Skocz do zawartości

SANSUI - moja ulubiona marka


Recommended Posts

Dnia 26.04.2020 o 16:44, MarekB napisał:

@faszi Nie ma za co. 🙂Teraz niestety będą starsze materiały. Reszta w tzw. drodze. Jak dojdą z Japonii (i jak sprzedawca był uczciwy) to będzie także MR, XR i jeszcze kilka nowszych.

Marku mam pytanie , czy materiały z Xr i Mr dotarły?  😉😄

Pozdrawiam serdecznie, 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Najwyzszy czas sie pochwalić. W tym roku mikołaj byl wyjatkowo chojny i przyniósł mi Alphe 907 MR. 

Musze się przyznać, że posiadając jeszcze 707DR zastanawiałem się czy warto zmieniać, bo 707 grała naprawde swietnie. Ale klamka zapadła no i okazało się,  co było wielokrotnie powtarzane, ale jak się czlowiek sam nie przekona to do końca nie wierzy,  że 907 jest po prostu o klase lepsza.

Od razu tez 907 przeszła mocny test bo zostala porownan z Accu e470. Nie będe pisąl że którys byl lepszy lub gorszy (przedewszystkim graja zupelnie inaczej), ale generalnie 907 w utrzymała pole a czasami podobala się nawet bardziej niż e470.

 

Tak więc myśle, że poszukiwania wzmaka na dłuższy czas mam z glowy.

PXL_20201229_103809911.jpg

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.12.2020 o 17:49, faszi napisał:

Marku mam pytanie , czy materiały z Xr i Mr dotarły?  😉😄

 

Obiecałem, więc są. Pozostałe katalogi i broszury Sansui cd, dzień pierwszy.

@faszi, zobacz jaka bogata w modele jest seria XR, a są jeszcze "drapaki".

917XR.pdf XR.pdf α507XR.pdf

Edytowano przez MarekB
Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MarekB bardzo dziękuję za broszury 😊 jesteś nieoceniony 😉

Ps

Ciekawe dlaczego Sansui nie podaje mocy dla 4Ohm?  Poza tym moc 160W 8ohm i zaledwie 190W 6Ohm Alph 907 nie wygląda jakoś imponująco. 

W audio przyjmuje się , że referencyjne urządzenia podwajają moc dla 4ohm, dzięki czemu są stabilne przy trudnych obciążeniach. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi E-550 rzeczywiście było czuć, że sobie fantastycznie radził, dynamicznie odtwarzał dźwięk. AU-07 pomimo większej "grzeczności" wypadła dźwiękowo lepiej (oczywiście dla mnie). I co jest teraz definicją referencyjności - odbiór dźwięku (jeśli przyjąć, że to samo się spodoba) czy podwajanie mocy? Najlepiej słuchać i wtedy oceniać a nie na podstawie danych technicznych. Lampa nie będzie miała bardzo dobrych parametrów technicznych a może urzec niejedenego. 

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, piorut napisał:

 Lampa nie będzie miała bardzo dobrych parametrów technicznych a może urzec niejedenego. 

Tak , i paść na trudnych kolumnach. Temu powinny być wysokoskuteczne kolumny z łagodnym przebiegiem .

Jednak sprzęt  powiedzmy 2x100W 8ohm, 2x200W 4ohm,  2x400W 2ohm to jest stabilny fundament do porządnego grania. Moim zdaniem. Nie wszyscy muszą je podzielać 😄

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faszi - chodziło mi tylko o to, że nie jest to wcale gwarantem sukcesu jeśli chodzi o brzmienie. Wysterujesz bardzo dynamicznie kolumny, a i tak możesz całościowo odbierać gorzej. Tak jak damping factor, tak i podwajanie mocy - może, ale nie musi gwarantować dobrego brzmienia. Rozumiem, o co Tobie chodzi, jedynie niekoniecznie oznacza to sukces (to podwajanie mocy).

Link do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Gość
Odpowiedz...

×   Wkleiłeś treść z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Only 75 emoji are allowed.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Poprzedni post został zachowany.   Wyczyść edytor.

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Utwórz nowe...