr
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wytrzymałem w końcu i po kilkunastu miesiącach wyjąłem z szafy 07 ... Powiem szczerze, że z Esoteric K05 ustępuje B2301LMOD  jedynie skalą, nieco zejściem (te kwestie akurat nie powinny dziwić)   i może troszkę bardziej skleja materiał (końcówka świetnie wszystko separuje) jest może też odrobinę mniej dostojna ale to i tak naprawdę świetny rezultat ! Z dotychczasowych kontaktów z 07 (a było u mnie już 11 różnych egzemplarzy ...) zapisałem ją w pamięci jako nieco suchszą jednak ten mój egzemplarz jest na SilmicI a to ma znaczenie ... Tak czy siak sądziłem, że polegnie na całej linii a naprawdę fajnie się broni !

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Marr napisał:

Tadek otworz firme, zaprojektuj urzadzenie a pozniej je sprzedaj, kto ma do czynienia z jakakolwiek branza produkcyjna ten wie ze nie wszystko jest takie kolorowe

ja u siebie tez bym sobie zyczyl aby dosypac wiecej gliny i robie plytki na 30 lat ale kto za to zaplaci 😜

Po co od razu te emocje? 

Dobrze wiesz , że mam rację 😜 pamiętasz czarnego Alpsa z e302? No.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi czy dźwiękowo te Accu grały u Ciebie lepiej? Pytam na podstawie tego co z Mariuszem porównywaliśmy i żadne Accu nie zagrało lepiej (oczywiście dla nas).

Stąd nie pytam o pojedynczy element/elementy, lecz całość jako wnętrze, co przekłada się na dźwięk. Doszliśmy do modelu E-550 i też poległ. Stąd które Accu dźwiękowo ze względu na te elementy zagrały dla CIebie lepiej - pytam serio, ja opisywałem wiele razy co słyszałem.

Faszi - ale czy to pewna informacja, że tracili przy sprzedaży (używasz słowo ponoć) czy jest jakieś źródło tych informacji? To naprawdę ważne, by nie szerzyć teorii bez potwierdzenia. Nie wiesz tego czy byli dobrzy czy słabi w marketingu (nie mówię o upadku firmy, tylko cała ostatnia dekada). Nikt nie mówi, że Accuphase czy Luxman nie byli inaczej postrzegani na rynku, bo byli jako dużo więksi gracze. A Sansui nie robiło produktu luksusowego, by jako mała firma brać 3x tyle co tamci (jeśli plasowali by się jako coś premium powyżej tamtych to tak, ale tu świadomie robiono dobry produkt, ale nie jako znowu manufaktura w 50-ciu egzemplarzach). Przy porównywalnych produktach, musieli zawalczyć ceną. Popatrz, ile się mówi o marce Lexus - bywało, że potrafiła zrobić produkt lepszy od trójki z Niemiec, ale co z tego jak nie ma 100 lat tradycji. Podobnie Sansui - mniejsza firma, mniejsze portfolio, produkt podobny do tamtych (mniej więcej) to nie mogli dać WBT i zawołać tej samej kasy lub o wiele większej (zakładając, że wnętrze lepsze). Bez znajomości historii, tamtego rynku byłbym ostrożny z oceną firmy, jej pracowników (nie staję w ich obronie), tylko zwyczajnie brakuje nam tu wszystkim wiedzy, by napisać "cieniasy".

Edytowano przez piorut
literów
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fashi , gdybyś musiał za xrke zapłacić dziś 15k tylko dlatego że ma Wbt, stałe boczki i czarnego alpsa, to inaczej byś mówił. Po 30 latach historii to każdy jest mądry. Chyba szkoda to wałkować.
@piorut , chodziło mi o dostępność tego przewodu w czasach gdy produkowali te wzmacniacze. Być może produkcja uległa zakończeniu? Być może właśnie moda na gniazda, lepsze (czytaj droższe) przewody. Nie wiemy też cały czas jak bardzo zwyczajne są te Kawasaki. Dziś rynek przewodów to w dużym stopniu marketing, stąd ceny są kosmos. Dobrze wiesz, że 30 lat temu tak nie było (czego dowodem są właśnie stałe przewody). Nie chcę bronić Kawasaki, ale też chce mówić o nim źle. Gra na nim wiele sansui tak, że gatki wachlują

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, czubsi napisał:

Ja nie wytrzymałem w końcu i po kilkunastu miesiącach wyjąłem z szafy 07 ... Powiem szczerze, że z Esoteric K05 ustępuje B2301LMOD  jedynie skalą, nieco zejściem (te kwestie akurat nie powinny dziwić)   i może troszkę bardziej skleja materiał (końcówka świetnie wszystko separuje) jest może też odrobinę mniej dostojna ale to i tak naprawdę świetny rezultat ! Z dotychczasowych kontaktów z 07 (a było u mnie już 11 różnych egzemplarzy ...) zapisałem ją w pamięci jako nieco suchszą jednak ten mój egzemplarz jest na SilmicI a to ma znaczenie ... Tak czy siak sądziłem, że polegnie na całej linii a naprawdę fajnie się broni !

Tak skala jest mniejsza, ale mnie nie odrzuca, gdy słucham AU-07. Wszystko jest mniejsze, ale dalej bardzo dobre (ale to też dopiero po modzie, gdy porównujemy, w zwykłej wersji to wcale nie byłbym taki pewien co dać wyżej). Naprawdę AU-07 to klasowa integra.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, hubert hubert napisał:

@fashi , gdybyś musiał za xrke zapłacić dziś 15k tylko dlatego że ma Wbt, stałe boczki i czarnego alpsa, to inaczej byś mówił. Po 30 latach historii to każdy jest mądry. Chyba szkoda to wałkować.

Moim zdaniem takie podejście świadczy źle o firmie , która ponoć miała nie chodzić na kompromis w jakości. Widocznie lata 80te w USA nie nauczyły ich niczego. 

Spójrz na Accu czy Luxa z tamtych lat a już o najwyższym pułapie Denona pisałem ok godz 13. Inne firmy potrafiły. Sansui miało gdzieś i zapewne myśleli , że X balanced załatwi sprawę. A tak się nie stało...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piorut

No właśnie po to był MOD B2301L by zrobić "większą" i "dojrzalszą" AU07 🙂 W oryginale B2301L nie jest w sumie nawet podobna do AU07 i ciężko je stawiać obok siebie - dla mnie w oryginale 07 jest lepsza bo bliższa prawdzie i wzorca dźwięku.

 

Tadek

Tobie ktoś płaci za to jątrzenie ? Rozumiem - zawód w wyborze bo coś tam nie pasuje - ok ale żeby od miesięcy ciągle pisać i narzekać ? Tadku czy to na pewno sansui jest problemem ????? .....

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, piorut napisał:

Naprawdę AU-07 to klasowa integra.

Którą jak chcieli to potrafili zrobić lepiej niż zwykle , chociaż nadal ten niebieski Alps aż kłuje w oczy. . .

3 minuty temu, czubsi napisał:

Tadek

Tobie ktoś płaci za to jątrzenie ? Rozumiem - zawód w wyborze bo coś tam nie pasuje - ok ale żeby od miesięcy ciągle pisać i narzekać ? Tadku czy to na pewno sansui jest problemem ????? .....

Pawciu, ja tylko piszę jak jest...

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty widziałeś starego Luxmana np 550 w środku ???? to jest dopiero dramat ! Accuphase z kolei bazowało na podstawowych elementach elektronicznych - nigdy w tym względzie nie szaleli ! Pewnie można było zrobić w Sansui złoty druk , pozłacane alpsy itd ale gdy powstał projekt alfa tym paru inżynierom chodziło już tylko o wykorzystanie ostatniego momentu na twórcze rozwinięcie schematu - wtedy wszyscy oni zapewne zdawali sobie sprawę, że firma padnie ! Korzystali rzutem na taśmę z tego z czego jeszcze mogli !

Edytowano przez czubsi
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi nie mijaj się tu z odpowiedzią na mój poprzedni post tylko, które Accu zagrało lepiej w porównaniach dla Ciebie (skoro piszesz o lepszych niektórych elementach w Accu)? Twierdzę, że lepsze wnętrze (w całości) Sansui daje więcej niż gniazda WBT w Accu. Jak jest inaczej to proszę napisz.

 

Huber Hubert - przecież nikt nie wie czy były ze szpuli te Kawaski KDK sprzedawane nawet wtedy czy tylko jako OEM do sprzętów (więc nie ma co dywagować jak tego nie wiemy), napisałem tylko, że jeśli B-2105 były stosowane w tym samym czasie co C-2302P (kto ma też serię 607.707,907 z lat 98-99 to też może napisać, ale załóżmy, że dalej jest tam Kawaski KDK) to znaczy, że przewód jest dostępny w tych latach. Nawet na podstawie linku, który dałem możesz zauważyć, że dalej Kawasaki KDK jest robione w następnych latach (tylko o to tu chodzi - po prostu jest). Później też było (jak mówię oglądałem aukcje ebay, yahoo by zdobyć ale stary w sensie daty na przewodzie). Czyli jest wytwarzane, a do pre C-2302P biorą coś innego - tylko o to mi chodzi (tego pre zrobili niewielką ilość sztuk), nie chodzi o dostępność przewodu za 1-2 k jpy. Hubert - no nie uległa zakończeniu (link z hifido to 2003), skoro potem były tylko z nowszymi datami na przewodach. Ja też nic źle nie mówię o KDK, zauważyłem tylko, że jest dostępne, a coś innego dali do pre C-2302P (jakiś powód był, skoro wcześniej dawali KDK do serii 2302 - tu chyba błąd z mojej strony - z tego co widzę na audioheritage jest chyba inny przewód w tej serii - to już tylko właściciele tej legendy mogą potwierdzić, ale przewód wygląda inaczej, ma inne napisy).

 

Pawle - tak ciężko zwykłą B-2301L postawić jako wzorzec dźwięku obok AU-07. Postawiłbym to jako inne, dobre, energetyczne granie, ale zbyt ciepłe. Dopiero mod robi z tego potężną AU-07.

Edytowano przez piorut
dopisanie o KDK i błąd z 2302
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, czubsi napisał:

 - wtedy wszyscy oni zapewne zdawali sobie sprawę, że firma padnie ! Korzystali rzutem na taśmę z tego z czego jeszcze mogli !

Od pierwszej 907 bez literki wiedzieli , że firma padnie ? 

28 minut temu, MarekB napisał:

Oj tam, Tadek. Czarne Alpsy Sansui miało dużo wcześniej, np. w AU-D907 (AU-919).😉😁

Marku , a później poszli w oszczędności. Co jest tym bardziej dziwne skoro wcześniej mieli czarne Alpsy. Kamikadze. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MarekB napisał:

Jeszcze taki kabel w serii 2302 widziałem. Chyba z pre na Europę.

4193FB56-F26B-45E6-AED8-1792FD681213.jpeg

Ten by mogl sugerowac acrotecha wlasnie, tez 6n stress free.

 

@piorut, ok, teraz rozumiem co chciales przekazac. Na pewno, jesli jest rowniez z produkcja z lat 2000, to musial byc i wtedy dostepny. Zmiana wiec mogla byc krokiem w gore jakosci (bo przeciez nie w dol:) ). To co, czy teraz wszyscy rzucamy sie na acrolinka 4020? Ale zaraz, jakie wtyki do tego :)

 

@MarekB, czy moglbys zmierzyc srednice tego przewodu?

Edytowano przez hubert hubert
dopisek.
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marku dzięki. Na audioheritage jest o nim mowa w pre i w końcówce. Czyli dali coś innego do serii 2302 niż Kawasaki KDK. Do 2301 dawali KDK, do wszystkich topowych integr i zestawów dzielonych późniejszych też. A tu proszę ta seria i pre C-2302P dostaje coś innego mimo, że KDK jest w bieżącej produkcji. Nieważne czy to prestiż, czy marketing, czy lepszy dźwięk ale świadomie potrafili wyróżnić pewne serie.

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...